,,PiS – opozycja 4:0’’. Bezlitosne komentarze po sromotnej porażce opozycji - zdjęcie
24.06.21, 07:22Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

,,PiS – opozycja 4:0’’. Bezlitosne komentarze po sromotnej porażce opozycji

11

Późnym wieczorem Sejm zagłosował wczoraj nad odwołaniem wicemarszałka Ryszarda Terleckiego i trzech ministrów: Jacka Sasina, Michała Dworczyka oraz Mariusza Kamińskiego. Opozycja przegrała wszystkie cztery głosowania. Jej politycy wylewają teraz swoje żale na Twitterze.

Do wczorajszych głosowań odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

- „To bardzo dobra informacja. Stabilna większość parlamentarna widoczna była dziś w Sejmie. (Jest) stabilna większość Zjednoczonej Prawicy, będziemy kontynuować przez najbliższe dwa lata kolejne projekty ustaw, wdrażać Polski Ład - to jest najważniejszy priorytet”

- mówił polityk.

Zaapelował też do polityków opozycji, aby przynajmniej nie przeszkadzali w pracy parlamentarnej „w czasie wychodzenia z epidemii koronawirusa – ze wszystkimi jej efektami gospodarczymi”.

- „To jest wilcze prawo opozycji, żeby atakować za wszystkie działania, które rząd czynił, ale najważniejsze jest to, że jest większość parlamentarna, która zapewnia stabilne funkcjonowanie rządu oraz możliwość przeprowadzania ustaw”

- podkreślił.

Posłowie opozycji tymczasem wylewają swoje żale na Twitterze.

- „Parli do wyborów pomijając wszelkie regulacje i zasady. Łamali prawo, wykorzystywali je do własnych interesów, a dziś nazywają siebie obrońcami Konstytucji. Pokaz obłudy w Sejmie. Odpowiedzialności nie unikną. Jeśli nie dziś, to w niedalekiej przyszłości”

- przekonuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

- „Wygrały, kasa, stołki i drobne geszefty. Zgniła prawica jeszcze obroniła Dworczyka, Kamińskiego, Sasina i Terleckiego, jeszcze…”

- czytamy na profilu Tomasza Treli z Lewicy.

- „Ryszard Terlecki pozostaje Wicemarszałkiem, a Mariusz Kamiński, Jacek Sasin oraz Michał Dworczyk - Ministrami. Brak umiejętności wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny i przewinienia to domena tej władzy.”

- pisze Małgorzata Tracz z Koalicji Obywatelskiej.

Bezlitośni dla oponentów są z kolei politycy Zjednoczonej Prawicy.

- „Wotum nieufności wobec 3. ministrów rządu wygrane przez Zjednoczoną Prawicę. Wniosek o odwołanie wicemarszałka również wygrany. Opozycja zanotowała kolejne, dotkliwe porażki. Tak jest od 6. Lat”

- odnotowuje minister Michał Wójcik.

- „PiS - opozycja 4:0. Gole zdobyli: Terlecki, Kamiński, Sasin, Dworczyk”

W komentarzach nie zabrakło piłkarskich porównań.

- „PiS - opozycja 4:0. Gole zdobyli: Terlecki, Kamiński, Sasin, Dworczyk”

- pisze wiceminister Marcin Horała.

- „0:4 Opozycja - PiS. Walkower byłby łagodniejszym rezultatem. Pełne wsparcie dla ministrów Kamińskiego, Sasina, Dworczyka oraz Marszałka Terleckiego. Obraz frustracji poniżej. 6 lat, metody wszelakie, niestety wiele z nich niegodnych. Sukcesów dla partii i dla Polski brak”

- dodaje wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

kak/Twitter, wPolityce.pl

Komentarze (11):

Filip2021.06.24 10:53
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Polaka Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Głosowanie to uznał za zwycięstwo. Chcąc usprawiedliwić bezprecedensowy przypadek głosowania przeciwko swojemu obywatelowi, propaganda pisowska oczerniała Donalda Tuska oskarżając go o "zdradę". Politycy z PiS-u sami nie wiedzieli na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Ciemnu lud to kupił. W Sejmie PiS ma większość tak więc wynik głosowania nad odwołaniem: Ryszarda Terleckiego, Jacka Sasin, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego był znany od początku. Wynik tego głosowania nie zmienia faktu, że osoby te doprowadziły do zmarnowania 134 mln zł na wybory na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej.
Szamasz2021.07.20 9:10
Głosowanie przeciw Tuskowi, ujawniło, że Szydło miała rację - ten facet, chodzący na smyczy Merkelowej kundelek, jak typowy targowiczanin atakował Polski rząd, spikował z Niemcami przeciw PIS - i robi to również teraz. Nie zna się na gospodarce, zarządzaniu, ekonomii - jego umysł jest opętany wyłącznie PISem - tak się zastanawiam, czy nie są to objawy jakiejś choroby psychicznej?
Krystian2021.06.24 10:17
..CBA przeszukało biuro agencji Adama Hofmana . Jak informują media, sprawa dotyczy umów byłego rzecznika PiS z państwowymi Azotami"...a to szuja...wziął to wziął...oni tam wszyscy biorą...ale się NIE podzielił!!!!
kefas2021.06.24 9:50
niestety arytmetyka jest nieubłagana. Przyjdzie jednak czas kiedy pisowieckich (nie)rządców się ukarze, pozbawi przywilejów i wsadzi za kraty.
Darek2021.07.20 18:44
To jeszcze długo poczekasz. Minimum 6 lat. Ciekawe czy z głodu nie zdechną POpaprańcy i ich satelity, wszak czeka ich minimum 6 lat bardzo ścisłego postu z dala od koryta.
AAAtomek2021.06.24 8:07
Jak tam afera z tajnymi i poufnymi dokumentami państwowymi, które sobie krążą w Internecie? Rosjanie już wiedzą wszystko o polskiej armii i NATO w Polsce, czy jeszcze reżim im dośle te informacje?
żydobanderowszczyzna2021.06.24 8:05
https://www.salon24.pl/u/zefirek/1144807,antysemita-ale-nasz,2
Maciej Piwowar2021.06.24 8:04
Bucha ,cha spadkobiercy moskiewskiej lewicy ( dziś SĄ NA smyczy Brukseli) PO-KO>>> FOLKS--CZE- ,I PSL>> Agro koryto DO KĄTA I LIZAĆ JĄDE------ ZJEDNOCZONEJ PRAWICY.BUCHACHA.
10 meczów, jedna wygrana - z Andorą2021.06.24 7:59
jle_ffm2021.06.24 7:58
Wiadomo było że głosowanie wygrają pisowcy ale to czego posłuchaliśmy wszyscy na temat tych 4 gwiazd to nasze i żadne żenujące komentarze pisowców tego nie przykryją.
Andrzej2021.06.24 7:44
To co było w sejmie, te wyzwiska, to nawet w knajpie z piwem nie słyszy się. Totalne chamstwo totalnej opozycji. Czy praca posła polega na wymyślaniu takich głupot i kłamstw ?!