Po majówce szerokie luzowanie obostrzeń! Niedzielski: Do funkcjonowania wróci wiele sektorów  - zdjęcie
26.04.21, 15:37Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Twitter

Po majówce szerokie luzowanie obostrzeń! Niedzielski: Do funkcjonowania wróci wiele sektorów

18

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Nałęczowie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski był pytany o plany rządu dot. otwierania gospodarki. Minister zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu zaprezentowany zostanie szczegółowy harmonogram dot. luzowania obostrzeń w maju. Jak podkreślił, w ciągu miesiąca wróci wiele usług i zostanie przywrócona działalność wielu sektorów gospodarki.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej w Nałęczowie, że III fala pandemii koronawirusa słabnie, a jej apogeum mamy już za sobą. W związku z tym zapowiedział zmiany w systemie opieki zdrowotnej, które mają być odpowiedzią na „pewne zaniedbania” spowodowane skupieniem się na walce z COVID-19.

Szef resortu zdrowia był też pytany o plany dot. luzowania obostrzeń.

- „Przygotowujemy w tej chwili bardzo szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na miesiąc maj. Ten harmonogram zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w środę, być może w czwartek, ale najprawdopodobniej w środę”

- zapowiedział Adam Niedzielski.

- „Możemy się spodziewać, że w przeciągu miesiąca maja wróci - oprócz edukacji - bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy”

- dodał.

Podkreślił również, że nie ma żadnych planów dot. różnicowania dostępności do usług publicznych dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

kak/PAP

Komentarze (18):

Anonim2021.04.27 19:34
A wy do więzienia !
Ciekawy2021.04.26 22:51
"Podkreślił również, że nie ma żadnych planów dot. różnicowania dostępności do usług publicznych dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych". Ale łaskawca. To już nie będzie przedziałów dla zaszczepionych w środkach komunikacji miejskiej? Ciekawe co wymyślą by zmusić do 100% zaszczepienia się Polaków?
SzaryObywatel2021.04.27 8:30
Nie zaszczepieni będą musieli nosić na ramieniu gwiazdę kowida , bedą poruszać się po ulicach w rynsztoku, a ich mieszkania będą musiały być oznaczone czerwoną szmatą.Ludziom tym nie będzie wolno wejść do sklepu czy pracować. Niedzielak każe ich do obozów koncentracyjnych zwanych izolatoriami.
MatkaKurka2021.04.26 20:30
Wczoraj miało dojść do 123 porozumienia i 34 podpisania umowy koalicyjnej pomiędzy PiS, „Porozumieniem Jarosława Gowina” i „Solidarną Polską”. Trwałość tych ustaleń można wycenić góra na dwa miesiące, co życie pokazuje od co najmniej roku, ale to wystarczy. Dlaczego? Na 8 maja zapowiedziano uroczyste otwarcie „Nowego ładu”, wprawdzie tutaj też mamy do czynienia z trzecim albo i piątym terminem, niemniej wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że tym razem się uda. Przede wszystkim gwałtownie spadła liczba testów, to i musiała spaść liczba przypadków, komediowy scenariusz przerabiany od miesięcy. Po drugie okres jest wybitnie sprzyjający, bo sezon infekcyjny się kończy, a Polacy każde wyprowadzenie kozy przyjmą z entuzjazmem.
MatkaKurka2021.04.26 20:30
Jest rzeczą oczywistą, że Jarosław Kaczyński, dotąd zakopany w biurze na Nowogrodzkiej, nie wyjdzie na mównicę i nie wygłosił kolejnego projektu dla Polski, na tle płonących stosów z ciałami, jak to wczoraj pokazał Kurski. Równie pewne jest to, że musi spaść liczba zajętych respiratorów i przyjęć do szpitali w ogóle. Wszystkie te cudowne i ozdrowieńcze wydarzenia zostaną wytłumaczone na dwa sposoby: rząd podjął genialną strategie walki z „pandemią”, chociaż opozycja chciała doprowadzić do tragedii i fantastycznie zadziałał „Narodowy program szczepień”. Słowem 8 maja ma być porządek i optymizm, by po czerwonym dywanie do mównicy mógł dojść sam Jarosław Kaczyński, cały na biało. Tylko takie okoliczności i tło mają sens w kontekście „Nowego ładu”, który ma przecież dawać Polakom nadzieję, a nie ścigać po parkach za brak szmaty na twarzy. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać? Niekoniecznie, wystarczy sobie przypomnieć kampanię prezydencką, aby zrozumieć jakie to jest proste. Zmniejszenie liczby testów to banał, otwarcie galerii i fryzjerów jeszcze prostsze, nawet ze szkołami pójdzie gładko, z tej prostej przyczyny, że wszyscy mają dość „nauczania zdalnego”.
MatkaKurka2021.04.26 20:31
ozostanie jeden bardzo istotny „parametr”, mianowicie zatrważająca dzienna liczba zgonów. Nad tym „obóz patriotyczny” musi popracować mocniej, bo rzecz jasna tego w statystykach nie da się ukryć, ale za to da się przesunąć. W oceanie codziennych kłamstw ludzie zapominają o co się kiedyś toczyły wielkie „pandemiczne” boje, no i właśnie przypisywanie zgonów do „kowida” było jedną wielka wojną. W pierwszej fazie „pandemii” PiS liczył zgony po niemiecku, czyli zmarły praktycznie musiał być zdrów jak ryba z wyjątkiem najmodniejszej na świecie choroby i dopiero wtedy trafiał do „zgonów kowidowych”. Niedzielski, podobnie jak wiele innych rzeczy, wysadził tę metodologie w powietrze i odtąd zgony w Polsce są liczone po włosku, czyli ofiary śmiertelnych wypadków z pozytywnym testem, to „zgony kowidowe”. Czy z tego zestawiania wyłania się nie taka trudna do przeprowadzenia korekta? No tak, trzeba wrócić do metody niemieckiej i zacząć podawać po kilka, kilkanaście zgonów w zestawieniach „kowidowych”, natomiast całą resztę przesunąć do Urzędu Stanu Cywilnego. Patrząc na statystyki z ostatnich dni można odnieść wrażenie, że ten punkt programu już został wdrożony.
MatkaKurka2021.04.26 20:31
PiS i szczególnie Kaczyński traktują „pandemię” jako narzędzie polityczne i dla nich gwałtowna zmiana kierunku działań pod cele polityczne nie stanowi żadnego problemu. W telewizji Kurskiego zamiast płonących ciał w Indiach, co jest znaną od wieków tradycją hinduską, będą pokazywani ozdrowieńcy i zaszczepieni, którzy wyciskają po 130 kg na klatę. Szczęśliwi Polacy zaczną spacerować po sopockim molo i Giewoncie bez maseczek. Zadbane i pięknie ostrzyżone Polki ustawią się w kolejce do kosmetyczek, nie specjalnie dbając o dystans społeczny. Fantastycznie zbudowani Polacy będą żartować na siłowniach albo kibicować na otwartych stadionach. „Nowy ład” na plakatach i sloganach musi mieć przynajmniej kawałek „starej normalności”, w przeciwnym razie wszystko nie ma sensu. Teraz jest czas na marchewkę, a pod koniec sierpnia „nieodpowiedzialni Polacy” doprowadzą do IV fali.
Bul Komoruski2021.04.26 19:17
Niedzielski do więzienia !!!
GP2021.04.26 18:11
Ukarać przykładnie tych morderców z Ministerstwa Śmierci, nazywanego błędnie Ministerstwem Zdrowia, którzy są winni przedwczesnej śmierci ponad 130 tys. osób spowodowanej poprzez całkowitą dezorganizację służby zdrowia, odwołanie zaplanowanych operacji i zabiegów, wprowadzenie systemu leczenia sezonowych chorób przeziębieniowych za pomocą infolinii i respiratorów.
Anonim2021.04.26 16:34
w Polsce na szeroka skale dopisuja zmarlym koronawirus jako przyczyne smierci. Nie tylko slyszy sie o tym w internecie ale w REALU. Jakby odliczyc falszerstwa aktow zgonu i covidowe zgony planowe jak np senator Kogut, to by sie okazalo na 120 tys nadmiarowych smierci , wirusa bylo moze 30 tys
Fuck off2021.04.26 17:19
you dumb as fuck polack!
PILNE!2021.04.26 15:54
Nie wierzysz? Obejrzyj filmik! https://www.youtube.com/watch?v=aAxWQ9LJ3Dc
ty2021.04.26 15:58
zboku, precz.
od towarzysza Korwina2021.04.26 16:00
https://tinyurl.com/y2pnovfx
PILNE!2021.04.26 15:47
Zbliża się święto Konstytucji 3-go Maja - konstytucji gwarantującej równe prawa wszystkim obywatelom Polski, bez względu na pochodzenie, wyznanie itp... Dziś - to utopia W TEJ PRZYKLASZTORNEJ WIOSCE NAD RZEKĄ ZAMIESZKAŁEJ PRZEZ TROGLODYTÓW
matis892021.04.26 15:46
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.04.26 16:05
Te orędzia o ile mi wiadomo nie są uznane przez Kościół , więc po co je propagować ?
Anonim2021.04.26 15:43
Nie chcę zagranicznych szczepionek! Chcę polską szczepionkę z polskich, należycie ochrzczonych płodów! Przyjmowanie szczepionki z amerykańskich, niekatolickich zarodków to jak wszczepianie na nowo grzechu pierworodnego! PREEEEEEEEECZ!