Papież: To jeszcze nie jest zwycięstwo nad pandemią koronawirusa - zdjęcie
07.06.20, 15:12Papież Francieszek/Vatican Media

Papież: To jeszcze nie jest zwycięstwo nad pandemią koronawirusa

7

Wiele państw znosi restrykcje wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa. W niektórych krajach czy regionach kończy się to tragicznie, jak na przykład po weselach w Iranie, czy na naszym Śląsku w ciągu ostatnich kliku dni.

Do walki z pandemią koronawirusa odniósł się też papież Franciszek w trakcie swojego dzisiejszego kazania.

Powiedział m.in.:

- Dzięki Bogu, wychodzimy z najostrzejszej fazy, ale zawsze zgodnie z zaleceniami, jakie dają nam władze

Papież podkreślił też:

- Ale niestety w innych krajach, zwłaszcza Ameryki Łacińskiej, wirus dalej pochłania wiele ofiar. W miniony piątek w jednym z krajów umierała jedna osoba na minutę. To straszne

Papież wyraził także "bliskość z ludnością, z chorymi i ich rodzinami oraz ze wszystkimi, którzy się nimi opiekują".

 

mp/pap

Komentarze (7):

Bebik2020.06.8 9:59
A czy Bergoglio nie powinien się zając raczej tym, że w niektórych krajach Europy kościoły są nadal zamknięte, a wierni pozostawieni sami sobie - bez Eucharystii? Kto ma być ich pasterzem, jak nie papież? Kto ma się upomnieć u rządzących o ich prawa do swobodnego praktykowania religii, jak nie papież? Tym bardziej, że muzułmanie praktykują i to bez zachowania społecznego dystansu.
ja2020.06.7 21:43
Kara za Synod Brazylijski - tak się kończy zawierzenie Paczamamie.
Żydzie OBOJETNY2020.06.7 16:18
jak ci pisałem wiem kim jesteś, jeżeli chcesz abym twoje nazwisko tu "reklamował", wyciągał z twojego "CV" najsmaczniejsze kąski, produkuj się. Żydowi Kellerowi na niczym nie zależy, jest w izolacji, bez rodziny, znajomych, przyjaciół nigdy nie miał, ale ty Jasiu? Już wiesz co potrafię, więc daje ci rądę - spie*dalaj stąd. Bo i na Do Rzeczy zacznę twoje, te inne "CV" publikować. Wiesz jak to jest żydzie; kto siej wiatr ... itd. Jest dla mnie oczywiste, że twój towarzysz "lożowy" Hartman tu zagląda, ten wazeliniarz i hipokryta Adaś Dawid Szostkiewicz nie całkiem obrzezany kolega "redakcyjny" - cały "liberalny PRL"
katolicka kretynizacja polski 2020.06.7 15:56
"Dzięki Bogu, wychodzimy z najostrzejszej fazy" nie dzięki bogu tylko dzięki lekarzom, rządom oraz zdyscyplinowanym ludziom! także dziadek nie mieszaj w to tego swojego boga!
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.7 15:42
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek2020.06.7 15:25
Modły do kociej mamy już odprawił. Pastor Bergolio zwiastun antychrysta. Promotor Nowego Porządku Światowego. I tak panika świrus dalej jest siana.
matis892020.06.7 15:22
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik chciał powiedzieć że wirusa pokona się dopiero wtedy gdy narody poddadzą się masońskiemu globalnemu trującemu szczepieniu. Bergoglio niech przeprosi za wirusa i multikulti i niech płaci odszkodowania poszkodowanym przez multikulti, związane z tym zamachy, terroryzm, gwałty i wirusa który przez multikulti ma ułatwioną robotę.