24.03.20, 11:35Fot. via Pixabay - TheDigitalArtist

Ostrów Wielkopolski: Nastolatek z nietypowymi objawami zakażony koronawirusem

Zakażenie koronawirusem może, jak się okazuje, dawać bardzo nietypowe objawy. Siedemnastolatek z Ostrowa Wielkopolskiego nie miał gorączki, kaszlu ani duszności, ale zaburzenia zmysłów smaku i węchu. Test na zakażenie koronawirusem okazał się pozytywny.

Informacje na temat objawów u 17-latka przekazał dziś w trakcie telekonferencji dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim Andrzej Biliński. Chłopak wrócił z Austrii przez zamknięciem granic i nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny. 

Dyrektor ostrowskiego sanepidu podał:

Szybki kontakt z nim i z jego mamą pozwolił na śledzenie stanu zdrowia, który był zadowalający”.

Jak poinformował:

Sytuacja zdrowotna 17-latka była nietypowa, bo objawy były wyjątkowe: zaburzenia zmysłu węchu i smaku”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Randki kamerki pokazy skype!2020.03.24 17:05
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! ---------------------------------------- www.lexlale.eu
man.of.Stagira2020.03.24 12:49
To oczywiste, że ŻADNE państwo nie przygotowuje się na NAJMNIEJ spodziewany scenariusz NEGATYWNY. TO oczywiste, że jak usłyszy to PODEJMUJE kroki odpowiednio do WYOBRAŻENIA T y m c z a s e m wyobrażenia w tej epidemii zmieniają się ...co 7 dni...DRASTYCZNIE . tyle
ladychapel2020.03.24 11:46
„Przygotowania do zwiększonej liczby przypadków koronawirusa przebiegają codziennie. Rozpoczęliśmy te przygotowania parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy, bodaj 9 stycznia, o przypadkach koronawirusa. Później te przygotowania rosły, czy były coraz bardziej zaawansowane, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień” – powiedział w środę premier Morawiecki. W czwartek zmienił zdanie i przyznał, że koronawirus był dla rządu zaskoczeniem: „Musimy radzić sobie z okolicznościami, których nikt się jeszcze miesiąc temu nie spodziewał, dwa miesiące temu nikt o tym nie wiedział. Żadne państwo nie ubezpiecza się na okoliczność uderzenia, nie wiem, meteorytu w Ziemię i koronawirus był tego rodzaju meteorytem, czymś bardzo niespodziewanym”