Premier: Badania pokazują, jak protesty przyczyniły się do wzrostu zakażeń - zdjęcie
04.11.20, 21:04Fot. screenshot - Facebook (Mateusz Morawiecki)

Premier: Badania pokazują, jak protesty przyczyniły się do wzrostu zakażeń

99

Premier Mateusz Morawiecki razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim odpowiadali dziś na pytania zadawane przez internautów. Pojawił się m.in. temat noszenia maseczek, trwających protestów zwolenników aborcji czy kwestii obowiązkowych szczepień.

- „To nie jest cyrk. To jedno z najpoważniejszych wyzwań, z którymi mierzymy się od II wojny światowej. To poważne wyzwanie społeczne, gospodarcze, ogromne wyzwanie dla służby zdrowia” – mówił o pandemii premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że gdyby nie obowiązek zasłanianie ust i nosa oraz innych obostrzeń, mielibyśmy w Polsce znacznie więcej zakażeń.

- „Maseczki chronią nas i osoby, z którymi żyjemy. Pomyślcie na chwilę o tym problemie oczami ludzi starszych” – dodał szef resortu zdrowia.

Pytany o efekt odbywających się protestów organizowanych przez Strajk Kobiet, szef rządu mówił o danych z Uniwersytetu Warszawskiego, które wskazują, że protesty powodują nawet 5 tys. więcej zakażeń dziennie.

- „Apeluję o powstrzymanie się od tych marszów. W przyszłym roku z chęcią pójdę z innymi w Marszu Niepodległości” – podkreślił.

Padło też pytanie o to, czy obowiązkowe będą szczepienia przeciwko koronawirusowi. Premier podkreślił, że nie będzie obowiązku szczepień.

- „Nie chcemy robić żadnych eksperymentów. Dlatego czekamy na szczepionkę z badaniami klinicznymi. Już na początku pandemii z innymi krajami UE kupiliśmy bilet wstępu do zakupu szczepionki”- - zaznaczył.

kak/Facebook, wPolityce.pl

Komentarze (99):

Wojtek Polak2020.11.5 13:53
pajac Simon pieprzył że w kościele czy na cmentarzu covid morduje ludzi własnymi rękami a na zlotach czarownic walczących o prawo do mordowania dzieci już nie. a teraz widzę że bankster Morawiecki i szkoła główna handlu Niedzielski plotą coś o czym nie mają pojęcia. Niedzielski pisał o wpływie małych i średnich firmach w tworzeniu dochodów publicznych a teraz niszczy małe i średnie firmy lockddownem. małe i średnie firmy są motorem napędowym budżetu państwa Polskiego to do czego ma służyć niszczenie gospodarki? teraz pod przykrywką "plandemi" rządy okradają własne narody i państwa a do tego mają pomoc od sprzedajnych lekarzy za podwójne wynagrodzenie powiedzą wszystko co rządy będą chciały. deklaracja z Great Barrington ale i wielu wielu innych lekarzy i naukowców mówią że wirus jest i trzeba podchodzić do niego z ostrożnością ale pandemia jest bezpodstawnie wprowadzona nie wiadomo w jakim celu. czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a strach ma nas trzymać z dala aby nie przeszkadzać w okradaniu narodów i niszczeniu państw. a stada baranów posłusznie się temu wszystkiemu poddają.
nieafektywny2020.11.5 11:46
Morawiecki jak zwykle kłamie. Dlaczego mnie to nie dziwi. Otóż naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego nic nie mówili jakoby protesty wpływały na wzrost zachorowań. W swoich opracowaniach nie brali tego czynnika pod uwagę. Propisowskie media napisały: " „Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało prognozę pokazującą, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna po trwających obecnie manifestacjach." Naukowcy UW przeczą tym słowom odpowiadając, że ich model nie bierze pod uwagę takiego czynnika jak uliczne protesty."
Krakus2020.11.5 10:14
Kto wyciągnął ludzi na ulice? Tych młodych ludzi i kobiety? Przyłębska na rozkaz Kaczyńskiego.
majka2020.11.5 9:02
nie manipulujcie nie usprawiedliwienia dla waszych działań chcecie wymordować NARÓD
MT(*)2020.11.5 8:59
Tęczowe lewactwo w obłędzie. Już usiłują wmówić, że pobyt ludzi w kościele jest śmiercionośny, natomiast ich wielodniowe uliczne burdy, w których udział brały nawet kilkuletnie dzieci, zupełnie nikomu nie szkodzi. Trzeba bardziej wyrazistego dowodu na obłęd lewacko - tęczowej paranoi?
Myślenie2020.11.5 9:26
Manifestacje są na wolnym powietrzu. Nabożeństwa w przestrzeni zamkniętej. Japończycy opracowali symulację rozprzestrzeniania się wirusa. Wysil się, znajdź w Internecie, i dopiero potem coś napisz, ale mądrego
MT(*)2020.11.5 9:31
Pobyty przy grobach zmarłych na cmentarzach odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych?
Myślenie2020.11.5 11:56
Ty masz jednak problem z myśleniem. Pisałeś: "że pobyt ludzi w kościele jest śmiercionośny, natomiast ..." Kościół jakby nie było, to nie cmentarz.
AAAtomek2020.11.5 11:45
Jestem za ty,, żeby brunatne koszule broniące kościołów w jak największej liczbie odwiedzały kościoły. I jak najwięcej starszych zwolenników Pi, bez ograniczeń!
AAAtomek2020.11.5 11:46
Hej, IRIS, nie zjadał mi literek!
Prawda2020.11.5 8:46
jest jak doopa, każdy ma swoją. Dziwnym trafem zaakceptowali testy antygenowe, których wcześniej nie uwzględniali. Trzeba być skończonym chamem, aby tak manipulować. "Wszystkie ręce na pokład"
Jerzy2020.11.5 8:41
Programy telewizyjne z waszym udziałem pokazują, że jesteście totalnymi durniami mającymi tylko jedno na celu: dokonanie holocaustu na narodzie polskim, poprzez odmowę udzielania chorym pacjentom jakiejkolwiek pomocy medycznej, i całkowite poświęcenie uwagi ludziom zakatarzonym, przepraszam zainfekowanych koronawirusem...
Anonim2020.11.5 8:34
suweren was olał.Taka jest prawda
Biomasa to kupi?2020.11.5 8:21
Nic takiego co sugerowano w tytule nie powiedzieli zFronda łże ! Czy kłamstwo nie jest grzechem
zbych2020.11.5 8:09
Wszystkich protestujących poddać badaniom psychiatrycznym.Życie jest naczelną wartością człowieka .Bronicie dewianci karpia ,kota i psy a nie człowieka
Jarek2020.11.5 8:49
Dobrze zauważyłeś - życie. Ale jakie? Gdzie jest pomoc dla tych kobiet? NIE MA!! Najprościej zakazać, to nic nie kosztuje. Natomiast pomagać - już tak.
Polak2020.11.5 9:08
Skoro "życie jest naczelną wartością człowieka", to czemu sekciarze katoliccy tak głośno nawołują do mordowania kobiet?
Moshe Moravitzky vel MiskaRyżu2020.11.5 8:07
Rodacy, kto umrze to umrze, gospodarka zdechnie na pewno. Rząd się wyżywi. Alleluja i do piachu!
Polak2020.11.5 7:54
Rządzący komuniści w panice, więc tym bardziej bredzą w swojej bezmyślnej propagandzie. Matołuszku, jaki jest okres inkubacji wirusa? I kiedy zaczęły się protesty? I już wiadomo że znowu kłamiesz.
Jerzy2020.11.5 7:40
dwóch żuli, po nędznych szkółkach szkolących w handlu gaciami, nagle się stało ekspertami medycznymi. Co tam dyplom - ważne, że napletka rabin szybkim ruchem ich pozbawił pozbawił, to daje prawdziwą mądrość nie jakaś tam szkółka. Motają się, zaprzeczają wieczorem tezom stawianym rano, powołują się na mitycznych ekspertów prezentujących swe mądrości w tvn, i starają się do końca upodlić społeczeństwo i zrzucić na nich odpowiedzialność za swą ludobójczą politykę. Nie da się, chłopaki, nie da się - już tylko starcy z demencją wierzą w waszą pandemię, już tylko idiota wierzy że noszenie szmat na buzi czy zamknięcie lokali i klubów fitness zwalcza cokolwiek a w szczególności wirusy... Mam nadzieję, że to tak znienawidzone przez was społeczeństwo wystawi wam rachunek, taki jak Włosi wystawili Mussoliniemu i jego pretorianom....
Marian2020.11.5 7:38
Jeszcze 10 dni temu była alternatywa czy zamknąć gospodarkę czy przenoszące wirusa lewactwo. Premier wahał się ale może nie jest jeszcze za późno i internowanie warcholstwa jest na pewno opcją dużo lepszą.
Darek2020.11.5 6:36
Czyli premier przyznał sam, że PiS celowo morduje ludzi prowokując manifestacje i kręcąc w sprawie szczepionek. No Pinokio chyba pierwszy raz od czasu afery taśmowej powiedział prawdę. Przed wyborami nie chcieli protestów, to nie ruszali prawa w tak delikatnych i wzbudzających emocje kwestiach, teraz w szczycie pandemii żoliborski karaluch postanowił że nam zrobi trzebież sanitarną i wyprowadził ludzi na ulicę aby się skuteczniej zarażali i umierali. Za to ludobójstwo PiSowcy powinni odpowiedzieć przed trybunałem w Hadze, ale najpierw trybunał stanu, konfiskata zrabowanego prze PiS majątku i dożywocie.
waldek2020.11.5 8:21
Niejaki Simon ten od wirusa powiedział, że na covida nigdy szczepionki nie będzie bo wirus mutuje. Każdy to wie od dawna ale "experci" dopiero teraz.
MT(*)2020.11.5 3:43
Śmierć zbierze w Polsce w tej fazie epidemii ogromne żniwo. Już zbiera. JEST TO OCZYISTY SKUTEK OBŁĄKAŃCZYCH BURD ULICZNYCH, JAKIE W OSTATNICH TYGODNIACH ORGANIZOWANE BYŁY MASOWO PRZEZ TĘCZOWE LEWACTWO. W ULICZNYCH AWANTURACH NIE OBAWIANO SIĘ WYKORZYSTYWAĆ NAWET OBECNOŚCI MAŁYCH DZIECI. Pisałam tu już, że wskaźnik śmiertelności oscylował będzie około tysiąca i więcej ofiar dobowo przez wiele dni. Te ponure liczby na zawsze obarczą organizatorów seansów lewacko-tęczowego obłędu i nienawiści. NIKT i NIC tego nie zmieni. Oczywiście, umierają już ludzie nie tylko obłąkani lewacko - tęczową zarazą, umierają też ci nie mający nic wspólnego z wybrykami motłochu na ulicach polskich miast. Śmierć w wyniku wirusa nie wybiera. Ale wybrała prawdę: WINNE JEST LEWACTWO. TYM RAZEM TĘCZOWE. Jak zawsze w historii ludzkiej cywilizacji lewactwo okazało kolejny raz ludobójcze dla niewinnych ludzi. I TO SĄ FAKTY NIE DO PODWAŻENIA.
Dam2020.11.5 7:00
Jesteś pięknym przykładem ciemnego luda, co wszystko kupi. Bo przed marszami wcale nie mieliśmy 10tyś przypadków dziennie, bo przed marszami liczba zakażeń wcale nie rosła w postępie wykładniczym, oczywiście wszystko zaczęło się wraz z protestami. I wcale PIS nie dał pretekstu do tych protestów akurat teraz, żeby na nie zrzucić wzrost zakażeń. Podpalacz krzyknął "pali się" i się z ciebie śmieje, bo mu dziękujesz że cię przed ogniem ostrzegł.
statystyk2020.11.5 7:28
tak sobie to tłumacz, lewacki głupie. I jeszcze zacznij udowadniać, że wasze tęczowo - lewackie zadymy uliczne to w istocie wpływały na ograniczenie ekspansji śmiertelnego wirusa. Świry do ciebie podobne już ci wierzą, gorzej z normalnymi ludźmi
Dam2020.11.5 8:32
Dla was wszystko, co nie całuje prezesa w tyłek jest lewactwem. Już tutaj czytałem, że kapitalizm jest lewacki. Tylko jeszcze napisz, co z tego co napisałem jest nieprawdą.
Ur2020.11.5 11:51
I ty niby zaliczasz sie do tych normalnych. buhahahah
Maria Błaszczyk2020.11.5 1:50
Tymczasem brytyjscy eksperci - przy czym nic opinii publicznej nie wiadomo, by mieli jakieś wyroki sądu, że są kłamcami - przygotowali dla brytyjskiego rządu takie poręczne zestawienie oceniające skuteczność różnych interwencji zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii. Skupiała się ona na dwóch miernikach: wpływie interwencji na współczynnik R i pewności oceny tego wpływu. I wg nich: ograniczenia spotkań w otwartych przestrzeniach, takich jak publiczne zgromadzenia mają niewielki wpływ - przy wysokiej pewności tej oceny - na transmisję wirusa w społeczeństwie. https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/925856/S0770_NPIs_table__pivot_.pdf
Michał Jan2020.11.5 8:05
Instytut Kocha zaś częściowo to potwierdza, informując, że na otwartej przestrzeni nie dochodzi praktycznie do zakażeń. Z drugiej strony jednak, przyznaje, że groźnymi miejscami są te, w których się krzyczy lub głośno śpiewa - mecze piłkarskie (to pierwsze), msze i wesela (to drugie). Chodzi oczywiście o mocniejszy wyrzut kropelek z ust. Manifestacje z piorunkiem nie należały do najcichszych, więc są czymś pomiędzy. Ale Pinokiemu nie chodziło o tamte protesty (prawie zamarły), ale o zablokowanie Marszu Niepodległości.
Maria Błaszczyk2020.11.5 15:27
??? A od kiedy to pan premier, zwolennik Brygady Świętokrzyskiej, bajdurzący o "polskich i żydowskich sprawcach Holocaustu", fan poglądu, że do łodzi z imigrantami trzeba strzelać, ma coś przeciwko przemarszom faszoli przez Warszawę? Wiesz, ja, jako warszawianka, wychowana w tym mieście-zbiorowej mogile ofiar faszyzmu, czuję nieopisane obrzydzenie, gdy faszole po niej depczą. Dodatkowo jakoś nie przepadam, gdy ktoś chce mnie mordować sierpem względnie młotem, a także mój niesmak budzi ta demolka, którą panowie suprematyści uznają za nieodłączną część patriotyzmu. Ale przecież pan premier a poglądy bardzo do panów zwolenników Europy białej lub bezludnej zbliżone, a nazistowskie nawiązania najwyraźniej mu nie przeszkadzają. No a czy mu o nie nie chodziło - no a po co te protesty wywołano, jeśli nie po to, by kłamliwie zrzucić na nie winę za wzrost zachorowań - chociaż wystarczy spojrzeć na ten wykres sprzed "orzeczenia", by zobaczyć, że wykładniczy wzrost zaczął się na długo przed nim.
Michał Jan2020.11.5 18:17
Wyglada na to, że mało wiesz o Panu Premierze i o faszyzmie.
Maria Błaszczyk2020.11.5 18:35
Czyżby? A czegóż to nie wiem?
Hak Ci w smark2020.11.5 1:30
No i PiS sprowokował więc to jego wina. Czyli rząd może się podać do dymisji. Tęsknić nikt nie będzie poza nierobami z 500+
turkuć podjadek2020.11.5 5:33
wibratorek ci w pupcie , kretynku ......
Arkansas2020.11.5 1:07
tylko głuek w to uwierzy świno
nie dobranoc2020.11.5 0:47
Pamietajcie że wszystkie zbrodnie rządu na narodzie polskim idą automatycznie na konto kościoła katolickiego, który poprowadził do władzy PiS. Każde kolejne obostrzenie obostrzeń, bankructwa, samobójstwa, nieprzeprowadzane operacje wiadomo komu zawdzięczamy..
***** ***2020.11.5 0:25
***** ***
Jan2020.11.5 0:18
Przecież to kłamstwo. Żaden ekspert tego nie potwierdza. Minimym uczciwości (sprawdźcie w słowniku) wymagałoby, aby to także napisać.
Faustyna2020.11.5 0:00
Wcale mnie to nie dziwi, ospałe działania rządu i policji przyczyniły się do tej sytuacji.! Nam zamknięto cmentarze, nie mogliśmy pomodlić się nad grobami bliskich i bohaterów a z protestującymi obchodzi się jak ze zgniłym jajem....oby jak najdalej od nich!. PIS zachowuje się jak bezzębny, stetryczały starzec.
rebeliant2020.11.4 23:26
A ja się pytam: Gdzie są kulinarne przepisy Frondy na czas pandemii ? Nie może być tak, że cały okres pandemii przejdzie do historii bez tradycyjnych cacyków po śląsku z dodatkiem uszy nietoperza według staroziemiańskich przepisów. Nic tylko piekło, czyściec, covid, trump, potopy, apokalipsy i pasztet a la lempart (tylko, że za taką kuchnię dziękujemy).
Andy Semicki Rabin2020.11.4 23:17
Niech ktoś wreszcie zabierze brzytwę tej małpie z rządu!
Kriso2020.11.4 22:50
Szanujące się portale przytaczają słowa premiera i konfrontują je z opiniami ekspertów, którzy dość łatwo potrafią udowodnić, że premier-kłamczuszek znów plecie bzdury. Nieszanujące się, stronnicze, robione byle jak portale opinii z księzyca z niczym nie konfrontują. Tak jest wygodniej pod tezę i ten katolicki portal może sobie w najlepsze łgać, jak to ma w zwyczaju. Przez takie "katolickie" portale między innymi, młodzi ludzie odchodzą od Kościoła. Czują w tym fałsz, obłudę i zgniliznę. Wy sami Frondo ciągniecie ten Kościół na dno, nie gorzej niż Episkopat. W jednym i drugim przypadku widać jak przeżarty rakiem jest polski katolicyzm. Rakiem nienawiści, jadu i wszystkim tym, co jest zaprzeczeniem chrystusowych nauk.
Faustyna2020.11.5 0:29
Biedny masochisto, współczuję ci ogromnie, są inne portale, które na pewno bardziej będą odpowiadać twoim poglądom i docenią twoją elokwencję. No cóż, to JEST portal o profilu katolickim i dla katolików a WY jesteście gośćmi i trochę hamujcie się z obsceną, wulgaryzmami ponieważ....sobie wystawiacie świadectwo a nie portalowi. Ja nie pcham sie na ONET czy Wirtualną Polskę.
Anon2020.11.5 0:51
No coś Ty...tu jest tak w porzo :D Tyle nienawiści pod płaszczyykiem miłości nigdzie indziej :D Fronda rządzi :D Zostaje
Anonim2020.11.5 0:55
No nigdzie nie spotkasz tyle zła co wśród redaktorów Frondy i obrońców wiary wiary na forum....Szatan jest bardzo z nich dumny
orgii2020.11.5 5:40
kriso, tyś jak bolesław zdradliwy I otua .....bełkocik , bełkocik ....... albo zdejm berecik , uciska cie , czy co ?
Alicja2020.11.4 22:39
No cóż - do bardzo niedawna sama nie wierzyłam w tę pandemię. Jednak od paru tygodni coś mnie zastanawia. W okresie od marca do czerwca nie słyszałam o tym, aby ktoś z moich bliższych i dalszych znajomych zachorował na Covid - 19. Teraz owszem - znajomi, rodzina, coraz więcej osób i to przechodzą tę chorobę bardzo boleśnie. Starsi umierają. Coś jest na rzeczy. Do tego statystyki cały czas mówiły, że umarło w danym miesiącu dużo mniej osób niż w porównywalnym okresie roku poprzedniego. W październiku zmarło już w Polsce o 50% osób więcej niż w październiku roku poprzedniego. Widać więc , że pandemia przyspiesza. Sama poszłam przed miesiącem na protest przeciw zakazom stosowanym przez rząd. Ale teraz biję się w piersi i zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy to czytają. Uważajcie na siebie i innych bo idzie kosa, która może zebrać żniwo życia wielu. Może rzeczywiście manifestujmy symbolami w domu, z balkonów (np Marsz Niepodległości), protestujmy w sieci. Oby nie było za późno na płacz. Sytuacja się zmieniła - jest poważna.
Maria Błaszczyk2020.11.5 18:43
Twój post mnie szczerze zachwycił. Mam wrażenie, że trudno o lepszy przykład tego, z czym osobiście próbuję walczyć. Ze światem, gdzie "wiedza" stała się nieodróżnialna od "wiary". Tak to jest, gdy do szkół, które powinny zajmować się szerzeniem nauki - czyli wiedzy, wraz z zasadami poprawnego rozumowania, propagować umiejętność krytycznej oceny źródeł itd., wprowadza się ni z gruszki ni z pietruszki religię - gdzie łaską jest nazywana umiejętność abstrahowania od faktów, poprawne rozumienie jest nie do przyjęcia, a jakakolwiek ocena źródeł jest absolutnie niepożądana. Potem ludzie "nie wierzą" w pandemię, bo - najwidoczniej - nie mają łaski wiary w nią.
Mało zakażeń - sukces rządu.2020.11.4 22:35
Dużo zakażeń - wina obywateli.
x2020.11.4 22:34
Czyli Kaczyński, wywołując protesty, ma jeszcze więcej krwi na rękach?
Ziomal2020.11.4 22:16
A Mateuszek kłamczuszek poleciał samolotem za podatników pieniądze na pogrzeb z Warszawy do Wrocławia i z powrotem po czym, po chwili ogłosił że zamyka cmentarze doprowadzając do ruiny wielu ludzi, którzy zainwestowali własne środki w produkcję zniczy i chryzantem. To się nazywa plan - ale chyba zniszczenia wszystkiego. Rozwalają wszystko do czego się dotkną, absolutne przeciwieństwo króla Midasa.
Faustyna2020.11.5 0:01
Czy ty wiesz jaki był koniec Midasa ? Nawet jedzenie przemieniało się w złoto.....i co z tego !
Ziomal2020.11.5 0:26
A Mateuszek zamienia wszystko w G*** i co tego?
Faustyna2020.11.5 0:44
Od zamieniania w wielkie g...o masz swoich Nowaków, Giertychów, Piniorów, Gawłowskich, senatora ze Szczecina o lepkich łapkach i wielu innych, "mądrych, elokwentnych cwaniaczków i im podobnych. Aha zapomniałam o Krauze, specjaliście od najdroższych autostrad. To tylko początek.
Hue2020.11.5 5:23
Przynajmije wybudowali jakies autostrady. Za pis nie oddano żadnej. Widocznie pis kradnie jeszcze bardziej niż po.
Andrzej2020.11.4 22:07
Rzekomo 1/4 zachorowań przez protesty? Czy ten człowiek kiedykolwiek słowo prawdy powiedział?
Faustyna2020.11.5 0:12
Daleko mu do czołowego "Pinokia" ? chyba wiesz o kim mówię ?
Prorok👁2020.11.4 22:02
Ale jest program Chryzantema +. Rząd odkupi chryzantemy i przekaże tym dla których zabrakło respiratora w szpitalu.
Po 11 ...2020.11.4 22:11
Me gusta :)))))
Anonim2020.11.4 22:01
ten sam rzad Morawieckiego wspiera protesty na Bialorusi, nieporownywalnie wieksze niz u nas, pewnie chca doprowadzic do wyludnienia tego kraju by Putin przejal Bialorus
Po 11 ...2020.11.4 21:57
A protesty tak sobie przypadkowo z niczego nie powstały. Macie krew na rękach pisowskie szuje.
Anonim2020.11.4 22:03
A czym ze sa profesorze protesty na tle lock downu na wiosne i otwarciem szkol na jesien? nawet jak kwestionujesz zgube wyplaszczania na wiosne to juz drugiego na pewno nie.. tak , pis to mordercy - i ludzi i gospodarki
Faustyna2020.11.5 0:06
Krew na rękach ma PO !. Przed kilku laty w Łodzi zwolennik PO zabił Rosiaka, członka PIS-u, to nie było zabójstwo ? no może według ciebie akt łaski. Dzisiejsi twoi sędziowie z kasty (Po-paprańcy) wydaliby wyrok "mała szkodliwość społeczna."
Ziomal2020.11.5 0:36
A zwolennik PISU który zabił prezydenta Gdańska Adamowicza tylko dlatego że był z PO i mówił że to przez przekazy medialne. Sama jesteś poprana.
Faustyna2020.11.5 0:55
Szkoda, że się nie orientujesz. Adamowiczowi kazali opuścić PO ze względu na jego afery nie tylko z mieszkaniami poprzepisywanymi na teściową-emerytkę. Adamowicz to był aferał czystej wody, nie tylko Amber-Gold. Sprzedanie Niemcom GEPEC-u (Gdańskie Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej) sprzedanie wody Francuzom (firma Saur), a wszędzie łapóweczki, w nagrodę zasiadanie w Radach Nadzorczych(np. GEPEC). "Dziwne" związki z ROBbyg - firma budowlana, która dostawała atrakcyjne lokalizacje w Gdańsku. Ten, który zabił Adamowicza wcale nie był członkiem PIS-u to młody chłopak z zaburzeniami psychicznymi. Gdyby było inaczej już by twoi (wasi) usłużni sędziowie z "nadzwyczajnej kasty" by to roztrąbili.
Amigo2020.11.4 21:56
Mateusz hippokryto umżyj. Zdrajxo i j3bany.
Faustyna2020.11.5 0:10
Każdego to czeka, tylko niektórzy myślą, że są nieśmiertelni. Pomyśl o swoim końcu, może jest bliższy niż premiera Morawieckiego ?. Zwłaszcza listopad powinien skłaniać cię do refleksji..
Po 11 ...2020.11.4 21:56
Ale zmiana. Najpierw żarty ze zwykłej "grypy", koronapanika, śmieszne obrazki a teraz: „To jedno z najpoważniejszych wyzwań, z którymi mierzymy się od II wojny światowej". Ups. Frendzel się nie spalił ze wstydu?
Anonim2020.11.4 22:06
jakis znany doktorek z usa mowi ze to nie tylko slabsze od grypy ale i reszty koronawirusow, jedyna roznica - zarazliwosc
Anonim2020.11.4 21:50
Czyli teraz wiemy dlaczego sprytny i cyniczny Kaczyński wyprowadził ludzi na ulice. Aby to ich obwinić za nieudolności rządu Morawieckiego w walce z pandemia. I mleko sie wylało dlaczego była ta afera z aborcją. Ciemny lud pewno kupił bajeczkę że chodziło o jakoś aborcję.
Faustyna2020.11.5 0:20
Moje gratulacje za przenikliwość i trafną diagnozę. Marnujesz się chłopie, powinni ci zaproponować stanowisko w WIELKIM GABINECIE CIENI (oczywiście PO).
Anonim2020.11.4 21:41
Mam nadzieję, że Premier może porozmawiać osobiście z Panem Bąkiewiczem.
Zarażenia na marszach?2020.11.4 21:40
Nikt się nie wydzierał, wszyscy zamaskowani ... No coś takiego! Najlepszy więc sposób uniknięcia "korony", to tylko z Lempart & Co.
W PiS du2020.11.4 21:37
ty świnio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żeby cię wieloryb ze żarł
Czytelnick2020.11.4 21:36
Lewackie bydło które organizuje te aborcyjno pandemiczne spędy powinno samo finansować swoje leczenie w przypadku zakażeń.
Anon2020.11.4 21:40
przypominam, że 11.11 za pasem :D mam nadzieję, że będziesz o tym pamiętać wtedy również :)
Faustyna2020.11.5 0:16
Przecież oni są finansowani, wspierała ich też "bratersko i odważnie" jak zwykle Niemiecka Antifa, na Niemców zawsze można "liczyć". Antifa ta od koronkowych, czerwonych majteczek pod czarnymi skórami, tłumaczę gwoli ścisłości..
Anon2020.11.5 0:44
Niestety ,poza Waszymi urojeniami , ta niemiecka antifa się nie zjawiła - JAK ZAWSZE
Maria Błaszczyk2020.11.5 18:49
Tak, tak, Faustyno... Taki drobiazg, że wprowadzono kilka dni wcześniej ograniczenia, dotyczące przekraczania granicy polsko-niemieckiej (przy wjeździe do Niemiec trzeba albo mieć negatywny test na koronawirusa, albo odbyć 14-dniową kwarantannę, kara za nieprzestrzeganie tych przepisów to nawet 25 tys. euro nie sprawia, że ta historyjka staje się nieco mało prawdopodobna? To teraz może jakiś dowód na udział niemieckiej antify w czymkolwiek? O koronkowe majteczki nie pytam, to na pewno kwestia Twoich osobistych doświadczeń, o których wolałabym nic nie wiedzieć.
Przeciw kretynom2020.11.4 21:33
Szczam na tych co paradowali i na ich idee ale nie wmawiajcie mi tych bredni o wzroście zakażeń po tych ich spacerach. Nie kupuję tego! Na pohybel lewakom oficjalnym i lewakom ukrytym czyli kretynom z PIS.
Anonim2020.11.4 21:33
Czy Pan Bąkiewicz może wymyśleć jakąś bezpieczną formę uczczenia Dnia Niepodległości? Nie chcę abyście się bezsensownie kłócili, bo może się okazać, że tę niepodległość stracimy. Jak słusznie zauważył Pan Żebrowski, zawsze charakteryzowała nas wysoka kultura i szacunek dla prawa i porządku, nie można wchodzić w buty ludzi, których się za bezwzględność i cynizm krytykuje. Jeżeli wszyscy będą myśleć to na pewno jakąś fajną formę uczczenia tego dnia znajdą.
Mirek2020.11.4 21:32
Z ostatniej chwili: Po konsultacjach z rządem polskim w sprawie terminu i sposobu jego dymisji, Rada Konsultacyjna powołana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet w składzie: Marta Lempart, Klementyna Suchanow i jeszcze jedna debilka o nazwisku Tatiana Gołodupcow, która nic nie mówi , uda się na Boałoruś negocjować dymisję prezydenta Łukaszenki i jego rządu ! Życzymy tej Komisji owocnych konsultacji i jak najszybszej dymisji białoruskiego reżimu !
Faustyna2020.11.5 0:34
Ależ Ty masz łeb do dyplomacji. Celne, trafne i na czasie, tylko szkoda mi Białorusinów jak zobaczą te babo-chłopy.
Reytan2020.11.4 21:31
Demonstrując robią rządowi tzw. niedźwiedzią przysługę dając mu dwie olbrzymie korzyści: 1. Po pierwsze - kiedy uczestnicy spacerów ulicznych wrócą do domów i zarażą wirusem rodziców i dziadków, a ci wkrótce umrą, to rząd (ZUS) nie będzie musiał wypłacyć im rent i emerytur. Czysty zysk ! 2. Po drugie, ponieważ w protestach biorą udział wyłącznie lewacy, a więc umierać będą tylko lewacy – a więc mniej będzie lewactwa przy urnach wyborczych . ZP osiągnie zatem ponad 50 % poparcia za 3 lata ! He, na coś się przydajecie lewacy w naszym kraju. Pospacerujcie sobie jeszcze po ulicach proszę – póki nie jest zimno !
Anon2020.11.4 21:30
Do tej pory liczba zakażonych była liczona tak : liczba zrobionych testów z pieniędzy publicznych vs liczba testów dodatnich + liczba zrobionych testów z sektora prywatnego (bez podawania liczby dodatnich wyników ) - wielkie zaniżanie i sukcesy :D rozporządzenie rady ministrów z dnia 23. października zmienia te zasadę ( pierwszy dzień protestów) , od tej pory liczy się tak : finansowana z publicznych pieniędzy ilość testów, w tym dodatnie, natomiast z sektora prywatnego od tej pory nie podaje się liczby zrobionych testów, a jedynie dodatnie.....ergo wielkie zawyżanie by zrzucić swoją nieudolność na ludzi. Odsyłam do dziennika ustaw https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200001871
Richuś2020.11.4 21:30
Pinokio znów kłamie prosto w oczy
Faustyna2020.11.5 0:40
Pinokio jest w Brukseli, ale wiem, że długi nos rzeczywiście wtyka nawet gdy jego nie proszą.
Piotr Nowak2020.11.4 21:30
Kobieto ! Normalna kobieto ! Czy potrafiłabyś żyć spokojnie dając przyzwolenie lekarzowi-mordercy by zabił dziecko w twoim łonie ?! Czy jesteś pewna, że po takim morderstwie przejdziesz do porządku dziennnego – jakby się nic nie stało, jakby coś nieważnego przeminęło z wiatrem ?! Czy ty zdajesz sobie sprawę co to jest zabić człowieka ?!! Skoro taka jesteś, to niczym się nie różnisz od SS-manów mordujących ofiary z zimną krwią i niczym się nie różnisz od muzułmańskich terrorystów podcinających nożem gardło ofiary ! Czy nie lepiej jest urodzić dziecko i położyć go w oknie życia ?!! Wtedy nie będziesz nosić piętna mordercy, wtedy sumienie nie będzie cię gryzło do końca twojego życia i chociaż nie będziesz znała jego dalszych losów, to będziesz żyć w spokoju ducha i nadzieją, że ono żyje i jest mu dobrze.
Piotr Nowak2020.11.4 21:33
Ze względu na mój niedorozwój umysłowy miałem być poddany aborcji ale się ukryłem
Anonim2020.11.4 21:39
Ale jak to wytłumaczyć katoliczkom? Nie ma zaufania do katoliczek i i z góry trzeba zakładać że będą one dokonywały aborcji. Nie można wierzyć ani ufać w ich katolickie wychowanie, sumienie i moralność. Dlatego uważam że katoliczki muszą moralność mieć zapisaną w prawie karnym. Orzeczenie TK było tego dowodem. Precz z dziczą i lewakami!
te marsze bydła to po prostu zaraza2020.11.4 21:26
jak nie kowid, to LGBT, jak nie LGBT to komunizm, jak nie komunizm. A co tam w ogóle z niebinarnym hitlerkiem?
Topek2020.11.4 21:21
Protesty powodują nawet 5 tyś zakażeń dziennie, tylko że przewciwciała pojawiają sie tydzień do dwóch tygodni po zakażeniu wtedy można z wielkim prawdopodobieństwem stwierdzić że osoba jest zakażona
Anonim2020.11.4 21:17
Protesty które rozpętał Kaczyński. Każdy doskonale wie że Kaczyński zdawała sobie sprawę że ludzie wyjdą na ulicę w czasie pandemii.
Anonim2020.11.4 21:28
O ile wiem, to Jarosław Kaczyński nie zmienił płci. Niechlujstwo w pisaniu świadczy o niechlujstwie w życiu.
Anonim2020.11.4 21:42
W każdym komentarzu czepiasz się o literkę, bo nie masz nic do powiedzenia? Czy tylko w tym jednym, trafnym komentarzu?
Jaki minister takie badania2020.11.4 21:17
j.w.
Anonim2020.11.4 21:15
Pachnie to wesołym Rafałem, odpowiednik Macrona.
Anonim2020.11.4 21:13
Ktoś to organizuje i naraża tych ludzi i innych.