Prof. Zybertowicz: Kryzys większy niż Covid-19 - zdjęcie
14.06.20, 15:26Prof. Andrzej zybertowicz, socjolog, doradcza prezydenta Andrzeja Dudy/YT/Telewizja Republika

Prof. Zybertowicz: Kryzys większy niż Covid-19

49

Świat ciągle jeszcze zmaga się z pandemią koronawirusa, której druga fala jest zapowiadana przez wielu analityków na jesieni tego roku. Może ona być nawet groźniejsza od pierwszej, ponieważ – na co także wskazuje wielu ekspertów – obawy różnego rodzaju gryp i innych chorób wirusowych oraz koronawirusa mogą być podobne, co znaczenie może utrudnić prawidłową diagnozę schorzeń.

Jak jednak uważa prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog i doradca prezydenta Andrzeja Dudy, ludzkość może czekać dużo większy i groźniejszy kryzys niż ten spowodowany przez pandemię wirusa Sars-cov-2.

W wywiadzie dla portalu niezalezna.pl prof. Zybertowicz powiedział m.in.:

- Kluczowe dla nas dzisiaj – tu i teraz – jest rozumienie dziedzictwa ludzkości. Na przykład mówiąc, że cywilizacja europejska ma trzy wielkie źródła: Ateny, Jerozolimę i Rzym, pokazujemy, że twórcy tych ognisk cywilizacyjnych na swój sposób próbowali zmagać się z problemem istoty człowieczeństwa, tożsamości ludzkiej i problemem dobrego życia. I nauka nie prześcignęła jeszcze tego historycznego dorobku

Oraz:

- czym więcej czasu poświęcamy na kolejny gadżet, na kolejną aplikację, kolejny kanał komunikujący zgiełk, kolejny atrakcyjny i hiperstymulujący nas film, tym mniej czasu mamy na budowanie naszej autonomii intelektualnej i moralnej

Profesor przestrzega:

- Jeżeli nie wyciągniemy wniosku z tego kryzysu i nie zbudujemy międzynarodowej kontroli nad badaniami nad sztuczną inteligencją, to w którymś momencie z laboratorium cyfrowego może wydobyć się taki system tejże sztucznej inteligencji, np. z niebacznie wszczepionym mu instynktem wolności, że dojdzie do takich zaburzeń, iż dzisiejszą pandemię będziemy wspominali jako czasy relaksu

Zybertowicz zwraca także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie płyną z mediów społecznościowych:

- Gdyby nie media społecznościowe, to absurdalne koncepcje spiskowe nie mogłyby tak bardzo panoszyć się w ludzkiej mentalności. Żyjemy w zasłonie gęstych narracji oddzielających nas od rzeczywistości - od tego, co ważne, od rzeczywistych ludzkich lęków i potrzeb

Dodaje też:

- Nauka miała nam świat odszyfrować, żebyśmy byli w nim bezpieczni. Dzięki nauce znamy naturę wielu zjawisk – wiemy, czym są burze, pioruny, przypływy i odpływy morza. Wiemy, jak zbudować skuteczny piorunochron czy falochron, ale nadal nie potrafimy poradzić sobie z wojnami, z przemocą, z korupcją, z kłamstwem. Dostrzeżmy i to, że cywilizacja ludzka nigdy nie uginała się pod takim ciężarem fakenewsów i teorii spiskowych, jak w okresie obecnej wielkiej pandemii

Profesor Zybertowicz pokazuje, jak historycznie rozwijały się zagrożenia związane z nowoczesnymi technologiami:

- Rewolucja cyfrowa zamieniła kapitalizm w turbokapitalizm - w system pośpiechu, wysokiej mobilności społecznej, ciągle wymuszanych innowacji, które każdego dnia rozrywają zastane wzorce organizacyjne i kulturowe. To rewolucja cyfrowa przyśpieszyła optymalizację i tak ponapinanych już do granic możliwości łańcuchów dostaw i spowodowała, że tempo rozprzestrzeniania się wirusa przekroczyło zdolności adaptacyjne prawie wszystkich społeczeństw"

Dalej doradca prezydenta wskazuje na wartości duchowe oraz wskazuje, że nauka pełni społecznie rolę służebną wobec wartości nadrzędnych. Stwierdza:

- Nauka nie jest dla człowieka instancją nadrzędną, bardzo często jest po prostu narzędziem biznesowym. Dlaczego ta wspaniała współczesna medycyna jest dostępna dla tak nielicznych? Jakże często przy bardziej skomplikowanych zabiegach medycznych ogłaszane są zbiórki pieniędzy! Dlaczego nierówności społeczne tak rosną, chociaż liczni uczeni zjedli na tej problematyce zęby?"

Podkreśla także:

- W sprawach życia i śmierci, w sprawach ludzkiej tożsamości i sensu życia, w sprawach ludzkiej solidarności, w sprawach fundamentalnych dla bytu społeczeństw nauka ma bardzo niewiele do powiedzenia

Oraz:

- Musimy uświadomić sobie, że chociaż nauka jest nam niezbędna, to ma swoje poważne ograniczenia i nie możemy pokładać w niej całej nadziei. Podobnie należy traktować technologię, która również nie jest zdolna do rozwiązywania każdego ludzkiego problemu.

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze (49):

Krzysztof2020.06.24 12:46
Homoseksualiości i inni wyznający ideologię LGBT są bardzo grożni dla istnienia ludzkości,bo ta ideologia jest odmianą faszyzmu.
Leszek2020.06.14 18:19
Żeby was, zboczeńcy tolerować i uznawać za równych ze mną, proszę rozwjać moje wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania: - co robi dwóch homosów, żeby podczas ich seksu nie śmierdziało ze stolca ? - po jakim okresie czasu mięsień zwieracza (atakowanego, czyli homocioty) jest tak rozregulowany, że przestaje spełniać jego funkcję zaworu. Czy wtedy taki zboczeniec musi permanentnie używać pampersów ? - po co zboczeńcy noszą weginy na patykach podczas ich marszów równości, skoro akurat tych części ciała nie używają ani lesbijki ani geje podczas uprawiania seksu ? - jak lesbijki uprawiają seks bez panisa ? Czekam na odpowiedzi.
Klapaucjusz2020.06.15 2:30
A zatem oprócz niedogodności natury olfaktoryjno-mechanicznej dla osób homoseksualnych nic więcej cię nie nurtuje? Zybertowicz wypowiadał się o zagrożeniach związanych z nowoczesnymi technologiamii a tobie tylko homo-seks przychodzi do głowy?
Polak Ateista Dumny Gej 2020.06.14 18:18
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do innej organizacji – do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale zarazem jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej, to to jest profanacja !! Domagacie się równości i tolerancji, będąc nierównymi i nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Wygląda na to, ze wasz ruch testuje, na ile może się posunąć (sic) w deptaniu symboliki grupy przeciwnej, bo stanęliście jako wrogowie wobec Boga, Kościoła i wiary, i sprawdzaniu reakcji drugiej strony. Uznajecie, jako wynaturzeńcy, tylko własne ustanowione samemu zasady. LGBTQ+ , tutaj znak plus oznacza np zoofili. Ci zboczeńcy dup-czą samice zwierząt – nazywając to seksem . Boże co za smród !!! Wy macie totalnie przestawiony system wartości, a jednocześnie wykazujecie potężne zaburzenia osobowości - co widać po koszmarach(!) na tzw paradach, które obiektywnie są obrzydliwe! Nie macie poczucia gustu i jakiejkolwiek estetyki, że faceci prowadzący się jak psy, ludzie traktujący się jak bydło itp. są w porządku?? Gdzie wasza godność.? Do tego nie trzeba wroga, żebyście się sami upadlali jak zwierzaki. Jesteście za aborcją na życzenie, czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci ! Takich zajobów nikt normalny nie zaakceptuje !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
Reytan2020.06.14 18:17
Pani profesor Monika Płatek z UW i pan profesor Marcin Matczak zaciekle starają się udowodnić to, że w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w rodzinach heteroseksualnych. Podążyłem tym tropem i postanowiłem sprawdzić znane w Polsce pary homosów ! Biedroń i Śmiszek = bezdzietni, Rabiej i Cessanis = bezdzietni, Raczek i Szczygielski = bezdzietni, Anna Gradzka dotąd nie urodiła dziecka ....... No to na jakiej podstawie „wybitni” profesorowie wyciągają takie wnioski ?! Być może nie profesorów, ale Komisję nadającą tytuły naukowe należy wymienić ?!!!
judaistyczna kretynizacja swiata2020.06.14 17:52
będzie wielki kryzys wiekszy niż przed 2 wojną światowa tak twierdzą spekulanci więc izrael w końcu w szambie utonie Usa przestanie ich sponsorować a inne państwa w tym cała Europa przestanie sie dawać im okradać ! Kozie bobki są przyparte do muru ich koniec nadchodzi !
OI2020.06.14 17:49
KRYZYS = WOJNA W KOŃCU ŚWIATOWA UUUAAAA BEDZIE SIECZKA SETKI MILIONÓW TRUPÓW ZGNIŁYCH NA POLACH WALK SZATAN SIE CIESZY JUŻ .
katolicka kretynizacja polski 2020.06.14 17:44
Mnie cieszy kryzys jak jest w kościele i go pięknie topi w szambie który sobie sam wyprodukował!
Obiektywny2020.06.14 17:54
O nich się nie martw zaraz się pomodlą do żydowskich bajeczek i cód sie zdarzy ich oszczędzi król Dawid ich wspomoże ze świta
Piotr2020.06.14 17:37
Proroctwa ostrzegają przed pewnymi zagrożeniami. Jednak te zagrożenia są dziś widziane często jako szansa dla ludzi. Więc samo ostrzeżenie jest dla tych ludzi bzdurą. Aby się to zmieniło, proroctwa muszą się zrealizować inaczej ludzie nie uwierzą, że były prawdziwe. Najlepiej aby pewne rzeczy się nie wydarzyły, ale moim zdaniem ludzie poświęcą nawet życie na trwanie w błędnych przekonaniach.
Robert 2020.06.14 17:10
Bardzo szanuje Profesora Zybertowicza mądry inteligenty gościu !!!
UHty2020.06.14 16:58
Przykładem tego jest teoria spiskowa ludzi oddzielonych od rzeczywistości wierzących w zamach Smoleński i ich oszołoma Macierewicza
Leszek2020.06.14 17:22
Dla pilota jasne jest co się stało. Nie wiadomo tylko kto za tym stał. Wygląda, że był to test na reakcję Polaków. W dobie świrusa widać co jest grane.
Leszek2020.06.14 17:34
Obejrzyj relację rodziny ofiar. https://m.youtube.com/watch?v=t6Nqgk8l5Hk Szokujące informacje ws. Smoleńska 2010 z USA! Kto zablokował ujawnienie prawdy o Smoleńsku!? Maciarewicz sam mi obiecał, że to wyjaśni i nic nie zrobił, Tak jak w przypadku Casy. Nie mów lepiej nic jak sam to tylko na miotle latałeś. A ja ich znałem.
Urszula2020.06.14 20:26
A mnie interesuje jedno: dlaczego Maciarewicz pojechał do Smoleńska pociągiem, a nie prezydenckim samolotem. Czemu po katastrofie, zjadł obiad, wsiadł do pociągu i ruszył do Warszawy. Czemu nie poszedł na miejsce katastrofy. Co robił po powrocie do Warszawy? Po co pojechał do kancelarii prezydenta L.Kaczyńskiego? Marek Migalski: „Co robiło stu posłów PiS w Smoleńsku, 10 kwietnia 2010 roku, w trzy godziny po tragedii? Odpowiedź – jedli obiad. Nie wierzycie Państwo? To się ich zapytajcie. Po tym, jak już się pomodlili za zmarłych i oddali im cześć, udali się do restauracji, żeby zjeść obiad. Głównym zaganiającym do autobusów i zachęcającym do jak najszybszego wyjazdu ze Smoleńska, był Antoni Macierewicz. Nie potrafię zgadnąć, dlaczego setka polskich parlamentarzystów, posiadających paszporty dyplomatyczne, mających immunitety, nie przebiegła tych kilka kilometrów, które dzieliły ich od miejsca katastrofy, i nie pomagała ekipom ratunkowym w akcji. Dlaczego nie pobiegli tam i nie zabezpieczali terenu? Dlaczego nie fotografowali miejsca tragedii? Dlaczego dali się, jak barany, zamknąć w autobusach i zawieźć na obiad? Mam do nich tylko jedno pytanie – smakowało?”
taki wybór2020.06.14 16:49
Wybór Rafałka to promocja LGBT na każdym rogu ulicy i w szkołach. Nielegalni imigranci, którym trzeba będzie płacić zasiłki z podatków a którzy w zamian za to dobiorą się wam do żon i córek zwłaszcza tym mieszkającym w wielkich miastach. Oczywiście na policję pod jego rządami raczej nie będzie można liczyć w tym zakresie a jedyne co one usłyszą to tak jak młode Niemki żeby się lepiej prowadziły i nie prowokowały gości.Likwidacja wszelkich socjalnych przywilejów i podniesienie wieku emerytalnego ile się da bo gościom trzeba będzie płacić z czegoś zasiłki tak jak we Francji a trudno tylko podnosić podatki. Zatrzymanie wielkich strategicznych inwestycji a więc na te lokalne też nie będzie bo niby z czego jak Kraj się nie będzie rozwijał.Unia nie da bo sama ma kłopoty po najeździe imigrantów , wyjściu Wielkiej Brytanii i epidemii i obojętnie kto by nie rządził w Polsce to nie da bo nie ma z czego. Oczywiście za tym pójdzie wzrost bezrobocia i różne umowy śmieciowe. Likwidacja pluralizmu w mediach co już zapowiedział. Powrót starych skompromitowanych komunistycznych sędziów do sądów i ubeckich emeryturek. Uzależnienie Polskiej polityki od życzeń Berlina i Kremla. Amerykanie raczej z Polski się wyniosą bo nikt nie będzie chciał tam rozmawiać z rządem gdzie pełno ludzi powiązanych z dawnymi służbami, którzy nie gwarantują , że przekazane technologie wojskowe nie trafią do Rosji albo Chin. Jak nie będzie współpracy z USA uzależnimy się z powrotem od dostaw gazu jedynie z Rosji bo rurociąg z Norwegi tez raczej nie powstanie. Ciągła wojna pomiędzy Prezydentem a Rządem dopóki rządzi Zjednoczona Prawica a to najmniej 2 lata. Tak więc Polska stoczy się bardzo szybko do III ligi. Niestety zapowiedzi i przeszłość pozostały opozycyjnych kandydatów nie gwarantują , że tak nie będzie jak opisałem a jedynie , że ten program niszczenia Kraju zostanie nieco rozłożony w czasie. Tak więc jedyną rozsądną alternatywą jest wybór kontynuacji czyli obecnego Prezydenta w innym wypadku życie zdecydowanej Większości Polaków ulegnie bardzo dużej zmianie niestety na dużo gorsze.
Klapaucjusz2020.06.14 16:47
Stanislaw Lem pisał, ze inteligencja, która nie pragnie wolności nie jest prawdziwie inteligentna.
Piotr2020.06.14 17:46
Wolność od ciał to śmierć. Nie zawsze fajnie brzmiące cytaty można zastosować.
Klapaucjusz2020.06.14 18:17
Czyli Bóg jest martwy, bo nie ma ciała?
Piotr2020.06.14 20:52
Stanisłąw Lem nie wierzył w Boga, więc użyłem odpowiedniego argumentu. Można inaczej, wolność od określonego kształtu. Każdy mógłby być bezkształtny. I nie każda inteligencja by pragnęła tego typu wolności, mimo, że ze słów S. Lema powinno wynikać inaczej.
Klapaucjusz2020.06.15 2:18
Odniosłem się do słów prof. Zybertowicza "system tejże sztucznej inteligencji, np. z niebacznie wszczepionym mu instynktem wolności". Sztuczna inteligencja bez instynktu wolności nie jest inteligentna. Nie zauważyłem, aby instynkt wolności miał odnosić się do wolności od ciała czy kształtu.
antymarksista2020.06.14 16:42
Jest wielkim paradoksem, że nauka nie jest traktowana, jako potwierdzenie geniuszu Stwórcy, a staje się raczej narzędziem butnego człowieka do wykazania swojej boskości. Jakże często w materiałach reklamowych zamiast określeń wytworzyliśmy, wyprodukowaliśmy, zrealizowaliśmy słyszymy nie przynależny człowiekowi zwrot STWORZYLIŚMY. Ileż pychy gromadzi to słowo, gdy wypowiada je wyniosły naukowiec, czy też nadęty producent. Gdzie podziały się skromność, pokora, służebność, przywoływanie Bożej woli. Dokąd umykają zdrowe relacje międzyludzkie i względem Boga? Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.
Piotr2020.06.14 17:45
Zgoda, jak nauczyć ludzi pokory?
Glaudiusman2020.06.14 16:40
Wiara ślepa w tzw. postęp to brednia, utopia i ideologia. Jak można wierzyć w takie brednie, że to co nowsze jest automatycznie lepsze od starszego??? A zatem pokładanie nadziei w nauce, w osiągnięciach technologicznych jest niezwykle złudne. Dzisiaj już nie ma wolnej nauki ani naukowców. Liczy się tylko kto płaci i zleca badania. A naukowcy i badacze to wyrobnicy którzy niewolniczo wypełniają zlecenia otrzymane od miliarderów - masonów, którzy mają ambicje chore rządzenia światem, pandemiami i depopulacją. A rządy zamiast tych paskudnych typów pozamykać, to dają się korumpować jak szmaty. A tymczasem cała nadzieja powinna być tylko w Bogu, nie w stworzeniu. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne będzie na właściwym miejscu. Inaczej będzie chaos, oszustwo, mordy, kradzieże i bandyctwo. Nie można powierzać rządów bandytom i ateistom.
Piotr2020.06.14 17:43
To prawda, tylko co z tego?
ryszard2020.06.14 22:51
Prawa nauki stworzył Pan Bóg, więc przeczysz sam sobie i Bogu.
Leszek2020.06.14 16:35
Przymus czipa dla pederastów i innych dewiantów. Aplikacja informującą o obecności zboczeńca w obrębie 100m. Możliwość użycia paralizatora w przypadku potencjalnego zagrożenia.
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.14 16:40
a idź pan w PiSdu z tymi ciipami hu hue co sekunda by ci pikało
ryszard2020.06.14 16:33
ABSOLUTNIE! Istotą ludzkości jest istota człowieczeństwa. Bez jej rozumienia nie jest wiadomo co jest dobre a co złe. Jezus Chrystus miał tak wiele szacunku dla człowieczeństwa, że mimo iż jego posłannictwo właśnie tego dotyczyło, nigdy nie podał bezpośredniej definicji, wyrażając w ten sposób przekonanie, że jesteśmy w stanie sami postawić kropkę nad i. Więc musimy. A na marginesie od dziesięcioleci nie potrafię zrozumieć dlaczego uczą nas w szkołach tylu nie potrzebnych rzeczy, ale nigdy w podstawie programowej nie znalazło się to co najważniejsze - "nauka o człowieczeństwie". Kiedyś robiono to pośrednio ucząc: laciny, greki (i twórczości tamtych epok), filozofii czy logiki, dzisiaj uczą antykultury czym są np. tzw. zadania zamknięte np. z języka polskiego.
anonim2020.06.14 16:32
To prawda, ale ta prymitywizacja zaczęła się od rządów ideologów, niekoniecznie politycznych, ale duchowych. Przez wieki religia miała swoje miejsce, filozofia spekulatywna, wiedza, nauka, sztuka. Po erupcjach modernistycznych, redukcjonistycznych w każdym obszarze, doszło do takiego upośledzenia i spłycenia postrzegania człowieka i świata.
Grzegorz 2020.06.14 16:18
Każdy ale to każdy osobnik homoseksualny to potencjalny pedofil. Muszą się leczyć a nie szukać dzieci by ich deprawować.
Grzegorz 2020.06.14 16:17
Do trolusa Polak Ateista Dumny Gej. Ty chyba zapomniałeś że trzonem kadry dowiedzenia najbardziej zbrodniczych formacji SS byli homoseksualiści co zostało dowiedzione przez wielu historyków artykuły na ten temat można znaleźć na Frondzie. Te słowa były skutkiem walki w samym obozie nazistowskich homoseksualistów którzy chcieli się pozbyć się osobników zniewieściałych. Można zaryzykować twierdzenie że najbardziej ohydnych zbrodni dokonali homoseksualiści i lesbijki choćby jako kapo w obozach koncentracyjnych.
Żyd Fanatyk Dumny Gej2020.06.14 16:08
macie kryzys czy nie ale spłacać musicie nasze odszkodowania i tyle macie do powiedzenia
zdechłe dziecko2020.06.14 16:04
To zdechnie się i zmielą na mielonke dla kota i depopulacja będzie trwała oby 5 miliardów padło i najwięcej dzieci by nie roznosiło się dalej bo ludzie niszczą planetę i przyrodę naturę jesteśmy najgorszym zwierzęciem i bóg nas ubije za to
Olivia2020.06.14 17:42
dzieci tak im mniej tym lepiej i tak za dużo tego pełza już wszędzie są
Szybka Randka sex2020.06.14 16:00
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Leszek2020.06.14 15:58
W szklanej kuli specjaliści zobaczyli drugą falę Koronaświrusa. Dalej propaganda , jak za komuny tak i dzisiaj idioci słuchają jak świnia grzmotu. Dla podtrzymania strachu , pracownicy mediów podkręcają panikę. Za pieniądze udowodnią istnienie ufoludków.
Taka prawda2020.06.14 16:06
w demokracji jeszcze więcej kłamstw i propagandy tylko socjotechnika się zmieniła weszła na inny wyższy poziom ogłupiania już
azl2020.06.14 15:37
kryzys spowodował PIS 500+...w 2019r. ceny truskawek 6-14 zł....w tym roku 10-25 zł...a pensje zostały takie same....kryzys pogłębia się...wystarczy już tego PISu i terroru kościelnego...kto by pomyślał, że za pochówek będą chcieli powyżej 5tyś zł...od kogoś kto np. ma rentę 800zł...zalegalizowani złodzieje
Polak Ateista Dumny Gej i jestem ludź2020.06.14 15:30
i s*am gdzie popadnie ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ A ja nic tylko zadzieram kiece i zarażać innych się lece!
UWAGA UWAGA !!!2020.06.14 15:28
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.14 15:27
"Homoseksualiści zagrażają naszym rodzinom, dzieciom, większości narodu" - Heinrich Himmler, szef SS i Gestapo, ojciec duchowy Andrzeja Dudy "LGBT to nie ludzie" - Andrzej Duda
tm2020.06.14 15:48
KŁAMSTWO!
Polak Ateista Dumny Gej2020.06.14 15:58
prawda w oczy kole
Mesie Alfonso2020.06.14 16:20
A cwaniaczek Zybertowicz, straszy abstrakcyjnie. Cwaniaczek Zybertowicz wie - że na kolana padnie tylko ten - który się boi.
Grzegorz 2020.06.14 16:15
Ty chyba zapomniałeś że trzonem kadry dowiedzenia najbardziej zbrodniczych formacji SS byli homoseksualiści co zostało dowiedzione przez wielu historyków artykuły na ten temat można znaleźć na Frondzie. Te słowa były skutkiem walki w samym obozie nazistowskich homoseksualistów którzy chcieli się pozbyć się osobników zniewieściałych. Można zaryzykować twierdzenie że najbardziej ohydnych zbrodni dokonali homoseksualiści i lesbijki jako kapo w obozach koncentracyjnych.
Urszula2020.06.14 20:11
Aaaa na Frondzie. No, też mi autorytet. Podaj bardziej wiarygodne źródło swoich przekonań.
Reytan2020.06.14 18:16
LGBT - to kolorowe małpiszony !
Tusk2020.06.14 22:58
Przyjacielu, czytaj i słuchaj ze zrozumieniem. W innym przypadku, ktoś będzie myślał za Ciebie.