Są zarzuty dla nożownika, który zaatakował księdza - zdjęcie
11.06.19, 09:30

Są zarzuty dla nożownika, który zaatakował księdza

15

56-letni Zygmunt W., który wczoraj w centrum Wrocławia zaatakował nożem księdza Ireneusza Bakalarczyka, usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa.  Prokuratura wnioskuje o aresztowanie W. 

Do napaści doszło w poniedziałek przed godziną 7 rano na Ostrowie Tumskim. 56-latek podszedł do kapłana, który szedł do pobliskiego kościoła, aby sprawować mszę święt w rycie trydenckim. Zygmunt W. rozpoczął rozmowę z księdzem Bakalarczykiem, a następnie ugodził duchownego nożem. Przechodnie zatrzymali napastnika i przekazali go policji. Późnym popołudniem funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do prokuratury. 

56-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa duchownego. Zygmunt W. zadał kapłanowi jeden cios nożem w okolice klatki piersiowej- poinformowała wczoraj wieczorem w rozmowie z PAP rzeczniczka wrocławskiej Prokuratury Okręgowej, prok. Justyna Pilarczyk. 

Podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczono użyty przez napastnika nóż. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia. Prokuratura wnioskuje o areszt dla W. Mężczyźnie grozi dożywocie. 

Poszkodowany ksiądz przeszedł operację w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Duchowny zniósł zabieg dobrze i znajduje się w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (15):

78078o872019.06.11 13:44
"Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia" Dlaczego zatem policja nie mówi o motywach? Coś ukrywają?
Wojciech2019.06.11 13:42
Ostatnie wydarzenia (atak na księdza, profanacje świętości) wskazują wyraźnie, że homoseksualizm jest szkodliwy społecznie. Należy zakazać propagandy homoseksualnej, tak jak to jest w Rosji i na Litwie. Nie dla promocji zboczeń i nienawiści!
Urszula2019.06.11 12:46
"Napastnik, wychodząc z posiedzenia aresztowego, pytany przez dziennikarzy o to, dlaczego to zrobił, milczał. Na pytanie dziennikarza, czy to ma związek z filmem Sekielskich stwierdził: "To dobry trop". Zapytany czy żałuje powiedział tylko: "Nie"." Wszystko wskazuje na to, że raniony ksiądz to pedzio. Za darmo nie oberwał. Wielką krzywdę wyrządził temu czlowiekowi skoro ten zdobył sie na tak desperacki krok. Skoro KK broni swoich zboków, a sądy i prokuratura sie nie spieszy to ludzi biorą sprawy w swoje ręce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 11:00
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Urszula2019.06.11 12:43
"Napastnik, wychodząc z posiedzenia aresztowego, pytany przez dziennikarzy o to, dlaczego to zrobił, milczał. Na pytanie dziennikarza, czy to ma związek z filmem Sekielskich stwierdził: "To dobry trop". Zapytany czy żałuje powiedział tylko: "Nie"." Wszystko wskazuje na to, że raniony ksiądz to pedzio. Za darmo nie oberwał. Wielką krzywdę wyrządził temu czlowiekowi skoro ten zdobył sie na tak desperacki krok. Skoro KK broni swoich zboków, a sądy i prokuratura sie nie spieszy to ludzi biorą sprawy w swoje ręce.
Michał Pasierb 2019.06.11 10:30
Co kryje się pod tajemniczym: "Mężczyzna.... .,złożył też wyjaśnienia" ?? Dzięki BOGU,że ksiądz żyje i z pewnością powróci do zdrowia...
qwertry2019.06.11 9:58
A gdzie motywy ? dla czego są ukrywane przez fronde? coś mi sie wydaje że są nie wygodne. Nie zdziwił bym się że był to sfrustrowany ojciec któremu córkę ten ksiadz molestował. No bo inaczej podano by motyw ataku.
CzyMotywTeżMaSięDobrze?2019.06.11 9:50
MOTYWY. Gdzie są motywy? Jeszcze są ukrywane przed opinią publiczną, bo poszkodowanym jest ksiądz? Przecież normalnemu człowiekowi bardzo trudno jest wyciągnąć nóż i wbić komuś w klatkę. Musi mieć motyw, powód, przyczynę. Bez tego nie ma zbrodni. Jest wypadek z uczestnictwem osoby niepoczytalnej.
T.2019.06.11 9:45
Kropla draży skałę, najpierw jest promowanie durno mody że bycie gejem jest ok i trzeba się z tym obnosić, potem są parady które maja promować nie wiadomo co - chyba tylko nienawiść do normalności, potem co raz więcej roszczeń - homo małżeństwa, homoadopcje, i docieramy do fazy naśmiewania się z religijności innych (ale tylko chrześcijan), profanowania miejsc i symboli religijnych i zabójstw duchowych, a to wszystko pod płaszczykiem ucisku ze strony KK mniejszości seksualnych. KK potępia grzech, ale nigdy grzesznika! nakazuje się modlić za tych którzy odwrócili się od nauki Jezusa, ale nigdy ich nie potępia więc skąd ta cała nienawiść? Islam jest jeszcze gorszy od "katotaliban" bo wprost mówi i karaniu homosi śmiercią.
Urszula2019.06.11 12:26
"...KK potępia grzech, ale nigdy grzesznika! nakazuje się modlić za tych którzy odwrócili się od nauki Jezusa,..." Najpierw sami nawróćcie sie na nauki Jezusa, a potem potępiajcie grzechy innych
T.2019.06.11 14:16
A jakie we mnie grzechy znajdujesz Urszulo?
bezlitosny internauta2019.06.11 9:38
"Bez powodu" można zostać zaatakowanym nożem na ulicy w sobotnią noc. Nie w kościele. Nie podczas nabożeństwa lefebrystów. Takie rzeczy nie dzieją się bez przyczyny i bez powodu. Lefebryści w świetle ostatnich skandali obyczajowych w Kościele niech lepiej nie pozują na takich świętych i nieskalanych.
anonim2019.06.11 10:03
Jak zawsze piszesz bzdury, ten ksiądz nie jest lefebrystą, on tylko odprawia w tradycyjnym rycie trydenckim. Tacy jak ty, podjudzający na księży katolickich mają swój udział w namawianiu do przestępstw na tej grupie. Szczucie i pomawianie zbiera żniwa.
bezlitosny internauta2019.06.11 11:23
Msza św. w rycie trydenckim jest powszechnie kojarzona albo z lefebrystami albo z bractwem św.Piotra. Sama Fronda w innym artykule przyznaje, że napastnik rozmawiał z księdzem na temat pedofilii. Więc żadne szczucie, tylko kojarzenie faktów. Zasialiście wiatr, zbieracie burzę. Trzeba było z pedofilią w Kościele zrobić porządek 40 lat temu.
pc2019.06.11 12:58
Stachu z Frondy jest powszechnie kojarzony z durniem.