Przywódca ISIS: Zwyciężymy wrogów boga! - zdjęcie
03.11.16, 09:45

Przywódca ISIS: Zwyciężymy wrogów boga!

Abu Bakr al-Bagdadi, przywódca tzw. Państwa Islamskiego  dziś rano opublikował w sieci nagranie, w którym nawołuje bojowników ISIS do "siania spustoszenia w krajach niewiernych" i wyraża przekonanie o zwycięstwie kierowanej przez niego organizacji terrorystycznej.

Lider IS na nagraniu zwraca się m.in. do mieszkańców prowincji Niniwa, której stolica, Mosul, jest głównym celem trwającej od połowy października ofensywy. Al-Bagdadi wzywa "samotnych wilków", by walczyli „z wrogami boga”. Apeluje również do zamachowców samobójców, by „siali spustoszenie w krajach niewiernych”.

"Ta wojna totalna i wielki dżihad, który prowadzi obecnie Państwo Islamskie, tylko pogłębia naszą wiarę i przekonanie, że wszystko, co się teraz dzieje, jest preludium do zwycięstwa" –mówi przywódca Państwa Islamskiego.

Al-Bagdadi zachęca dżihadystów do przeprowadzania ataków w Arabii Saudyjskiej, która „wspiera niewiernych w walce z Państwem Islamskim”. Apeluje, by zwolennicy Daesz obierali za cel m.in. siły bezpieczeństwa, urzędników państwowych i członków rodziny królewskiej.

To pierwszy raz od początku ofensywy na Mosul, kiedy przywódca ISIS wyraża przekonanie o zwycięstwie dżihadystów.

Pycha kroczy przed upadkiem? 

kbk/PAP, IAR, Fronda.pl