Sondaż: dość duża część Polaków nie wierzy w skuteczność szczepień - zdjęcie
05.12.21, 11:09Fot. via Pixabay

Sondaż: dość duża część Polaków nie wierzy w skuteczność szczepień

62

Kwestia szczepień jest dla Polaków bardzo ważna - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

"Jak często w Pani/Pana najbliższym otoczeniu (np. wśród rodziny, przyjaciół albo w pracy) rozmawia się o skuteczności i sensowności szczepień?" - brzmi jedno z pytań, które usłyszeli uczestnicy badania.

46 proc. badanych odpowiedziało, że w ich otoczeniu o tych sprawach rozmawia się co najmniej raz w tygodniu.

W otoczeniu 23 proc. badanych o szczepieniach rozmawia się 2-3 razy w miesiącu. 16 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź, że w ich otoczeniu dyskutuje się na ten temat raz w miesiącu lub rzadziej. 15 proc. ankietowanych w ogóle nie rozmawia na ten temat.

Całkiem często o szczepieniach rozmawiają wyborcy Koalicji Obywatelskiej. W sondażu zbadano ponadto także, co Polacy uważają na temat skuteczności szczepień.

"Czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że osoby zaszczepione o wiele łagodniej przechodzą zakażenie COVID-19 i dużo rzadziej trafiają w ciężkim stanie do szpitala, jeśli dojdzie u nich do zakażenia?" - takie pytanie usłyszeli badani.

58 proc. badanych odpowiedziało na to pytanie twierdząco. W ocenie 25 proc. badanych szczepionki nie są skuteczne. 18 proc. badanych nie ma zaś na ten temat zdania.

Komentarze (62):

Anonim2021.12.13 15:18
No to czas oddac Niemcom Breslau Stettin, und Oppeln.
Skrzypek na dachu2021.12.12 14:46
Piata i szosta dawka zastrzyku Pfajzera to najlepszy dowod na to ze eksperymentalna pseudoszczepionka genetycznie modyfikowana biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna nie dziala .
Skrzypek na dachu2021.12.12 14:37
Ludzie nie dajcie sie nabrac , bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna ktora zdrowym ludziom oslabia odpornosc na kazde zachorowania bo niszczy system immunologiczny ktory naturalnie chroni czlowieka przed infekcja , ale zastrzyk Pfajzera tez powoduje nieodwracalne szkodliwe skutki uboczne .
Nina2021.12.8 15:26
Co trzeci w pełni zaszczepiony choruje i zaraża innych, oraz umiera. To nie są szczepionki to eksperyment na głupolach.
matis892021.12.7 15:52
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
anonim2021.12.12 15:01
Podszywacz trol nie matis89 .
matis892021.12.6 11:51
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
ZAPAMIĘTAJCIE !!!2021.12.6 10:08
„Jeśli musisz być przekonywany, przypominany, naciskany, okłamywany, zachęcany, przymuszany, zastraszany, zawstydzany społecznie, wzbudzany poczuciem winy, straszony, karany i kryminalizowany… Jeśli wszystko to jest uważane za konieczne do uzyskania Twojej zgody – możesz być absolutnie pewien, że to, co jest promowane, nie leży w Twoim najlepszym interesie.” – Ian Watson
Dam2021.12.6 8:42
To jest dramat. Więcej religii zamiast biologii w szkole. Na pewno poprawi to stan wiedzy Polaków.
cezar2021.12.6 10:10
nie skumałeś, że niedouczonymi wyznawcami lepiej się rządzi
Skrzypek na dachu2021.12.12 14:40
Kazdy kto tylko uwierzy w Pana Jezusa , to napewno nie uwierzy w PoLewicaPiSPSL ani w slowa falszywego uzurpatora Franciszka .
Iza2021.12.5 22:57
Szczepionki i ich skuteczność to nie jest kwestia wiary, czy opinii, ale faktów potwierdzonych naukowo.
Detonator2021.12.6 9:57
Szczepionka to jest kwestia wiary a nie wiedzy, bo nauka nie udowodniła istnienia wirusa Sars Cov2 dotąd... ciekawe nie.
Art2021.12.28 16:13
Oczywiscie, ze udowodnila. To, ze w nie przyjmujesz tego do wuadomosci to Twoj problem.
Skrzypek na dachu2021.12.28 22:08
Dowodow nie ma ze to nie jest sezonowa grypa czy zwykly katar czy zaziebienie .
Anonim2021.12.5 22:35
Jak tu wierzyć w skuteczność szczepionek , skoro jest już 3 seria a ludzie zaszczepieni dalej chorują
gumowa kaczka2021.12.5 21:07
"większość Polaków" to kocha disko polo
Wojtek Polak2021.12.5 20:43
kolejna bzdura mająca na celu stręczyć "cudowne preparaty" w niczym nie pomagające. większość moich znajomych zaszczepionych dwiema dawkami nie mają zamiaru się szczepić. w krajach gdzie 90% osób zostało zaszczepionych przypadków zachorowań włącznie z hospitalizacją jest ogrom . w Afryce jak epidemiolodzy i lekarze mówili że omikron jest łagodnym szczepem i nie chcieli straszyć społeczeństwa to zamknęli wyjazd i wjazd do większości afrykańskich państw. kiedy prezydent Tanzanii sprzeciwił się terrorowi sanitarnemu to dostał zawału a że by było jeszcze lepiej w raz z nim zawał ze skutkiem śmiertelnym miało 10 jego najbliższych współpracowników.
jeje2021.12.5 19:33
w szwecji 98% zaszczepionych obecnie choruja
Głupcy Covidianie...2021.12.5 18:17
Porównajcie sobie krzywą szczepień i krzywą zgonów w każdym kraju a dojdziecie do prawdy. A prawda wyzwoli was z tej paranoi, w którą politycy służący synagodze szatana nas wpychają.
Anonim2021.12.5 17:56
Mój teśc właśnie dogorywa w szpitalu po 2 dawkach, gasł z kazym miesiacem po zaszczepieniu. Przyjdzie pora by osadzić tych złych lekarzy i ich chlebodawców.
Nina2021.12.5 16:58
Jak maja wierzyć wam osoby inteligentne, gdy bez przerwy kłamiecie mówiliście, że zaszczepionych choruje i umiera tylko 1%, a komunikat lekarski podaje, że aż 29%. Mówicie, że szczepionki są przebadane, a to jest kłamstwo, bo to eksperyment nieprzebadany i nie wiadomo jak będzie szkodził w przyszłości tym co to sobie wstrzykną. Firmy przeważnie żydowskie zarabiają na tym 1000 dolarów na sekundę, to jest dla nich największy biznes. Oni już zaplanowali produkcję tego na 5 lat. Będą was straszyć i okłamywać by się na ciemnocie bogacić. Plan masonów jest realizowany.
Krakus2021.12.5 19:44
Poka ten komunikat. To raz. Dwa, pokaż te żydowskie zarobki. Link jakiś, źródło. Ja podaję pierwsze z brzegu: https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,szczepionka-przeciw-covid-19--kto-najczesciej-umiera-mimo-zaszczepienia-,artykul,93584833.html
Krakus2021.12.5 16:42
Antyszczepionkowcy byli zawsze. I zawsze będą. Ale wyjatkowo mi TERAZ pasusuje, że elektorat PiS jest antyszczepionkowy. Bardzo dobrze - nie szczepcie się, będzie mniej chetnych do głosowania na tych złodziei i nieudaczników. Nie szczepcie sie! :P
LOL2021.12.5 16:52
Przyjąłeś 3 dawke ? Czy wolisz umrzeć?
Krakus2021.12.5 16:59
Przyjąłem boostera. Żebyś wiedział, jak mi teraz telewizor odbiera ostro! No i płacę w sklepie ręką, karty nie wysze wyjmować :)
Po 11 ...2021.12.5 16:39
Są wyniki badań. Okazuje się, że wyznanie chorego nie ma wpływu na przebieg choroby i prawdopodobieństwo zgonu. Świat jest zszokowany, ponieważ oznacza to: a) nie ma Boga, b) Bóg dba o ludzi tak samo niezależnie od wyznania, c) Bóg ma ludzi w d.
Styki2021.12.5 19:39
d)- twoj psychiatra cie oszukuje
Żyd JonB oraz katolik-matis89 zaprasza2021.12.5 16:24
Towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej radzieckiej ojczyzny. __________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
JonB2021.12.5 15:45
Dosc duza, jakies 90%. Kto sie zaszczepil, zrobil to dla kasy, poklasku, kariery albo swietego spokoju.
Anonim2021.12.5 15:28
Sondaż: dość duża część Polaków nie wierzy w Boga i nie chce religii w szkołach.
WITWIT2021.12.5 15:02
Nie ma badań naukowych więc mikro ankietka..
matis892021.12.5 14:43
Pytanie powinno być ilu Polaków uważa że aborcyjne szczepionki są szkodliwe lub trujące.
matis892021.12.5 14:04
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
A w mycie zębów2021.12.5 13:29
Polok wierzy?
Po 11 ...2021.12.5 12:43
Taki naród. Nawet Poseł Mieczysław Baszko z klubu PiS, pytany o aferę z udziałem Łukasza Mejzy, powołał się na szeptuchy uzdrawiające na Podlasiu. "Tego nikt nie uznaje, ale jednak jadą do Orli i pomaga to" – mówił polityk. DRAMAT ...
Kicia2021.12.5 12:34
A Fradelek wiernie podąża za Nadredaktorem Terlikowskim: szczepienia najlepsze, o watpliwosciach niewiele, o protestach w swiecie- nic. I tak Fŕadelek płynie głównym sciekiem
Michał Jan2021.12.5 12:24
Jam sam.
katolik2021.12.5 12:20
Abp Gądecki, Depo i kazdy z masońskiego episkopatu szatana -- codziennie jecie chleb z krwią Polaków, wiernych i ksieży
Anonim2021.12.5 12:18
dopóki postkomuna nie rządzi każdy może wierzyć w to co chce jak do władzy powrócą bolszewicy wtedy będą myśleć za nas i z naszym głosem nikt nie będzie liczył
Anonim2021.12.5 12:15
Jak robionio 300 dni lockdownu to PISiory kwiczeli z zachwytu. Teraz bronią "wolnosci" haha. A kto niby doradza te przymusy szczepien? Ci sami z rad medycznych co chcieli bezustannnego lockdownu.., Pisowscy targowiczanie na frondzie wtedy chwalil wczesniej kazdy hitleryzm, kazde upodlenie, kazde ponizenie
Anonim2021.12.5 12:27
Zorientowali się że ktos ich w maliny wpuściL?
to nie ludzie, to śmiecie2021.12.5 12:44
To nie jest usprawdliwienie. Albo jest sie czlowiekiem albo hitlerowskim smieciem jak pisowcy z frondy. Mnie nie przyszlo nigdy do glowy by pod pretekstem ochrony zdrowia wspierac rujnowanie zycie innym ludziom....
katolik2021.12.5 12:07
Ludzie wyszczepieni chorują i umierają !!!
jle_ffm2021.12.5 12:11
Tak, 5 na 100 przypadków, reszta 95 to osoby niezaszczepione.
Anonim2021.12.5 12:27
40-50 na 100 .Sprawdż w szpitalach.
katolik2021.12.5 12:28
oczywiscie dla nazistów i ciebie te 5 przypadków to gówno na śmietniku
Anonim2021.12.5 12:29
Stanowiący kilkunastoprocentowy udział w społeczeństwie zaszczepieni, "zaliczyli" 65% udział w zawałach i udarach (1. połowa 2021). Trzeba wprowadzić odpłatność za leczenie wyszczepionych na oddziałach kardiologicznych i neurologicznych, a także za rehabilitację.
Anonim2021.12.5 12:30
Wyszczepia sie tylko bydło.To termin z weterynarii
JonB2021.12.5 15:47
I ze slownika ministrow Rzplitej.
rebeliant2021.12.5 12:01
Podczas gdy służby mundurowe powinny być nakierowane na ściganie ludzi czyniących innym krzywdę - np. napady, to Trzaskowski i jego plija zainwestowali w ściganie kurierów oraz ekip remontowo-budowlanych - jak widać sowieckie ścierwo trzyma się w takich ludziach mocno, którego fundamentem jest stawianie zarzutów... a najlepiej tym do wyeliminowania i tępienia do roli kubła z mopem u ciecia Anioła.
rebeliant2021.12.5 11:57
A mnie w tej szopce kowidowej w polskim piekiełku jedno zaskakuje - otóż dlaczego w rządowym nurcie informacji nie ma apeli o dbanie ludzi o należytą regenerację zamiast picia , imprezowania, palenia fajek ? Odporność naturalna bierze się z równowagi energetycznej - i w takim środowisku, gdy panuje w organizmie są lepsze warunki do nabrania właściwej odporności. Brak równowagi jak widać odciska swój szpon w każdej sferze życia ludzi. I tak np. zamiast tych yebanych słupków lepiej było zainwestować w miejsca rozładunkowe dla kurierów... no ale tradycja czerwonych śmieci skłania ich w inwestycje w stawiania win i zarzutów, a przy tym w czynienie pracy cięższą. Nierównowaga między ludźmi pracy, a poubeckimi kołtunami od szkodnictwa odbija się również na kondycji zdrowia przeciążonych niepotrzebnym stresem ludzi.
gracz2021.12.5 11:48
Brawo Polacy!!!, o polaczkom kolejne szpryce.
JoGa2021.12.5 11:39
Zanim się zaszczepisz, posłuchaj tego koniecznie w całości!! https://www.facebook.com/droga.uczniostwa/videos/1039373833508900
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.5 11:28
Koleżanka kolegi męża mojej kuzynki rozmawiała z bratem jej koleżanki ze szkoły który ma znajomego a jego żona pracuje z dziewczyną której rodzona siostra była ostatnio w szpitalu wojewódzkim i mówiła że to jedna wielka ściema! Covida nie było i nie ma, szczepienia to eksperyment medyczny wielkich firm, które spiskują przeciwko ludziom. Także PiSdziaki i inne katole nie szczepcie się a przeżyjecie! buhaha...
Anonim2021.12.5 11:35
Z nauka się nie dyskutyje - czy to chodzi o szczepionki, czy o liczbę płci, czy o to kiedy powstaje człowiek.
Michał Jan2021.12.5 11:47
Stanowiący kilkunastoprocentowy udział w społeczeństwie zaszczepieni, "zaliczyli" 65% udział w zawałach i udarach (1. połowa 2021). Trzeba wprowadzić odpłatność za leczenie wyszczepionych na oddziałach kardiologicznych i neurologicznych, a także za rehabilitację.
cam2021.12.5 12:04
A te twoje statystyki to z twojego zadka czy z głowy? W sumie żadna różnica... Mam taką teorię. Zaszczepieni są leczeni na zawały i udary na "niecovidowych" oddziałach, nieszczepieni lądują na "covidowych" i zasilają pisowski program 500+ zgonów dziennie.
Michał Jan2021.12.6 10:16
Nie pisz, że masz jakąś teorię, bo to obraza dla wszystkich teorii. Nawet nie zauważyłeś, że zaszczepieni stanowią ponad 30% chorujących na Covid, a prawie w 30% stanowią obsadę listy zgonów.
Art2021.12.28 16:31
Ja nie wiem skad Ty masz te idiotyczne dane, prawdopodobnie z wlasnej glowy. W Polsce, Wloszech, Wielkiej Brytani i Francji 90-98 proc przypadkow smiertelnych to ludzie niezaszczepieni. Bredz dalej.
Anonim2021.12.5 11:26
Szczególnie że ostatnia prosta okazała sie którąś tam przedostatnią
Michał Jan2021.12.5 11:48
Rondo "Ostatniej prostej".