Powrót dzieci do szkół? Prof. Czarnek: Jestem optymistą  - zdjęcie
08.03.21, 08:44Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Powrót dzieci do szkół? Prof. Czarnek: Jestem optymistą

10

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekonuje, że jest optymistą w kwestii powrotu uczniów do szkół po Wielkanocy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami obecnie w trybie stacjonarnym uczą się wyłącznie uczniowie klas I-III szkół podstawowych, z wyjątkiem szkół w woj. warmińsko-mazurskim.

O powrocie uczniów do stacjonarnej nauki szef resortu edukacji mówił w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia.

- „Trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej w pozostałych klasach i na uczelniach”

- stwierdził prof. Przemysław Czarnek.

Minister poinformował, że do piątku zaszczepionych było ponad 400 tys. nauczycieli z 590 tys. zarejestrowanych na szczepienie. Szczepienia trwały również w sobotę i niedzielę.

- „W związku z tym jesteśmy przekonani, że na chwilę obecną ponad 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych”

- zaznaczył.

Dodał, że rządzący nie przewidują dodatkowego czasu na szczepienia dla nauczycieli, więc ci, którzy nie zdecydowali się na szczepienie w marcu, ale zmienią zdanie, będą musieli poczekać na swoją grupę wiekową.

kak/Polskie Radio, tvp.info.pl

Komentarze (10):

Malkontent2021.03.8 11:55
Decyzje powinny być oparte o fakty, a nie przekonania! Nie wszyscy nauczyciele się szczepią to po pierwsze, a po wtóre w szkole nie pracują wyłącznie oni. Od woźnego po księgową... a ci szczepić się nie mogą! Pan minister czaruje...
Torchwood2021.03.8 10:14
Tylko kretyn wymyśliłby powrót do szkół po wielkanocy. Po cholerę - żeby dzieci przez 2 miesiące pochodziły do szkoły i spowodowały 4 falę wirusa? Czego one się przez 2 miesiące takiego nauczą, żeby warto było ryzykować?
Przeciw kretynom2021.03.8 10:05
Jakie 90%? Jak to trzeba uważnie czytać te ich kłamliwe słowa. 90% ale z tych co dali sobie zrypać czerep i wyrazili chęć na szczepienie. Choć i tak myślę, że będzie ich ok. 70 proc. całości. Nauczyciele w Polsce to wyjątkowe debile. Tego jestem całkowicie pewien.
APEL2021.03.8 8:55
UWAGA!!! Ponieważ ten cyniczny polakożerca i zapiekły wróg Kościoła, tj. niejaki Anonim (plus masa jego klonów: AAAtomek, ladychapel, Po 11…, katolicka kretynizacja Polski i in.) grasuje tu bezkarnie od lat (a administrator Frondy, o ile jest jakiś, konsekwentne udaje głuchego), proponuję, aby każdy wstawiał pod jego nickami normalne wpisy, ewentualnie jakieś absurdalne parodie jego antypolskich lub filosemickich komentarzy. Zresztą wielu już tak robi. W ten sposób, przy niewielkim wysiłku, wspólnymi siłami, rozmyjemy ten obraźliwy dla Polaków bełkot, nie do pomyślenia na innych forach. Dyżurny Anonim, lub ktoś z jego bandy będzie najpierw obleśnie rechotał („buhahahaha”), potem będzie błaznował („jest mi bardzo wszystko jedno”), oburzał się na „bolszewickich złodziei nicków”, potem zarzuci koneksje ze Stalinem (on, tęczowy lewak!), będzie rozdzierał szaty na metody katolików (częsty trick obłudnych ateistów), wreszcie oskarży o faszyzm (?) oraz antysemityzm (to ich odwieczny, mocno już wyświechtany zarzut), a nawet o szmalcownictwo (sic!). A na koniec będzie już tylko rzygał na – oczywiście karygodną, ale często wyolbrzymioną lub wręcz zmyśloną – pedofilię w Kościele.
Po 11 ...2021.03.8 8:58
Popieram apel. Wpisy pod moimi komentarzami to jeden z podstawowych czynników wpływających na wysokość prowizji. Tzw. "martwe wpisy", czyli takie, które nie powodują kaskady opinii i dyskusji są bardzo słabo płatne. Rozmywajcie, rozmywajcie, proszę. Bardzo dziękuję za APEL.
Anonim2021.03.8 10:41
Popieram APELa!!!
Po 11...2021.03.8 8:54
To cud. To znak. To ostatnie ostrzeżenie. Co? Jak to co? Polska flaga krwawi, krwawi ze znaczka Czarnka. To znak od Boga. Módlmy się.
AAAtomek2021.03.8 8:52
Ja pdlę, trzecia fala pandemii rozkręca się w Polsce z dnia na dzień, z planowanym maximum w kwietniu, a ten o ... powrocie dzieci do szkół w kwietniu? Na uczelniach nauka zdalna przedłużona do 30 września.
Jawny2021.03.8 8:56
"Ja p*dlę". Oj tak, to akurat prawda. Pjerdolisz tu od lat.
AAAtomek2021.03.8 9:51
W przeciwieństwie do ciebie "na temat i z jajem".