Ordo Iuris żąda wyjaśnień od warszawskiego ratusza. Chodzi o LGBT+ - zdjęcie
08.08.19, 20:00Fot. Fronda.pl

Ordo Iuris żąda wyjaśnień od warszawskiego ratusza. Chodzi o LGBT+

19

Zgodnie z treścią Deklaracji LGBT+, której wprowadzenie zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, w stołecznych szkołach prowadzona ma być edukacja seksualna według kontrowersyjnych wytycznych WHO. Warszawski ratusz konsekwentnie nie udziela informacji dotyczących kosztu, programu i formy prawnej tych zajęć przedłużając czas odpowiedzi na formułowane przez Instytut Ordo Iuris pytania. Co więcej, Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy wprowadza opinię publiczną w błąd twierdząc, że za opracowanie programu zajęć i przeszkolenie nauczycieli odpowiedzialne jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W reakcji na tego rodzaju praktyki Urzędu Miasta Instytut Ordo Iuris złożył wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Z racji zebrania wymaganej ilości podpisów, ratusz ma obowiązek zorganizować takie konsultacje. Akcję Ordo Iuris podsumowano na konferencji prasowej.

Jeszcze w maju 2019 r. Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy informował opinię publiczną, że „za opracowanie programu zajęć i przeszkolenie nauczycieli odpowiedzialne będzie Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES). Program ma być gotowy do końca tego roku szkolnego”. W celu zweryfikowania tej informacji Instytut Ordo Iuris wysłał w tej sprawie pytanie do WCIES. Władze Warszawy przedłużały ustawowy termin odpowiedzi na wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dwóch tygodni do dwóch miesięcy. 6 sierpnia dyrektor Centrum poinformował, że jego instytucja nie prowadzi żadnych prac nad tym programem. Oznacza to, że ratusz mijał się z prawdą podając WCIES jako organ odpowiedzialny za zajęcia edukacji seksualnej.

Wciąż nie wiadomo więc, kto odpowiada za przygotowanie materiałów do edukacji seksualnej dla warszawskich dzieci. Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza informuje, iż „powierniczkami i powiernikami realizacji Deklaracji są organizacje LGBT+, które wzięły udział w pracach nad jej treścią”. Powstaje więc pytanie, czy program edukacji seksualnej przygotowują aktywiści ruchu LGBT.

Biorąc pod uwagę nagromadzenie niejasności, wątpliwości i znaków zapytania mnożących się wokół „Deklaracji LGBT” i forsowanej przez prezydenta Trzaskowskiego edukacji seksualnej, Instytut Ordo Iuris złożył wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski jest zobowiązany do ich przeprowadzenia, gdy pod wnioskiem podpisze się co najmniej tysiąc mieszkańców stolicy posiadających czynne prawo wyborcze. Wymóg ten spełniony – pod wnioskiem Instytutu podpisało się prawie cztery tysiące Warszawiaków.

Redagowanie w zamkniętym kręgu organizacji LGBT, brak dyskusji na forum Rady Warszawy, pomijanie rodziców, nauczycieli, pracowników i przedsiębiorców, manipulacje Wydziału Prasowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i niejawni autorzy programu edukacji seksualnej dla warszawskich dzieci to realia w jakich dokonuje się operacjonalizacja <<Deklaracji LGBT>>. Ukrywanie przed wyborcami zamiaru dokonania gruntownych zmian w funkcjonowaniu wielu płaszczyzn życia społecznego mieszkańców Warszawy przeczy zasadom transparentności i ładu demokratycznego” – zauważa adw. Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris.

Ordo Iuris - Informacja prasowa

Komentarze (19):

najprawdziwszy Polak.2019.08.9 7:22
Ordo Iuris pachnie szariatem.
anonim2019.08.9 9:43
Widocznie masz zaburzony węch .
M.2019.08.9 1:50
Te scierwa z Ordo Iuris moga sobie Wybrañcowi Suwerena Warszawskiego skoczyc. Usznujcie wole Suwerena, kundle o IQ pantofelka. Przypomniec wam wynik wyborów, szczurki?
anonim2019.08.9 9:42
Profesorek czy doktorek M wkroczył w akcję ze swoją ,,wysoką ''kulturą osobistą prosto z rynsztoka .
Jan Radziszewski2019.08.9 18:26
tylko 8 latek a żydowskiego rodzynka diabła M - ukochane diabły cezara zabiorą do piekła tam dopiero podskoczysz Ha ha ha !!! radośnie - jak machnie ręką to gwardia piekielna zarechocze a wicher zedrze ci żywcem ciało z kości !!! Podeszliśmy do następnej celi. Siedziała w niej kobieta, która wydobywała ze swych kości robaki. Kiedy zobaczyła Jezusa, zapłakała: „Pomóż mi Panie! Będę już dobra. Wypuść mnie stąd". Wstała i chwyciła się krat. Bardzo jej współczułam. Jej ciałem wstrząsał szloch. Powiedziała: „Panie, gdy byłam na ziemi, czciłam Hindu i wiele innych bałwanów. Nie uwierzyłam ewangelii głoszonej mi przez misjonarzy, chociaż słyszałam ją wiele razy. Pewnego dnia umarłam. Wołałam do moich bogów, aby zabrali mnie z piekła, lecz nie mogli. Teraz Panie, chciałabym z tego pokutować". „Za późno" - odparł Jezus. Płomienie przykryły jej szkielet. Jej krzyk dziś jeszcze wypełnia mą duszę. Szatan ją zwiódł.
KDJ2019.08.9 0:59
Mam nadzieję, że urągające wszelkim zasadom demokracji, siłowe wprowadzanie przez PO karty LGBT w Warszawie, której głównym zamysłem jest demoralizacja dzieci, będzie początkiem końca rządów tej partii w Warszawie i gwoździem do trumny w zbliżających się wyborach.
Michał Pasierb 2019.08.8 21:06
Jest wycie - znakomicie! Jak onegdaj rzekł był jakiś klasyk.....
Zibi442019.08.8 20:33
Nie bardzo rozumiem tego rozważania, czy i jakie metody nauczania ktoś wprowadzi.Przecież program nauczania zatwierdza Minister Edukacji i basta.Jednym ruche może przecież zakazać takich działań. Nie może być tak, że jakiś nawiedzony Wataszka wiejski czy miejski będzie układał program nauczania naszych dzieci.
#czarnazaraza2019.08.8 20:30
https://oko.press/ordo-iuris-szuka-zagranicznych-pieniedzy-stojacych-czarnym-protestem-chce-ujawnic-skad-dostal-33-mln-zl/
#czarnazaraza2019.08.8 20:30
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-10-04/3-mln-zl-darowizn-niewiadomego-pochodzenia-dla-ordo-iuris-instytut-chronimy-dane-darczyncow/
#czarnazaraza2019.08.8 20:29
http://wyborcza.pl/7,75968,21605548,ordo-iuris-sekta-z-brazylii-i-dygnitarze-putina.html
#czarnazaraza2019.08.8 20:29
https://natemat.pl/204683,zaczeli-od-majatku-zdobytego-na-naciaganiu-staruszkow-a-kosciol-sie-od-nich-odcina-oto-bojownicy-o-zakaz-aborcji
#czarnazaraza2019.08.8 20:28
https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/171009673-Skad-instytut-Ordo-Iuris-wzial-3-miliony-zlotych.html
szcze na PiS i rydzyka2019.08.8 20:27
No to chyba czas, by ten cały Ordo Iuris wyjaśnił kto ich finansuje,ile zarabiają członkowie tego pseudo instytutu i na co konkretnie wydają pieniądze! Trzeba to przecież prześwietlić, bo oni w dość jawny sposób występują w obronie interesów obcych państw - rosji i pedofilnego watykanu.
anonim2019.08.8 21:04
dzielnicowy startuj do akcji na co czekasz wyśledź co to jeszcze robisz węsz.
asd2019.08.8 22:38
finansuja ich tacy ludzie jak my Robia bardzo dobra prace i dlatego ludzie doceniaja to wplacajac darowizny
Chris2019.08.8 23:26
Skąd, ja płace, Uwiera w doope ten Ordo Iuris co?
ZERR02019.08.9 1:01
następny hebnięty pod 'aj waj rossija' blekotu sie objadłeś?
urszula2019.08.9 18:26
FINANSOWANY JEST Z NASZYCH tj.podatnikow pieniedzy , na pewno ani twoj PUTIN, ANI SORROS nie maczali nosa i dobrze, bo usechłby na przednowku .