Premier o szpitalu polowym na Stadionie Narodowym: Musimy brać pod uwagę różne scenariusze - zdjęcie
19.10.20, 22:27fot. yt/kprm/wikipedia.org, domena publiczna

Premier o szpitalu polowym na Stadionie Narodowym: Musimy brać pod uwagę różne scenariusze

9

- Chciałbym wyraźnie podkreślić, że nie jest to szpital na teraz, bo nasza służba zdrowia, choć z trudnościami, zapewnia opiekę chorym na COVID-19. - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

- Musimy jednak brać pod uwagę najgorsze scenariusze. W całym kraju, w każdym z województw, przygotowujemy plan budowy podobnych, tymczasowych placówek. To wielkie wyzwanie logistyczne, jakiego państwo polskie nie podejmowało od czasów wojny. - czytamy dalej.

Szef polskiego rządu wyjaśnia także:

- Wiosną podjęliśmy decyzję, że w razie potrzeby, w przestrzeniach biurowych stadionu przygotujemy szpital polowy dedykowany chorym na koronawirusa. To obiekt, który ma stwarzać takie możliwości ze względu na infrastrukturę: przestrzeń, instalacje, parkingi, komunikację itd.

Szpital polowy na PGE Narodowy miałby być filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

mp/facebook/mateusz morawiecki

Komentarze (9):

Pisi eugeniusz2020.10.26 20:54
Kaczyński uciekał przed rozwścieczonym tłumem Miejsce pobytu Jarosława Kaczyńskiego ma być objęte całkowitą tajemnicą. Strach prezesa PiS przed tłumem jest bowiem ogromny. Skala wydarzeń w czwartek całkowicie go zaskoczyła, dlatego musiał uciekać ze swojej willi na Żoliborzu. Jest też możliwe, że w policji polecą głowy, posiłki były bowiem ściągane na ostatnią chwilę i do końca nie było pewne czy wystarczą. Prawdziwy problem pojawił się jednak wczoraj. Protesty w całej Polsce przybrały niespodziewany charakter i miały masową skalę. Media nie informowały dokładnie o ilości uczestników, ale sam warszawski protest mógł zgromadzić w kulminacyjnym momencie ponad 100 tysięcy osób. Kolumna protestujących rozciągnięta była na kilka kilometrów a nie wszyscy poruszali się jedną ulicą. W sztabie na Nowogrodzkiej i w KPRM gorączkowo opracowywano strategię komunikacyjną. Postanowiono nie nagłaśniać protestów w rządowych mediach, wszystkie relacje mają umniejszać liczbę uczestników. Uczestnicy wczorajszego marszu ze zdziwieniem czytali o tym, że były ich setki. W rzeczywistości były to dziesiątki tysięcy w samej stolicy. Strach Kaczyńskiego przed tymi wydarzeniami jest najlepszym dowodem, że doskonale zdaje sobie on sprawę z tego, co zrobił i rozumie konsekwencje. To może mieć niebagatelne znaczenie podczas przyszłego procesu karnego. Bo Kaczyński na skutek knowań Ziobry ponosi dzisiaj pełną konstytucyjną odpowiedzialność za sytuację w kraju. Ma pecha, bo bezpośrednio nadzoruje… bezpieczeństwo. Gdy na ulicy poleje się krew, to on pierwszy trafi pod sąd. Wczoraj Kaczyński był przewożony w ogromnej obstawie z miejsca na miejsce w obawie przed tłumem. Dzisiaj od 11:00 na Nowogrodzkiej w Warszawie trwa kolejny protest. Przyjdzie taki dzień, że miejsc na ucieczkę
Jan Radziszewski2020.10.19 23:25
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.19 23:20
czwartek, 16 kwietnia 2020 Czwartek Oktawy Wielkiej Nocy 2020 Słowa Pana Jezusa w sprawie noszenia maseczek w kościele [ do premiera Mateusza Morawieckiego] 10.00 Czwartek Oktawy Wielkanocnej Zapisz dziecko - Ostrzegam Cię premierze Morawiecki. Wnętrze kościoła nie jest domeną Twoich działań. Noszenie maseczek (obowiązkowe) we wnętrzu kościoła podczas Mszy i poza nią, przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem, narusza Moją Cześć Boga w Trójcy Jedynego. Nie bronię jednak nosić maseczek w kościele tym, którzy chcą, choć to rozprasza innych gdy są to pojedyncze osoby. Przez moją córkę Annę powiedziałem by nie dotykać ławek w kościele ni innych rzeczy. Nie powinno się także być w kościele w rękawiczkach a już zupełnie nie powinno podczas Mszy, zwłaszcza idąc do Komunii czy przed Przenajświętszym Sakramentem. Nie rób drwin z Mojego Kościoła premierze Mateuszu Morawiecki bo srogo za to zapłacisz. Twój czas i tak jest krótki bo tylko cisi i sprawiedliwi posiądą Ziemię. Niedługo będą Trzy Dni Ciemności i Ty na pewno nie wejdziesz do Odnowionej Ziemi. Masz jednak szansę na zbawienie mimo rzuconej na Ciebie klątwy. Przez to jest jednak mniejsza. Zatem nie dokładaj winy do winy. Amen.
rebeliant2020.10.19 22:50
Ciekawe co jest pod Stadionem Narodowym.
Anonim2020.10.19 22:49
A personel medyczny mamy do obsadzenia tych polowych szpitali czy Morawiecki spał przez 6 miesięcy? A może faktycznie myślał że pandemia się skończyła, jak Pinokio ogłosił przed wyborami?
o tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.19 22:32
Jeden z lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy Alei Kraśnickiej w Lublinie, w którym od niedawna jest kilkadziesiąt łóżek zakaźnych, mówi nam, że dostali wskazówki, by testów w weekend zlecać jak najmniej. Bo nie ma kto ich badać. W rozmowach nieoficjalnych padł nawet limit - zaledwie 10 testów w trakcie całego weekendu.
Anonim2020.10.19 22:43
tak powinno być od początku - chorych na zapalenie płuc leczy sie na zapalenie płuc a nie testami.. gdyby nie zamknieto w domach kilku milionów ludzi skala zachorowań szczyt osiągnęła by latem... a poza tym popieram wasze ddm
Krakus2020.10.19 22:48
Anonimie, jesteś GENIUSZEM, poleć jeszcze jabbłka i Nobel dla Ciebie :D :D :D
Anonim2020.10.19 23:13
twierdzisz że Szwecja I Białoruś źle wyszły na braku lock downu? i co z Bułgarią? oni jako pierwsi w żelaznej kurtynie mieli drugą fale