Premier Morawiecki: To może być nawet katastrofa epidemiologiczna - zdjęcie
30.08.19, 16:05Fot. Adam Guz (KPRM)

Premier Morawiecki: To może być nawet katastrofa epidemiologiczna

5

To może być nawet katastrofa epidemiologiczna” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki na temat ścieków spływających do Wisły w Warszawie.

Szef polskiego rządu dodał, że rząd zadziałał szybko, zwołano sztab kryzysowy.

Będziemy tworzyć most pontonowy po to, żeby zrobić taki "bajpas" przez Wisłę, żeby ścieki spływały tam, gdzie powinny spływać”

- informował dziś w trakcie spotkania z wojewodami.

Dalej stwierdzał:

Pokazujemy tym samym sprawczość państwa i wolę działania tam, gdzie trzeba pomóc samorządom na wielu poziomach. Bardzo dziękuję za sprawne przeprowadzenie tej całej akcji”.

Do awarii w oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło w środę. Usterka dotyczy jednego z kolektorów przesyłających nieczystości z części lewobrzeżnej Warszawy. Obecnie do rzeki spuszczane są trzy tysiące litrów ścieków na sekundę.

dam/IAR,PAP

Komentarze (5):

szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 16:37
Kiedy kaczyńki był prezydentem taka ilość ścieków płynęła do Wisły cały czas. Ale pisiory zaraz powiedzą że te ścieki były wtedy patriotyczne, biało czerwone i pachnące!
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 16:32
Już nie długo zima! mam nadzieję że szMateuszek z równym zapałem będzie się wypowiadał o smogu i 45tyś. ludzi którzy dzięki niemu umierają! zachwalając jednocześnie energie węglową! i przypominam że po tym co PiS wyprawiał ,UE nie da już dotacji na walkę ze smogiem...
.2019.08.31 8:16
To dość śmiałe obraźliwie przekręcać imię człowieka. Ty dzielnicowy na pewno jesteś bardzo znaczącym człowiekiem z o wiele większą inteligencją i dorobkiem niż osoba, o której się wypowiadasz. Może pochwalisz się nam swoimi osiągnięciami i pomysłami na polepszenie sytuacji w naszym kraju (a może i świecie)? To na pewno są genialne dokonania i koncepcje!
Marian2019.08.30 16:26
Taka katastrofa szodzi nam wszystkim a na Frondzie nawalanka,kto bardziej winny
Nina2019.08.30 23:30
À le tu jest sprawa oczywista w Wawie rzadzi PO ito jego inwestycje i dzialania HGW i Ciackowskiego Sprawa jest oczywista wina wladzy za niedopilnowanie tak istotnego strategicznego i newralgicznego elementu infrastruktury miejskiej ,ktory jest podstawa egzystencji milionowego miasta ?!Jakim trzeba byc skonczonym gnojem niedoukiem i polglowkiem by tego nie wiedziec i doprowadzic do takiej awari .I te zydowskie bekarty chca elektrownie w Polsce zmajstrowac...Boze bron nie z tymi polglowkami !