Prof. Maksymowicz rezygnuje z pracy w rządzie. Wraca do leczenia pacjentów  - zdjęcie
05.11.20, 15:42Fot. screenshot - YouTube (Polonia Restitua)

Prof. Maksymowicz rezygnuje z pracy w rządzie. Wraca do leczenia pacjentów

8

Wiceminister nauki prof. Wojciech Maksymowicz poinformował o rezygnacji z pracy w rządzie. Polityk Porozumienia jest neurochirurgiem i, jak poinformował, w obecnej sytuacji chce wrócić do zawodu lekarza, aby walczyć z koronawirusem. Będzie pracował m.in. na oddziale covidowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Zaapelował, aby podobną decyzję podjęli inni lekarze, którzy obecnie nie wykonują swojego zawodu.

Wśród polityków jest wielu lekarzy. Niektórzy z nich, w związku z trudną sytuacją w służbie zdrowia, ograniczają swoją aktywność polityczną, aby wesprzeć kolegów pracujących na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Taką decyzję już wiosną podjął wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS. Teraz w ślad za nim idzie prof. Wojciech Maksymowicz, który odchodzi z ministerstwa nauki, aby powrócić do zawodu lekarza.

- „Złożyłem dziś rezygnacji z pełnionej przeze mnie funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Przez ostatni czas starałem się swoim doświadczeniem i wiedzą służyć Polsce w najlepszy możliwy sposób” – poinformował neurochirurg.

- „Organizowałem prace naukowców nad polskimi metodami walki z koronawirusem, koordynowałem funkcjonowanie uczelni, tak aby studenci i nauczyciele akademiccy byli jak najbardziej bezpieczni w dobie pandemii” – przypomniał o swojej dotychczasowej aktywności na polu walki z pandemią.

Teraz jednak, jak podkreślił, Polska najpilniej potrzebuje personelu medycznego, dlatego podjął decyzję o powrocie do stołu operacyjnego:

- „Wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, pacjentów z kliniki Budzik, jak również przystępuję do pracy w oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie” – mówił.

Zaapelował przy tym do wszystkich lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych, którzy obecnie nie pracują w systemie opieki zdrowotnej, aby podjęli pracę w szpitalach.

Rezygnacja wiceministra Maksymowicza jest dziś już druga dymisją w rządzie. Wcześniej o swoim odejściu z resortu zdrowia

Komentarze (8):

Wojtek Polak2020.11.5 22:37
jak by mi podwoili pensję dwu krotnie to też bym uciekł z rządu.
Toni2020.11.5 22:09
Lekarze z PIS wracają do szpitali pomagać chorym, a Kosiniak-Kamysz z PSL schował się pod spódnicę treserki i mówi, że już zapomniał jak się leczy pacjentów i musieliby go na jakiś kurs przygotowawczy wysłać. Grodzki z PO też bez kopert z forsą nie ma zamiaru pomagać, woli udawać polityka. Taka jest ta opozycja do d..., nie do leczenia.
Jarek2020.11.5 20:31
No tak, nowy szef potrzebuje innego specjalisty. Rozumiem gościa.
Szybka Randka2020.11.5 18:57
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: MarikaXX napisz do mnie i spotkajmy sie!
OK2020.11.5 18:37
a kiedy przy łóżkach Covidowych pacjentów, stanie Władek TYGRYSEK?, POdsmoleńska archeoLOSZKA na 1 metr wgłąb, czy Tomasz koperciarz?
ak2020.11.5 18:08
Nikt o jakiej takiej pozycji w środowisku, dorobku naukowym, osiągnięciach w pracy zawodowej nie podejmie współpracy z pis. To dlatego m.in. Czarnek jest ministrem. Znak czasu.
bubu2020.11.5 17:47
Okręt tonie.
JużZaPóźnoŻebyZoperowaćŁebBreżniewaŻoliborskiego2020.11.5 17:47
Neurochirurg do szkolnictwa, zdun do okulistyki, praczka prezesem państwowej fundacji narodowej, kuśnierz ambasadorem, kleruch admirałem... PiSowska Polska na drodze w przepaść.