Premier Morawiecki: Nie wolno nam zmarnować tego planu Marshalla dla Polski - zdjęcie
04.05.21, 17:15Fot. screenshot - YouTube (Wprost)

Premier Morawiecki: Nie wolno nam zmarnować tego planu Marshalla dla Polski

16

Premier Mateusz Morawiecki wezwał dziś w Sejmie wszystkie siły polityczne do solidarnego poparcia Funduszu Odbudowy, który jest szansą dla Polski na szybsze wyjście z pandemii i gospodarczy rozkwit.

Sejm zajął się dziś projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych. To warunek realizacji unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy, a co za tym idzie, dostępu do ogromnych środków przeznaczonych na wyjście z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Premier przypomniał na początku swojego wystąpienia, że za rok będziemy świętować 18 lat obecności w Unii Europejskiej. Wskazał, że już dziś stajemy przed egzaminem z dojrzałości. Głosowanie za Funduszem Odbudowy, jak podkreślił, to wyraz chęci obecności w UE i wykorzystania unijnych środków.

- „Gra toczy się o to, byśmy się pokłócili między sobą. Dzisiaj przezwyciężmy nasze podziały. Niech to głosowanie będzie ponad podziałami politycznymi. Nie chodzi o konkretne racje polityczne, ale chodzi o polską rację stanu. Zagłosujmy za polską racją stanu”

- mówił.

- „Nie wolno nam zmarnować takiej szansy. Nie wolno nam zmarnować drugiego planu Marshalla”

- dodawał.

Premier zaapelował o głosowanie w zgodzie z polską racją stanu.

- „Odłóżmy swary, kłótnie, logikę „oko za oko, ząb za ząb”. Dzisiaj apeluję do wszystkich klubów: przystąpmy do tego głosowania z poczuciem pełnej odpowiedzialności za los Polski, ponieważ ta ustawa, za którą stoją środki unijne, jest rzeczywiście ustawą o polskiej racji stanu. My dzisiaj nie głosujemy tylko KPO. Dziś ta ustawa to ustawa o przyjęciu bądź nie środków unijnych na polski rozwój na najbliższą dekadę i ta decyzja jest jedną z najważniejszych na najbliższych 10-20 lat”

- wzywał posłów.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze (16):

Euroentuzjasta2021.05.5 7:46
Brawo! Mamy to! Pragnę uspokoić co bardziej katolickich wyborców PiS. Prawo do praktyk religijnych pozostanie uszanowana, oczywiście bez manifestowania publicznie! Procesje to inna sprawa i Komisja Europejska będzie pracowała nad zakazem manifestowania publicznego tych prywatnych poglądów. No i wolność seksualna jak najbardziej pozostaje priorytetem w UE. Homoseksualiści mogą się cieszyć! :) Niebawem w Polsce pierwsze legalne śluby! I nic na to nie poradzicie. Nic:) Niebawem pierwsze pary na ślubnych kobiercach! I sami będziecie płacić za to w podatkach i składkach, również dla obywateli innych republik związkowych UE. A oni zadłużeni mocno, oj mocno! Będziecie płacić na emeryturki bogatych Niemców, Hiszpanów, Francuzów:) Brawo! Takich pożytecznych idiotów głosujących latami na komunistów z krzyżami w zębach potrzebowaliśmy. Dziękujemy!:)
Nie martw się o Fundusz Odbudowy!2021.05.4 18:38
Zadłużenie euro-zone w setkach miliardów JUŻ istnieje po tym co Grecja wywinęła! Czy Polska jest euro-zone czy nie i tak płaci za to! ....... Polska potrzebuje miliardów na wielkie projekty, jakie są w planach i jakie już są realizowane. ..... Czy to będzie Fundusz Odbudowy, czy nie, Bank Centralny i tak wyda obligacje. ..... NIE W TYM PROBLEM! ....... Kto będzie miał tych obligacji najwięcej? ..... I TU JEST PROBLEM! ...... Indywidualni inwestorzy całego "funduszu" nie wykupią, wiec KTO? ...... Chiny i Rosja, aby w ten sposób wpływać na wartość €, tj. gospodarkę a tym samym politykę!
Filip2021.05.4 18:25
Politycy z PiS-u chcą z Krajowego Planu Odbudowy samorządom rządzonym przez opozycję dać pożyczki, a spółkom skarbu panstwa i rządowi dać bezzwrotne dotacje tzw. granty. Dlatego politycy z Koalicji Obywatelskiej chcieli zmienić te niesprawiedliwe i nieuczciwe dystrybucje z tego Funduszu. Zbigniew Ziobro głosował przeciwko temu Funduszowi tylko dlatego, że istnieje powiązanie praworządności z przyznawanymi dotacjami. Jak wiadomo Zbigniew Ziobro łamie praworządność. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Tak więc łamanie praworządności przez rządzących jest faktem.
Nie pierdol Filip, ty chujku!2021.05.4 18:39
To jak z tym "prof. Izdebskim"? Gdzie i kiedy zdawałeś?
Skrzypek na dachu2021.05.4 18:19
PiS klamie ale to juz sie robi nudne .
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 18:41
Polska to NIE jest twój kraj! ......... Ty job twoju mać!
Skrzypek na dachu2021.05.4 18:12
Fundusze KPO to FOZZ i Art-B naszych czasow . Za obietnice dotacji proznych pieniedzy nie mozna brac odpowiedzialnosc za cudze dlugi . Rzad PiS niszczy wolny rynek powoduje wyzsze inflacje i zwiekszenia podatkow i odbieranie wlasnosci prywatnej . Panstwowe firmy to gospodarczy socalizm ktory marnuje grosz podatnika . Unijne fundusze ratunkowe dla eurostrefy nie rozwiaze strukturalne problemy Greckie Hiszpanskie Portugalskie czy Wloskie tylko wyolbrzymi problemy finansowe tych panstw .
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 18:42
Wycieraj dupska Polskim Panom, wycieraj! Bo wylecisz na zbity białoruski pysk!
Szlomo Rozencwajgier2021.05.4 18:07
Brawo Wielmożny Pan Premier! Brawo PiS! To jest dobra robota i to są ludzie dobrej roboty! Wielki pieniądz będzie dla Polski, wielki pieniądz i dla nas. My wszystkie bardzo są zadowolone z dobrej zmiany, nigdy tak dobrego rządu Polska jeszcze nie miała! Teraz przegłosować i mamy to! Znakomita sytuacja znakomita! Podziękowania Pan daj wszystkim ministrom i posłom senatorom PiS, one się bardzo dobrze sprawdziły wszystkie! To są ludzie znakomitej roboty! Na słowu katolika to jednak można polegać i robić poważny interes! Pozdrów Pan tam też patrona całej sprawy Panu Kalksteinu, Panu Gubernatoru Dudu i jego małżonkę Panią Kornhauser one wszystkie też dobrej roboty są ludzie! Jak teraz duży pieniądz jest o krok to nie odpuszczaj Pan Polakom dociśnij Pan niech one się szczepią niech się boją i na jesień czwarta fala i finalizujemy nasz interes! Koronkowa robota koronkowa! Aj waj!
Skrzypek na dachu2021.05.4 18:16
Chyba nie ma zadnych katolikow w Rzadzie ani Sejmie bo to same bezbozne polskojezyczne globalisci pazerne .
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 18:43
Wycieraj dupska Polskim Panom, wycieraj! Bo wylecisz na zbity białoruski pysk!
matis892021.05.4 18:02
Przypominam, szatanistyczny PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Anonim2021.05.4 17:37
TEN KRAJ TO KPINA!
Anonim2021.05.4 17:35
Po tym jak testy na przeciwciala pokazuja ze koronawirusem moglo sie zarazic nawet 50% ludzi jak ktokolwiek z PiS smie w ogole sie pokazywac? Rujnowali rok czasu gospodarke, zadluzyli panstwo ile wejdzie, ponizali ludzi zakazami wyjscia z domu, kazali im sie dusic od masek szczegolnie na dworze, wlepiali mandaty za zmiane opon pod blokiem, zakazywali uprawiania sportu, szkoly pozamykali na amen, a co najgorsze wprowadzili tryb zdalny leczenia a nawet walczyli z lekarzami ktorzy w ogole chcieli leczyc lekami przeciwgrypowymi. I oni mowia ze robią cokolwiek dla nas dobrego. Jaki fundusz odbudowy ? Za chwile bedzie kolejny lockdown.
Spierdalaj brudasie Łukaszenki!2021.05.4 18:43
Polska to NIE jest twój kraj! ......... Ty job twoju mać!
JANOSIK2021.05.4 17:26
To bardziej homonta na ludzi a nie plan Marshalla.Pozdro