Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, egzaminy maturalne oraz egzaminy ósmoklasistów odbędą się w czerwcu. Szkoły i przedszkola pozostaną dalej zamknięte przynajmniej do 24 maja.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił na dzisiejszej konferencji terminy matur oraz egzaminów ósmoklasistów.  Maturzyści do pierwszego egzaminu podejdą 8 czerwca. Uczniowie kończący szkoły podstawowe swoje egzaminy będą pisać od 16 do 18 czerwca. Egzaminy zawodowe natomiast rozpoczną się 17 sierpnia.

Tegoroczne matury odbędą się bez części ustnej. Wszystkie egzaminy, jak zapowiedział minister zdrowia, będą przebiegać pod specjalnym reżimem sanitarnym. Zachowane zostaną m.in. zasady bezpiecznej odległości pomiędzy zdającymi.

Szef resortu edukacji poinformował również, że rząd przedłuża zawieszenie działalności placówek edukacyjnych do 24 maja. Przynajmniej do tego czasu będą więc dalej zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki. Nie potwierdziły się tym samym dzisiejsze zapowiedzi medialne, jakoby rząd planował otworzyć przedszkola po weekendzie majowym.

kak/ TVP Info