Premier o Warszawie: Prąd od Niemców, ciepło od Francuzów, metro budują Włosi i Turcy. Tak ma wyglądać Polska? - zdjęcie
07.07.20, 14:01Premier Mateusz Morawiecki/YT/Radio Poznań

Premier o Warszawie: Prąd od Niemców, ciepło od Francuzów, metro budują Włosi i Turcy. Tak ma wyglądać Polska?

34

Podczas wtorkowego wiecu w Chodzieży na Wielkopolsce premier Mateusz Morawiecki odniósł się do sposoby zarządzania Warszawą przez Rafała Trzaskowskiego oraz do ograniczania przez niego i jego administrację korzystania z polskich firm.

Premier powiedział:

- Wiecie, jak to jest w Warszawie? Prąd dostarczają Niemcy, ciepło dostarczają Francuzi, ostatnio wyszło na jaw, że przewozy komunikacją miejską obsługują również częściowo Niemcy. Tramwaje budują Koreańczycy, metro budują Włosi i Turcy. Myślicie, że może np. wypożyczalnie rowerów są polskie? Nie, wypożyczalnie rowerów też są niemieckie. Tak ma wyglądać Polska, panie Rafale?

Dodał też:

- Rafał zapominalski zapomniał o tym, że był działaczem politycznym, od ponad 15 lat w Platformie Obywatelskiej. Cały czas na stronach internetowych PO jest wiceprzewodniczącym partii, a więc krew z krwi, kość z kości działacz polityczny PO, człowiek ze stajni pana (Leszka) Balcerowicza, pana (Jacka) Rostowskiego

Premier zauważył też, że pewnie dlatego, że Trzaskowski jest skoncentrowany na takich rozwiązaniach, na krórych zarabiają obce kapitały, a nie polskie firmy. Dlatego właśnie Trzaskowski jest przeciwny budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz przekopowi Mierzei Wiślanej.

 

mp/pap

Komentarze (34):

Foster2020.07.8 11:28
Sam zapomniał od kogo brał pieniądze.
Henryk2020.07.7 16:09
Właśnie byłem tu!!!Zgromadzenie zorganizowane przez działaczy Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy,dla mieszkańców i jego zwolenników!Przybyła ,jak zwykle horda, finansowana przez antypolskich sponsorów ,przeszkadzając w naszym spotkaniu z Panem Premierem!Czy Rafał.T.,jak wyliczono omnibus 100 uniwersytetów,nie zna się na kulturze rzeczy,gdzie jeden swoje zgromadzenie prowadzi ,to drugi nie przeszkadza!Takiej Polski, kandydat niezlustrowanych chce??? Jak widzimy, lud niezlustrowany ,brzydko....mówiąc, to same chamy!!! Patchworkowy kandydat,Rafał, lewackim kropidłem wyświęcony! Niesie kaganek tęczowej oświaty, do każdej chaty! Przez góry,lasy,pola,z bojówkami, czerwono-tęczowej gwardii, w kraju tradycji i honoru, buduje nienawiść,bariery ,zapory! Siejąc przewrotne idee,potwarze, wypalać chce naszą kulturę, wiarę, azotoksem,gorącym żelazem!!! W zamian nam oferuje ścieki: Nitrasów,Neumannów,Biedroniów,Rabiejów, Brejzów,Schetynów,Frasyniuków,Mieszkowskich, Scheuring-Wielgus,Muchy, Jachiry,Śródy,Senyszyn twarze. Kąkolem obsiewają nasze pola, obce Polakom,Ojczyźnie idee, sieją nienawiść,a mówią,że miłość tak wygląda,gdy pod nogi rzucą kłody! Już w historii świata tacy byli, ze sto lat temu,Kinsley,Mead odwiedzała Samoa Zachodnie, i każdemu tubylcowi wchodziła w spodnie! Certyfikat uniwersytetu dostała, by głosić tęczowe odkrycie, że w tubylca spodniach,to jest dopiero życie! Po czasie to upadło, a nasz ciemnogród sowicie opłacany, myśli ,że te dzikie zachowania, to novum,maszyna POstępu! W głowach studentom mieszali, kit wciskali,pedałując rowerem wstecznie, myśląc,że przeciw naturze, idee zakorzenią się wiecznie. Wszystko co przeciw naturze, papugowanie świata ,Europy, srebrnikami wspierane idee obce, Hitlera,Stalina Mao Dze Donga,padły tak, jak Rafał padnie z tęczowym beretem, wysiłki spełzną na niczym, jak syzyfowe prace, PO co to ci było,tęczowy Rafale? Mamy okazję niepowetowaną, odrzucić zakusy, lewackich i tęczowych graczy, w niedzielnym głosowaniu, by chronić Polskę,nasze dzieci, by Polska była Polską, trwała w wielkości na wieki!!! Wybór jest prosty, głosuj na Andrzeja Dudę, Polskę i patriotów, by nasze dzieci wnuki, nie musiały być sługami u drugich!!!
YX2020.07.7 15:19
Z tym autobusem to myślałem że jakaś ściema. Ale okazuje się że to prawda. Drugi naćpany kierowca Arrivy spowodował staranował 4 samochody. Trzaskowski rozwala to miasto. Ścieki, autobusy, narkomani. Nie mam siły juz to zbyt nerwowe, chyba się trzeba stąd zbierać. Kurcze, co on może narobić jakby został prezydentem Polski a nie tylko Warszawy?!
Duda jest c h u j e m!!!2020.07.7 15:31
w narkotyki kierowców zaopatruje braciszek Patryka Jakiego, Sebastian! znany ćpun i diler wielokrotnie zatrzymywany z narkotykami i wobec którego toczy się postępowanie karne za ich posiadanie!
Beno2020.07.7 15:13
No tak właśnie wygląda Polska. Korporacje medialne, firmy, duże sklepy, przemysł przetwórczy...... wszędzie obce firmy i korporacje. Jesteśmy kolonią i siłą roboczą dla innych i uzależnieni od obcych Opozycja się cieszą i mówi, że jest dobrze.
Kolejny wypadek Arrivy z naćpanym narkomanem2020.07.7 15:12
Tym autobusem odjechał sen Trzaskowskiego o prezydenturze. Potrzebny zarząd komisaryczny w Warszawie.
Antek2020.07.7 15:15
To nie do wiary. To już sprowadzanie niebezpieczeństwa na mieszkańców Warszawy. Trzaskowski to nieudacznik. Narkomani jako kierowcy miejskich autobusów w niemieckiej firmie. T O S I Ę W G Ł O W I E N I E M I E S C I!!! Prosimy prokuraturę o zajęcie się Trzaskowskim. To przecież miejska komunikacja.
Anonim2020.07.7 15:25
Olbrzymie zaniedbania. Jak to możliwe żeby gospodarz miasta stracił kontrolę nad komunikacją miejską? Wygląda na to że element jakiś prowadzi miejskie autobusy. Ciekawe jak jest w innych instytucjach. Ale skoro kolega Czaskoskiego mówi że ten lubił wciągać...
Toni2020.07.7 15:07
Tramwaje zzlecił Trzaskowski Koreańczykom, ma ktoś wątpliwości,że to drugi Tusk,który nie cierpi polskich firm , a wczoraj też pokazał,że olewa Polaków i nie chce z nimi gadać.
Anonim2020.07.7 14:55
Trzaskowski pomylił kraj. W szranki wyborcze powinien stawać w Niemczech albo innym z krajów europejskich. Chwali się, że jest poliglotą, więc drzwi otwarte. Byle dalej od Polski.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.7 14:51
szMateusz tępy c h u j u żydowski a przekop mierzei wiślanej ,wasze oczko w dopie. realizuje belgijska spółka z siedzibą w Brukseli!
Anonim2020.07.7 14:58
I znów bluzgi szamba ze ścieków czajki. Gdzie taki gnój się uchował?
Tak trzymaj2020.07.7 15:22
oto typowy reprezentant PO. Gratuluje. Ciekawe ilu ludzi dziś dzięki tobie porzuci PO?
Anonim2020.07.7 14:50
Rzecz w tym, że całe PO jest agenturą obcych interesów w Polsce. Oni są partią kolesiów bezkrytycznie przenoszącą na polski grunt wszelkie zło. Nie dbają o wiarę ojców, ani tradycję. Gardzą dekalogiem i ludźmi związanymi z Kościołem. Nazywają ich katopisem albo ciemnogrodem, podczas, gdy sami nie przedstawiają sobą żadnej wartości. Obłuda, kłamstwo, hipokryzja jest dla nich dewizą. Słowo nic dla nich nie znaczy. W okresie kampani wyborczej obiecają wszystko, a potem wyśmieją naiwnych. PO, to same zło!
PAUL2020.07.7 14:49
A węgiel z Rosji, mimo, że na hałdach przy kopalniach leżą tysiące ton. Ale o tym już nie wspomniał.
swer2020.07.7 14:41
POLAKU PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
Max2020.07.7 14:40
No i co takiego? Za to hydraulikę Francuzom robią Polacy, Niemcom zbierają truskawki a Włochom pomidory. A Anglikom Polki rodzą dzieci. I dobrze, że rodzą. Ciekawe, czy garnitur, zegarek, dezodorant, buty i auto Pana Premiera, to efekt pracy i myśli polskiej, czy jakiejś zagranicznej.
Anonim2020.07.7 14:39
Zapomniałeś goju Morawiecki, o swych ziomkach zydach, którzy dostarczają warszawiakom wodę... i wszystko jasne Tylko że... sprzedajecie Polskę po kawałku, nie od wczoraj, skur*****y
Anonim2020.07.7 16:44
Kilku szabesgojów dało mi 4 minusy... wale was lizusy kapitału żydowskiego Czy nie wiecie że wodociągi warszwskie sa w rękach żydowskich, szumowiny?! Polak podskoczy, i nagle niewidzialna reka doda cos do wody pitnej, i po zawodach... Jaki skurw****n, oddaje wodę, w rece WROGA?! eh, wy pozyteczne idioty bez honoru tfuuu
Michał Jan2020.07.7 14:37
A czy Pan Premier przygotował fundusz dopłat dla warszawiaków, żeby wybierali droższe oferty krajowe? I oczywiście załatwił wszelkie formalności z Komisją Europejską w tej sprawie.
Anonim2020.07.7 14:33
Panie Premierze, Trzaskowskiemu chodzi o to aby nie dzielić Polaków (walka o przetargi), ale łączyć! Wszystkie inwestycje dla firm zagranicznych, jak zwolnienia z podatków za Balcerowicza! Polacy zaś w biedzie łączcie się!
fekalia trzaskowskiego...2020.07.7 14:28
...piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
jle_ffm2020.07.7 14:39
Ależ się rozmarzył, poeto ...
export niemieckich atrykolow...2020.07.7 14:27
...i AIDS,HIV od LGBT !!
A to skandal2020.07.7 14:25
Nie ma większego uja g no ja bydlaka plugawego pedała jak Rafałek syn ubeckiej mamusi.
Kebaby też niepolskie.2020.07.7 14:18
Panie Premierze, z całym szacunkiem, ale pomimo chęci i niewątpliwej inteligencji moich rodaków, etnicznych Polaków, NIE MAMY w wielu technologiach tzw. know-how. Dlatego m.in. kupujemy, zupełnie słusznie, uzbrojenie z "najwyższej półki" z USA.
Tylko Konfederacja2020.07.7 14:16
Nie głosujmy na Dudę to nie w naszym interesie, nie popełnijmy tego błędu co LPR i Samoobrona! W naszym interesie jest osłabić populistyczny PiS by Konfederacja rosła w siłę inaczej znikniemy!
Tylko Konfederacja2020.07.7 14:19
pracuje za petro-kopiejki. Uraaa!
Tylko Konfederacja2020.07.7 14:40
Spadaj pisowski prowokatorze
Tylko Konfederacja2020.07.7 14:43
Daj petro-kopiejke to "spadne"!
Jestem troll2020.07.7 14:24
sowiecki
Anonim2020.07.7 15:03
Andrzej Duda od kiedy został prezydentem wystąpił z PiS i prowadził własną politykę za co był krytykowany także przez osoby z PiS Napewno nie akceptował wszystkiego co mu rząd podawał. To że przywołujesz PiS dowodzi że myślisz partyjnie a nie ideowo. Jeżeli mamy myśleć ideowo to Andrzej Duda jest przeciwny wszystkim zmianom rewolucji seksualnej w kraju dlatego jest lepszym kandydatem dla wszystkich ludzi o konserwatywnych poglądach
jle_ffm2020.07.7 14:16
Pinokio, hipokryto: wiele inwestycji państwa wykonuja firmy zagraniczne. Sam wozisz tyłek Audi i BMW, to może przesiadka na polonezy po faceliftingu? A praca za kilka baniek w zagranicznym banku , patrioto za dychę?
Elektor2020.07.7 14:57
On może. On obecnie jest w PiS.