Polacy zgodni: Trzeba wspierać demokratyczne dążenia Białorusinów - zdjęcie
23.08.20, 12:40Fot. Homoatrox via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Polacy zgodni: Trzeba wspierać demokratyczne dążenia Białorusinów

8

Polacy są zgodni co do tego, jak należy postępować jeśli chodzi o zmiany zachodzące na Białorusi. W sondażu, w którym jego uczestników zapytano o to, czy Polska powinna wspierać dążenia do pełnej suwerenności, demokracji i państwa prawa na Białorusi, aż 76,7 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco.

Badanie dla portalu dorzeczy.pl przeprowadziła pracownia Estymator. Tylko 8,4 proc. uczestników sondażu odpowiedziało przecząco. Zdania na temat nie ma 6,9 proc. ankietowanych.

Respondentom zadano także drugie pytanie dotyczące oceny aktywności premiera Mateusza Morawieckiego na forum UE, w tym dążenie do zwołania szczytu w sprawie Białorusi. Pozytywnie ocenia szefa polskiego rządu 48,2 proc. badanych. 20,4 proc. negatywnie, 19,7 proc. zaś ani pozytywnie, ani negatywnie. 11,5 proc. badanych nie ma zdania.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 21-22 sierpnia tego roku.

dam/dorzeczy.pl,Fronda.pl

Komentarze (8):

Wypowiadaj się wyłącznie we własnym imieniu @dam2020.08.23 17:38
nie w "imieniu Polaków".
OZ2020.08.23 16:19
Jestem POLAKIEM i nie jestem za wtrącaniem się w sprawy Białorusi. Łukaszenka wyciągnął Białorusinów z nędzy, z ubóstwa - a jak im rozum odebrało to tylko można współczuć i to, że im "tęskno" za unijnym łajdactwem, toż to już widać, że "dofinansowanie" 53 miliardów Euro - z czego 50 miliardów na "zwalczanie PLANDEMII" o tym świadczy. Inaczej mówiąc UE zamierza, tak jak w Polsce, zatrzymać gospodarkę Białorusi, zniszczyć i przejąć i uczynić ich niewolnikami.
Spuchnięty parch Keller-Krawczyk2020.08.23 14:32
wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec starucha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. - - - Najpierw był "konfederatą" (parch konfederatą, tak parch jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy.- - - Czy to typowe zachowanie dla sierpem obrzezanych? Zawsze tacy byli. Parch Woleński jest podobny. .
Dziadzio znowu nie wziął leków.2020.08.23 17:39
Przykre :(
Agnieszka2020.08.23 14:05
Co wy pieprzycie. Nikt nie z normalnych Polaków nie chce być wciągany w rewolucję na Białorusi. Oczywiście, że wszystkim życzymy dobrze, żeby tam i nigdzie nie było reżimu a zwłaszcza terroru i tortur. Ale waszym żydowskim zleceniodawcom, to nie wierzymy co najmniej tak samo jak Putinowi i Łukaszence. Dlatego wy przestańcie kłamać, że wasi protektorzy chcą dobra dla tych ludzi. Znamy to z Bliskiego Wschodu, znamy z Ukrainy. Kraje niezależne od Żydów, więc wymyślili im łajdaki piękne hasła, rozbudzili dużo ludzkiej nadziei, oszukali opinię światową/ludzi dobrej woli a potem zrobili zgliszcza: wsie i miasta w gruzach, kupa sierot i nędzy, całe państwa zniszczone a wasza międzynarodowa żydowska gangsterska z żydokomuną , pławiąc się w ludzkiej krwi swoich ofiar liczy zdobyczną kaskę i skrwawione łapska zaciera, że następni im podlegli, posłuszni, bo uzależnieni! Hańba wam jak jeszcze tego chcecie na Białorusi i myślicie, że wciąż Polaków można nabrać na piękne ideały, który jak nikt cenią. Było nie iść na bezczela wspierając kult Bandery na Ukrainie, karząc za mówienie o banderyzmie nawet w Polce i niszcząc ustawę o IPN, wysyłając Ukrainie Balcerowicza z Nowakiem a na koniec Żyda na prezydenta! Oby ta krew spadła na wasze głowy i zażądała zapłaty od wszystkich, którzy jej chcieli, na niej zarabiali zdobywaniem władzy i pieniędzy!!! I uświadomcie sobie Żydzi z Frondy, że wy ani Polaków ani ich opinii za grosz nie znacie, więc wypowiadajcie się WYŁACZNIE w swoim imieniu i w imieniu swoich zleceniodawców a nie Polaków, którzy pięknymi hasłami dają się manipulować, ale do czasu i do czasu są dla was cierpliwi!
Jadwiga Berg2020.08.23 13:22
Na Facebooku znajduje się niezwykle interesujący polskojęzyczny profil znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 Eli nadzwyczaj błyskotliwie prezentuje na nim izraelski punkt widzenia na sprawy polskie i międzynarodowe. Eli stara się utrzymać wysoki poziom prowadzonych dyskusji. Zapraszam! Antysemici nie są tu mile widziani.
Neptun2020.08.23 13:03
Co znaczy Polacy ZGODNI ? PiS , PO , Lewica - euroentuzjaści budowy EUROKOŁCHOZU ? To nie WSZYSCY POLACY !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.23 13:02
Trzeba było przy okazji zadać pytanie czy UE powinna wspierać dążenia do demokracji i państwa prawa w Polsce.