,,Rz'' o niejawnym dokumencie PiS: Rząd całkowicie odrzuca obcych kulturowo migrantów - zdjęcie
24.06.19, 05:35

,,Rz'' o niejawnym dokumencie PiS: Rząd całkowicie odrzuca obcych kulturowo migrantów

6

"Rzeczpospolita" pisze o niejawnym dokumencie PiS dotyczącym imigracji. Według dziennika rząd odrzuca przyjmowanie imigrantów. Choć rynek pracy w Polsce musi zostać zasilony nowymi pracownikami, to nie stanie się to kosztem zmiany kulturowego oblicza kraju.

Dokument przygotowało MSWiA. Rząd uważa, że w Polsce należy imigrantów zatrudniać jedynie krótkotrwale, nie ma mowy o sprowadzaniu ich tu całymi rodzinami. Na dłuższy pobyt mają mieć szanse tylko ci, którzy przejdą przez specjalny program integracyjny. Nowych pracowników władze planują szukać wśród nieaktywnych zawodowo osób 50+, Polaków na Wschodu oraz wśród tych, którzy po 2004 roku wyjechali z Polski za chlebem na Zachód. 

Rozważane jest też wprowadzenie specjalnego podatku dla bezdzietnych wzorowanego na Niemczech i Francji. W Niemczech bezdzietni powyżej 23. roku życia płacą składkę ubezpieczeniową wyższą o 0,25 procent. We Francji z kolei wyliczając podatek stosuje się iloraz rodzinny - im więcej dzieci, tym niższy podatek. Jakieś rozwiązanie może pojawić się także nad Wisłą, twierdzi "Rz".

bsw/rzeczpospolita.pl

Komentarze (6):

robaczek 2019.06.24 11:49
i nie przyjmiecie do domu potrzebujacego ??? ;] ahahhahahahha! "chrzescijanie" ? P A T O K A T O L E jesteście!!!!! a nie chrzescijanie ;] Jezus by wam w twarz napluł.
Jaroslaw2019.06.24 22:06
ROBAKU, BEZMÓZGOWY ! Już ci kiedyś pisałem !: JESTEŚ CHAM I CHAMEM ZGINIESZ! TO JEST NAWET ZA ŁAGODNE OKREŚLENIE CIEBIE! A może ty pierwszy przyjmiesz, i pokażesz swoją lewacką klasę ! No, do dzieła !
Lublinianka2019.06.24 7:36
Już dawno powinno być wprowadzone tzw."bykowe" dla singli, którzy mieszkają u mamusi, pracują na śmieciowce, bo im to nie robi różnicy (w rzeczywistości zanizaja płace dla innych, pracujących na umowach), czyli tak naprawdę pasożytują na rodzinach z dziećmi, bo właśnie te dzieci będą pracowały na ich emerytury.
krzysztof 542019.06.24 7:13
czy pierwszy sekretarz kc moze ujawnic co podpisal w marakeszu , bo plebs pisowski bchce wiedziec , czy po wyborach beda mieli sasiada stonke
Stanislaw2019.06.24 6:01
Ale chyba trzeba tu dodać: Chodzi o masowe, zbiorowe migracje. Bowiem pojedyncze osoby chyba są przyjmowane - gdzieś tam, prywatnie...
Artur2019.06.24 5:54
Świat stanął obecnie w obliczu automatyzacji. To oznacza zastępowanie wielu czynności przez maszyny, komputery, algorytmy radzące sobie lepiej od ludzi. Te procesy zaczęły się już dziać i w polskiej gospodarce. Jeżeli cierpimy chwilowo na brak ludzi pracy to oznacza jedynie, że potrzebujemy środków finansowych i pracy rozwijającej istniejące już rozwiązania techniczne pozwalające na automatyzację i robotyzację prac. Ściąganie imigrantów to uwstecznianie gospodarki, to kierunek, który może być stosowany w kolonialnych w gospodarkach niskokapitałowych. Praca zaczyna być dobrem rzadkim i ściąganie ludzi do pracy jest niszczeniem społeczeństwa a nie jego rozwojem. Naszych bliźnich możemy obdarowywać owocami naszej pracy i możemy się dzielić z nimi środkami tak aby i oni w swoich krajach rozwijali służące sobie gospodarki. Bardzo dobra, dojrzała i przemyślana decyzja PiS. Ta wiedza jest już dość powszechna nie tylko w środowiskach naukowych.