R. Ziemkiewicz: Władza PiS zyskuje nowe paliwo - zdjęcie
26.10.20, 08:07Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

R. Ziemkiewicz: Władza PiS zyskuje nowe paliwo

73

Tzw. „Piątka dla zwierząt” wywołała protesty rolników. Czwartkowe orzeczenie TK doprowadziło do zamieszek wzniecanych przez skrajnie lewicowe środowiska. Są też tzw. „antymaseczkowcy”, protestujący przeciwko obostrzeniom sanitarnym. Niektórzy komentatorzy przekonując więc, że to koniec partii rządzącej. Jednak zdaniem Rafała Ziemkiewicza, który ocenia ostatnie wydarzenia na portalu DoRzeczy.pl, jest zupełnie odwrotnie. PiS właśnie, pisze publicysta, zyskuje nowe paliwo, które może mu wystarczyć na najbliższe trzy lata.

- „Polityka faktycznie się zmienia. Tylko inaczej, niż to sugerował Rola. Władza PiS wcale się nie przesiliła. Władza PiS zyskuje nowe paliwo, które może wystarczyć na trzy lata, a kto wie, może nawet do wygranej w następnych wyborach.” – pisze na DoRzeczy.pl Rafał Ziemkiewicz.

Jak przekonuje, Prawo i Sprawiedliwość właśnie zyskuje w Polsce status jedynej partii racjonalnej, która nawet dla tych, którzy się z nią nie zgadzają, jest ostatnim bastionem bezpieczeństwa.

Mamy w Polsce ekscesy skrajnej lewicy, która w niezwykle agresywny i wulgarny sposób wszczyna zamieszki w samym szczycie zakażeń koronawirusem. Pokazuje swój najbardziej prymitywny obraz, dewastując kościoły, zakłócając modlitwę katolików, krzycząc wulgarne hasła i rzucając kamieniami w policję.

Obok lewicy są mniej agresywni, ale w oczach społeczeństwa równie niebezpieczni „antymaseczkowcy”, którzy negują istnienie pandemii koronawirusa i sprzeciwiają się rządowym obostrzeniom, nie przestrzegając zasad sanitarnych. Ale zdecydowana większość Polaków w pandemię wierzy i boi się COVID-19.

Skutki dzisiejszych manifestacji zobaczymy za kilkanaście dni. Wówczas, jak przekonuje Rafał Ziemkiewicz, wobec przerażenia społeczeństwa Prawo i Sprawiedliwość ze spokojem będzie mogło wskazać winnych kryzysu zdrowotnego.

- „I żaden lekarz nie będzie mógł temu zaprzeczyć” – podkreśla dziennikarz.

Jednak nie tylko w kwestii koronawirusa PiS jawi się jako jedyna racjonalna siła polityczna.

- „Oto PiS, nawet nie lubiany, staje się dla większości społeczeństwa mniejszym złem – jacy są, tacy są, ale gwarantują bezpieczeństwo i względny spokój. Tu agresywni szaleńcy, tam nieodpowiedzialni szaleńcy, trzeba się godzić na tę władzę, bo gdyby się załamała, może być tylko gorzej” – pisze Rafał Ziemkiewicz.

Jak zauważa, skrajna lewica od dawna czekała na jakiś powód, aby zaatakować Kościół w taki sposób, w jaki zrobiono to wczoraj. Jednak powód, jaki ostatecznie wykorzystała, jest dla niej najmniej korzystny. Co innego byłoby, gdyby wczorajsze ataki pojawiły się po jakimś skandalu, w którym Kościół zaprzeczył swojej misji, jak tolerowanie pedofilii czy inne nadużycia. Jednak lewicowi ekstremiści zaatakowali Kościół nie za to, że zaprzeczył swojej nauce, ale właśnie za niezłomną obronę tej nauki. A to skłania do jego obrony.

- „Wieszanie na bramach świątyń czy kurii dziecięcych bucików miało krańcowo odmienny efekt, niż smarowanie na nich bluzgów połączonych z pochwałą aborcji (której większość społeczeństwa nie akceptuje), nie mówiąc już o tych żałosnych wrzaskach j***ć kler” czy „ch… wam w ryje” – przekonuje Ziemkiewicz.

Zdecydowana większość Polaków aborcji nie popiera. Ci, którzy mówią, że „aborcja jest ok”, to skrajna mniejszość. Drugą mniejszością, choć większą, są w Polsce ci, którzy domagają się bezwzględnej ochrony życia. Absolutna większość jednak uważa aborcję za „mniejsze zło” i dopuszcza ją w przypadku zagrożenia życia matki, ciąży będącej skutkiem przestępstwa oraz wady, która uniemożliwia dziecku życie.

Trybunał Konstytucyjny podjął jedyną decyzję, jaką mógł podjąć w sytuacji, w której stanął. Musiał, zgodnie z polską konstytucją i wcześniejszym orzecznictwem orzec, że życie ludzkie musi być chronione.

- „Do pełnego zwycięstwa brakuje PiS tylko jednego – zgłoszenia projektu, uściślającego zgodnie ze wskazaniem TK i wolą większości, że nie wolno zabijać dzieci z podejrzeniem syndromu Downa, które mogą szczęśliwie żyć, ale nie można też ich traktować na równi z wypadkami, które medycyna określa mianem letalnych. Wiecie-rozumiecie, TK orzekł jak musiał, bo taką Konstytucję napisał wam Kwaśniewski, i Zoll czy Rzepliński też musieli orzec tak samo, ale mu to teraz naprawimy” – przekonuje dziennikarz.

W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość, przy opowiadającej się dziś po stronie skrajnej lewicy Platformie Obywatelskiej, stanie w Polsce ostatnią możliwą dla większości do przyjęcia partią. Partią, którą poprą, bo po dwóch przeciwnych stronach pozostali sami „wariaci”.

kak/DoRzeczy.pl -Rafał Ziemkiewicz

Komentarze (73):

gumowa kaczka2020.10.26 16:10
paliwo macie ,pakować się i wy......ć
Marco Breslaviano2020.10.26 16:02
Otóż to. O to przecież chodziło. Chyba nikt nie myślał, że pisowcom chodzi o zniesienie dzieciobójstwa. Mieli na to 5 lat i nagle teraz im się przypomniało. :D Chodzi o podsycanie sytuacji kryzysu i chaosu przy jednoczesnym utrzymywaniu stanu wojennego i terroru sanitarnego.To jest po prostu stan wojenny+. Temu samemu służyła nominacja prof. Czarnka. Temu samemu służyła zabawa w ciuciubabkę z sodomitami, gdy ci profanowali katolickie pomniki i kościoły. Temu samemu służyła zapowiedź wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Ktoś to jeszcze pamięta? Przecież to było kilka tygodni temu a owa konwencja jak obowiązywała, tak obowiązuje. Ci łajdacy wiedzą, że są nieudacznikami, którzy zniszczyli już chyba wszystko, co można było zniszczyć, więc jedyne, co im pozostało, to zarządzanie przez kryzys. Tym łatwiej będzie można to robić w cieniu surowych restrykcji terroru sanitarnego.
gumowa kaczka2020.10.26 15:59
PIS pięknie potrafi łączyć ludzi,brawo dziewczyny nie dajcie się !!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 15:55
Niedlugo juz komunistow i konfederatow trzeba bedzie szukac z mikroskopem w reku.
Halina2020.10.26 15:03
Zgadzam się z p. Ziemkiewiczem. Tylko niech PIS skończy z podrzucaniem ustaw, które niszczą rolników, z pytaniami do TK będących pretekstem dla awantur.
Beno2020.10.26 14:38
Oczywiście redaktor Ziemkiewicz ma całkowitą rację. Coraz wyraźniej widać kto kim jest i co sobą reprezentuje. Przecież te rozwydrzone feministki i ogłupiała młodzież można jednoznacznie ocenić "mniej niż zero". I takim władzy na pewno nie oddamy. A politycy, którzy tych rozwydrzonych, wulgarnych i chamskich chuliganów (przepraszam, że obrażam porządnych chuliganów), łobuzerię popierają, reprezentują to samo co oni "mniej niż zero".
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 13:34
Polacy z komunikatem dla umiłowanego "prezydenta" Andrzeja D. pseudonim "Budyń" https://twitter.com/michal_maks/status/1320425909099417600
pozdro Łukasz2020.10.26 12:50
ta świnia Ziemkiewicz na wiosnę nie tylko popierał lock down ale także zamkniecie lasów wraz z zakazem wyjścia bez powodu z domu... Warzecha wtedy się nie zeszmacił jak to pisowskie ścierwo
Anonim2020.10.26 12:53
Ziemkiewicz poprze wszystko co tylko PiS powie. Jak jutro Jarek wstanie i powie że małżeństwa homoseksualistów są OK, to Rafał przed południem już będzie twierdził że on zawsze był członkiem ruchu LGBT, i pokaże tęczę wytatuowaną na lewej piersi.
Anonim2020.10.26 15:40
co ty gadasz, jakby prezes oznajmił że jest gejem to Ziemkiewicz od razu zdjął by spodnie i się wypiął
Anonim2020.10.26 13:29
gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to byś zauważył, że Ziemkiewicz w tym artykule nikogo nie popiera, stwierdza tylko, co według wszystkich znaków na ziemi i niebie, nastąpi
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 15:51
Warzecha to stary agent niemiecki,7 lat pracy w niemieckim Fakcie.
Szukam odważnego/ -ną aby mi2020.10.26 12:27
odpowiedział rzeczowo na pytanie: Co ma decyzja TK wspólnego z KK?
Anonim2020.10.26 12:39
TK jest od niedawna pisowską przyzakładówką, a pis klęczy przed Kościołem. Jesteś usatysfakcjonowany tą odpowiedzią?
Absolutnie NIE2020.10.26 13:06
bo to NIE ma nic wspólnego z Konstytucją! Zapoznaj się, potem pisz.
WIDZ2020.10.26 11:58
DLACZEGO KACZYŃSKI WŁAŚNIE TERAZ W ROZWIJAJĄCEJ SIĘ PANDEMII KAZAŁ TK ZAJĄĆ SIĘ TĄ USTAWĄ? NIE MÓGŁ ODCZEKAĆ AŻ PANDEMIA ZELŻEJE?
Anonim2020.10.26 12:05
Nie, bo protestujący wywieźliby go na taczkach. A tak to cyk, lockdown się wprowadzi, pojęczą trochę w necie, pojęczą, i po rewolucji.
gay2020.10.26 12:05
dlatego
Anonim2020.10.26 12:11
nie Kaczyński tylko interpelacja posłów PSL, PiS i Konfederacji, a wg procedur termin musiał być spełniony
Hue2020.10.26 12:51
PIS potrafil obstawic swoimi ludzmi TK, wybrac magistra mieszkajacego w Niemczech na prezesa. Potrafil nie wydrukowac wyroku, a nie potrafi go opoznic?
Anonim2020.10.26 13:31
za Rzeplińskiego też mnie się TK nie podobał
ida2020.10.26 11:01
Pod te ciezkie wady plodu bardzo czesto podpina sie dzieci z syndromem Downa, ktore de fakto moga spokojnie zyc.
rytuały znane od setek lat!2020.10.26 13:53
dzieci obciążone syndromem downa, poza uszkodzeniem jednego genu, są ZDROWE, dlatego ich aborcja, to MEGA KASA! bo produkowane z nich afrodyzjaki itp. mikstury długowieczności kosztują krocie i wiadomo, kogo na nie stać!
opl2020.10.26 10:56
Jeszcze niedawno Ziemkiewicz mówił, że maseczki to przesada. Tak się sprzedać dla paru groszy.
Realista2020.10.26 10:54
Zobaczymy jak to paliwo się przełoży na sondaże i wyniki w kolejnych wyborach:) Pis dzięki temu aborcyjnemu szaleństwu się okopie na pozycji katolickich fundamentalistów, podetnie Konfederację i zatrzyma u siebie Ziobrę, ale straci umiarkowany elektorat. Kaczyński ze swoją kucharką podarowali opozycji najlepszy prezent od 5 lat. Aborcja to będzie teraz temat aktualny przez lata. Nagłaśniana będzie każda indywidualna tragedia. Media pełne będą opisów ciężkiej sytuacji rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci i nieudolności państwa w pomocy tym ludziom. Pis na tym będzie tylko tracił. I to będą proste przekazy trafiające do wszystkich normalnych ludzi. Na dodatek Pis nie ma tu żadnego rozwiązania. Zmiana ustawy w taki sposób żeby umożliwić aborcję tylko w przypadku śmiertelnych wad płodu nie zadowoli ani katolickich fundamentalistów ani osób wkurzonych wyrokiem TK. Kaczyński wprowadził prawicę i kościół na największą minę od lat. Brawo Jarek, walcz dalej z kobietami:)
Obiektywny2020.10.26 11:12
Tkwisz w błędzie. Abortuj ten błąd, jest jeszcze na to czas. Po wyroku TK włądza ustawodawcza przyjmie dominującą większością głosów z różnych stron sceny politycznej ustawę (jak w przypadku ustawy zwierzęcej) o dozwolonej aborcji w przypadku stwierdzonej choroby letalnej i niedozwolonej w przypadku stwierdzonej choroby nieletalnej. Tym sposobem, wbrew temu, co napisałeś, PIS i ZP zjednają sobie elektorat umiarkowany, bo agresorom chodzi o free abort i to zostanie dobitnie obnażone wielu niezdecydowanym, bo dla wielu ludzi to jest oczywiste.
Realista2020.10.26 11:51
Tak, pewnie taka ustawa będzie przyjęta, bo Pisowi teraz pozostaje już tylko minimalizowanie strat. Tyle, że tak jak pisałem takie rozwiązanie nie zadowoli ani katolickich fundamentalistów ani osób z drugiej strony, dla których akceptowalnym rozwiązaniem był aborcyjny kompromis. W efekcie spór aborcyjny będzie ciągle podgrzewany, a to temat bardzo nośny i jak widać wywołujący bardzo duże emocje. Będzie długa walka o referendum aborcyjne i zmianę konstytucji. Pis tu nie ma szans na wygraną skoro zdecydowana większość Polaków była przeciwna zaostrzaniu zakazu aborcji.
ciekawy2020.10.26 10:47
Częściowo racja, że PiS skorzysta na zdziczeniu lewicy i bezrozumnej postawie anty maseczkowców. Ale, jeśli chodzi o aborcję w przypadku ciężkiej wady płodu czy gwałtu , to "śliski temat"i lepiej się nie wdawać w takie dyskusje, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
Obiektywny2020.10.26 11:17
Rzecz w tym, że niewiele się zmieni, poza kluczową kwestią, dookreślenia, co jest ciężką wadą (dozwolona aborcja) i co taką wadą nie jest (zakaz aborcji), czyli np. zespół Downa. To spowoduje, że rzeczywiście wszyscy, którym rzeczywiście na tym zależy, będą usatysfakcjonowani, a margines spod znaku anarchii i wolnego, niczym nie ograniczonego skrobania zostanie słusznie spacyfikowany zarówno prawnie, jak i ocena społeczną.
Grizzly2020.10.26 10:29
Piękne podsumowanie działalności PiS-u i z drugiej strony barbarii Panie Rafale!
Marchołt2020.10.26 10:15
Dywagacje chłopka roztropka. Nic nowego. Tak naprawdę on już wie, że to początek końca kołtuńskiego pseudokonserwatyzmu, ale idzie w zaparte.
Anonim2020.10.26 10:07
Ziemkiewicz jest tak głupi, że mógłby rywalizować z Jędraszewskim. A nawet Wojtyłą.
york2020.10.26 10:04
nawet zwierzeta nie morduja swoich dzieci ,a wy bolszewicko masonskie slugusy co odessano wam muzgi.
Anonim2020.10.26 10:08
Jak nie mordują? xD to już nawet koty pożerają część swojego miotu, gdy w środowisku mają za mało pożywienia.
Anonim2020.10.26 10:14
"York" to typowy katolicki nieuk i debil.
mieetek2020.10.26 16:00
a widziałeś zająca z zespołem downa ??
Obiektywny2020.10.26 10:02
Rafał ma rację w tym, co napisał. Zabrakło jeszcze tego, że główny strateg jak zwykle wygra, bo jest najsprawniejszym taktycznie politykiem w RP. Doskonale za pomocą ustawy "zwierzęcej" zaplanował przetestowanie niejednomyślności po stronie opozycyjnej. Wygrał i potwierdził swoje założenie o tej niejednomyślności. W obecnych czasach, gdy KK był atakowany przez lewactwo za czyny pedofilskie i ukrywanie pedofilii (słusznie w konkretnych przypadkach), a także za obciążenie dla budżetu państwa, Naczelnik JK postąpił inaczej, niż postąpiłoby wielu marnych strategów politycznych, czyli nie postanowił roztaczać jeszcze większej tarczy ochronnej nad KK (np. medialnej itp.), ale sprowokował lewactwo do zaognienia ataków na KK, co w sposób oczywisty musi skutkować krytyką za strony przytłaczającej większości Polaków. Głupia lewatywa połknęła haczyk i zaorze się sama i sama będzie musiała wyp...ć. Jest jeszcze opozycja "covidosceptyczna". Po nich spodziewałem się więcej, niz po lewakach, bo są mądrzejsi, choć widać, że nie wystarczająca. Kwestionowanie covidu i np. konieczności/zasadności zasłaniania nosa/ust lub zamykania siłowni itp. na etapie kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie jest strzałem w stopę Konfederacji. Maja oczywiście prawo do swojej oceny, ale o wiele bardziej byliby przekonujący i akceptowalni dla wielu, gdyby werbalnie głosili swoje "racje", ale dla uspokojenia starszego pokolenia i wszystkich z grup szczególnego ryzyka zasłaniali nosy/usta i to tym mówili, że nie afirmują tego, ale robią to z szacunku dla osłabionych immunologicznie ludzi z różnych grup ryzyka. Dzieciaki, Naczelnik JK was rozgrywa jak tylko chce, he, he, he.
MaxFiend2020.10.26 9:55
Władza PiS zyskuje nowe paliwo do stosu, który pod sobą podpaliła. Brawo PiS! :-D
Wicio Durniok2020.10.26 9:47
też na manifach bylem; nie naćpany, nie nawalony jak Messerschmitt - ale jako pochewka
ryszard2020.10.26 9:38
Czas pandemii zmieni bardzo wiele, nie tylko w systemie gospodarki i pieniądza, ale również jeśli chodzi o świadomość i sposób reagowania społecznego. Czas pandemii to czas próby. Polacy, jako społeczność są, szczególnie uwrażliwieni na zachowania, właśnie na zachowania w trudnych czasach próby. Jest prawie pewne, że i tym razem , społecznym ostracyzmem zostaną naznaczeni na zawsze ci, którzy wykorzystali śmiertelne nasze zagrożenie dla własnych interesów. Zostaną wykluczeni zarówno ci, którzy sprzedawali Polskę dla brukselskiego szmalu i karier, jak ci którzy odważyli się bezcześcić ludzką wiarę i kościół, tą ostatnią od przeszło tysiąca lat deskę ratunku Polaków. Ci ludzie, wyrzekając się współdziałania z innym na rzecz dobra, (wykorzystując dla siebie zło, które spotkało wszystkich) sami wyrzekli się swego człowieczeństwa i w potocznym rozumieniu pozostają już tylko bydłem (w ewangelicznym rozumieniu - wieprzami). Rządzący (a więc PIS), jeśli chcą zachować wiarygodność, powinni te sprawy nazywać po imieniu i bez ogródek. Nieważnie czy są to przypadki po innej stronie barykady, czy po własnej. A przecież są: bo jak inaczej można zakwalifikować wrzaski decydentów w rodzaju - "zajęcia w trybie bezpośrednim MUSZĄ się zacząć 1 września we wszystkich szkołach", Muszą bez żadnych racjonalnych argumentów, bo taki był na ten moment ich polityczny a co za tym idzie materialny, interes.
AAAtomek2020.10.26 9:53
Pierd...isz bez sensu zwolenniku PiS.
ryszard2020.10.26 13:15
Pamięć ludzka jest krótka, a twarze i czyny tego bydła powinny być zapamiętane, po to aby się bronić, ale i po to aby karać (chociażby społecznym ostracyzmem). Również po to, aby nie dopuścić do rozzuchwalenia zła ( tym bardziej, że jak można przeczytać w dzisiejszej frondzie, już oficjalnie dołączają do nich nasi historyczni wrogowie, jak np. niemiecka V kolumna z Gdańska). Bardzo dobrze więc, że organizuje się społeczny front obrony Straż Narodowa, która weźmie w obronie nasze kościoły. Z pewnością więc powstanie również personalny rejestr tych, którzy zdradzali w ponurych czasach próby. Być może zostaną także wykorzystane filmy nagrane przez kościelne kamery w celu publicznego pokazania mieszkańcom ( nie tylko wierzącym) twarzy barbarzyńców. Globalna sytuacja zmierza do konfrontacji (i jest ona nieunikniona) w której po jednej stronie stanie materialna potęga właścicieli świata, dążących do umocnienia swojej pozycji poprzez wprowadzenia neoniewolnictwa, a po stronie dobra potęga stanowiąca sumę inteligencji nas wszystkich (niezależnie od jej indywidualnego poziomu) zorganizowana w w demokratycznym powszechnie dostępnym internecie. Ta nasza dzisiejsza samoobrona (ciekawe po której stronie znajdą działające obecnie partie), może więc być bezcennym przygotowaniem do nadchodzącego światowego starcia dobra ze złem.
Suweren2020.10.26 9:36
Ziemkiewicz, PiSowski chamie i gamoniu, przypomnę ci te słowa.
adam2020.10.26 9:13
To może Rafałek podpowie który to kościół został "zdewastowany"..?
🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈2020.10.26 9:12
prawacki lump zaklina rzeczywistość dla przykładu od czasu orzeczenia pseudoTK poparcie dla PiSd spadło o 10% :)
KU PRZESTRODZE (posyłajcie dalej)2020.10.26 9:08
Atak feministek na kościół w Argentynie. Czy tego chcemy?.... https://www.youtube.com/watch?v=LRqCSx2I1Jk
Anonim2020.10.26 9:09
Tak.
Polak2020.10.26 9:16
Szatan dotarł do nas ale nas nie przekona. Będzie straszył, ale nas nie wystraszy.
Nie oszukujmy się2020.10.26 9:07
Ta zdziczała drwiąca, bluźniąca i profanująca tłuszcza, to promil promila nawet wśród wiernych widzów TVN. Dla ciekawostki, wczoraj swe oburzenie po awanturach aborcyjnych morderców i dzikusów, wyraziła nawet Arleta Zalewska dziennikarka TVN
Gość2020.10.26 9:08
No popatrz, a co niektórzy twierdzą, że TVN jest gorszy od TVP.
Anonim2020.10.26 9:02
Na zwodzenie i uwodzenie jedyne lekarstwo to fakty.
Anonim2020.10.26 9:02
Inna metoda, łagodna acz podstępna to uwiedzenie, bądź zwiedzenie.
Anonim2020.10.26 9:01
Walka z hydrą, której celem jest nasze zniewolenie i zinstrumentalizowanie, nie jest łatwa. Sama metoda: gwałt, przemoc, może pomóc w rozróżnieniu.
Dziennikarz TVN2020.10.26 8:53
A my chcemy niszczyć Polskę i kłamiemy każdego dnia. Popieramy zawsze niszczenie Polski.
Gość2020.10.26 8:55
Takie zdanie może mieć jedynie osoba, która w życiu nie oglądała materiałów informacyjnych TVN. A jeśli już, to niewiele z nich zrozumiała.
Sas2020.10.26 8:56
Prawda o tvenie zawsze boli tych łgarzy i ich popleczników
Gość2020.10.26 8:58
A jakaż to prawda jest o TVN? Jeśli chodzi o poziom tępej propagandy, to TVN przy TVP nawet nie stał.
Profesor2020.10.26 8:55
TVNu nie będzie a KK będzie.
dr2020.10.26 8:50
I tu Rafał ma racje... ostatnie "występ" lewicy to skrajny lewicowy debilizm (jak dla mnie to dobrze) że przeciwnik polityczny (używając przenośni) sam chce "się zatopić" wyrok TK broni konstytucji.. co prawda wywody prawne to średni argument...bo istotniejsza jest obrona życia do której TK nie mógł odwołać się wprost... bo konstytucja "wprost" nie odwołuje się do Boga ... a idąc dalej każde prawodawstwo odwołuje się do wiary ...tylko ateiści nie rozumieją że ich poglądy też są wiarą ... i to najmocniejszą ...bo trudno uwierzyć że Boga nie ma gdy wkoło widzimy tak wielką manifestacje Bożego stworzenia .. raczej kod genetyczny sam się nie napisał z przypadku ... ale to inny temat.. bo gdyby pająki modliszki umiała zapisać swoje prawo to by zapisały że po pierwszej kopulacji należy zjeść partnera... a znowu u muzułmanów kobieta ma status ledwie "osła" i można jej dać list rozwodowy a dzieci zawsze należą do ojca...na dodatek taki muzułmanin może mieć aż 4 żony (o taki statusie) i mechanizmem "jednostronnego listu rozwodowego" zmieniać te zony jak rękawiczki ... w krajach europejskich "niby świeckich" jednak prawodawstwo nadal jest chrześcijańskie ... bo można mieć jedną żonę. a w razie problemów to facet płaci alimenty.. i te proste przykłady odsłaniają problem że niby świeckie prawodawstwo jednak odwołuje się do wiary ...więc nasz konstytucja "bez żadnych ogródek" wprost powinna się odwoływać do chrześcijańskiego Boga.. bo jej zapisy o tym świadczą ...
klaus2020.10.26 8:46
największe jaja są ,że do tego wszystkiego dołączyli rolnicy, czyli są za dewastacją świątyń ideologią Pani Spurek wyeliminowania chowu zwierząt , przejscia na wegeretarianizm , a tak to są zazdroszczą Kaczorowi kota
Anonim2020.10.26 8:40
"Jak przekonuje, Prawo i Sprawiedliwość właśnie zyskuje w Polsce status jedynej partii racjonalnej(...)" po tym fragmencie przestałem czytać.
AAAtomek2020.10.26 8:50
Miało być "irracjonalną". Może poprawią?
Anonim2020.10.26 8:54
Nie no, dajmy Rafałkowi żyć we własnym świecie tzw. riserczu ziemkiewiczowskiego, ale bez przesady. Powielanie jego bredni to już nawet śmieszne nie jest. Szkoda, bo generalnie gość nie jest głupi, ale jak widać doskonale wie z której strony jest kromka posmarowana.
lewak2020.10.26 8:40
Oby tak było panie Ziemkiewicz.
mieszczanin mieszkający na pięknej wsi2020.10.26 8:37
No cóż jeśli chodzi o protestujących w sprawie aborcji To można przyznać rację Ziemkiewiczowi Bo w tych tłumach i tak nie było jednego człowieczka który by wcześniej zagłosowałby na PIS Ale jeśli chodzi o rolników To tu będzie duża utrata elektoratu Bardzo duża
mirek2020.10.26 10:58
Tego nie wiesz. Moja zanjoma poparła PIS a 4 lata temu poszła na marsz parasolek. Poczekaj trochę. 500 się skończy i po ptokach.
gracz2020.10.26 8:36
Oj widać, że panu Rafałowi pomału rura mięknie.Prawda prawdą ale robota w TVPodłota ważniejsza.
AAAtomek2020.10.26 8:35
W samo sedno! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby PiS wyprowadził Polskę z Unii, zamknął granice przed turystyką aborcyjną oraz wstąpił do Związku Niepodległych Państw, Gdzie znajdą posłuch i zrozumienie? Brawo PiS, brawo Kler, pięknie rozwalacie Polskę....
Kasia2020.10.26 8:35
Zachęcajmy wszystkich młodych do brania udziału w obecnych protestach!!! Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego dystansu i w maseczkach. Mamy dość!!!
Polak2020.10.26 8:29
Rafałek znowu odlatuje. Ale cóż, skoro nikt poza pisowską mafią nie chce trefnisia zatrudnić...
Walter2020.10.26 8:26
Wybory prezydenckie w 2020 roku, to były ostatnie wybory wygrane przez aktualnie rządzących. Tzw. "piątka dla zwierząt" i orzeczenie pisowskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji spowoduje dalszy spadek notowań partii rządzącej w sondażach. Wybory parlamentarne w 2023 roku wygra opozycja, a wybory prezydenckie w 2025 roku również. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 179, 183, 187, 190, 194. Jednak nigdy nie będzie odpowiadał za dokonane delikty, gdyż wkrótce cały Trybunał Stanu zostanie opanowany przez PiS. Rządzący opanowując cały system sądowniczy chcą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością karną po utracie władzy. Jarosław Kaczyński pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce je przejąć, żeby okłamywać i manipulować społeczeństwem. Jarosław Kaczyński wykończył Andrzeja Leppera, a teraz chce wykończyć Romana Gertycha wykorzystując Centralne Biura Antykorupcyjne. Obóz władzy nie radzi sobie ze wzrastająca pandemią koronawirusa, podejmuje opóźnione działania. Od czasu przejęcia władzy przez PiS zadłużenie Polski wzrosło o ponad 500 mld zł, ale ciemny lud o tym nie wie i będzie głosował na PiS.
Pytanie2020.10.26 8:21
Czy Ziemkiewicz pojednał się już z Kościołem??
Po 11 ...2020.10.26 8:19
Brawo. Filozofia godna Łukaszenki.