Raport: 301 nowych zakażeń koronawirusem. Duży wzrost w Wielkopolsce - zdjęcie
20.05.20, 10:20Fot. via Pixabay - thedigitalartist

Raport: 301 nowych zakażeń koronawirusem. Duży wzrost w Wielkopolsce

13

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnych 301 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Ponownie najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Śląsku, jednak mocno wzrosła też infekcji w Wielkopolsce.

Nowe zakażenia dotyczą województw:

śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1).

Zmarło też kolejnych 5 zakażonych osób:

(wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów.

Dodano, że większość spośród zmarłych osób cierpiała na choroby współistniejące.

Na koniec podsumowano:

Liczba zakażonych koronawirusem: 19 569/953 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (13):

Jan Radziszewski 2020.05.22 16:33
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło? Czas już ostatni i na ten czas dałem wam Różaniec, dałem wam Maryję, dałem wam Jej płaszcz. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak ma bronić swoją rodzinę i jest to czas dla odważnych mężów co obronią swą rodzinę. Nikt kto ma rozum wroga nie wpuszcza do swego domu, pierwej sam zginie.
Mietek2020.05.21 23:25
W Poznaniu w tramwajach i autobusach ludzi tyle jak z przed epidemii. Rozluźnienie niekontrolowane. A Jaśkowiak śpi. Dobranoc
TarczeMorawieckiego2020.05.20 14:16
A gdzie trumna , pytam się ???
Heidi Heido Hajdasz2020.05.20 12:50
#wzordlaswiata hehe
Jerzy2020.05.20 12:09
pajace od ryżego znowu nadają! już nikt w te epidemiczne brednie nie wierzy, ale oni ciągle swoje, jeszcze ryży z bratem, żoną i instruktorem nie osiągnęli zaplanowanych zysków.. Co dzień powtarzam: Prezesie! Obudź się!!! Pogoń przygłupa Szumowskiego - on całą Polskę ciągnie na dno, ale pierwsze zatonie PiS
Steinway2020.05.20 11:56
@KRETYNIE powyżej: mylisz z a k a ż e n i a oraz zachorowania. To są DWIE różne zupełnie rzeczy. . Polska ma jedne z NAJMNIEJSZYCH liczb dziennych zachorowań w Europie! DURNIU!
Heidi Heido Hajdasz2020.05.20 12:52
Bo wyczytałeś to z leadów na Frondzie? (lead - trudne słowo)
Steinway2020.05.20 14:41
Nie, posrańcu z rzekomego DPS, złodzieju grosza mamy puste sale szpitalne oddziałów zakaźnych i wolne respiratory gnido bezużyteczna i bezrobotna...trudne słowo 'puste'?...
katolicka kretynizacja polski 2020.05.20 11:34
Polska jest jedynym krajem Europy, w którym po 2 miesiącach od wybuchu epidemii dalej notuje się rekordy zachorowań. A jakby tego było mało, Śląsk, ponoć opanowany (słowa M. Morawieckiego), jest NAJWIĘKSZYM ogniskiem zarażeń w całej Europie! I zasadnicze pytanie: na co była ta cała kwarantanna, skoro efekty wręcz żadne? Szwecja w której nie ma izolacji społeczeństwa notuje zbliżone dzienne wyniki zachorowań do Polski!
prosty2020.05.20 11:54
Większość państw z ludnością rzędu dziesiątek milionów chciałaby mieć, także dziś, takie rekordy. Co do Szwecji, proszę sprawdzić w 'projections' na https://covid19.healthdata.org/sweden , szacunkowa liczba nowych zachorowań obecnie to 6 tys dziennie, kraj 4 razy mniej ludny niż Polska. Na tej samej stronie wykres 'mobility' Szwedzi sami ograniczyli o 30%. U nas niektórym potrzebny indywidualny policjant do pilnowania, bo na wprowadzenie zakazu pytają, kto ich sprawdzi i zapowiadają łamanie go na złość pisowskiej władzy.
Heidi Heido Hajdasz2020.05.20 12:51
Nie chodzi o liczbę ludności a o ilość potwierdzonych zachorowań na milion mieszkańców. To sobie sprawdź.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.20 14:28
A lewacki płatny troll znowu dał głos i potwierdził mój nick!!! hehehehehehehe
man.of.Stagira2020.05.20 10:29
"Twój zwój jest inny niż mój Im nie wolno otwierać czarna folia wnętrzności Kopaliśmy metr w głąb Pomieszane ludzkie kości W zgodnym tańcu z Moskalem On nie obcy on swój Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój Na Krakowskim nad ranem Zawsze było sprzątane Rozmodlone mohery Złotym piwem podlane A pod krzyżem drewnianym Wrzeszczał tęczowy rój Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój Wyjechałem nie wrócę Nie odwiedzę cmentarza Dużo wcześniej niż dzisiaj Kraj dopadła zaraza Ty masz duszę artysty W "hicior" zmieniasz swój ból Twój zwój jest inny niż mój Twój zwój jest inny niż mój..." Autor: DoubleU Ebi . Nasz zwój jest inny niż Twój...Kazik!