Ponownie przebadano szczepionkę Pfizera. Dobre wieści! - zdjęcie
09.03.21, 09:40Fot. via Pixabay

Ponownie przebadano szczepionkę Pfizera. Dobre wieści!

7

Szczepionka Pfizera przeciwko koronawirusowi chroni także przez jego Brazylijską mutacją – wynika z najnowszych badań laboratoryjnych.

Wyniki badania opublikowano na łamach „New England Journal of Medicine”. Wykazano, że szczepionka ta jest skuteczna przeciwko brazylijskiej odmianie patogenu.

Według naukowców skuteczność preparatu jest podobna do tej, jaką wykazano w przypadku podstawowego wariantu wirusa. Pfizer wierzy też, że podobnie będzie w przypadku wariantu koronawirusa z RPA. Zapowiedziano też jednak testowanie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki oraz wersję specjalnie przystosowaną do zwalczania odmiany z Afryki.

dam/o2.pl,Fronda.pl

Komentarze (7):

francik2021.03.9 11:56
Znajomy 80 latek, żyjący praktycznie w izolacji. Zdrowy, nie przechodził covida. Czekał na kolejkę do szczepienia. Po pierwszej dawce następnego dnia zaczęła rosnąć gorączka. Służba zdrowia reagowała zbywając temat. W końcu, kiedy było już kiepsko po iluś interwencjach rodziny kolejnego dnia tafia do szpitala. Tlen, potem śpiączka farmakologiczna, respirator i zgon. Jak myślicie co wpisano jako przyczynę.... ? O sekcji zwłok nikt nawet nie chciał słuchać.
T2021.03.9 11:33
W dzisiejszych czasach kiedy kłamstwo przestało być grzechem od razu można założyć, że kłamią.
Total Mayhem2021.03.9 10:31
I bardzo dobrze, tylko skończcie już z tą schizofrenią i nie publikujcie raz takich, akurat sensownych rzeczy, a drugi raz śmieci od antyszczepów, którzy wyświadczyliby przysługę ludzkości strzelając sobie w pusty łeb.
Anonim i Spółka Ltd.2021.03.9 10:11
Naprawdę jestem bardzo poważnie chory! Wszędzie widzę antysemitów i pazernych księży-pedofilów... Mam obsesję Kaczyńskiego. Każdy realny sukces Polski powoduje u mnie wzdęcia i gazy. Sąsiedzi wychodzą z domu, bo smród jak cholera. Co mam robić? Pomocy!
Mirek APEL2021.03.9 9:52
Uwaga!!! Poniewarz Ten Cyniczny Polakożerca I Zapiekły Wróg Kościoła == Tj. Niejaki Anonim (Plus Masa Jego Klonów: Aaatomek == Ladychapel == Po 11… == Katolicka Kretynizacja Polski I In.) Grasóje Tu Bezkarnie Od Lat (A Administrator Frondy == O Ile Jest Jakiś == Konsekwentne Udaje Głuhego) Proponuję == Aby Każdy Wstawiał Pod Jego Nickami Normalne Wpisy == Ewentualnie Jakieś Absurdalne Parodie Jego Antypolskich Lub Filosemickich Komentaży. Zresztą Wielu Już Tak Robi == W Ten Sposób == Przy Niewielkim Wysiłku == Wspólnymi Siłami == Rozmyjemy Ten Obraźliwy Dla Polaków Bełkot Nie Do Pomyślenia Na Innych Forach. Dyżurny Anonim == Lub Ktoś Z Jego Bandy Będzie Najpierw Obleśnie Rechotał (CYT.: " „Buhahahaha”) == Potem Będzie Błaznował („Jest Mi Bardzo Wszystko Jedno”) Oburzał Się Na „Bolszewickich Złodziei Nicków” == Potem Zarzuci Koneksje Ze Stalinem (On == Tenczowy Lewak!) Będzie Rozdzierał Szaty Na Metody Katolików (Częsty Trick Obłudnych Ateistów I Agnostyków) Wreszcie Oskarży O Komunizm (?) Oraz Antysemityzm (To Ich Odwieczny == Mocno Już Wyświechtany Zarzut) == A Nawet O Smalcownictwo (Sic!) == A Na Koniec Będzie Już Tylko Żygał Na – Oczywiście Karygodną == Ale Czensto Wyolbrzymioną Lub Wręcz Zmyśloną – "Pedofilię W Kościele" == Pomorzecie //
TwojaStara2021.03.9 10:12
Chłopie, już jak chcesz udawać Polaka to zrób użytek ze słownika ortografii polskiej bo się demaskujesz!
Anonim2021.03.9 9:52
Wiwat NAUKA!