Premier powołał głównego doradcę ds. Covid-19 - zdjęcie
19.10.20, 16:29fot. fb/mateusz morawiecki/adam guz/kprm

Premier powołał głównego doradcę ds. Covid-19

28

Jak informuje serwis 300POLITYKA, premier Mateusz Morawiecki powołał dziś profesora Andrzeja Horbana na głównego doradcę ds. COVID-19.

Profesor Horban od początku pandemii doradza premierowi jako konsultant krajowy ds. chorób zakaźnych. Jak mówią nasi rozmówcy, teraz premier zdecydował się na nową i formalną formułę współpracy. Horban jest odpowiedzialny za koordynowanie prac całej grupy doradców epidemiologicznych premiera.

Jak ustalili informatorzy portalu 300polityka.pl, w najbliższym czasie ma zostać powołany zespół doradców ds. Covid-19.

 

mp/300polityka.pl

Komentarze (28):

Jan Radziszewski2020.10.21 12:30
Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. Ogłaszają dzisiaj spadek zachorowań ( o ile) Czy nie mają już skąd brać testów? Wiadomo, że ogłasza się wynik testu, ale nie mówi się kiedy pobrano próbkę. Czyli w ten sposób testy można trzymać na czas który jest potrzebny rządowi. W Polsce jest pod 200 tysięcy osób na kwarantannie i blisko 30 tysięcy poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. Jest z czego wybierać, trzymać i magazynować. Nadto dalej mamy cud nad cudami. Oto według podawanych informacji w Polsce nie zachorował na covid żaden nie - Polak od początku czyli od 4 marca. Podają na dzień dzisiejszy, że liczba zakażonych covid – 19 wynosi 125 tysięcy od początku. Nawet według zaniżanej liczby przez media liczba Ukraińców w Polsce jest pod dwa miliony, do tego dochodzą coraz liczniejsi Białorusini, oraz są też Rosjanie o których się nic nie mówi, a PiS jak wiadomo tak bardzo walczy z ruską agenturą, że już bardziej walczyć nie można, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Do tego są islamiści z różnych krajów już kilkaset tysięcy. Licząc więc nawet wedle oficjalnego przekazu to jest blisko 2,5 miliona. Więc jest to niewiele mniej niż 10 procent Polaków zważając na to, że trzy miliony jak nie więcej przebywa stale poza Polską. Liczba Polaków w Polsce więc to jest jakieś 35 milionów. I to cud nad cudami. Na 125 tysięcy żaden Ukrainiec przede wszystkim, ale także żaden przedstawiciel innych przybyszy emigracji ekonomicznej. Powinno to być około 10 tysięcy. Oczywiście można powiedzieć, że ponieważ są zwykle młodzi i bardzo młodzi to ten procent będzie u nich mniejszy, a jeśli nawet znacznie mniejszy to nie może być tak iż będą setki czy tysiące młodych Polaków do czterdziestki zakażonych jak oni nazywają i nie będzie żadnego nie Polaka. Z drugiej strony ich stan zdrowia jest gorszy niż Polaków przecież, młodych Polaków. Czyż by przyjeżdżali tu pracować gdyby służba zdrowia u nich była na lepszym poziomie w Polsce a tym samym styl życia. Owszem są takie wyjątki, ale nie są to ludzie, którzy przyjechali za chlebem. Przyjechali z kraju o wyższym poziomie życia na przykład do Krakowa jak jedna Koreanka z południowej Korei gdzie pracuje za znacznie niższe pieniądze niżby u siebie dostała. Ale to są jednostki.
Jan Radziszewski2020.10.21 12:29
No więc tacy Ukraińcy powinni jednak bardziej chorować niż ich rówieśnicy z Polski a islamiści z ciepłych krajów - zima jesień w Polsce i przedwiośnie to klimat dla nich fatalny do tego często na rowerach po mieście jako dostawcy posiłków w niepolskich serwisach Uber, Glova, Lento co widać w Krakowie szczególnie. Ale oto mamy jednak cud. Ci sami Ukraińcy którzy u siebie chorują już w Polsce w ogóle. Ani jeden przypadek. A przecież coraz więcej osób starszych od nich też przyjeżdża. Nie chorują Turcy od kebabów mimo że w Turcji zachorowań było dużo. Itd. itd. Ani jednego zachorowania od 4 marca. Oczywiście nie jest powiedziane, że ich nie ma i nie było. I media nie twierdzą, że ich nie ma. Po prostu o tym nie mówią. I odbiór Polaków jest taki, że chorują tylko Polacy.
Palindrom2020.10.20 11:15
Potrzebne są regionalne zespoły śledcze. Tak z epidemią wygrywają Japończycy i tak wygrali Tajwańczycy. Po co dowódcy doradca, skoro nie ma żołnierzy? Na mapie to i bez doradcy każdy dureń wygra wojnę, a samo liczenie przeciwnika, które mamy opanowane do perfekcji, może co najwyżej przyśpieszyć kapitulację.
Pablo2020.10.20 8:48
kim zatem byli ci epidemiolodzy itd. zgodnie z których poradami wprowadzono ponowny lockdown?
Michał Jan2020.10.20 8:21
W końcu znalazł się jakiś chętny do robienia za figuranta dla przesłonienia porad z agencji pijarowskiej.
Anonim2020.10.20 8:16
obłąkani covidianie piso peowcy kaczafiego na dopalaczach co te obłąkane bandziory nam jeszcze zaaplikują żarcie trawy?,,,wydaliście wojnę narodowi bandyci złodzieje oszuści
JANOSIK2020.10.20 0:12
To znaczy ze bedzie doradca za free jak corka prezydenta czy mamy juz zaczac sie skladac?
Jan Radziszewski2020.10.19 23:30
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Palindrom2020.10.20 11:08
solidnie tobą trzepie jakieś stado demonów? Matka cię przeklęła, czy to efekt chorobliwej masturbacji?
o tym nie przeczytasz na Frondzie2020.10.19 22:28
Jeden z lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Alei Kraśnickie w Lubliniej, w którym od niedawna jest kilkadziesiąt łóżek zakaźnych, mówi nam, że dostali wskazówki, by testów w weekend zlecać jak najmniej. Bo nie ma kto ich badać. W rozmowach nieoficjalnych padł nawet limit - zaledwie 10 testów w trakcie całego weekendu.
Palindrom2020.10.20 11:20
Kolega ciotki mojego szwagra… Widzę, że skrupulatnie pielęgnujesz wyobraźnię.
czekista2020.10.19 22:08
A jakiej jest specjalnosci to pan Mateuszku nas juz nie informuje. Podejrzewam, ze ma specjalnosc budowlanca......... no, ewentualnie bankowca.
Palindrom2020.10.20 11:22
Uwaga, będzie nokaut: "Profesor Horban od początku pandemii doradza premierowi jako konsultant krajowy ds. chorób zakaźnych."
Jerzy2020.10.19 19:36
kolejny debil dorwał się koryta - święta maseczka na ryju, i samo to już mówi co po tym pajacu można się spodziewać... ludobójstwo, oto co nam "dobra zmiana" szykuje, gość od garnków ministrem zdrowia, a doradcą dziad w szmatę obleczony.... WON!!!
Polak2020.10.19 18:13
Co, teraz będą oficjalnie szukać handlarzy bronią i instruktorów narciarskich od których będą "kupować sprzęt medyczny"?
Moshe Cvel2020.10.19 17:37
Mnie BRAKUJE EXPERTA Simona. Żaden expert nie pomoże jak Polacy nie przestrzegają zaleceń i nakazów poza tym jak to możliwe ,że personel medyczny w Szpitalach Zakaźnych zakaża się covid-19? W dobrze zorganizowanych szpitalach gdzie przestrzega sie procedury to jest niespotykane. Poza tym sam personel reprezentuje bardzo niski poziom. Nawet w Szpitalach gdzie kierownikami sa profesorowie lub doktorzy nauk med. widać zasadniczą różnicę w jakości opieki i leczenia w stosunku do takich samych szpitali brytyjskich czy amerykańskich. Horror ze szczepionkami sami Polacy Polakom zgotowali . Więcej będzie trupów ale i tak mamy trochę optymizmu w porównaniu z ta agonią któea ma miejsce w Israel z ręki ludobójcy narodu żydowskiego przestępcy i kryminalisty Netanjahu, Israel jest na 1 miejscu w świecie na milion mieszkańców najwięcej chorych , zmarło ponad 2tys ludzi na 8 mln mieszkańców nie licząc Palestyńczyków
Hue2020.10.19 17:29
Znając mateusza, to wprowadzi podatek od tych co się nie zarazili.
PowołanieCentralnejNarodowejFundacjiUratujeKraj2020.10.19 17:18
Pora zrobić państwową fundację walki z pandemią. Parę miliardów można przez nią przepuścić. Tygodniowo.
Po 11 ...2020.10.19 17:17
Mego syna Tadeusza (Toviyah) wyruchałem tuż przed jego bar micwa. Musiałem to sam zrobić bo rabin odmówił. Co za suki ....! Nie dasz mu worek szekli do cie bożnicy nie wpuści.
Hue2020.10.19 17:14
Czy to doradca, o którym mówił Fogiel? Że tylko swoi, zamiast ekspertów? Bo doradcy nie słuchają co partia mówi.
Krzysztof2020.10.19 17:02
Wydaje się, że premier chce zabić jak najwięcej Polaków?
wypłaszczanie dominem2020.10.19 16:58
Mam nadzieję że prokuratura kiedyś sprawdzi kto doradzał premierowi zamkniecie ludzi i gospodarki na wiosnę, w wyniku czego doszło do gigantycznego zadłużenia, niewydolności słuzby zdrowia i co tu dużo mówić wielu dodatkowych zgonów nie tylko na koronawirus .
Po 11 ...2020.10.19 16:54
Jak się nie wie co zrobić, to się komisję powołuje albo doradców. I Mateuszku, powołuje się pół roku temu.
Gryf2020.10.19 16:51
PiS pędzi do zderzenia z ziemią w takim tempie, że jeszcze kilka dni i statystyki poparcia nie będą miały już co wskazywać.
ryszard2020.10.19 16:50
Gdzie jest superdoradca, który doradził innym doradcom uderzeniowe, po wakacyjnej przerwie, rozpoczęcie roku szkolnego - agent czy sadysta?
feldkuratkatz2020.10.19 16:45
Miał byc Budapeszt Jest Chu..wico Miał być Orban Jest Horban Prawie się udało.
rebeliant2020.10.19 16:45
Zaczyna się robić jak w pokemonach - główny bohater przyzywa coraz to lepszych zawodników: eurocyklopie... ognia !!!
Anonim2020.10.19 16:40
Mielismy program robimy was w h.....a plus, teraz jest program kostnica plus a bedzie jeszcze program kremacja plus .BRAWO PIS🚬