Pandemia nie może torować drogi eutanazji  - zdjęcie
29.04.20, 17:06Pandemia nie może torować drogi eutanazji/Vatican Media

Pandemia nie może torować drogi eutanazji

11

Nie można pozwolić, by bolesne decyzje z czasu pandemii, o tym kogo w pierwszej kolejności podłączyć do respiratora, stały się pretekstem do zalegalizowania eutanazji. Przypominają o tym włoscy obrońcy życia podkreślając, że decyzji z czasu kryzysu nie można uczynić codzienną praktyką służby zdrowia.

Lekarze, szczególnie w regionie Lombardii, który wciąż stanowi epicentrum pandemii we Włoszech, wielokrotnie musieli wybierać, komu w pierwszej kolejności udzielić pomocy. Wynikało to z dramatycznej sytuacji w szpitalach spowodowanej drastycznym brakiem sprzętu przy jednoczesnej ogromnej fali zachorowań. Włoskie stowarzyszenie anestezji-znieczulenia-reanimacji i intensywnej terapii wydało wręcz zalecenie, by o przyjęciu na OIOM decydował wiek pacjenta, wprowadzając tym samym kryterium większych szans na wyzdrowienie u ludzi młodszych, co, jak podkreślało stowarzyszenie, miało pomóc w optymalizacji zasobów. „Istnieje realne ryzyko, że pewne środowiska będą próbowały wykorzystać obecną sytuację i przepchnąć wprowadzenie eutanazji” – mówi Radiu Watykańskiemu Marina Casini Bandini, przewodnicząca „Ruchu na rzecz życia” we Włoszech.

Przy stole tworzona mentalność eutanazyjna

[ Zasada nienaruszalności życia ludzkiego wciąż obowiązuje, nie ma mowy o tym, by stopniować, że czyjeś życie jest lepsze czy gorsze. Trzeba jednak zrozumieć, co się stało. Niedobór środków postawił przed nami okrutne i niepokojące dylematy: podjęcie bolesnej decyzji, kto powinien być leczony, a kto nie – mówi papieskiej rozgłośni Marina Casini Bandini. – Musimy rozróżnić dwie płaszczyzny: tę, w której panuje stan konieczności i tę, w której przy stole ustalane są kryteria wartości dotyczące ludzkiego życia. To właśnie na tym ostatnim poziomie zaszczepiana jest mentalność eutanazyjna, która tworzy kulturę odrzucenia. Niektórzy mogliby pomyśleć, że abstrahując od pandemii, nie warto ratować życia osób starszych lub niepełnosprawnych. ] “

Przewodnicząca „Ruchu na rzecz życia” wskazuje, że uzasadnione są obawy, iż zachowania z czasów pandemii przerodzą się w normalność. „Musimy na to bardzo uważać, a zarazem przypominać rządzącym, że służba zdrowia potrzebuje poważnych inwestycji. Brak środków nie może decydować o tym, komu zostanie udzielona pomoc” – podkreśla Bandini. Przypomina, że wszystko, co niestety wciąż się dzieje lub może się jeszcze zdarzyć w czasie pandemii, nie może być traktowane jako dziedzictwo dla najbliższej przyszłości.Vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan

Komentarze (11):

gośka2020.04.29 23:19
nie udzielenie pomocy starszym to zabójstwo...a utrata chęci do życia to samobójstwo...Bóg nie znosi pogardy wobec życia....a ludzie starsi powinni dożywać 125 lat i lekceważenie ich potrzeb zdrowotnych to masowe zabójstwa
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.29 18:53
Tak się robi FAKE VIDEOS: https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo A tak wygląda gotowy "produkt": https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo Więc, następnym razem jak "znajdziesz" szkokujące video polityka, 5G, szczepionki co "morduja", CO2, CHEMTRAILS, innymi słowy jest to FAKE SHIT. A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
ja2020.04.29 18:47
Biskup Polak jest zdrajcą narodu Polskiego i zdrajcą świętej wiary katolickiej. https://www.youtube.com/watch?v=SoW47MQeLss Szczególnie posłuchajcie od 2 minuty kilka słów o Franciszku.
alfons "Leszek" Keller-Krawczyk oferuje 2020.04.29 18:44
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw. Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: exslove.com.pl . Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: exslove.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: exslove.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: exslove.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: exslove.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.29 18:31
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.exslove.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
aspiring educationalist2020.04.29 17:56
Przecież u was w tymkraju jest szeroko stosowana "eutanazja" tylko nazywa się inaczej - nosi nazwę "unikania uporczywej terapii". Jednym z kluczowych kryteriów jest wiek. Skończyłeś 80 lat - w tymkraju nie będą cię reanimować. (zakładając że nie jesteś rodzicem/dziadkiem jakiegoś pisowskiego prominenta)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 17:49
Pandemia nie może torować drogi eutanazji - to o wyborcach i o starszych wyborcach?
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.04.29 17:43
@matis89 "Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze. Czas na "reklamy" koorev kremlowskich, nielegalnych filmów i krypto-walut złodziejstwo.
katolicka kretynizacja polski2020.04.29 17:43
PiS ma głęboko gdzieś nienarodzone dzieci pozwalając na ich mordowanie poprzez aborcję to tym bardziej nie będzie się przejmował starcami! wystarczy popatrzeć co się dzieje w DPS! Dla kałczyńskiego i jego partii liczy się władza i pieniądze!
Her Flick2020.04.29 17:43
Eutanazja - to pozbawienie życia - zaniechanie jego sztucznego podtrzymywania - NA ŻYCZENIE ZAINTERESOWANEGO.
matis892020.04.29 17:40
Lewusy platfusy i pisiory wiosenno nowoczesne , jak się wzajemnie nazywają, wspierają te same same lewackie, masońskie i satanistyczne projekty polityczne. Tak, pandemia eutanazyjna może być, bo wspierają to i pisiory i platfusy, lewaki za Głową Watykanu Bergoglio. PIS i PO wspierają globalne szczepienie masońskie i satanistyczny projekt państwa bezgotówkowego dla Znamienia Bestii chipowania. Oboje służą masonowi Bergoglio, nie katolikowi który mówi że trzeba Rządu Światowego, Religii Światowej, globalnego szczepienia i państw bezgotówkowych. Dla tych zmian daje szansę koronawirus według Bergoglio nie katolika i za nim PIS o PO i lewackie partie.