Rzecznik rządu: Możliwe kolejne restrykcje - zdjęcie
09.10.20, 06:50Fot. via Pixabay - arembowski

Rzecznik rządu: Możliwe kolejne restrykcje

8

Od najbliższej soboty cała Polska stanie się „żółtą strefą”. Oznacza to wprowadzenie różnych restrykcji na terenie całego kraju, takich jak obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Rząd jednak rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń.

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller na antenie radiowej „Jedynki”, możliwe jest między innymi wprowadzenie limitu osób dotyczącego różnych przestrzeni. Chodzi o rozwiązania, które mogą ograniczyć transmisję wirusa bez uderzania w gospodarkę.

Zapewnił też:

Na tym etapie mamy ponad 50 procent wolnych łóżek, jeżeli chodzi o szpitale, które pomagają osobom chorym. Na podobnym poziomie jest liczba respiratorów. Mamy zapasy w tym zakresie”.

Polityk podkreślił, że szpitale są obecnie gotowe na przyjmowanie kolejnych chorych i nie każdy zakażony wymaga hospitalizacji. Zaznaczył, że większość osób może pod opieką lekarza spędzić czas choroby w domu.

Zaznaczył jednocześnie, że jeśli chodzi o dalszy rozwój epidemii – wszystko zależy od podejścia Polaków do nowych obostrzeń. Jego zdaniem jeśli będą one przestrzegane, możliwe jest spowolnienie rozwoju epidemii w najbliższych tygodniach. Podkreślił:

Z drugiej strony nie chcemy wprowadzać drugiego lockdownu, nie chcemy ograniczać tak mocno gospodarki, jak to miało miejsce w marcu czy kwietniu, ponieważ chcemy, aby równolegle funkcjonowało społeczeństwo i gospodarka. Te dwie szale, które tutaj są ważone, na stale zmieniają swój środek ciężkości”.

Zaznaczył też, że nie ma obecnie propozycji wprowadzenia stanu wyjątkowego.

dam/PAP,PR1

Komentarze (8):

Anonim2020.10.9 10:43
PIS konsekwentnie chce nas zagłodzić. Są gorsi od faszystów z UE
Anonim2020.10.9 10:47
Przypomnijmy: zamykanie galerii, zakaz wyjścia z domu, wymiany kół nawet pod swoim domem nie mówiąc o jeździe do mechanika, wszystkei hotele, restauaracje ... aj głowa już boli, nie będe sobie przypominać reszty zamordyzmu, A ścierwo z tvn kamerowało jak wykonujące swoje czynności w zakładach pracy nie przetrzegali ustalonych przez PIS odległosci nie do zrealizowania
Anonim2020.10.9 11:04
Byliśmy o krok od zakazu posługiwania się pieniędzmi papierowymi. Bo zabijały jak koperty.
200 miliardów2020.10.9 10:17
szykuje sie kolejny skok na kase, normalnie zlodzeieje sa zamaskowani a w tym przypadku zamaskowuje sie czujnosc okradanych
JoJo2020.10.9 8:16
Czarnek złamał zakaz wojewody. Pasuje do Pisu idealnie.
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:00
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!
Co tam słychać na "bazarku" przed 10:30 ?2020.10.9 7:43
Bo ja słyszałem, że cebula po 8 tysięcy hehehe
Polak2020.10.9 7:15
Ponad pół roku epidemii, a pisowska mafia tak zajęta rozkradaniem Polski i mieszaniem stołkami że nie potrafi uchwalić jakiejkolwiek podstawy prawnej dla de jure nielegalnych ograniczeń. A z istniejących przepisów skorzystać nie chce, bo wymusiłyby one realną pomoc dla polskich firm, tu już pusta propaganda Matołuszka by nie wystarczyła.