Paweł Jędrzejewski: Globalny kryzys gospodarczy po koronawirusie to śmierć dla milionów - zdjęcie
23.03.20, 09:45

Paweł Jędrzejewski: Globalny kryzys gospodarczy po koronawirusie to śmierć dla milionów

75

Czy w walce z koronawirusem należy zmienić cel, do którego dążymy? - pyta Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich. W ocenie publicysty niewykluczone, że zamiast dążyć do zminimalizowania liczby chorych należy dążyć do jak najmniejszej liczby zmarłych.

 


"Dążenie do utopijnego celu, jakim jest jak najmniejsza liczba zachorowań, powoduje konieczność zawieszenia normalnego życia wszystkich, co musi wkrótce oznaczać potworny kryzys ekonomiczny" - pisze Jędrzejewski.


"Piłujemy gałąź, na której siedzi świat. Być może efektem będzie wielka depresja" - dodaje.


"Dążenie do celu, jakim jest jak najmniejsza liczba ZGONÓW, wymaga izolacji i otoczenia skrupulatną, prewencyjną opieką medyczną najbardziej narażonych: powyżej 65 lat i z poważnymi, przewlekłymi chorobami. A do tego konieczne jest w miarę normalne funkcjonowanie gospodarki" - wskazuje dalej autor.


"Ten cel, w przeciwieństwie do pierwszego, jest jak najbardziej osiągalny i nie stawia świata na głowie. A ofiary tego stawiania świata na głowie już istnieją, a będzie ich więcej. Dużo więcej" - pisze.


Według publicysty histeria wokół koronawirusa osiąga zbyt duże rozmiary.


"Pamiętajmy, że to co się dzieje, jest prawdziwe, ale nie mniej prawdziwa jest histeria, jakiej z dnia na dzień ulegamy coraz bardziej. Wielka medialna kula śnieżna - coraz większa i większa - która nas przytłacza. Przerażeni, nie pamiętamy, że wysoka śmiertelność jest w grupach _zagrożonych_. Najwyższa w grupie 80-latków. Absolutna większość chorych spoza tych grup przeżywa. Nie zapominajmy o tym! Większość PRZEŻYWA!" - czytamy na łamach salon24.pl.


"Racjonalne podejście oparte o dane, którymi już dysponujemy, nakazywałoby bezwzględną ochronę tych, którzy stanowią potencjalnie śmiertelne ofiary, a - jednocześnie - ochronę normalnego funkcjonowania świata. Bo brak tej normalności oznacza także wielu ludzi umierających z mnóstwa innych przyczyn niż koronawirus" - wskazuje Jędrzejewski.


"Globalny kryzys ekonomiczny  o bezprecedensowych rozmiarach to także wyrok śmierci dla milionów. Oby niewłaściwie dawkowane lekarstwo nie okazało się w ostatecznym rozliczeniu gorsze od choroby" - zauważa.


Jak dodaje Jędrzejewski, wszystko, co napisał, jest tylko hipotezą pod dyskusję.


Na koniec zauważa, że we Włoszech tylko 1,2 proc. ofiar koronawirusa to ofiary WYŁĄCZNIE koronawirusa. Pozostali mieli jeszcze inne choroby w liczbie od 1 do 3, które przyczyniły się do tragicznych skutków infekcji.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (75):

to nasz obowiązek jako ludzi, pieprzyć prawo 2020.03.25 0:04
Zastanawiam się, ile respiratorów leży w magazynach, a ich producenci czekają tylko i zacierają rączki, kiedy się ktoś po nie zgłosi. To jest wojna, ten sprzęt powinien być konfiskowany, i niech się procesują później, nawet w TSUE. Ten polityk, który wyda nakaz zagarnięcia takiego sprzętu marnujące się w magazynach, i przekaże go do ratowania ludzi starych i chorych, ma wygrane każde wybory w każdym kraju
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.24 17:04
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! ---------------------------------------- www.lexlale.eu
J.2020.03.24 16:41
To sa wszystko opinie niepoparte cyframi i empiria. Cui bono?
Jolanta2020.03.24 15:25
"Ludzie ludziom zgotowali ten los".... Należy poczytać "Księgę mędrców Syjonu" i wszystko będzie jasne. Ludzie ludziom zgotowały ten los... A teraz udają, że się martwią.
mordechaj2020.03.24 13:24
Przestańcie opowiadać bajki. Nie da się utrzymać miejsc pracy w wielu branżach. Pytanie jest tylko jedno. Czy wpompować w gospodarkę NIEPOTRZEBNIE miliardy złotych, a niektóre branże i tak upadną, czy nie pompować nic, a chronić złotówkę i bronić się przed hiperinflacją, która zmiecie całą gospodarkę, a nie tylko poszczególne branże. Niestety, zapotrzebowanie na turystykę, mieszkania na najem krótkoterminowy, transport lotniczy, gastronomię itd się diametralnie zmniejszy. Jak to wielokrotnie już bywało w historii.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.23 23:59
800 tys przypadków grypy w Polsce i 200 ofiar śmiertelnych. Gdzie kwarantanny, kombinezony biohazard, maseczki i inne temu podobne szopki?
ciekawy2020.03.23 13:13
Czym kończą się takie pomysły jak powyżej widzimy we Włoszech, Hiszpanii i innych krajach. Skończyłby się katastrofą służby zdrowia, zakażeniem koronawirusem większości społeczeństwa i trudnym do wyobrażenia kryzysem ekonomicznym, a przede wszystkim epidemia trwałaby wiele miesięcy, bo nic nie byłoby w stanie jej powstrzymać. A wszystko i tak trzeba byłoby zamknąć jak to się dzieje we Włoszech, bo innego sposobu nie ma. Straty będą olbrzymie i nic ich nie powstrzyma, można się starać, tak jak to robi rząd je zminimalizować , a takie myślenie jak powyżej to troska tylko o interesy własnej grupy, bez względu na wszystko. Droga wybrana przez Polski rząd jest jedyną możliwą do zastosowanie w sytuacji pandemii i innej drogi nie ma.
camy2020.03.23 22:25
Mamy do czynienia z globalnym "teatrem", który przykrywa i wprowadza ludzkość w niespotykany dotąd kryzys gospodarczy.... https://www.kontrowersje.net/kaczy_ski_mieje_si_z_globalnego_teatru_i_robi_polityczny_biznes
anonim2020.03.23 12:17
Już się cieszę, że docenimy małe skromne, schludne i nasze: fabryki, sklepy, zakłady!
anonim2020.03.23 12:16
Niestety istnieje związek między ilością zachorowań a śmiertelnością.Nie mówiąc już o konieczności wyboru, kto ma być leczony a kto nie. Myślę, że wypracujemy jakieś sensowne rozwiązania, może przede wszystkim rozwiązując kołchozy, może te wielkie liczby, wielkie korporacje, wielkie fabryki, wielkie sklepy, zawsze były chorym i nieludzkim rozwiązaniem?!
Ela2020.03.23 12:25
Wyprowadź się na Ukraine albo Białoruś głupku
Kaczor do gnoju2020.03.23 12:04
Koronawirus nie jest tak wielkim zagrożeniem jak PiSowirus na którego trzeba opracować szczepionkę by uratować ludzi bo tych pisdzielskich komuchów zerażonych przez kulawego kaczora którzy komentują na frondzie mają tak zżarte te resztki komórek mózgowych które zostały przekształcone w siano wymieszane z gó-w nem w tzw gnój że ich się już uratować nie da
Dell2020.03.23 12:53
"w siano wymieszane z gó-w nem w tzw gnój" Gnój to jest słoma wymieszana z kałem. SŁOMA. Nie siano.
KOCHAM WAS PRZYGLUPY INACZEJ2020.03.23 13:40
KORONAWIROS ZZERA MAJATKI ZYDKOM I W SWEJ BESZCZELNOSCI NIE MAJA UMIARU
ktoś tam2020.03.23 12:04
Swoje rady to skieruj najpierw do Izraela, który jako pierwszy wprowadził kwarantannę na granicach. Jak zwykle Żydzi mają całe mnóstwo tzw. "dobrych rad" dla gojów. By szybciej zdechli...
Czytelnik2020.03.23 11:43
A q ... z Wybiórczej już judzą.
wujek dobra rada2020.03.23 11:42
Ale po co bronic status quo? Niech obecny porzadek zawali sie calkowicie. Moze zbudujemy wtedy swiat bardziej sprawiedliwy, w ktorym kazdy bedzie zyl z godnoscia. Pamietajmy, ze pod rzekomym pretekstem troski o los calej populacji, miljarderzy jedynie probuja ratowac swoje ogromne majatki kosztem chorych na Covid-19 .
KOCHAM WAS PRZYGLUPY INACZEJ2020.03.23 13:38
NIECH BOGACI ZYDKI WYSYLAJA PACZKI DO DIABLA.
Vip Randki kamerki pokazy skype!2020.03.23 11:27
Seks kamerki chat skype! Nowy portal oferujący Randkę Online S.E.X online oraz inne udogodnienia! Nie trać czasu poznaj panią juz dziś online! www.xlove.com.pl A może trafisz na piękną sąsiadkę!
Piotr Nowak2020.03.23 11:17
Rząd Morawieckiego wzywa opozycję do współpracy w zwalczeniu pandemii. Opozycja się niby zgadza, ale natychmiast atakuje rząd i pluje głupimi propozycjami prowadzącymi do destabilizacji państwa. Otóż Panie Morawiecki, te przygłupy z partii lewackich nie mają Panu nic do powiedzenia, oni nie mają nam Polakom również nic do powiedzenia. Stosują jedynie komunistyczną mowę kłamstw i nienawiści. To jest naprawdę już najwyższy czas, aby oni przestali zajmować się Polską ! Dlatego po wyborach prezydenckich trzeba podjąć decyzję o delegalizacji obu partii komunistycznych NL i PO działających na szkodę państwa i przeciwko państwu Polskiemu !!! Innego wyjścia nie ma !
Seth2020.03.23 11:16
Czekali na wirusa, mając nadzieję, że rząd nie podoła, teraz wyją o testy dla każdego ! Oni się tak wyświczyli w kłamliwej krytyce, że nie potrafią myśleć merytorycznie ! Żony polityków PO nie mogą już patrzeć na niedolność swych mężów i postanowiły im pomóc ! Jako pierwsze wystartowały Paulina Kamysz – żona szefa zielonej szajki i Dorota Bejza – żona szefa farmy troli w Inowrocławiu. Czekamy na kolejne przygłupki !
edi2020.03.23 11:09
JEŻELI KORONAWIRUS ZATRZYMA TĘCZOWĄ ZARAZĘ BĘDZIE DLA LUDZKOŚCI BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM !!
robaczek 2020.03.23 11:20
edi nie ta grup docelowa!!!! ;] chyba inna zaraaze wykonczy ;] hihihihihih;] pato -kato-geriatrusie!!! to wasze pieci minut!!!! hahahhahaha
robert2020.03.24 16:23
Spier.alaj cioto!
jan2020.03.23 11:04
Dla pocieszenia dodam że roszczenia z ust 447 zjadł koronawirus. Co do paniki na świecie to jest ona wynikiem propagandy koncernów medialnych skupionych w dużej mierze przez Żydów. Co do finansów , będzie to reset dotychczasowego systemu z 3 pozycji bilansowych tj 2 aktywa(1wirtualne-wirtualna pożyczka banku- wyczarowany pieniądz) i 1 pasywa. Doprowadzi to do konieczności wywołania u wszystkich straty min 33% w celu zbilansowania. Można zerknąć co robi Fed i Banki Centralne. Na koniec mam pytanie , jaka narodowość dominuje w tych instytucjach?
taro2020.03.23 10:41
no jasne,aby te miliony nie zdechly to najlepiej dac im budowac piramidy z jednym apartamentem.
Bogo2020.03.23 10:40
Czaskowski najpierw wyp....dol połowę z ratusza tych darmozjadów.
Żyd Wyklęty2020.03.23 10:33
Przykre. Żyd idiota.
MT (1)2020.03.23 10:12
Ta pandemia spowoduje to, że przywrócony zostanie naturalny porządek świata. Że wszystko wróci na swoje naturalne miejsce. Że przywrócone zostanie normalne znaczenie zniekształconych pojęć i terminów niezbędnych do racjonalnej oceny i opisu rzeczywistości. To wszystko w ostatnich dziesięcioleciach było potwornie zdeformowane przez globalny lewacko-tęczowy obłęd. On teraz ulegnie znacznemu unicestwieniu w drodze odrzucenia go jako szkodliwej mrzonki. Ludzie powrócą do rzeczywistości, odrzucą ideologiczne lewacko-tęczowe szkodliwe bzdury. Pewnie kompletnemu rozpadowi ulegnie UE, w dobie kryzysu pandemii w niczym się nie sprawdziła, nie rozwiązała absolutnie żadnego problemu egzystencjalnego, nikomu w niczym nie pomogła. W czasie zagrożenia odpowiedzialność za wszystko, za życie obywateli, za bieg spraw spoczywała tylko i wyłącznie na rządach państw narodowych. Żadne iluzoryczne siły czy pomoc unijna w dobie takiego wielkiego kryzysu nie istnieje. Istnieją realnie tylko przedsięwzięcia podejmowane przez rządy poszczególnych państw. Okazuje się również, że sprawa ochrony własnych granic państwowych ma wartość na miarę życia i śmierci. Świat po pandemii będzie zupełnie inny niż dotychczasowy. Doświadczeni nią ludzie, poszczególne narody i cała cywilizacja klasyczna przywrócą właściwy i naturalny porządek rzeczy. Kogo jeszcze będą interesowały ideologiczne i bzdurne mrzonki jakiś wulgarnych feministek, nachalnie podsuwanego gender czy zwyrodniałej seksualizacji maluchów. Już teraz, nawet dotąd obojętni, mówić zaczynają o tych kwestiach z obrzydzeniem. Ponadto, wszelkie środki budżetów państw niezbędne będą na zminimalizowanie skutków kryzysu ekonomicznego, a nie na ideologiczny obłęd. Ci z rządzących, którzy tego nie zaakceptują, będą bez zwłoki odsuwani od władzy i wpływu na sprawy publiczne. Pandemia otrzeźwi ludzi i poszczególne narody. Przywróci też jednoznaczność potwornie zniekształcanych dotąd, lewacko-tęczową nowo-mową, naturalnych pojęć niezbędnych do prawidłowej oceny rzeczywistości. W dziejach ludzkości, zawsze po tak ogromnych doświadczeniach, ludzie wykazywali skłonność do przywracania naturalnego porządku rzeczy.
Stani2020.03.23 10:27
Naturalny porządek świata czyli wreszcie coś ukroci te katolickie harce.
sława2020.03.23 10:35
wiesz, chyba jednak bardziej to zmierza w kierunku ukrócenia tęczowych i lewacko-ateistycznych harców. Nawet nie trzeba zbyt wielkiego intelektu by to dostrzec czyli ty nie powinieneś dalej się pocić by to zrozumieć
Stani2020.03.23 11:42
grupa docelowa koronawirusa to ludzie w zaawansowanym wieku. Czyli 90% wypełnienia ławek kościelnych stanowią oni.
Izydor2020.03.23 10:50
Nie martw się, pandemia minie I zajmie się Tobą jakiś dobry psychiatra.
Japa2020.03.23 10:53
Logiczne te Pana rozważanie ,panie MT (1) . Nie dla ,,Stani " jednak A takich ,,Staniacych " mamy sporo.Niestety ....
prosty2020.03.23 12:29
Historia uczy jednego. Że jeszcze nigdy nikogo i niczego nie nauczyła.
StopKoronaPierdolcowi2020.03.24 0:02
Jak wypisujesz takie epistoły ,to mniemam, że u ciebie coś z głową jest nie tak. Taki słowotok, gonitwa myśli schizofrenika. Ale fakt..Greta Tumberg spłynie z falami gnojówki co i nas nie martwi.
Torchwood2020.03.23 10:11
"Ten cel, w przeciwieństwie do pierwszego, jest jak najbardziej osiągalny i nie stawia świata na głowie." Jak dokładnie jest ten cel osiągalny według pana Jędrzejewskiego? Łatwo jest mówić "robicie źle" bez podawanie prawidłowej metody.
ktoś tam2020.03.23 12:06
Taa... tylko, że Żydzi co pierwsze zrobili u siebie w Izraelu to zamknęli granice. Zanim ktokolwiek jeszcze wpadł na ten pomysł.
prosty2020.03.23 10:06
Włochy - 60 milionów mieszkańców, i bez epidemii co roku umiera 700 tysięcy osób, 2 tysiące dziennie. Zachorowało dotąd kilkadziesiąt tysięcy Włochów, jeden promil społeczeństwa, a kraj stanął, właśnie na dwa tygodnie został wstrzymany przemysł. Podaję te liczby nie po to, aby lekceważyć pandemię i liczbę ofiar, ale aby pokazać, jak niewiele potrzeba, aby zatrzymać gospodarkę.Dlatego teza w artykule jak najbardziej do rozważenia.
Izydor2020.03.23 10:52
Teraz pomyśl przez chwilę ilu byłoby chorych I zmarłych jakby nic nie zrobiono?
ZERR02020.03.23 10:56
Praktycznie tyle samo. Każdego roku we Włoszech na powikłania po grypie umierało kilka, do 25 tysięcy emerytów.
ZERR02020.03.23 11:19
Włochy, rok 2017, zmarło 650 614 osób 1. Choroby układu krążenia: 232.992 2. Nowotwory: 180.085 3. Choroby układu oddechowego: 53.372 4. Choroby systemu nerwowego (Parkinson, Alzheimer...): 30.672 5. Choroby metaboliczne i układu endokrynologicznego (diabete): 29.519 6. Choroby psychiczne: 24.406 7. Choroby układu pokarmowego: 23.261 8. Choroby z powodów traumatycznych (suicidi, omicidi, incidenti stradali…): 20565 9. Choroby z przyczyn niewyjaśnionych: 14.257 10. Choroby zakaźne i spowodowane pasożytami: 14.070 11. Choroby układu moczowego: 12.017 12. Choroby kości i tkanki łącznej (es: artrite): 3.651 13. Choroby krwi problemy układu immunologicznego: 3.272 14. Choroby skóry: 1.413 15. Śmierć wskutek wad rozwojowych i anomalii chromozomowych: 1.399 16. Śmierć wskutek problemów okołoporodowych: 801 17. Śmierć wskutek komplikacji podczas ciąży i porodu: 16
Izydor2020.03.23 12:20
A 10%, taka jest obecnie śmiertelność we Włoszech, z 60 milionów to?
prosty2020.03.23 12:56
Dużo by pisać, nawet w przypadku zachorowania wszystkich 6 milionów zgonów Włochom nie grozi.
Izydor2020.03.23 14:06
Mógłbyś jednak podzielić się tą tajemną wiedzą? Taka zachorowalność oznacza kompletny rozkład państwa, wszelkich usług. Nie tylko nie ma miejsc w szpitalach, nie ma lekarzy I nie ma kto Cię do tego szpitala dowieźć.
prosty2020.03.23 18:36
W tym przypadku nie grozi, że wszyscy naraz zachorują i wszystkich trzeba zawieźć do szpitala. A rozkład służby zdrowia następuje dużo wcześniej, wystarczy zawleczenie wirusa do części szpitali, zachorowanie części personelu, kwarantanna i wyczerpanie fizyczne pozostałych, aby system przestał funkcjonować. To zresztą już miało miejsce w niektórych rejonach. Trzeba przyjąć do wiadomości, że funkcjonowanie państwa ma granice i mieć plan B albo i C na wypadek przekroczenia tej granicy.
prosty2020.03.23 12:28
Nie chodzi o nierobienie niczego, proszę przeczytać uważnie komentowany artykuł. Podejmowane w Polsce działania, o czym mówi także min. Szumowski, polegają na spowolnieniu epidemii, aby nie załamał się system ochrony zdrowia, każdy system ma swoją wytrzymałość. Przytaczane symulacje, także na tym portalu i przez MZ, sugerują potrzebę spłaszczenia i wydłużenia fali zachorowań w tym celu. Te same symulacje wskazują jednak, że w obu przypadkach liczba zgonów będzie zbliżona.
Izydor2020.03.23 14:13
Tak przy niedziałającej służbie zdrowia kiedy chorych będą miliony ilość zgonów będzie zbliżona. Jak wszyscy będą pracować bo 'gospodarka głupcze' to oczywiście nie zmieni się ilość zarażeń. Ja też mogę przeprowadzić symulację pokazującą że fronda to portal dla inteligencji. Wystarczy uznać że średnie IQ w Polsce wynosi 42.
prosty2020.03.23 15:04
Jeszcze raz proponuję przeczytanie artykułu ze zrozumieniem. Nie ma tam nic o puszczeniu wszystkiego na żywioł i czekaniu, aż pandemia wygaśnie. Dla ułatwienia trzy cytaty: 1 Pamiętajmy, że to co się dzieje, jest prawdziwe, ale nie mniej prawdziwa jest histeria, jakiej z dnia na dzień ulegamy coraz bardziej. Wielka medialna kula śnieżna - coraz większa i większa - która nas przytłacza. Przerażeni, nie pamiętamy, że wysoka śmiertelność jest w grupach _zagrożonych_. Najwyższa w grupie 80-latków. Absolutna większość chorych spoza tych grup przeżywa. 2. Racjonalne podejście oparte o dane, którymi już dysponujemy, nakazywałoby bezwzględną ochronę tych, którzy stanowią potencjalnie śmiertelne ofiary, a - jednocześnie - ochronę normalnego funkcjonowania świata. Bo brak tej normalności oznacza także wielu ludzi umierających z mnóstwa innych przyczyn niż koronawirus. 3 Jak dodaje Jędrzejewski, wszystko, co napisał, jest tylko hipotezą pod dyskusję. Na koniec zauważa, że we Włoszech tylko 1,2 proc. ofiar koronawirusa to ofiary WYŁĄCZNIE koronawirusa. Pozostali mieli jeszcze inne choroby w liczbie od 1 do 3, które przyczyniły się do tragicznych skutków infekcji.
Izydor2020.03.23 16:04
To "racjonalne podejście" zakłada że przy większej ilości chorych służba zdrowia będzie działała równie sprawnie jak przy mniejszej ilości chorych. W momencie kiedy zachorowalność będzie powszechna , liczona w milionach, to wszyscy którzy powinni trafić na OIOM trafiają na cmentarz. Z tych którzy wymagali hospitalizacji ilu trafia na ten sam cmentarz? 1/3? 1/4?
Cierpliwy.2020.03.24 15:30
A co robią Ci włoscy lekarze dla chorych? Podają tlen. Czy podają leki zabijające wirusa? Nie. Układ odpornościowy ma go sam zwalczyć. To i tak prędzej czy później wszyscy przejdą zakażenie wirusem.I umrą Ci co mają umrzeć. Nikt nie jest nieśmiertelny z ludzi. I nikt nie żyje dla siebie, tak jak i nie urodził się dla siebie Izydorze. Życie każdego z nas jest w ręku Stwórcy, Twoje też. Czy wiesz co Cię spotka jutro? Zastanów się natomiast po co się narodziłeś, bo przecież nie miałeś wpływu na to. Pycha samowystarczalności i fałszywego dobrobytu zaślepia istotę naszego istnienia. Szukaj a znajdziesz, bo inaczej za chwilę lęk odbierze Ci oddech. A jak pisał Nostradamus, to lęk jest przyczyną wszelkich chorób.
Izydor2020.03.24 18:50
Na psychozę eklezjogenną polecam terapię i leki.
B522020.03.23 10:02
z PISiorami nasza czerwona szarańcza nigdy nie dogoni czerwonych braci z europy PISiory stanęły na drodze ideologij otwartości w Berlinie gdzie rządzą czerwoni i zieloni grupa młodzieży zebrała się aby wspólnie się zarażać Polska to zacofany grajdoł w którym czerwoni się duszą
Pogon022020.03.23 12:25
Czyli sugerujesz ze powinnismy sie zarazac? Jakos w Chinach nikt niewpadl na taki pomysl a skoro chcesz sie zarazac to jedz sobie do Berlina i tam siedz....
Wiktor2020.03.24 3:16
B52 No i o to chodzi! Duszą się czerwoni u nas? To fora ze dwora! Nikt ich nie trzyma! Nam będzie bez nich jeszcze lepiej! Polska niech sobie będzie w twoim mniemaniu, grajdołem! ALE TO MOJA POLSKA, MOJA OJCZYZNA! ZA NIC NA ŚWIECIE NIE CHCĘ GDZIE INDZIEJ MIESZKAĆ! Rozumiesz??
zak2020.03.23 10:00
bla bla bla i tak dalej
ktoś tam2020.03.23 12:02
Kto pierwszy wprowadził kwarantannę na granicach? Izrael. Niech tam idzie ze swoimi radami.
katolik2020.03.23 9:55
Chwalmy zatem miłosierdzie naszego Pana Jezusa Chrystusa i dziękujmy mu za ten cudowny dopust. Niech cierpiący przekażą swoje intencje Chrystusowi, a ON ich ukoji.
Agnieszka2020.03.24 15:13
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96
Wojciec2020.03.23 9:47
Mniej więcej tak będzie wyglądał świat bez szczepionek moje wy kochane pisiorki antyszczepionkowe....
B522020.03.23 10:04
podziękuj czerwonym braciom za wyprowadzenie produkcji do Azji i import zarazy do europy
gdzie wy teraz organizowac bedziecie teczowe marsz2020.03.23 10:08
po szczepionke icek zglos sie do pani bylejpremier kopacz ona zamowila szczepionek na 10 lat i jeden dzien owsiaka wiecej
sara miriam2020.03.23 10:41
Antyszczepionkowcy? To nie pisiorki. To"plemię" Bosaka
Japa2020.03.23 10:46
.... "...moje wy kochane pisiorki antyszczepionkowe ..." - pisze pan ,,Wojtuś " pokazując tym swoją wiedzę a i totalne tęsknoty za korytem. W obliczu takiej tragedii powinniśmy razem walczyc o swoje życie .. ,,Wituś " może razem , ale tylko z <<RAZEM>> .
ZERR02020.03.23 10:54
Ty mądrallo. Przecież podstawowym powodem kryzysu włoskiego są własnie szczepionki - przymusowo aplikowane emerytom na masową skalę w tym rejonie. Jest to udowodnione, ponieważ już 2 lata temu badanie z USA nad szczepionkami grypowymi wykazało, że zwiększają wrażliwość na koronawirusy o 36%.
robaczek 2020.03.23 11:19
hahhahahahahah!!1 tak wlasnie jest!!!!! nie szczepcie sie bron was panie boze!!!! ;] no kuzwa jak was nie kochac!!! ;] idiotyzm to wasza religia chyba ;] no ale.... w sumie mi pasuje. SELEKCJA NATURALNA!!!! ;]
ZERR02020.03.23 11:25
typowy półdebil z ciebie dlaczego mnie to nie dziwi? nawet nie zalinkuję "ci" tego badania na wojskowych emerytach w USA, bo i po co? Półdebile nie są zdolni do przyswajania wiedzy. W szczególności - wiedzy naukowej.
taro2020.03.23 11:13
swiat istnial bez szczepionek 4mld lat, ludzkosc kilka mln lat przezyla, a wiec nie strasz,bo sie ..., szczepionki masz od 100 lat i jeszcze nic dobrego nie zrobily. Cala robote odwalila higiena i zdrowe zarcie.
Piotrek2020.03.24 21:53
Nie znasz faktow. Dzięki powszechnym szczepieniom wyelimionowano wiele chorob. Pierwszy przyklad z brzegu: choroba Heinego-Medina wywolana przez wirusa polio. Twoje argumenty są wybitnie głupie - swiat istnial rowniez bez internetu. Moze przestan korzystac - wyjdzie to wszystkim na dobre.
ZERR02020.03.25 11:58
Szkoda tylko, że zwalczając polio, zainfekowano setki milionów ludzi rakotwórczym małpim wirusem, przez co umiera teraz setki tysięcy ludzi każdego roku.
Malgosia 2020.03.23 14:36
super, tylko czemu instytut tworzący szczepionki stworzył wirusa? fakt, nie ma wirusów, nie ma szczepionek nie ma kasy !
Piotrek2020.03.25 0:41
Skad masz te informacje? Nie rozsiewaj plotek Małgosiu.
Jacynty z Manhatanu2020.03.24 12:09
Chętnie Ci oddam moją porcje szczepionek, Ty będziesz jeszcze bardziej zabezpieczony a ja i mi podobni co se trucizn pod skórę nie dają wstrzyknąć, wg. Twej „młondyrości” szybciej kopniemy w kalendarz. Więc sam zauważasz że brak logiki w tych Twych wypocinach, Wojciecu. Bo skoro Twa myśl ma prawo istnieć nie tylko w fantazji szczepionkodebili i portfelii bigPharmy to wkrótce już nas nie będzie. A jeżeli się „młondralo” mylisz to już se garniak szykuj do spalenia.
wójt2020.03.24 23:41
dlaczego utożsamiasz PiS z antyszczepionkowcami
anonim2020.03.25 13:45
To kara Boża jak w Sodomie i Gomorze za bezczelne parady pedalskie