17.07.19, 08:22(fot. pixabay)

Prześladowcy chrześcijan są bezkarni! Stanowczy głos Watykanu

- W alarmującym tempie rośnie skala prześladowań i dyskryminacji, których doświadczają chrześcijanie. Wspólnota międzynarodowa nie wyciąga z tego żadnych konsekwencji, albo w ogóle nie zwraca na to uwagi. Prześladowcy chrześcijan mogą liczyć na bezkarność – mówił wiceszef papieskiej dyplomacji podczas prezentacji raportu na temat prześladowania chrześcijan.
 

Został on przygotowany na wniosek brytyjskich władz. W Rzymie zaprezentowano go w bazylice na Wyspie Tyberyjskiej. Świątynia ta została wybudowana ku czci św. Wojciecha. Po złożeniu w niej relikwii św. Bartłomieja, zmieniono też jej nazwę. Z woli Jana Pawła II jest ona rzymskim sanktuarium nowych męczenników.

Ks. Antoine Camilleri zauważył, że w niektórych regionach świata dochodzi do tak daleko idących prześladowań, że można wręcz już mówić o ludobójstwie, systematycznym wymazywaniu obecności chrześcijan ze społeczeństwa i kultury. Dochodzi do tego również w miejscach, gdzie wyznawcy Chrystusa są pierwotnymi mieszkańcami.

Przedstawiciel Watykanu zaznaczył, że nie można też zapominać o dyskryminacjach, które są mniej dotkliwe niż prześladowania fizyczne, jednak uniemożliwiają korzystanie z pełnej wolności religii, a także swobodne wyrażanie swych przekonań zarówno prywatnie, jak i publicznie. Jest to narastająca tendencja obecna również w rozwiniętych demokracjach. Wyraża się ona m.in. w kryminalizacji i karaniu zwierzchników religijnych za przedstawianie podstawowych zasad swej wiary, zwłaszcza w odniesieniu do życia, małżeństwa i rodziny.

Prałat Camilleri bardzo obszernie odniósł się również do wspólnej deklaracji Papieża i wielkiego Imama Al-Azhar o światowym braterstwie. Istotną rolę w ochronie wolności religijnej odgrywają bowiem nie tylko państwa, ale również zwierzchnicy religijni. Przedstawiciel Watykanu zarzucił też niektórym państwom, że tylko pozornie potępiają prześladowania na tle religijnym, a faktycznie nadal współpracują z prześladowcami na polu politycznym, gospodarczym, handlowym i militarnym, albo też patrzą przez palce na ich poczynania.

Na zakończenie swego wystąpienia watykański podsekretarz ds. relacji z państwami przypomniał słowa Tertuliana, wczesnochrześcijańskiego teologa, który pośród ówczesnych prześladowań zapewniał, że krew męczenników jest zasiewem chrześcijan. W tej wierze, z miłości do Boga pierwsi chrześcijanie dobrowolnie przyjmowali męczeństwo. Ich cierpienie jest dla nas wielkim wzorem prawości sumienia, a także świadectwem wiary, nadziei i miłości – dodał ks. Camilleri podczas prezentacji raportu o prześladowaniu chrześcijan we współczesnym świecie.

Krzysztof Bronk - Watykan

vaticannews.va

Komentarze

anonim2019.07.18 11:57
https://www.franciszkanie.pl/artykuly/wlacz-sie-do-franciszkanskiej-akcji-ocal-powolanie
anonim2019.07.18 11:55
https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y
JPIII2019.07.17 12:22
Ludzie prześladują tych durni bo promują pedała w...ojtyłę, który pi..er..dolił się z dz..iwiszem. Bo wychwalają bydle i pedała chrystka co łajdaczył się się z 12 ped...ałami zw. apostołami. Bo "uwielbiają" starego pedophila zw. B.. ogiem, który molestował i gwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Prawda was wyzwoli katole.
Krzysztof2019.07.17 22:32
JPIII nawet nie wiesz , że to diabeł przez ciebie przemawia .Stałeś się właśnie jego narzędziem , o tym świadczy twój komentarz .Diabeł się tobą posłużył ,a takich świętych ludzi jak Jan Paweł II po prostu się boi . Dosyć obrażania świętych w taki bydlacki sposób. Muzułmanie nie dają obrażać swoich uczuć religijnych ,czas ,żeby chrześcijanie położyli temu kres ,ale nie w taki sposób jak islamiści to robią .Nie ma i nie będzie zgody na obrażanie Boga i świętych . Jak to powiedział kard. Wyszyński Non possumus.
eMbE2019.07.17 9:43
Szczególnie w Polsce Kościół doświadcza wielu krzywd i prześladowań. Szatan chce zniszczyć autorytet polskiego duchowieństwa.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 9:33
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
bezlitosny internauta2019.07.17 8:51
Do pobicia muzułmanki na warszawskiej Woli doszło we wrześniu 2017 r. Dzięki pomocy przypadkowego mężczyzny udało się uratować kobietę i złapać sprawcę. W jej obronie stanął ortodoksyjny Żyd. We wtorek zapadł wyrok w tej sprawie. Sprawcę skazano na cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Nakazano mu także lekturę książki „Ani życie, ani wojna. Czeczenia oczami kobiet” Petry Prochazkovej.
Polak2019.07.17 9:18
O kurde! Z tego wynika, że to muzułmanie są prześladowani. Ja pierdziu! Kto cię urodził i wychował, debilny internauto?
bezlitosny internauta2019.07.17 9:35
Nie lajkuj własnych postów. A przynajmniej nie rób tego od razu. W ten sposób zdradzasz swoją tożsamość, bez względu na wybrany nick.
Zerr02019.07.17 9:44
Nie rznij głupa. A przynajmniej nie rób tego od razu. W ten sposób zdradzasz swoją tożsamość. wlewaku.
bezlitosny internauta2019.07.17 9:52
Ciacho z niedzieli już przestało działać?
Cogito tego sum2019.07.17 8:30
Świat jest uwrażliwiony tylko na prześladowania Żydów i homoseksualistów. Reszta to goje.