Od dziś nowe obostrzenia w niektórych powiatach. Trwają kontrole - zdjęcie
08.08.20, 09:39fot. pixabay license via jardin

Od dziś nowe obostrzenia w niektórych powiatach. Trwają kontrole

2

W kilkunastu powiatach w Polsce od dziś wejdą w życie nowe obostrzenia. Są to powiaty z największym wzrostem zachorowań. Do powiatów "czerwonych” i "żółtych” sprowadzono dodatkową pomoc służb sanitarnych. W wielu miejsach kraju trwają kontrole Sanepidu. Głównie dotyczy to zakładów pracy. 

Wczoraj opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie w związku z stanem epidemii. Zakłada ono m.in. wyodrębnienie dwóch stref: czerwonej i żółtej. Na tych obszarach obowiązywać będą dodatkowe ograniczenia, oprócz tych które obowiązują w całym kraju.  Mapę powiatów według kategorii obostrzeń umieściło na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Tam też można się zapoznać z całością obostrzeń. 

 

W czerwonej strefie obowiązuję  limit osób w wielu miejscach m. in. W kościołach. W świątyniach dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku. W kinach obowiązuje limit 25 procent publiczności. W strefie żółtej ograniczenia wprowadza się m.in. na limit osób w rodzinnych wydarzeniach. Jest to 100 osób z wyłączeniem obsługi imprezy.

W rozporządzeniu jest mowa o tym, że w całym kraju z zakrywania nosa i ust można być zwolnionym z powodu całościowych różnego rodzaju zaburzeń jak np. rozwoju czy psychicznych oraz  niepełnosprawności.

Jak poinformował rzecznik prasowy GIS Jan Bondar od dziś rozpoczną się kontrole w wielu miejscach kraju. Kontrole obejmą m.in. zakłady pracy, restauracje czy salony kosmetyczne.  Bondar zaznaczył, że obecne przepisy pozwalają na kary nawet do 30 tysięcy złotych.

Rr, PAP, niezależna.pl

Komentarze (2):

Darek2020.08.8 19:53
A to Szumowski nie jest Ministrem? Przecież sam mówił że maseczki nie chronią i nie pomagają i nie wie po co ludzie je noszą, a potem sam wprowadza nakaz ich używania jak się okazało że może na tym zarobić żona i przyjaciele oraz znajomi. Za coś takiego powinien być pluton egzekucyjny, nie wspominając o wywaleniu na zbity ryj z rzadu i przepadku mienia wraz z majątkiem żony i synka - milionera nieudacznika.
Jan Radziszewski2020.08.8 14:11
Propaganda żydowska Min Szumowskiego + tzw maseczkowa dla robienia Biznesu który do PIEKŁA tego Duraka żydowskiego wtrąci na zawsze po to by chwalił tam swojego żydowskiego cezara /J 19,15) + Ponieważ Polacy nie umierają tylko obcokrajowcy przede wszystkim Ukraincy którzy zabierają pracę Polakom!!! + Pan pouczenia + Poniedziałek, 27 lipca - 00:35 Zapisz dziecko - :) - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. 13.13 Zapisz dziecko - Pytasz moje drogie dziecko:) czy coronawirus jest teraz zrzucany z samolotów, co przedtem blokowałem aby nie wyniszczano Polaków w znacznym stopniu. Tak, dziecko, dozwoliłem teraz zrzucać coronawirus COWID - 19 ten sam, który przedtem blokowałem z samolotów na ludzi. Lecz jak obiecałem Polacy od początku lipca nań nie chorują a będą chorować i już chorują obcokrajowcy w Polsce. Przede wszystkim Ukraińcy bo tych jest po prostu:) w Polsce najwięcej, w daleko mniejszym stopniu inni cudzoziemcy, którzy tu przyjechali zarabiać, bo nie wszyscy do pracy, gdyż jeśli obywatel turecki ma tutaj swoją gastronomię i zatrudnia do tego jeszcze młodych Polaków to nie można powiedzieć, że przyjechał tutaj do pracy. < Chciałem jeszcze pytać czy cudzoziemcy, którzy są tu na wakacjach też będą chorować czy nawet umierać jeśli zarażą się coronawirusem w Polsce, ale Pan Jezus przekazał, że wystarczy. + Może też ze względu na moją „niedyspozycję” w imieniny co jest opisane we wcześniejszym przekazie, uległem diabłu, a może i z innych powodów