Polacy po raz pierwszy z medalem mistrzostw świata w lotach! - zdjęcie
21.01.18, 16:55Screenshot TVP Sport

Polacy po raz pierwszy z medalem mistrzostw świata w lotach!

Ten weekend polscy fani skoków narciarskich zapamiętają na długo! Najpierw Kamil Stoch wywalczył wczoraj jako drugi z Polaków w historii medal w indywidualnych mistrzostwach świata w lotach (srebrny), a teraz Polska drużyna sięgnęła po brąz!

Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch będą dziś na ustach wszystkich Polaków. Nigdy do tej pory polskiej drużynie nie udało się sięgnąć po medal w mistrzostwach świata w lotach. Ulegliśmy dziś jedynie Słoweńcom, którzy skakali nadspodziewanie dobrze oraz Norwegom, którzy byli po prostu bezkonkurencyjni.

Emocje trwały niemal do samego końca. Jednak dzięki wypracowanej wcześniej przewadze, Polacy bez większych problemów pokonali Niemców, którzy uplasowali się na czwartej pozycji.

Po pierwszej serii niczego jednak nie mogliśmy być pewni. Zajmowaliśmy dopiero czwartą lokatę tracąc 0,4 pkt do reprezentacji Niemiec. Na szczęście w drugiej serii żaden z Polaków nie zepsuł swojego skoku i na koniec Kamil Stoch musiał już tylko postawić kropkę nad „i”. Wyjątkowo udany był również skok Dawida Kubackiego, który w drugiej serii poszybował na odległość 221,5 metra. Brawo Polacy!!!

dam/Fronda.pl