Paryż: Zatrzymano mężczyznę uzbrojonego w maczetę - zdjęcie
03.11.20, 14:28Fot. via: Pixabay - TRAPHITHO

Paryż: Zatrzymano mężczyznę uzbrojonego w maczetę

4

W ostatnim czasie w Europie dochodzi do kolejnych zamachów terrorystycznych, głównie we Francji. Dziś policja zatrzymała mężczyznę, który spacerował w centrum Paryża z maczetą w ręku.

W całej Francji obowiązuje stan zagrożenia terrorystycznego. Władze zdecydowały się na ten krok po zamachu w bazylice Notre Dam, gdzie w wyniku ataku nożownika zginęły w ub. tygodniu trzy osoby, a kilka zostało rannych. Władze zwiększyły obecność wojska na ulicach.

Dziś w pokoju hotelowym został zatrzymany mężczyzna, który wcześniej spacerował po Paryżu uzbrojony w maczetę. Był widziany m.in. w okolicach cmentarza Pere-Lachaise oraz w korytarzu metra na stacji Pere-Lachaise.

kak/PAP

Komentarze (4):

sct2020.11.11 19:49
Co się czepiacie?To skalpel chirurgiczny afrykańskiego "lekarza" xD
Andrzej Malik2020.11.4 17:28
"Do scen rodem z gangsterskiego filmu doszło w nocy z czwartku na piątek na jednej ze stacji benzynowych w Wieliczce. 22-letni napastnik został zatrzymany przez wielickich policjantów. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Gdy 28-letni klient stacji benzynowej udawał się po zakupach do swego pojazdu, z parku wybiegł 22-letni mężczyzna, który zaczął mu ubliżać, po czym wyciągnął z plecaka maczetę, krzycząc w kierunku 28 latka, że go zabije. Pokrzywdzony zaczął uciekać w stronę stacji. Wbiegając do budynku poprosił ekspedientki, by zablokowały drzwi, ponieważ boi się o swoje życie. Mężczyzna schował się na zapleczu budynku, po chwili do obiektu wbiegł także goniący go napastnik. - Na stacji przebywali nieumundurowani funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie natychmiast obezwładnili 22-latka. Zabezpieczyli przy nim nie tylko maczetę, ale także butlę z gazem łzawiącym. Dzięki szybkiej reakcji wielickich mundurowych nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał – podaje małopolska policja. Okazało się, że 22-latek jest pod wpływem alkoholu. Gdy wytrzeźwiał postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych. - Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania, a winą obarczał stan upojenia alkoholowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności – informuje policja." ..nie ma za co...
Z Europy2020.11.3 17:29
Dopoki nie wywali sie z Europy wszystkich muzulmanow, tysiace (!) Europejczykow zginie ! To nie zarty, to sie juz zaczelo. Kiedys bylo Poitiers, Lepanto, Chocim, Wieden - innego wyjscia nie ma. Polityczna poprawnosc (raczej nienawisc sorosa) nas zabija i zabije.
Anonim2020.11.3 15:12
w Krakowie codziennie kogoś z maczeta policja zatrzymuje... nigdy o tym nie piszecie