08.08.20, 11:39fot. pixabay license via jardin

Od dziś nowe obostrzenia w niektórych powiatach. Trwają kontrole

W kilkunastu powiatach w Polsce od dziś wejdą w życie nowe obostrzenia. Są to powiaty z największym wzrostem zachorowań. Do powiatów "czerwonych” i "żółtych” sprowadzono dodatkową pomoc służb sanitarnych. W wielu miejsach kraju trwają kontrole Sanepidu. Głównie dotyczy to zakładów pracy. 

Wczoraj opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie w związku z stanem epidemii. Zakłada ono m.in. wyodrębnienie dwóch stref: czerwonej i żółtej. Na tych obszarach obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia, oprócz tych które obowiązują w całym kraju.  Mapę powiatów według kategorii obostrzeń umieściło na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Tam też można się zapoznać z całością obostrzeń. 

 

W czerwonej strefie obowiązuję  limit osób w wielu miejscach m. in. W kościołach. W świątyniach dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku. W kinach obowiązuje limit 25 procent publiczności. W strefie żółtej ograniczenia wprowadza się m.in. na limit osób w rodzinnych wydarzeniach. Jest to 100 osób z wyłączeniem obsługi imprezy.

W rozporządzeniu jest mowa o tym, że w całym kraju z zakrywania nosa i ust można być zwolnionym z powodu całościowych różnego rodzaju zaburzeń jak np. rozwoju czy psychicznych oraz  niepełnosprawności.

Jak poinformował rzecznik prasowy GIS Jan Bondar od dziś rozpoczną się kontrole w wielu miejscach kraju. Kontrole obejmą m.in. zakłady pracy, restauracje czy salony kosmetyczne.  Bondar zaznaczył, że obecne przepisy pozwalają na kary nawet do 30 tysięcy złotych.

Rr, PAP, niezależna.pl

Komentarze

Darek2020.08.8 21:53
A to Szumowski nie jest Ministrem? Przecież sam mówił że maseczki nie chronią i nie pomagają i nie wie po co ludzie je noszą, a potem sam wprowadza nakaz ich używania jak się okazało że może na tym zarobić żona i przyjaciele oraz znajomi. Za coś takiego powinien być pluton egzekucyjny, nie wspominając o wywaleniu na zbity ryj z rzadu i przepadku mienia wraz z majątkiem żony i synka - milionera nieudacznika.
Jan Radziszewski2020.08.8 16:11
Propaganda żydowska Min Szumowskiego + tzw maseczkowa dla robienia Biznesu który do PIEKŁA tego Duraka żydowskiego wtrąci na zawsze po to by chwalił tam swojego żydowskiego cezara /J 19,15) + Ponieważ Polacy nie umierają tylko obcokrajowcy przede wszystkim Ukraincy którzy zabierają pracę Polakom!!! + Pan pouczenia + Poniedziałek, 27 lipca - 00:35 Zapisz dziecko - :) - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. 13.13 Zapisz dziecko - Pytasz moje drogie dziecko:) czy coronawirus jest teraz zrzucany z samolotów, co przedtem blokowałem aby nie wyniszczano Polaków w znacznym stopniu. Tak, dziecko, dozwoliłem teraz zrzucać coronawirus COWID - 19 ten sam, który przedtem blokowałem z samolotów na ludzi. Lecz jak obiecałem Polacy od początku lipca nań nie chorują a będą chorować i już chorują obcokrajowcy w Polsce. Przede wszystkim Ukraińcy bo tych jest po prostu:) w Polsce najwięcej, w daleko mniejszym stopniu inni cudzoziemcy, którzy tu przyjechali zarabiać, bo nie wszyscy do pracy, gdyż jeśli obywatel turecki ma tutaj swoją gastronomię i zatrudnia do tego jeszcze młodych Polaków to nie można powiedzieć, że przyjechał tutaj do pracy. < Chciałem jeszcze pytać czy cudzoziemcy, którzy są tu na wakacjach też będą chorować czy nawet umierać jeśli zarażą się coronawirusem w Polsce, ale Pan Jezus przekazał, że wystarczy. + Może też ze względu na moją „niedyspozycję” w imieniny co jest opisane we wcześniejszym przekazie, uległem diabłu, a może i z innych powodów