Rzecznik MZ: Wrócą obostrzenia, ale tylko dla pojedynczych powiatów  - zdjęcie
04.08.20, 14:36Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Rzecznik MZ: Wrócą obostrzenia, ale tylko dla pojedynczych powiatów

8

Dziś padł kolejny rekord dobowego przyrostu zakażeń koronawirusem. W porannym komunikacie MZ poinformowało o 680 nowych zakażeniach. W związku z tym pojawia się pytanie, czy rząd zdecyduje się na ponowne wprowadzenie obostrzeń. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował dziś, że jeżeli takie obostrzenia będą wprowadzane, to jedynie dla poszczególnych powiatów, w których pojawią się duże ogniska wirusa. Rząd rozważa też plany zwiększenia restrykcji w restauracjach i na weselach.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rząd rozważa wprowadzenie obostrzeń, ale jedynie w pojedynczych powiatach, gdzie odnotowuje się szczególnie duży przyrost nowych zakażeń:

- „Skala wzrostów, która mogłaby nas niepokoić, to są 23-24 powiaty. Tutaj podliczamy dane z ostatnich 14 dni i obserwujemy, jaka była w tym czasie skala wzrostów i na tej postawie będą planowane pewne obostrzenia, pewne wyłączenia w poszczególnych powiatach. Dotyczy to nie tylko Śląska” – powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że możliwe są też zmiany dot. restauracji, sklepów i wesel. Co do restauracji i sklepów rozważane jest zmniejszenie liczby klientów. Mniejsze mają być też wesela, a ponad to będą one rejestrowane przez stacje sanitarno-epidemiologiczne. Organizator wesela będzie więc musiał się liczyć z niezapowiedzianą kontrolą służb.

Rzecznik MZ zapowiedział też, że zwiększona zostanie intensywność kontroli służb sanitarno-epidemiologicznych i policji w sklepach. Mają zostać przygotowane również zapisy, które umożliwią właścicielom sklepów egzekwowanie obowiązku zakrywania nosa i ust. Będą się one jednocześnie wiązały z większymi karami przewidywanymi dla podmiotów gospodarczych.

kak/PAP, DoRzeczy.pl

Komentarze (8):

dla powiatów?????2020.08.5 9:44
Przypadek?????? Nie sądze ;]
John2020.08.5 2:36
Zniesiony został obowiązek zakrywania ust i nosa podczas zawierania małżeństwa przed kierownikiem stanu cywilnego. Obowiązuje od: 25 lipca 2020 r. W kościele nadal obowiązuje nakaz. Za te korona kłamstwa i poniewieranie ludźmi powinni siedzieć. Załatwiają rozrachunki partyjne, bo Szumowski ma odejść za przekręty w ministerstwie, dlatego potrzebna jest kolejna dramaturgia sytuacji zagrożenia i wspaniałej opieki ministra zdrowia w dobie śmiertelnego zagrożenia lekką grypką.
Józia2020.08.4 22:56
W tym ministerstwie zdrowia - co jeden to ma większe zakusy dyktatorskie! Jeden przez drugiego! Konkretnie wyścig szczurów trwa między ministrem Sz. a rzecznikiem ? Jak mu tam?
ianek2020.08.4 21:35
łżecie qrwy pisowskie pandemia to wasza pałka na polaków
Brawo Polska!2020.08.4 18:03
"Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Dużo słabsze. Młodsi, starsi i w sile wieku, spokojnie można iść na wybory" "Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory"
Szybka Randka2020.08.4 16:45
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.lexlale.com.pl
Robzbawiony2020.08.4 15:27
A Duda jeździ po kraju i opowiada androny że maseczki maja nosi tylko ci to to lubią Kogo wy na tego prezydenta wybraliście
Helka2020.08.4 15:13
Bardzo proszę o pomoc każdego dobrego człowieka. Jestem w tragicznej sytuacji, z myślami samobójczymi. Dziękuję i proszę nie hejtować. 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227