Ostre słowa Pospieszalskiego pod adresem biskupów - zdjęcie
21.01.18, 08:30

Ostre słowa Pospieszalskiego pod adresem biskupów

,,Sugeruję, że biskupi zamiast pouczać polityków i społeczeństwo powinni zacząć zastanawiać się, czy sami nie abdykowali ze swojej misji'' - powiedział na antenie TVP Info Jan Pospieszalski. W ,,Salonie Dziennikarskim'' tej stacji Pospieszalski ostro krytykował biskupów za ich niedawny list w sprawie uchodźców.


,,Ten dokument, który jest dostępny na stronach KEP, jest znamienny. Koncentruje się na tym, żeby przyjmować, ochraniać, promować i integrować, ale trudno znaleźć w nim słowa biskupów, którzy mając usta pełne pouczeń wobec polityków i społeczeństwa, jednocześnie abdykują ze swoich powinności'' - powiedział.


,,Powinnością Kościoła, szczególnie hierarchów i biskupów jest głoszenie Jezusa Chrystusa, głoszenie prawdy o Królestwie Bożym. Te wszystkie bałamutne przykłady o miłosiernym Samarytaninie, o tym, że „byłem głodny… byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie” dotyczą poszczególnych osób'' - dodawał.


I stwierdził, że w krajach, w których przyjmuje się islamskich migrantów, biskupi nie wypełniają swojej misji. ,,Nie znam żadnego przykładu, żeby belgijscy księża biskupi poszli do dzielnicy Molenbeek ze słowem Jezusa Chrystusa, ze słowem o Królestwie Bożym, o tym, że Jezus Chrystus jest Panem, że poza Kościołem nie ma zbawienia'' - stwierdził.

mod/tvp info