Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady - zdjęcie
16.10.20, 08:05Screenshot Youtube

Orientacja prorosyjska jest opcją zdrady

44

Zauważyłem, że kiedy rosyjskie trolle i pożyteczni idioci słyszą o potępianiu nieodpowiednich lub zbrodniczych działań Rosji, to w celu odwrócenia uwagi i zmiany tematu zaczynają krzyczeć o Ukrainie (UPAdlinie), USA i Izraelu (USraelu)… Odwracają kota ogonem… I kłamią, kłamią, kłamią… Mówią, że jest to wolność słowa i swoboda sumienia! Wolność słowa czy wolność kłamstwa i oszustwa?

Włodzimierz Iszczuk Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

Rosyjskie manipulacje zakłamujące rzeczywistość w polskojęzycznych sieciach społecznościowych wywołują prawdziwą histerię. A to stanowi poważne zagrożenie dla informacyjnego bezpieczeństwa państwa, polskiej racji stanu i interesu narodowego. Podstęp, fortel i oszczerstwo nie są wolnością słowa, lecz skutecznymi narzędziami bezwstydnej i bezczelnej rosyjskiej propagandy. Fake news to stały element rosyjskiej wojny informacyjnej, skierowanej przeciwko krajom UE i NATO.

Zatem, wolność kłamstwa i oszustwa w sieci jest niedopuszczalna! Jedynie prawda jest ciekawa! A prawda jest taka, że Polska w świadomości Rosjan jest odwiecznym wrogiem egzystencjalnym. Historyczny spór Polski z Rosją to coś więcej niż tylko spór geopolityczny, to w istocie spór o charakterze cywilizacyjnym.

Na kontynencie eurazjatyckim dla Polski miejsca nie ma. […] Rosja musi zniszczyć »kordon sanitarny«, utworzony z małych, gniewnych i historycznie nieodpowiedzialnych narodów i państw, z maniakalnymi roszczeniami i niewolniczym uzależnieniem od talassokratycznego Zachodu. W roli takiego »kordonu sanitarnego« tradycyjnie występuje Polska i kraje Europy Wschodniej… Zadaniem Eurazji jest to, aby ta bariera nie istniała. […] My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. […] Trzeba zlikwidować »kordon sanitarny«, zawrzeć »nowy pakt Ribbentrop-Mołotow«, aby przywrócić bezpośrednią granicę między Rosją a Starą Europą, bez tych »przyjaciół« (państw Europy Środkowowschodniej – red.)” – to są cytaty z Aleksandra Dugina, najbardziej popularnego rosyjskiego stratega, nazywanego ideologiem Kremla. Wypowiedzi człowieka, którego strategię od 15 lat skrupulatnie wciela w życie cały polityczny establishment Rosji.

Warto jeszcze raz przypomnieć, że niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy decydują o losach kraju.

Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia. […] III wojna światowa – to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie”.

To nie są brednie człowieka o zachwianej psychice. Nie. Wręcz przeciwnie, są to pomysły poważnego męża stanu, byłego szefa frakcji parlamentarnej, byłego zastępcy przewodniczącego Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej. Złośliwi powiadają, że w swoim czasie Żyrinowski wygłaszał tezy, których ze względu na swoje stanowisko nie mógł głośno wypowiedzieć prezydent Putin. Mówiąc krótko: „to, o czym myślał Putin, o tym mówił Żyrinowski”. Żaden Amerykanin lub Europejczyk nigdy nic takiego nie powiedział! Nigdy!

Dziś zagrożona jest nie tylko Ukraina, ale także jej sąsiedzi: Polska i inne kraje Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ odradzający się imperializm rosyjski zagraża bezpieczeństwu całego kontynentu europejskiego. Jeśliby Ukraina straciła niepodległość, to następną ofiarą − zgodnie z planami imperialistów − w perspektywie średniookresowej mogłaby być Polska.

Tak więc, szczucie Polaków na Ukrainę i Stany Zjednoczone oraz popularyzacja opcji prorosyjskiej nie mają nic wspólnego z wolnością słowa i swobodą sumienia, ponieważ prorosyjski wariant polityki zagranicznej jest opcją kapitulacji i przejścia na stronę przeciwnika, opcją zdrady stanu i wrogości wobec polskiego interesu narodowego.

Włodzimierz Iszczuk

Komentarze (44):

Pawełek2020.10.20 10:22
A proamerykańsko-żydowska już :D
sowiecka sucz2020.10.19 18:13
putin blac sobacza ...
prezes2020.10.19 18:17
dziękuje ci cymbale za komentarz, potrzeba nam dużo takiego łajna, staraj sie to może będziesz mógł rowa polizać
Anonim2020.10.19 8:55
Zabawa" w morderstwo w Orient Expressie" ma krótkie nogi, któryż z zespołowo działających morderców się w końcu ostanie, bo zasada to: następny proszę!
Viking2020.10.18 22:55
Wezcie juz trole żydowskie dajta spokój bo wasz skowyt jest załosny wasza zgnilizna lgbt i uni komuchów euriopejskich sie rozp[ada i nic wasze ględzenie tu nie da.
Anonim2020.10.19 16:17
pa polski, pa polski nada gawarit siuda.
Polak2020.10.18 20:51
i nie tylko! Proamerykańska, prożydowska, proarabska, prounijna, proskandynawska - tym bardziej. Chyba zostaje nam Druga Japonia ;)
feldkuratkatz2020.10.18 14:41
Odważne słowa w państwie rządzonym przez kremlowską agenturę....
Olej2020.10.18 0:28
.....Prawosławni zapraszają do dialogu. Rosja zaprasza do dialogu nad kondycją cywilizacji zachodniej..........Taka sama ta kondycja na zachodzie jak i na wschodzie ! A zaproszenie już było 10 kwietnia 2010 r. I powrót był uroczysty. Zwyczajowo jak zawsze powroty od was ,,bracia Słowianie'' po gościnnemu, po ludzku i tak od serca. Dziękujemy !!!!!
Jarosław Karłowaty2020.10.19 18:20
pisowski cymbale do Smoleńska zapraszał Putin? pisowska koloaka wypełniona jadem zeżarła ci totalnie coś czego tam nigdy tam nie było czyli "musk', prezes i tal na takich cymbałów leje ciepłym moczem, typowy pożyteczny idiota
Olej2020.10.18 0:19
My się bałamucić nie dajemy ! My przyjaźń przyjmujemy otwarciem smoleńskim 2010 r. Po ,,bratersku'' ugoszczona polska delegacja, jak się należy przyjąć gościa. Gratulacje ! Polska się do was nie pcha, nie interesuje się waszymi ziemiami i co u siebie robicie. Zechciejcie ,,bracia'' się od nas serdecznie od.....krochmalić. I jakby nie patrzeć to wy ,,bracia Słowianie'' zawsze czegoś u nas szukacie, cholera wie czego ? I trzeba wam wiedzieć, że prowadzicie idiotyczną i przeciwskuteczną politykę pięści czego dowodem stał się i jest Smoleńsk. To wasza polityka stała się powodem, że w Polsce znalazły się wojska amerykańskie a przed wami na społeczeństwo polskie padł strach. Wreszcie to wasza idiotyczna polityka doprowadziła, że macie przeciw sobie cały skonsolidowany ukraiński naród. Nawet ci na wschodzie Ukrainy, do niedawna przychylni wam, stali się po wojnie i agresji na Donbas waszymi nieprzejednanymi wrogami. Wreszcie to wasza polityka nie przystaje do czasu, polityka którą można krótko streścić mianem zbrodni, śmierci i zamętu. Zamiast robić politykę chlebem, rozwojem gospodarczym, kapitałem jak skutecznie realizują tę politykę Chiny, USA lub Niemcy. To was ciągle różni od państwa Rosyjskiego. Wy jesteście w dalszym ciągu sowieckim archaicznym imperium, które nie rozumie istoty czasu, jest gospodarczo zacofane, nie wydolne ekonomicznie. Macie ogromną niezindustrializowaną i nieucywilizowaną przestrzeń, ogromne zasoby naturalne i system władzy, który tej przestrzeni nie jest w stanie ogarnąć. Ekstensywne trwanie w nieustającym gniciu tak krótko można podsumować istotę sowieckiego państwa. Dotknie was niebawem gospodarcza implozja, zawalicie się pod ciężarem własnej nierozwiązywalnej makabry.
Aleksander2020.10.17 20:50
Ałeksander Dugin to bardzo mądry człowiek i jest lubiany w Polsce przez pewne kręgi narodowe. Szczęśliwie w naszym kraju ukazują się przekłądy jego świetnych książek. Każdy może wygoogloować i kupić, w pełni legalnie. :) Nie dajcie sie bałamucić Amerykańsko-Izraelskim pachołkom, bo oni niekoniecznie myślą o Wielkiej Polsce. Szczęsliwie, wśród polskich konserwatystów są tacy, którym nie w smak jest zakładanie jarmułek przez polityków i służalczość wobec Jankesów, zbrojnie okupujących terytorium RP, by rozpętać straszną wojnę z Rosyjskimi braćmi słowiańskiej krwi. Oczywiście, kto chce może bratać się z UPA-dlińcami, wyjdziecie na tym jak Zabłocki na mydle.
Anonim2020.10.17 20:41
Liberalizm obyczajowy, egalitaryzm i indywidualizm są niestety wpisane w DNA kultury zachodniej. Wy, bracia słowiańscy, Polacy musicie zwrócić się kulturowo w stronę Wschodu, jeśli chcecie ocalić swoją wielowiekową tradycję chrześcijańską. Ameryka wam w tym nie pomoże. Prawosławni zapraszają do dialogu. Rosja zaprasza do dialogu nad kondycją cywilizacji zachodniej.
Anonim2020.10.18 11:40
liberalizm obyczajowy przyszedl do Europy od was komuchy w czasie 100- letniego komunistcznego dlugiego marszu przez instytucje w tym przez uniwersytety i kosciol https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/372236-ostatecznym-zwyciestwem-dlugiego-marszu-przez-instytucje-bedzie-wrogie-przejecie-kosciola-katolickiego-wideo church has been infiltrated - https://www.youtube.com/watch?v=oVU_-0eHvOI
meg2020.10.17 15:06
zydki z pisu znowu judza
Jacek i Placek2020.10.17 11:45
To znaczy, że PiS to zdrajcy bo to właśnie orientacja pro rosyjska w Polsce. Robią oni wszystko żeby nas w Europie nie lubiano co jest na pewno na rękę Rosji.
Olej2020.10.16 21:11
Polska ma czas do wypełnienia. I dojścia do siły, na tyle na ile się tylko da. Niezależnie od kosztów, gdyż wolność ceny nie ma. A jej utrata ma cenę krwi. Polska, Ukraina, Rumunia, Węgry, Kraje Bałtyckie mają w sobie ogromny potencjał siły, zarówno demograficzny jak i przemysłowy. Państwa te powinny mieć stałą 800 tys. armię ze wspólnym dowództwem, sztabem połączonych armii. Z przemysłem zbrojeniowym zadaniowanym co do rodzaju produkowanego uzbrojenia dla każdego państwa.
Konfederata2020.10.16 16:00
Konfiederaciju eto ruskaja kochanaja zdradu... Głosijtie na Braunu.
kgb2020.10.17 8:47
da, da тарелки
JacekK2020.10.16 14:34
Wolność słowa to wolność słowa. Jeżeli zaczniemy definiować co nią jest a co nie jest, ustanowimy koniec wolności. Z wolnością powinna być związana odpowiedzialność. Możemy zatem mówić o braku odpowiedzialności w głoszeniu jakiś idei. Opinie, że nasza dzisiejsza polityka wobec USA, Rosji, Ukrainy i Izraela nie podlega dyskusji co jak zrozumiałem według autora jest to naszą racją stanu, jest dość dziwaczne. Nasze elity polityczne zatraciły perspektywę strategiczną a ściślej mówiąc nigdy jej nie miały. Poza tym nie wyciągają na bieżąco wniosków. Jest dużo chaosu, tupania żeby potem wycofać się na pozycje wskazane przez innych i zgodne z obcym interesem. Ukraina nie straci niepodległości dlatego, że Polska będzie się upominała o prawdę historyczną i oddanie czci zamordowanym tylko dlatego, że naród ukraiński nie będzie uważał niepodległości za wartość nadrzędną. My natomiast musimy wiedzieć co w takiej sytuacji mamy robić. Dla Ukrainy Polska nie jest pierwszoplanowym partnerem i nasze zaklęcia tego nie zmienią. Tak samo mówienie o czymś lub nie mówienie nie zmieni polityki Rosji. Jeżeli wiemy jaka jest, musimy mieć na to swój plan a nie amerykański. Tu chodzi o nasze przetrwanie a nie realizację amerykańskich interesów. Tej świadomości elitom brakuje.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 16:46
Zaklamana i podstepna,a wiec zdradziecka i radziecka,wypowiedz. Typowa Konfederacja ,nie na temat,i populistyczna demagogia. Zadni antykatoliccy endecy nie zmienia FAKTU,ze Niepodleglosc Polski opiera sie wylacznie na poparciu Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej..
Olej2020.10.16 21:02
Lepiej dla Polski i dla Ukrainy aby nie musiały się przekonywać o nadrzędności wzajemnego partnerstwa. Samo istnienie Ukrainy jak i państw na północny wschód od niej jest jak najbardziej dla Polski pożądane. Niezależnie od wzajemnych relacji. I lepiej dla Polski aby jedynym pasem granicy z sowietami był ten z Obwodem Kaliningradzkim. Co do sojuszu z USA lepiej go mieć niż nie mieć, niezależnie od praktycznego wypełnienia jego wartości militarnej i politycznej. Bez obecności politycznej i wojskowej USA w Europie Środkowej i Polsce. W ciągu 20 lat najwyżej, Europa Środkowa dostanie się pod sowiecką kuratelę z likwidacją suwerennych państw włącznie. Nie jest tajemnicą dla nikogo w sowietach, że Polska powinna zniknąć z mapy, takie jest główne credo polityczne niejakiego Aleksandra Dugina głównego ojca sowieckiej doktryny politycznej XXI w. Bardziej zorientowani przedstawiciele państwa sowieckiego nie kryją swej sympatii z kierunkiem politycznym wyznaczanym obecnie na Kremlu. W owym kierunku miejsca dla Polski nie ma. Trzeba ten fakt wbijać w łby tym wszystkim, którzy poszukują w Moskwie dialogu.
dezerter w imię PIS2020.10.17 8:51
te komentarze promujące usmeńską wazelinę to w zastępstwie towarzysza z PZPR dr Targalskiego, który gdzieś się zapodział i musisz wypełnić lukę po nim?
Anonim2020.10.16 14:12
Orientujmy się na Boga, prawdę, sprawiedliwość, cała reszta jest przygodna.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 16:49
Pseudokatolicy nie chca sami za nic podjac odpowiedzialnosci,i wszystko zrzucaja na Pana Boga,wiec sa heretykami i zdrajcami Polski jednoczesnie.
edi2020.10.16 14:06
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 16:53
idealizowanie protestanckich Stanow Zjednoczonych jest kompromitujace,tak samo jak porownywanie ich do Rosji. Stany sa narodem handlowym ,jak Zydzi,wiec do sojuszu z nimi nalezy podchodzic trzezwo,i po zydowsku,i wyklucac sie o kazdy szczegol,i kazdy interes,bo to oni uwazaja za normalne. Natomiast uwazaja za nienormalne to polskie podlizywanie sie ,i emocjonalizm,i dopiero wtedy mysla,ze sie ich oszukuje i robi w konia.
Acgjdthdyt2020.10.16 13:19
Opcja propolska lepsza od proamerykańskiej!!!!!!!!!!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 17:00
Jestes ruskim prowokatorem. Jedynym gwarantem polskiej Niepodleglosci sa Stany Zjednoczone,bo sama samotna Polska automatycznie podlega zaborom rosyjsko-niemieckim. I tylko TAKA jest OPCJA POLSKA,wraz ze wszelkimi komplikacjami ,jask to w zyciu. Natomiast OPCJA Konfederacji to realizowanie interesow imperialnych rosyjskich,i w konsekwencji rychle Rozbiory.
Maciej Płatov2020.10.16 13:03
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.10.16 14:00
Zastanawiam się czy nie zgłosić sprawy ,do Organów ścigania ZŁODZIEJU. Nie pomyślał ,że inicjały jak i imię Maciej są MOJE WŁASNE PRYWATNE.A Płatov to HOŁD Kozackiemu Atamanowi,bo pierwsza litera p WYWODZI SIĘ OD MEGO NAZWISKA.Jesteś złodziej ,bydle,nieuk.
Spierrdalaj parchu!2020.10.16 14:15
Jak ciebie COVID nie dosięgnie to co innego skróci twoje parchate, bydlęce życie!
Maciej Płatov2020.10.16 19:30
Co ZWIERACZE nie trzymają ? O namulił w gacie,a cuchnie na kilometr.
Konrad Józef Turzyński2020.10.16 11:07
Proniemiecka tak samo!
Jakub2020.10.16 21:01
Nie tak samo Na dziś Niemcy są naszym sojusznikiem w NATO. Gdyby Niemcy sprzeciwili się naszej kandydaturze do NATO, bylibyśmy w pucinlandzie. O tym powinien rozmyślać odpowiedzialny Polak a nie o wojnie na dwa fronty.
ole2020.10.16 10:46
Zarówno orientacja prorosyjska, jak też probrukselska czy proaemerykańska, są dla Polski zgubne, jeśli są oparte na wiernopoddańczych aktach politycznych. Czy pełne półki zatrutego jadła, tolerancja dla wszelkich wynaturzeń, zboczeń, przekrętów mafijnych/np. Hajka G.W./, które są skutkiem orientacji na zachód, nie są zgubne dla Polski ?
Jakub2020.10.16 21:28
Orientacja na Zachód miała i ma nas ochronić od komuszo mongolskiej kacapskiej zarazy, w jakiejkolwiek postaci. Ja odżywiam się jadłem ze sklepów w Polsce dość długo i nie zauważyłem by było zatrute jak sugeruje pewien złośliwy eNDokomuch. Od szatana i satanistów (zboczeńców, komunistów, zalewu bisurmańskiego) ma nas bronić Pan Bóg, do którego mamy zanosić modlitwy błagalne, a politycy powinni bronić na ile to możliwe naszych interesów duchowych i fizycznych w kontaktach ze swoimi odpowiednikami z innych krajów. Polska nie jest i prawdopodobnie nie będzie mocarstwem a znajduje się między Scyllą i Charybdą, dlatego mądrość i doświadczenie są wielką potrzebą dla naszych polityków ale też dla całego społeczeństwa by lekkomyślnie, jak w 1939r. nie zniszczyć swego państwa. Opowiadanie się za "przyjaciółmi" ze wschodu jest nonsensem i jeśli zwycięży to znowu będą puste półki, cenzura i rządy bandytów i eksploatacja gospodarcza. To, że nie wszystko jest w Polsce dobre jest spowodowane naszym zaniedbaniem i zdradą elit a raczej brakiem mechanizmów zobowiązujących te elity do uczciwości. Nie sposób napisać o wszystkim w krótkim komentarzu.
Maciej Płatov2020.10.16 10:30
Jestem Polakiem jak cała Rodzina,pierwsze wzmianki o Nas 1629 r.Mam poglądy Narodowo--Słowiańskie,bo KORZENIE Polski to Słowianie.PORA BY ZACZĄĆ ROZRÓŻNIAĆ ROSJAN OD RADZIECKICH KOMUCHÓW.. A Wać uprawiasz politykę Nagonkę RUSOFOBICZNĄ ,plując na Bratni Słowiański Kraj.JESTEM ZA WSPÓŁPRACĄ KULTUROWĄ ,GOSPODARCZĄ.Jestem przeciw Wszelakim Obcym wojskom w Polsce ,jak byłem przeciw wojskom ZSRR.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 17:08
Rosja grubo przed tym jeszcze,zanim sie komukolwiek nie snilo o komuchach,mordowala nas ,wysylala na Sybir od XVII wieku,i okupowala Polske. Nie jestes gnoju zadna Opcja Rosyjska,bo wszystkie prawdziwe opcje sa nam potrzebne,tylko zwyczajnym ruskim scierwem. A to jest taka roznica jak miedzy slowikiem a rykiem pijaka.
Maciej Płatov2020.10.17 18:02
@ katoliczka BYŚ POZNAŁA PRAWDĘ , I PRZESTAŁA ROSJANOM PRZYKLEJAĆ ŁATKĘ KOMUNISTÓW A Procentowo Było Rosjan NAJMNIEJ wśród Sowietów. OTO NAZWISKA: Feliks Dzierżyński,Wacław Mężyński,Stanisław Redens,Stanisław Świderski,Artur Staszewski,ITD,ITD. To WSZYSTKO HERBOWI ,POLSCY TWÓRCY Sowieckiego Aparatu Terroru.Czy Wiesz że to ROSJANIE Złożyli Największą Daninę Krwi .To Rosjan Komuniści wyżynali.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.16 17:13
Kazdy kto jest przeciwko amerykanskim wojskom w Polsce ,i przeciwko NATO,jest antypolska swinia i zdrajca. Chodzi bowiem tym ruskim agentom,o osamotnienie i izolacje Polski,zebysmy byli latwiejszym do strawienia kaskiem przez Rosje. I dlatego Konfederacje Zdrajcow nalezy szybko zdelegalizowac jako najbardziej antypolska i najbardziej zaklamana partie w Polsce.
Maciej Płatov2020.10.16 19:35
ZGODA przed Komuną Biliśmy się My Polacy z Rosjanami.Ale to była walka DWU Bratnich Krajów Słowiańskich KTO MA SŁOWIANOM PRZEWODZIĆ. Ja trochę Historie ZNAM.Pamiętaj TYLKO TRZY SIŁY ZDOBYŁY Moskwę: Mongołowie ,Polacy ,Napoleon. Dziękuje za wymianę Zdań ,i uwypuklenie argumentów Maciej P.
verizanus2020.10.16 9:20
A może to nie Polaków ktoś szczuje na Ukraińców (Polacy są niezwykle tolerancyjnym i przyjaznym narodem) ale Ukraińców na Polaków? W tym temacie jak wynika z artykułu jest WSPÓŁPRACA niemiecko rosyjska. A tak nawiasem jakiej narodowości był Zyrinowski? ;)
Anonim2020.10.16 9:15
Iszczuk coś wyjątkowo ostro zaatakował pisowską mafię. Czyżby przelew z partii się opóźniał?