Sanepid nałożył karę na parafię. W kościele było za dużo wiernych  - zdjęcie
23.02.21, 19:23Fot. via: Pixabay

Sanepid nałożył karę na parafię. W kościele było za dużo wiernych

165

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku nałożył karę pieniężną na proboszcza parafii Kąty w związku ze zbyt dużą ilością wiernych uczestniczących we Mszy św. Duchowny odwołał się do Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

Do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wpłynęło anonimowe zgłoszenie ws. zbyt dużej ilości wiernych przebywających w kościele parafialnym. Po dotarciu na miejsce policjanci stwierdzili, że w świątyni przebywa 160 osób, choć zgodnie z obostrzeniami, ze względu na jej wielkość mogło przebywać maksymalnie 30 wiernych. Policja pouczyła proboszcza i zawiadomiła sanepid.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku nałożył na proboszcza karę pieniężną. Ten odwołał się jednak do Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Zaistniałą sytuację bada tarnowska kuria.

- „Łamanie obowiązujących przepisów sanitarnych ma swoje konsekwencje, z którymi trzeba się liczyć”

- podkreśla rzecznik biskupa tarnowskiego, ks. Ryszard Stanisław Nowak.

Duchowny podkreśla, że wielokrotnie wysyłano do wszystkich parafii komunikaty, w których przypominano o obowiązujących ograniczeniach. Wskazuje przy tym na bardzo trudną sytuację księży, którzy z jednej strony są zobowiązani do przestrzegania obostrzeń, ale z drugiej do zapewnienia wiernym możliwości udziału w kulcie.

- „Nie mogą nikomu zabronić wstępu do kościoła albo siłowo kogoś z niego usuwać. Wierni mają prawo do swobodnego dostępu do liturgii i sakramentów, którego nie można im odmówić, zwłaszcza, że stan pandemii trwa już prawie rok”

- zaznacza.

kak/PAP

Komentarze (165):

Anonim2021.02.24 23:25
"wpłynęło anonimowe zgłoszenie ws. zbyt dużej ilości wiernych przebywających w kościele parafialnym." Donosy, szpicle w kościele ... Jak w PRL.
Jan Radziszewski2021.02.24 17:40
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2021.02.24 14:04
Klątwa Boża na lekarski Sąd Dyscyplinarny we Wrocławiu grudnia 08, 2020 (Klątwa rzucona 9 grudnia 2020 ) Rzucam klątwę Bożą na lekarski Sąd Dyscyplinarny we Wrocławiu, który zawiesił lekarz Annę Martynowską w prawie do wykonywania zawodu. Przeklina was Bóg Amen Przeklina was Bóg Amen Przeklina was Bóg Amen. Jesteście nikczemnikami i to wy nie macie prawa wykonywać zawodu lekarza. Nie myślcie, że ujdzie wam to płazem. Każdy odpowiada za swe czyny, bez względu na działanie światowej masonerii, każdy dokonuje wyboru. - Tak będzie, mówi Bóg Ojciec. Klątwa ta dotknie was a także kara z rąk Mego syna gdy będzie przemieniony, z Mocą i oddanymi sobie ludźmi i wam wymierzy karę. Wasze ( i innych) działanie to śmierć ludzi. A za to kara jest duża. I wy poniesiecie śmierć. Pod kierownictwem Mego syna zostaniecie z mocą prawa danego mu zatłuczeni żelaznymi drągami, wy, którzy braliście udział w tym posiedzeniu Sądu. I tak się stanie. Amen.
Jan Radziszewski2021.02.24 14:00
Klatwa Boża rzucona na osoby, które dopuszczają się inwigilacji w ramach tak zwanej pandemii listopada 29, 2020 - Rzucisz klątwę. - Tak, Panie Jezu? A na kogo? - Na osoby, które w ramach tak zwanej pandemii dopuszczają się inwigilacji, inicjują je, egzekwują, na przykład wobec pasażerów LOT (historia z ostatnich dwóch tygodni, z kim się spotykał pasażer itd.) Wszystkie osoby, które tym się zajmują, czy to wykonują polecenia, czy też zlecają to, wymyślają, itd. Rzuć klątwę, dziecko. - W Imię Trójcy Przenajświętszej rzucam klątwę na osoby, które w ramach „pandemii” dopuszczają się inwigilacji, osoby, które wytwarzają programy, osoby które optują za inwigilacją, osoby, które tę inwigilację egzekwują. Przeklina was Bóg Amen! Przeklina was Bóg Amen! Przeklina was Bóg Amen! - Tak będzie – mówi Bóg Ojciec. - Klątwa dotknie te osoby o których mówi wasz Pan a Mój Syn Jezus Chrystus, Jego sługa i Mój gniew Krzysztof (Cyprian Polak). Nie skończy się na tym, w bardzo bliskiej przyszłości wybrane osoby ukarze Krzysztof z Moją Wolą, łamiąc im ręce i nogi w ramach kary, a gdy będzie wśród nich kobieta połamie jej ręce i nogi kobieta. Nie dziwcie się tej brutalnej zapowiedzi. Zgaśnie to w waszych oczach wobec tego co się będzie działo. Jakie czasy, taka kara. Nie będą to tortury, ale wyrok, który może uratować duszę od potępienia. Zatem wy, którzy to czynicie, wiedzcie, że trafić to może na was. Złamanie każdej ręki i każdej nogi. Amen. Klątwę Bożą rzucił i Słowa Boga Ojca i Jezusa Chrystusa otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski) - Dziękuję Boże Ojcze, Dziękuję Panie Jezu.
Jan Radziszewski2021.02.24 13:56
++ Klątwa Boża rzucona na policjantów i pracowników Sanepidu gnębiących ludzi za swobodne oddychanie na ulicy października 14, 2020 Klątwa Boża rzucona na policjantów i pracowników Sanepidu gnębiących ludzi za swobodne oddychanie na ulicy Z Woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski na nowych warunkach od 20 lutego 2020, intronizowanego przez Boga Ojca, (co przekazał przez proroka Grzegorza a potem potwierdził przez innych proroków) rzucam klątwę Bożą na wszelkich „nadgorliwych” policjantów i ich komendantów jeśli takiej „”nadgorliwości” od swoich podwładnych oczekują, nękających ludzi za to, że chcą oddychać swobodnie na ulicy, do czego mają niezbywalne Boże prawo, mówi Pan i żadne ludzkie nie może tego zabronić, choćby było zapisane w konstytucji i kodeksach oraz ustawach a tutaj tego nie ma, bo jak wiadomo prawo wymaga tylko zakrywania nosa i ust przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie, mówi Pan. Oraz rzucam klątwę Bożą na wszystkich pracowników Sanepidu, którzy będą gnębić ludzi chcących swobodnie oddychać na ulicy. Przeklina was Bóg Amen! Przeklina was Bóg Amen! Przeklina was Bóg Amen I tak się stanie Amen Amen Amen
barbara2021.02.24 11:54
I bardzo dobrze sanepid przynajmniej wy wykonujecie dobrze swoją robotę
Michał Jan2021.02.24 13:15
Jak wpadają na kontrolę z gotowym sprawozdaniem też?
Anonim2021.02.24 23:27
Choć bez podstawy prawnej w postaci ustawy.
tropd2021.02.24 10:42
Ja to czekam tylko do niedzieli i będzie możliwy kolejny donos bo to co widziałem w ostatnią niedzielę to woła o pomstę do nieba
Michał Jan2021.02.24 10:44
Niektórzy już taki mają charakter...
tropd2021.02.24 10:54
lepiej mieć taki niż się biernie przyglądać i przyzwalać na to by nieodpowiedzialni stwarzali zagrożenie dla swoich rodzin i innych ludzi z którymi np. pracują
Leo2021.02.24 11:13
Jeden stary Niemiec opowiadał mojemu ojcu dlaczego tak łatwo było podczas okupacji administrować Polakami - .. Było tylu szpicli i donosicieli ze miałem już ich dosyć,,
tropd2021.02.24 11:14
no to po co tu jeszcze siedzisz? i się śmiejesz z własnej głupoty
Leo2021.02.24 11:23
Głupi to ty jesteś . Jak cię boli ilość wiernych w kościele to do niego nie choć,----- a i do marketów posyłaj kogoś z rodziny , sam nie choć bo będziesz zgorszony - konfidencie jeden
Anonim2021.02.24 11:27
wypad
Leo2021.02.24 11:35
Życie jest zbyt krótkie a piękne żebym sobie odmówił uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej
Czarek2021.02.24 12:01
ja wódki i pacierza też sobie nie odmawiam
Michał Jan2021.02.24 11:37
Na pewno nie było ich więcej niż w rodzimych Niemczech. Gestapo nie miało sieci 5G, ale za to masowe donosy Niemca na Niemca.
Ola2021.02.25 16:09
Nie ma takiej opinii wsród niemców tylko wśród ruskich troli takie brednie .
Michał Jan2021.02.24 12:10
Musisz poszukać tego ćwieka w swojej głowie i go usunąć. Zobaczysz inny świat.
Frendzlu-podaj pełną informację2021.02.24 9:39
"Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii" – napisał proboszcz w ogłoszeniach parafialnych
Michał Jan2021.02.24 9:52
I dobrze to sobie zapamiętaj!
Lucyna2021.02.24 10:23
Proboszcz to sobie pisać może, nie każdy musi tak uwazać jak proboszcz napisze
Leo2021.02.24 11:29
Taki napis powinien wisieć przed każdym urzędem- oczywiście z wyjątkami
Lucyna2021.02.24 12:03
Ale ty głupi jesteś już chyba nie zmądrzejesz na starosć
Michał Jan2021.02.24 13:16
A Ty masz dożywotnią naturę delatora?
Anna2021.02.24 9:34
Dobrze, że ktoś wreszcie zareagował - przepisy obowiązują nas wszystkich. Nie po to ludzie podejmują trud przestrzegania zasad bezpieczeństwa, żeby jakich nadęty pyszałek i jego świta niweczyli nasz wspólny wysiłek. Kuria jednak zareagowała zbyt łagodnie - jak można rozkładać bezradnie ręce kiedy ich podwładny jawnie kpi sobie z prawa???
Michał Jan2021.02.24 10:01
Tak lepiej? https://twitter.com/kawecki_maciej/status/1363173788867788801
siłowni / restauracji / kina2021.02.24 8:38
Nie mogą nikomu zabronić wstępu do XXX albo siłowo kogoś z niego usuwać. Ludzie mają prawo do swobodnego dostępu, którego nie można im odmówić, zwłaszcza, że stan pandemii trwa już prawie rok.
Anonim2021.02.24 8:39
Widać że KK stoi ponad prawem i w poważaniu mają przepisy. Restauracje siłownie kina czy teatry można pozamykać ale księżom wolno więcej.
Michał Jan2021.02.24 10:02
Przecież tak samo się otwierają, a sądy odrzucają mandaty.
Darek2021.02.24 8:38
Z jednej strony jak chcą się zarażać to ich wolna wola i wybór, z drugiej mogą niestety zarażać też innych którzy nie chcą chorować ani umierać a to jest już w zasadzie usiłowanie zabójstwa i zarówno ksiądz pasterz jak i jego barany powinni odpowiadać za usiłowanie zabójstwa właśnie.
Anonim2021.02.24 10:25
właśnie
anonim2021.02.24 8:37
Z tytułu można sądzić że to sanepid winny a nie ksiądz który stawia się ponad prawem.
Alicja2021.02.24 8:31
A wystarczyło żeby ksiądz podczas tej Mszy św powiedział: Moi drodzy jest nas więcej niż przewidują przepisy sanitarne, dlatego kto może niech uczestniczy w tej Mszy św. na dworze, może na chórze kościoła. I myślę, że nie byłoby problemu. Ale to świadczyłoby o odpowiedzialności i trosce tego księdza o wiernych. A to już prawdziwe Himalaje!
Henry2021.02.24 10:27
no ale nie powie bo kasa nie będzie sie zgadzać, więc to by było nie po jego mysli. Im wiecej przyjdzie tym dla nich lepiej, bo więcej na tacy
Aldona2021.02.24 12:11
Oni wszyscy wiedzą doskonale Głódź i tym podobni że raj jest tu na ziemii pod warunkiem że masz kasę i na wszystko sobie możesz pozwolić. Widzieliście jego rezydencje w jakich pławi się luksusach. Oni dobrze wiedzą że po śmierci już nic nie ma więc korzystają teraz, na zwykłej ludzkiej głupiej naiwności, szczególnie starych którym można wszystko wmówić i już będzie posłuszny. Można postraszyć że jest piekło i już taki będzie zniewolony i chodził co tydzień do Koscioła albo częściej z obawy że jak nie to piekło. I tak sie mnoży kase na luksusy, Rydzyk też straszył piekłem i ile milionów zgarnął. Dał coś na cele charytatywne, na niepełnosprawnych ?- bo jakoś cicho nic nie słyszałam
Anonim2021.02.24 14:01
tak dał jeszcze bezdomnym zabrał bo jemu ciongle mao
A to ciekawe kłamstwa2021.02.24 8:26
„Nie mogą nikomu zabronić wstępu do kościoła albo siłowo kogoś z niego usuwać. Wierni mają prawo do swobodnego dostępu do liturgii i sakramentów, którego nie można im odmówić, zwłaszcza, że stan pandemii trwa już prawie rok”. A protestujące kobiety usuwali.
Ania2021.02.24 8:26
Tylko Pan Bóg jest w mocy nas ustrzec przed wirusem, a zwłaszcza Eucharystia. Brawo dla ludzi którzy to czynią i dla kapłanów którzy to rozumieją. Dajcie spokój księdzu.
Skoro jest w mocy2021.02.24 8:30
to dlaczego tego nie robi?
Alicja2021.02.24 8:37
Uszycy (chyba) czcimy Jana Pawła II. To dlaczego nie respektujemy jego nauczania: Fides et ratio, czyli wiara i rozum- to się nie wyklucza. Uczestniczmy w praktykach religijnych ale w bezpieczny (o ile się da) dla zdrowia sposób.
Ola2021.02.24 8:47
Jakoś nie ustrzegł chociażby wielu księży, którzy jednak na Covid zmarli. Pan Bóg dał rozum, szkoda, że wielu nie chce z niego korzystać, tylko woli wiarę już nawet nie w samego Pana Goga, ale w magiczne myślenie. I nie liczy się z bliźnimi.
Anna2021.02.24 9:32
no niestety wcale nie chroni. a woda święcona nie zabija zarazków. ilość ognisk epidemicznych w mojej okolicy, które zaczęły się od zakażonego księdza wskazuje, że księża nie dość dbają o bezpieczeństwo w kontaktach ze swoimi "owieczkami" :( a myślałby kto, że miłość bliźniego zakłada troskę o jego życie i zdrowie...
Caryca Katarzyna2021.02.24 10:34
To. celowo podawali że w kościele nie ma wirusa że woda święcona zabija go, bo sie boją stracić tyle hajsu ile ludzie mogliby dać na tacy. A ludzie ciemni jakich nie brakuje w to uwierzyli ze woda święcona zabija wirusa, heheh. Jakby tak było to w szpitalach by były zamówienia na wodę święconą, a nie szczepionki, czy respiratory od handlarza bronią których do dzisiaj szpitale nie widziały
Agnieszka2021.02.24 10:53
moja matka też powtarzała ludziom że woda święcona podobno zabija wirusy to ją wyśmiali nie raz teraz sama już wie że to nieprawda jak przeczytała ile księzy zmarło, bo na początku myslała że ich wirus nie dotyczy
Anonim2021.02.24 10:49
tak tak brawo za głupotę
do Ania2021.02.24 10:59
No to zapytam gdzie był Bóg jak ginęły niewinne dzieci w Syrii, no gdzie? Dlaczego wojny nie powstrzymał? Widzidzicie sami nie potraficie logicznie tego wytłumaczyć. Tylu ludzi na covid zmarło dlaczego do tego dopuścił czyżby wszyscy byli niewierzący i zasłużyli na śmierć. Dziwne bo większosc co zmarła to moherowe berety i stare dziadki co tak się modlą w kosciele nawet w dni robocze
uważajcie2021.02.24 8:01
KAŻDY MA PRAWO DO TEGO AŻBY UCZESTNICZYĆ WE MSZY ŚW GDZIE CHCE ...... JEŻELI BĘDZIECIE KARAĆ KSIĘŻY ......... TO PAN BÓG WAS TEŻ UKARZE I TO ZNACZNIE SUROWIEJ
anonim2021.02.24 8:41
Czyli nie wolno karać księży KRYMINALISTÓW?
Alicja2021.02.24 8:53
Klerykalizm na 100% !
soem2021.02.24 7:43
Każdy powinien mieć prawo pójść do kościoła bez żadnych ograniczeń. Niech zamkną IKEE lepiej.
Bianka2021.02.24 7:23
Absurd dalej trwa....to w biedronkach i lidlach ludzie się tłoczą przepychają dotykają irzeczy różnych i siebie nawzajem stoją w długich kolejkach to tam nie ma problemu ale w kościołach gdzie ludzie siedzą bez ruchu prawie, w jednym miejscu raczej tylko do spowiedzi i do komunii na chwilę podchodzą do księdza nic nie mówiąc to dowalić karę...i co ci biedni proboszczowie mają robić...od rana do wieczora i od wieczora do rana organizować ludziom Mszę świętą...??
Jarek2021.02.24 7:28
Czyli Ty Bianka nie robisz zakupów? Donieś na te sklepy. A nie doniesiesz, bo to grzech śmiertelny, a zboków księży będziesz bronić. Miej pretensje do NierząduPIS o takie a nie inne przepisy. Ludzie bankrutują, popełniają samobójstwa, a Rydzyk i proboszczowie żebrzą o kasę, bo mu ciężko w pandemii. Ogarnij się kobieto - jesteś fanatyczką, bez krzty empatii.
Dokładnie tak2021.02.24 8:29
Dokładnie to proboszczowie powinni robić. Od rana do wieczora i od wieczora do rana organizować ludziom Mszę świętą. To się nazywa służyć Bogu i ludziom. A nie łamać przepisy i narażać ludzi na chorobę.
Robert2021.02.24 10:48
bo ludzie muszą coś jeść z czegoś żyć, a bez kościoła jakiś czas można się obejsć, są przecież msze w telewizji, radio Maryja. A jak już nie możesz przeżyć że nie możesz być w kościele to ustal sobie 1 msze w miesiącu, zawsze to bezpieczniej niż kilkanaście razy w miesiącu
Dowiadujemy się2021.02.24 7:21
że donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym. Wow! A pedofila księży już nie? Brawo KK, brawo!! Albo przepisy są dla wszystkich, albo nie. Ale przykład odgórny pokazuje, że podział na lepszy i gorszy sort trwa nadal.
Mylący temat.2021.02.24 7:12
Odwracacie kota ogonem. Nagłówek powinien brzmieć "ksiądz nie zastosował się do przepisów sanitarnych".
Michał Jan2021.02.24 7:02
Widzę, że wieszczącym tutaj, że kościół jest niepotrzebny, bo ludzie w "pandemii" przestali do niego chodzić, nieco się hipoteza położyła.
Stanisława2021.02.24 11:04
to ty chódź i zdychaj na wirusa i zarażaj tych myślących tak samo jak ty. Jakieś szkoły ty tam pokończyłeś?
Michał Jan2021.02.24 11:40
Na pewno nie takie kiepskie, jak Twoje. Przynajmniej uczyły odpowiadać na temat i nie mylić podmiotu z dopełnieniem. I pisania "Ty", również...
Stanisława2021.02.24 12:15
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć dlatego napisałam ty z małej litery, aż taka tępa dzida jesteś
Michał Jan2021.02.24 13:21
No i wyszłaś na posiadaczkę bezobjawowego intelektu. Na dodatek kompletnie bez kindersztuby. Nie zrozumiałaś wypowiedzi, wyciągnęłaś niewłaściwe wnioski, obraziłaś. Możesz odznaczyć siebie medalem Julki Pierwszej Klasy.
Anonim2021.02.24 13:50
idź se dope umyj bo smrodzisz tu troche
Michał Jan2021.02.24 14:00
Znasz bajkę o wężu?
Anonim2021.02.24 14:03
tak weź se go w odbyt wsadź i przekręć 2 razy
Frendzlu-podaj pełną informację2021.02.24 6:59
"Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii" – napisał proboszcz w ogłoszeniach parafialnych
Sprawiedliwość gdzie?2021.02.24 6:48
A pochody Lempart i strajku tzw kobiet ? Policja im towarzyszyła, nie karała! Teraz więc to samo niech zaaplikują w stosunku do zgromadzeń modlitewnych.
Chcesz2021.02.24 8:37
żeby policja potraktowała księdza gazem? Ty bolszewiku!
А у вас2021.02.24 9:03
негров линчуют
Polak2021.02.24 6:04
Przepisy przepisami, ale dla sekty dochód z tacy jest ważniejszy niż życie kultystów.
huehue2021.02.24 0:23
Jest złamaanie przepisów to i kara. Ktoś tu jeszcze czegoś nie rozumie?nawet dziecko w przedszkolu zrozumie że przewinienie jest karalne
Anonim2021.02.23 23:37
Zaczęło się prześladowanie Chrześcijan! Dokąd będziemy znosić tę błazenadę covidową i sługi szatana?
Anonim2021.02.23 23:55
co ci się zaczęło?
Beno2021.02.23 23:31
O iluż zatroskanych się tutaj znalazło, co im tak na zdrowiu zależy. Do kościoła co to i tak nie chodzą, więc się nie zarażą, więc z czym mają problem? Tak bardzo krzyczą, że już mają dość "lock down", że chcą imprez, chcą się bawić, ale uczestnictwo wiernych na nabożeństwie w kościele im przeszkadza. O dziwo im nie przeszkadzają manifestacje w Warszawie, czy innych miastach, tłumy turystów w Zakopanym, po których to zgromadzeniach od razu rośnie ilość zakażonych osób. To jakoś wam nie przeszkadza. Banda obłudników i schizo.
Celina2021.02.23 23:53
widze że wam to nawet spokojnie nic nie można powiedzieć bo zaraz jakieś oburzenie ilu to zatroskanych itd. zastanowiłeś sie chociaż że zagrażasz przez takie zachowanie najbliższej rodzinie czy jesteś aż tak nieodpowiedzialny i ci wszystko jedno,, eh. To tak jak tłuc w beton, który i tak nie pęknie
Heniek2021.02.23 23:57
Celina ludzie sa niereformowalni, po co sobie darmo ryja strzępić. Niech sie zarażają i umierają bedzie mniej głupoli
Jarek2021.02.24 7:25
Celina, Beno to fanatyk, nie przyjmuje prawdy innej niż z TVPIS lub TV Trwam. Próbowałem z nim wielokrotnie podyskutować - niewykonalne. Mentalność aparatczyka z ZSRR - "a u was biją murzynów"
Alicja2021.02.24 6:00
No właśnie "chodzenie do kościoła" to tak, ale przykazanie miłości bliźniego i respektowanie przykazania "nie zabijaj", czyli dbaj o zdrowie swoje i innych to już nie. Jakie to polsko-katolickie! Dla wyjaśnienia- przed pandemią nie opuściłam żadnej Mszy św., a teraz widząc nieodpowiedzialność duchownych boję się chodzić do kościoła. Na strajk, do Zakopanego na imprezy też nie chodzę, a różnica jest taka, że na Msze św. to bardzo bym chciała.
Jarek2021.02.24 7:31
Fanatycy frędzla, co Alicja złego napisała, że tyle łapek w dół?
Stanisława2021.02.24 11:13
Jarek oni się powykolejali z równowagii....
A te 160 osób2021.02.24 8:35
to już zostało w kościele na zawsze? Czy też rozeszli się po mieście, a zarażeni pośród nich zaczęli zarażać innych ludzi, w tym także tych, którzy do kościoła nie chodzą? Beno, zacznij używać głowy nie tylko do jedzenia. PS: tłumy turystów w Zakopanem też mi przeszkadza, tak samo jak tłum w kościele.
Celina2021.02.23 22:28
Powinniście się stosować do przepisów. Ja od marca ubiegłego roku nie byłam w Kościele, jest pandemia więc nie ma co kusić losu. A jak czytam że wy się gromadzicie w 100 i więcej osób. To pomyślcie jak chodzicie tak co tydzień do Koscioła ile razy zwiększacie ryzyko zakażenia. Ludzie w Kosciele się rotują przychodza inni/masakra jakaś. Jeszcze ilu przyjmuje komunie do ust nie zastanawiając się nad tym że księża
Anonim2021.02.23 22:30
mogli rękoma dotknać zabrudzonej powierzchni na której były cząstki wirusa. Ludzie zacznijcie myśleć Bóg się na was nie obrazi. nie wasza wina że jest pandemia, można się z domu modlić
Celina2021.02.23 22:31
Gdzieś urwało mi końcówkę poprzedniego komentarza
Jarek2021.02.24 7:34
Nie dotknąć. Ludzie chuchają na rękę księdza jeśli przyjmują komunię do ust (wypowiadając AMEN). A ksiądz tą ręką bierze następną hostię i przekazuje wirusy następnemu. Ale trzeba myśleć i mieć wyobraźnię.
ladychapel2021.02.23 22:25
Dlaczego nie napiszecie co ksiądz napisał???? "Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii" – napisano w ogłoszeniach. Proboszcz parafii w Kątach nie chciał rozmawiać z PAP.
Edward2021.02.23 22:33
Ale jaki grzech to dla waszego dobra żebyście sie nie zarażali
ladychapel2021.02.24 1:21
nie powiem ci, bo wiem :P
Edward2021.02.24 11:11
a ja nie chcę wiedzieć,bo akurat ty nie jesteś wiarygodnym źródłem informacji
Ala2021.02.24 11:20
Edward przeczytaj to dokładnie ostatnie zdanie, bo chyba nie doczytałeś do końca
Edward2021.02.24 11:26
Fakt nie doczytałem do końca, mysłałemże skopiował w całości komentarz tamtego Frędzla
Ala2021.02.23 22:37
Nie postrzegaj tego donosicielstwa jako grzechu bo to jest z troski dla innych którzy nie chcą się przypadkiem zarazić od innych którym bylo wszystko jedno i chodzili stadnie do kościoła i nie przestrzegali przepisów. Czyli idąc tokiem twojego rozumowania jeżeli doniesiemy na policję na kogoś kto zabił innego człowieka jeśli bylismy świadkiem to też to jest grzech bo to donosicielstwo tak? Bezsens
Alicja2021.02.23 22:45
To tylko świadczy jaki jest poziom intelektualny i moralny co niektórych duchownych. A gdzie miłość bliźniego i przykazanie "nie zabijaj", czyli troszcz się o zdrowie, w praktyce?
ladychapel2021.02.24 6:05
I o to mi właśnie chodziło!
qqq2021.02.23 22:19
nikt nie ma prawa wtrącać się do liturgi KK, tak mówi konkordat i wolność religijna!!!
fdu2021.02.23 22:17
Odwołajcie się do sądu, sanepid nakłada kary nielegalnie!!!
Alicja2021.02.23 22:01
I dobrze, że ktoś to zgłosił. Ja z powodu nieprzestrzegania przepisów sanitarnych w mojej wiejskiej parafii przestałam chodzić do kościoła. Komunia tylko do ust, siostry zakonne - bez maseczek, aż się pochorowały na covida, stary ksiądz spowiada z maseczką tylko na ustach, trzyma długo każdego dychając na penitentów ile wlezie, babki za takim przykładem też z maseczkami na brodach, za to śpiewają ile mogą. Boję się, bo nie wierzę w zwykłą ludzką uczciwość ze strony duchownych. Może duchowni nie boją się choroby, ale ja tak bo mam rodzinę, a w niej ludzi z grupy wysokiego ryzyka.
Edward2021.02.23 22:05
to jest jakiś cyrk chyba, ktoś sie chyba powinien jednak zainteresować, bo tak sie stwarza zagrożenie dla wszystkich nie tylko z parafii, bo ludzie się przemieszczają za pracą do większych miast i przenoszą zarazę nie będąc nawet świadomym
Marek2021.02.23 22:08
juz takie moherowe berety były odważne co to się zaraziły w kościołach, księża też - nie jeden, słyszeliście pewnie ile na lubelszczyźnie księży zmarło, tacy odważni byli i teraz przez własną głupotę gryzą ziemię
rozbawiony głupotą lewaka2021.02.23 21:42
Moja kobieta na gips na nodze nakłada maseczkę.
Anonim2021.02.23 22:02
to kto jej szczekę wybił?
gość2021.02.23 21:34
teraz jest milicja zomo, nie policja, po drugie należy podać tą odważną z sanepidu z imienia i nazwiska oraz jej adres. I przypuszczam że podobna sytuacja w Polsce się nie powtórzy...
Marcin2021.02.23 21:37
e wydarzyłaby się tam, możecie próbować za tydzień będziecie miec kolejny artykuł na frondzie o karze nałożonej przez sanepid
Anna2021.02.23 23:33
"odważną z sanepidu z imienia i nazwiska oraz jej adres. I przypuszczam że podobna sytuacja w Polsce się nie powtórzy" Sugeruje pan po katolicku wymierzyć jej sprawiedliwość?
infor2021.02.23 21:32
a wszystko zaczęło się od tego że jakieś głupawe lewackie gów.o doniosło. I to jest cecha każdego lewackiego śmiecia - DONOSIĆ
...2021.02.23 21:19
Nie słyszałam aby sanepid ukarał kobiety biorące udział w manifestacjach wściekłych macic. Gdzie wtedy był sanepid?
nie zesraj się Wildsztajnie-juniorze2021.02.23 21:33
:-P
...2021.02.23 21:34
... na manifestacjach był.
Anonim2021.02.23 21:51
sanepid swoich nie karze
Po 11 ...2021.02.23 21:13
A kiedy: "Biskup nałożył karę na parafię. W kościele było za dużo polityki"???
katolik2021.02.23 21:03
Po co wam kościół? Macie przecież telewizję.
katolik2021.02.23 21:09
reprezentujesz tę czerwoną zarazę bidena, gatessa i sorosa,czyli układ masońsko- nazistowski
katolik2021.02.23 21:34
To nie tak, to nie tak. Tu nie Rydzykowo.
katolik2021.02.23 21:36
skoro nie tak...
rozbawiony głupotą lewaka2021.02.23 21:33
a co cię to obchodzi głupawy lewaku?
katolik2021.02.23 21:00
To wojna podjazdowa, trudno wierni muszą stanąć w obronie wiary i mozliwosci wypełniania jej, więc łapy precz od Kościoła i wyznawania wiary!
katolik2021.02.23 20:54
Policja, sanepidy itp niech nie będą nadgorliwe, bo głownie są ludzmi i obywatelami tego kraju i tak samo oni i ich rodziny zostali poddani masonskiemu i nazistowskiemu planowi morderstwa Polaków przez to, ze rządzący zdrajcy narodu weszli w układ z mordercą Billem Gatessem i sorosem.
Beata2021.02.23 20:48
Kurde aż w niedzielę pójdę do Kościoła i zobaczę ile jest ludzi na mszy, jak coś to już będę wiedziała gdzie zgłosić-bo widzę że to jednak działa i ludzie zgłaszają. 2 tygodnie temu zignorowałam tę sytuacje a na moje oko było co najmniej 3 razy tylu ludzi niż powinno. Robi się coraz cieplej i na pewno dużo ludzi przyjdzie
Kaśka2021.02.23 20:53
Beatko kochana ksiądz już zdążył ogłosić, że donosicielstwo to grzech ciężki.
katolik2021.02.23 20:55
grzechy donosicieli na Kościół nosi szatan, więc to obojętne
Beata2021.02.23 20:58
oj tam o pedofilii też nie jeden ogłosił i widać co mamy, ja tylko zasygnalizuje że możliwe jest złamanie obostrzeń i warto sprawdzić
Florian2021.02.23 21:15
Kasiu kochana to nie grzech lecz dobry uczynek bo nawet jak Beata to zgłosi to przeciez dla waszego dobra, zmniejszy sie tym samym ryzyko zarażenia od przypadkowych osób, bo ludzie jak przeczytają kolejny artykuł o karze nałozonej na parafię to wezmą sobie to do serca i drugi raz nie postapią bezmyślnie
rozbawiony głupotą babskiego debila2021.02.23 21:34
a czy prymitywna lewacka blondyno wiesz chociaż co to jest grzech ciężki?
Anonim2021.02.23 20:54
zgłaszać nie patyczkować się
Anonim2021.02.23 21:00
No bo nie może być tak że ludziom zamykają przez pandemię interesy życia a takie kościoły mają się dobrze i wszystko niby jest w porządku no sorry ale nie jest
niestety2021.02.23 21:35
typowa cecha lewackiego gów.a - DONOSIĆ
do niestety2021.02.23 21:54
no tak a dlaczego masz mieć lepiej niż inni? Czego tu nie rozumiesz?
Marian P.2021.02.23 20:35
Tak jak bezprawne jest zamykanie firm tak i bezprawne ograniczanie wiernym możliwość korzystania z uczestnictwa we Mszy św. Swoje rozporządzenia to ten faszystowski rząd może sobie wsadzić.
katolik2021.02.23 21:12
dokładnie, wyszli z chama na pana i chcą udawać pana, ale zapominają się, że to pies ma pana
Mała162021.02.23 20:16
U mnie w parafii tez był mandat. I jest to wyraz prześladowania i nieudolności, złej woli Państwa. Gdy w listopadzie 600 os. bluzgało pod kościołem i przekraczało wszystkie zakazy, nikt nie został ukarany. A gdy w kościele na dużo większej powierzchni jest 100 os. - mandat. Jak nazwać takie postępowanie?
Anonim2021.02.23 20:15
Jeżeli mają być msze na ponad 100 osób to zezwólmy na dyskoteki ponad 100 osobowe to też są spotkania, dancingi itd.
Jan2021.02.23 20:08
Mogło być 30 osób a przyszło 160 ktoś tu jest chyba niepoważny trochę, niby taki wykształcony naród a nie zna rozporządzeń
violencja2021.02.23 20:35
Janie ,rozporządzenie to tylko o kant, najważniejsze są ustawy i Konstytucja.Często rozporządzenia są poza prawem , poza Konstytucją.Rozporządzenia są nieprawne.zobacz ile pozwów teraz oddalają sądy , bo są niezgodne z Konstytucją.Wchodząc do kościoła nie liczę wiernych , ani nie przeliczam ilości człowieka na metr przestrzenny, wchodzę , bo Dzień Pański święcę i taki mój katolicki obowiązek!W niektórych kościołach pojawia się woda święcona, korzystam.Bardzo chętnie!W masce nie chodzę , zakładam jedynie w sklepie i na Mszy, ale tylko tak trochę. Od ponad 20-stu lat nie mam telewizora i dzięki temu myślę . MYŚLĘ.Patrząc na ludzi w tych kagańcach ,to ze smutkiem stwierdzam , że Rodacy dali się poddać tresurze.Często widzę człowieka, który jedzie sam w samochodzie...w szmacie na twarzy...Jaka jest higiena tych kagańców???Pierzecie te szmatki co chwilkę?
violencja2021.02.23 20:37
Ten zawrót głowy będzie trwać , dopóki będzie potrzebny możnym tego świata.
Jan2021.02.23 20:43
ok zgadza się, ale to nie zmienia faktu że wirus istnieje i przydałoby się trochę myślenia. No chyba że Ci wszyscy co tam się zgromadzili nie wierzą w istnienie wirusa, jeśli tak to po co się szczepią, stoją w kolejkach w przychodniach
ksiądz z artykułu2021.02.23 20:00
A ja płacę i płaczę. A przecież mogło być inaczej.
Ktoś2021.02.23 20:56
Trzeba złożyć skargę na decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (od ostatecznej decyzji) i prosić o pomoc św. Wenantego Katarzyńca. Te przepisy są niekonstytucyjne.
Kredka2021.02.23 21:07
no tak sędziowie Trybunału też zostali wybrani niezgodnie z konstytucją ale pełnia funkcję więc może sobie składać skargi i na Konstytucje powoływać
TK2021.02.23 21:47
"Kredka" doucz się, bo siano to nie rozum.
Kredka2021.02.23 21:58
Musisz chwilę się zatrzymać i przeczytać spokojnie ze zrozumieniem, więcej nie jestem w stanie Ci pomóc..... Nie udawaj że nie zrozumiałeś
Anonim2021.02.23 20:00
i bardzo dobrze prawo jest jednakowe dla wszystkich a oni i tak sobie krzywdy nie zrobią nie przejmujcie sie
Mała162021.02.23 20:18
"prawo jednakowe dla wszystkich" ? Kpisz czy o drogę pytasz. Czy tłumy faszystów i satanistów od Lempartowej w listopadzie były ukarane? Czy ty już żyjesz w Orwellu
Anonim2021.02.23 20:33
no ok nie kpię wcale ale to były zgromadzenia na otwartej przestrzeni te strajki jak już, a Kościół to pomieszczenie zamknięte nie ma takiej cyrkulacji powietrza i tu powinny być takie obostrzenia.
Ona2021.02.23 20:52
ale zakaz zgromadzeń wprowadzony rozporządzeniem też obowiązuje niezależnie czy w środku, czy na zewnątrz, więc Strajk Kobiet złamał więc to samo rozporządzenie. Cyrkulacja powietrza nie wpływa na prawne obostrzenia, które z niego wynikają.
Darek2021.02.23 20:56
NIe można rozporządzeniem zakazać zgromadzeń bez wprowadzania stanu wyjątkowego, a takowego nie ma. Limity osób w sklepach, kościołach czy budynkach publicznych można już wprowadzać zgodnie z prawem.
Anonim2021.02.23 19:59
Myślę ,że parafianie złożą się na mandat i w następną niedzielę przyjdą w większej grupie pokazując ,iż stać ich na własną wiarę.
Klara2021.02.23 20:02
To niech sobie przychodza to znowu będzie wezwanie i tak do skutku.
Mateusz2021.02.23 20:10
Niech przychodzą i w 500 osób już tam się znajdą tacy co będą monitorować sytuację i w razie czego będą dzwonić na policję
Pytanie2021.02.23 21:22
A ile kosztuje sanitacja chwasta?
Anonim2021.02.23 19:57
Czy to jakaś prowokacja?!
bolek2021.02.23 19:56
Nie ma ta Radia Maryja, Trwam czy jak to sie tam nazywa, możeta sie zdalnie modlić zawsze jest rozwiązanie a was gdzieś niesie lubita się spotykać to na wolontariat przy covidach idźta pomagać
Anonim2021.02.23 19:57
hehehe
Ja2021.02.23 20:24
Zdalnie to ty możesz mgr sobie zrobić. Ale najpierw wróć jednak do szkoły. Też jest zdalnie...
bolek2021.02.23 20:36
Celowo tak napisałem tym językiem żeby pokazać jaki mam szacunek do takich co łamią te przepisy, powinieneś to skumać
Henryk2021.02.23 19:53
i bardzo dobrze że nałożył karę ,mało tego na każdego parafianina który był na tej mszy też powinni nałożyć, to by sie raz dwa odechciało robić sobie schadzki w dobie pandemii
Kler to dno2021.02.23 19:52
Parszywy klechura myśli, ze jest ponad prawem i wszystko mu wolno. Policja powinna wywlec go na śnieg, spryskać gazem i spalowac a cały ten popiół wsadzić mu w düpe, najlepiej jakby się jeszcze żarzył. Może wtedy coś by trafiło do tego pustego dzbana!
NEOS com pl2021.02.23 19:48
... juz czas nakladac ... klatwe ... na zydokomune ... od sanepidu .... po rzad ... szabrownictwo i holokaust ... 4.0 w natarciu ... https://www.youtube.com/watch?v=koPd4wC71BY
PomysłowośćKleroruchaczyNieZnaGranic2021.02.23 19:42
Pazerna klecha na kasę jest skora łamać wszelkie przepisy ryzykując zdrowie i życie innych by grosza nie stracić.
toWarzysz Piwo ??? w radiu Erewan2021.02.23 19:50
... obywatelu ... odbytniku i koziolubco .... niepieprz bez sensu ...
Won z sukienkowymi2021.02.23 19:38
Powinni zamknąć ten kościół na amen a proboszcza wsadzić za kratki na długie lata za narażenie zdrowia i życia ludzi.
xyz2021.02.23 19:55
idioto... dobrze znam tego proboszcza. I na pewno nie chodzi mu o kasę. Ale Tobie bardzo zależy by wszystkich oceniać jednakowo. Ciekawe jest, że kiedy idziesz do sklepu, to nie zastanawiasz się czy jest mało ludzi, czy może 5 razy więcej niż powinno być. Żal mi Cię, ale będę się za Ciebie modlił - choć i tak w to nie wierzysz. A poza tym pandemia pokazała, kto naprawdę jest chrześcijaninem.
milcz, trolu bo dostaniesz z liścia2021.02.23 19:59
:-P
Jan Radziszewski2021.02.24 17:56
treść wypowiedzi dowodzi że powinieneś chodzić w kaftanie boś chory psychicznie
Zwykły człowiek2021.02.23 19:31
i bardzo dobrze.