Rzecznik rządu na kwarantannie. Będą drastyczniejsze restrykcje - zdjęcie
22.10.20, 10:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Rzecznik rządu na kwarantannie. Będą drastyczniejsze restrykcje

4

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w związku z rekomendacją premiera właściwie pewna jest decyzja o wprowadzeniu strefy czerwonej na terenie całego kraju. Jeszcze dzisiaj decyzja ta zostanie ogłoszona. Będą też zmiany w szkołach. Tymczasem sam Piotr Müller musiał udać się na kwarantannę.

Pytany o dzisiejsze posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rzecznik rządu zapowiedział w TVP Info, że najpewniej zostaną na nim zatwierdzone nowe obostrzenia. Ocenił również, że po zapowiedzianej wczoraj rekomendacji premiera właściwie pewnym jest, że cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie:

- „Liczby, to o czym mówił pan premier, wskazują na to, że większość populacji kraju i tak znalazłaby się w czerwonej strefie, więc tutaj jesteśmy w takiej sytuacji, w której zgodnie z tymi planami, które omawialiśmy powinno się objąć całą Polskę czerwoną stref tak, aby faktycznie ograniczyć rozwój koronawirusa w innych miejscach kraju” – wyjaśnił.

Przekazał również, że zostaną podjęte decyzję dotyczące przejścia na nauczanie zdalne bądź hybrydowe wyższych roczników szkół podstawowych.

Sam Piotr Müller przebywa na kwarantannie. Poinformował o tym na antenie wPolsce.pl wyjaśniając, że miał kontakt z osobą zakażoną.

kak/TVP Info, wPolityce.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (4):

Jan Radziszewski2020.10.22 11:56
d-c ... No więc tacy Ukraińcy powinni jednak bardziej chorować niż ich rówieśnicy z Polski a islamiści z ciepłych krajów - zima jesień w Polsce i przedwiośnie to klimat dla nich fatalny do tego często na rowerach po mieście jako dostawcy posiłków w niepolskich serwisach Uber, Glova, Lento co widać w Krakowie szczególnie. Ale oto mamy jednak cud. Ci sami Ukraińcy którzy u siebie chorują już w Polsce w ogóle. Ani jeden przypadek. A przecież coraz więcej osób starszych od nich też przyjeżdża. Nie chorują Turcy od kebabów mimo że w Turcji zachorowań było dużo. Itd. itd. Ani jednego zachorowania od 4 marca. Oczywiście nie jest powiedziane, że ich nie ma i nie było. I media nie twierdzą, że ich nie ma. Po prostu o tym nie mówią. I odbiór Polaków jest taki, że chorują tylko Polacy
JAa2020.10.22 11:26
..Więc choć pomaluj mój świat na żółto i na czerwono..... A gdzie też Ci wszyscy zwolennicy restrykcji ( np. członkowie rządu ) się zarażają, skoro noszą "kagańce". Przynajmniej tak pokazują Ich telewizornie. No to chronią te "maso-neczki" , czy to jedna wielka ściema z tym tzw. cowidem?
Anonim2020.10.22 10:52
Nie było by przeciążenia służby zdrowia gdyby na wiosnę zamrożono media jak polsat i tvn. Białoruś nie miała takich problemów i teraz PiS chce od nich sprowadzać lekarzy.
Czekamy na konwój humanitarny2020.10.22 10:58
https://www.wprost.pl/koronawirus-w-polsce/10378666/polska-chce-sprowadzac-lekarzy-z-bialorusi-i-ukrainy-do-walki-z-covid-19-wlaczy-tez-ratownikow-wojska-i-sp.html