Obowiązkowe maseczki w całym kraju. Ekspert: To absurd!!! - zdjęcie
15.10.20, 13:00Fot. via Pixabay - coyot

Obowiązkowe maseczki w całym kraju. Ekspert: To absurd!!!

62

Wzrost liczby zakażeń w stosunku do liczby przeprowadzanych testów jest ostatnio nieproporcjonalnie wysoki. Tego trendu nie da się szybko odwrócić i zatrzymać. Teraz trzeba się zastanawiać szybko, jak ogarnąć ten chaos” – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Robert Flisiak.

Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych zaznaczył, że w Polsce potrzeba restrykcji związanych z epidemią koronawirusa, ale bardziej rozsądnych. Słusznie wskazał, że traktowanie miast tak dużych jak Warszawa czy Kraków na tych samych zasadach co na przykład wsi na Mazurach nie ma sensu.

Ekspert podkreślił, że w sytuacji gdy wprowadzane restrykcje nie wydają się rozsądne, działają na społeczeństwo odwrotnie, a więc demoralizująco. Dodał:

Być może przyjmowane w ostatnich dniach restrykcje dadzą w skali dwóch tygodni pewną stabilizację w zakresie nowych przypadków. Najważniejsze jednak, aby te restrykcje było rozsądne”.

Zdaniem prof. Flisiaka absurdalny jest na przykład nakaz chodzenia w maskach w terenie otwartym czy też umieszczanie całego kraju w strefie żółtej.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (62):

Jan Radziszewski2020.10.22 22:42
Cud nad cudami w RP nie chorują cudzoziemcy pona 3,5 mln obcych nie choruje ''+++++ Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. października 11, 2020 Spadek zachorowań ?.. i cud nad cudami czyli nadal żadnego „zakażonego” obcokrajowca. Ogłaszają dzisiaj spadek zachorowań ( o ile) Czy nie mają już skąd brać testów? Wiadomo, że ogłasza się wynik testu, ale nie mówi się kiedy pobrano próbkę. Czyli w ten sposób testy można trzymać na czas który jest potrzebny rządowi. W Polsce jest pod 200 tysięcy osób na kwarantannie i blisko 30 tysięcy poddanych nadzorowi epidemiologicznemu. Jest z czego wybierać, trzymać i magazynować. Nadto dalej mamy cud nad cudami. Oto według podawanych informacji w Polsce nie zachorował na covid żaden nie - Polak od początku czyli od 4 marca. Podają na dzień dzisiejszy, że liczba zakażonych covid – 19 wynosi 125 tysięcy od początku. Nawet według zaniżanej liczby przez media liczba Ukraińców w Polsce jest pod dwa miliony, do tego dochodzą coraz liczniejsi Białorusini, oraz są też Rosjanie o których się nic nie mówi, a PiS jak wiadomo tak bardzo walczy z ruską agenturą, że już bardziej walczyć nie można, a zwłaszcza Jarosław Kaczyński. Do tego są islamiści z różnych krajów już kilkaset tysięcy. Licząc więc nawet wedle oficjalnego przekazu to jest blisko 2,5 miliona. Więc jest to niewiele mniej niż 10 procent Polaków zważając na to, że trzy miliony jak nie więcej przebywa stale poza Polską. Liczba Polaków w Polsce więc to jest jakieś 35 milionów. I to cud nad cudami. Na 125 tysięcy żaden Ukrainiec przede wszystkim, ale także żaden przedstawiciel innych przybyszy emigracji ekonomicznej. Powinno to być około 10 tysięcy. Oczywiście można powiedzieć, że ponieważ są zwykle młodzi i bardzo młodzi to ten procent będzie u nich mniejszy, a jeśli nawet znacznie mniejszy to nie może być tak iż będą setki czy tysiące młodych Polaków do czterdziestki zakażonych jak oni nazywają i nie będzie żadnego nie Polaka. Z drugiej strony ich stan zdrowia jest gorszy niż Polaków przecież, młodych Polaków. Czyż by przyjeżdżali tu pracować gdyby służba zdrowia u nich była na lepszym poziomie w Polsce a tym samym styl życia. Owszem są takie wyjątki, ale nie są to ludzie, którzy przyjechali za chlebem. Przyjechali z kraju o wyższym poziomie życia na przykład do Krakowa jak jedna Koreanka z południowej Korei gdzie pracuje za znacznie niższe pieniądze niżby u siebie dostała. Ale to są jednostki.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.23 18:44
Radziszewski czyli bural zza Uralu.
Jan Radziszewski2020.10.22 22:39
+++ Klątwa Boża rzucona na rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza października 10, 2020 Klątwa Boża rzucona na rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza Z Woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski na nowych zasadach od 20 lutego 2020, intronizowanego przez Boga Ojca, rzucam klątwę Bożą na Wojciecha Andrusiewicza rzecznika Ministerstwa Zdrowia. Klątwa jest rzucona ze względu na słowa napuszczające na siebie Polaków a nawet więcej, wzywające do bliżej nieokreślonej agresji wobec siebie, ze względu na brak bezprawnie wymaganego „kagańca” na twarzy, maseczki. Oto te słowa: „ Apelujemy do społeczeństwa, by wszystkich tych, którzy lekceważą zasłanianie nosa i ust, objąć swoistą infamią. „ Słów tych nie wypowiada Polak. Słowa te może wypowiedzieć tylko pełniący obowiązki Polaka, Chazar lub mieszaniec z przewagą krwi niewidzącej Polaków w ich własnym kraju gdzie są od tysiącleci. ( Vide badania prof. Grzybowskiego – genetyczni przodkowie Polaków na dzisiejszych ziemiach polskich od siedmiu tysięcy lat). Nie było wśród nich Twoich przodków z przybranym kiedyś tam nazwiskiem rzeczniku Andrusiewicz. Rzeczniku Andrusiewiczu przeklina Cię Bóg! Rzeczniku Andrusiewiczu przeklina Cię Bóg! Rzeczniku Andrusiewiczu przeklina Cię Bóg! Amen Amen Amen Pan to potwierdza i tak się stanie: Amen Amen
Jan Radziszewski2020.10.22 22:37
Nie myślcie, że klątwa jest fałszywa, a „ktoś coś sobie ubzdurał”. W miesiąc po rzuceniu klątwy na Donalda Trumpa ze względu na jego bezlitosną chęć wykorzystania Polski i Polaków ( vide powszechnie przyjeżdżający do Polski amerykańscy żołnierze mają uprawnienia górnicze by podstępnie rabować nasze bogactwa, które w wielkiej obfitości dał nam Bóg jako drugiemu narodowi wybranemu) zmarł nieoczekiwanie jego młodszy brat, który wprawdzie chorował, ale dawano mu przynajmniej kilka lat życia, a nawet liczono się z całkowitym uzdrowieniem. W niecały miesiąc po rzuceniu klątwy odszedł ze stanowiska minister Szumowski i dodatkowo mimo iż miało miejsce oszustwo iż był chory teraz może być to realne. W nieco ponad miesiąc po rzuceniu klątwy Bożej zmarła nowemu ministrowi zdrowia A. Niedzielskiemu bliska osoba, tak, że aż w ostatniej chwili nie wystąpił w zapowiadanym programie telewizyjnym co ogłoszono z anteny. Nie podano jaka to osoba.
Glaudiusman2020.10.16 0:21
A więc pandemia strachu generowana przez macherów od depopulacji.
Jan Radziszewski2020.10.15 23:11
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Józia2020.10.15 23:08
Skoro MASONeczkę należałby zmieniać co 15-30 minut, to SKĄD BRAĆ PIENIĄDZE NA ZAKUP TYLU MASONeczek? Decydenci zaprzestańcie wreszcie tego ZBRODNICZEGO PROCEDERU. Noszenie MASONeczek OSŁABIA ODPORNOŚĆ ORGANIZMÓW LUDZI, SPRAWIA ZAPADALNOŚĆ NA CHOROBY, A CORAZ WIĘKSZĄ LICZBĘ ZABIJA!!! To jest bestialstwo i barbarzyństwo!
katolicka deratyzacja Polski2020.10.23 18:43
Wymozdzona Konfederacja morduje Polakow na polecenie lesbijki Putina
Jan Radziszewski2020.10.15 23:08
- 2 Maja, 2020 - 18:25 Maryja: Dzieci Moje Wiele modlitw zanosicie do Mnie i Mojego Syna, lecz niewielu pości i czyni wyrzeczenia. Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. I wiele dusz wróci do Mojego Syna lecz wciąż trzeba modlitwy, by każdy grzesznik najbardziej zapragnął Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego.
Jan Radziszewski2020.10.15 23:07
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
BieS2020.10.18 23:03
Po co te przestarzałe pierdoły puszczasz. Przecież to miało być już parę miesięcy temu.
miko2020.10.15 20:45
dziś w autobusie jakiś obrzydliwy stary facet kaszlnął na plecy kobiety harkami...bo był bez maski...i nikt nie mógł nic mu zrobić...maska to za mało, powinny być też rękawiczki
Marco Breslaviano2020.10.15 20:22
Bo ne chodzi o nasze zdrowie, ale, jak zapowiedział ten cymbał Pinkas, "wygenerowanie emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionkę" o "taki stan duch, że chcę to mieć". :D
Beata2020.10.15 19:50
A do lasu, na grzyby, to będę mogła wyjść? A z namordnikiem czy bez?
Anonim2020.10.15 20:03
Byle nie bez majtek, bo się przeziębisz
Ekonom2020.10.15 18:56
Rządzi nami GŁU-PIS i premier zplasteliny
SLAWAN2020.10.15 18:36
O deklaracji z Great Barrington oczywiście ani słowa. Co tam profesorowie z Harvardu, Oxfordu, czy Stanforda? My przecież wiemy najlepiej, wicie, rozumicie
rdaneel2020.10.15 17:25
A teraz grzecznie wróćcie do swojego eksperta i zapytajcie czy to co on miał na myśli mówią o absurdzie jest zgodne z tym co wy chcecie przekazać swoim tytułem.... Nie wiem czy znane jest wam powiedzenie "pół prawdy to całe kłamstwo". Więc zamiast tego powiem: rzekomo wierzycie w Boga który wszystko widzi. Odpowiedzcie sobie: widzi co piszecie czy nie widzi?
38 milionów potomków husarii2020.10.15 17:13
co to w masce nie "wyczymią" nawet przez kwadrans. Co za żenada!
Wanda2020.10.15 19:57
Kwadrans każdy wytrzyma. Gorzej 6 godzin dzieci w szkołach lyb pracownicy min. 8 godzin.
BieS2020.10.18 23:08
Gdzie ty widziałaś te dzieci w maseczkach po 6 godzin kłamliwy potworku?
Joanna2020.10.15 16:47
"...gdy wprowadzane restrykcje nie wydają się rozsądne, działają na społeczeństwo odwrotnie, a więc demoralizująco". Skojarzyła mi się w związku z tą wypowiedzią taka opowieść: Król wprowadzał podatki dla poddanych. Po wprowadzeniu wysyłał rycerza by sprawdził nastroje ludu. Rycerz po każdorazowym wprowadzeniu coraz wyższych podatków komunikował: - Panie, ludzie bardzo płaczą. Wtedy król nakładał jeszcze wyższe podatki na ludność. Aż po takim kolejnym podwyższeniu podatków - rycerz oznajmił: Panie, ludzie pękają ze śmiechu. Wówczas król zarządził: obniżyć podatki.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.15 16:35
Konfederacja Rosyjska na polecenie Putina morduje Polakow bez maseczek. Badz dobrym patriota rosyjskim ,zdejmij maseczke z twarzy swojego dziecka.
bogdanus2020.10.15 16:35
Wielu ludzi jest lekkoduchami, dlatego potrzebne są restrykcje dyscyplinujące szczególnie tych niemyślących. Maseczka ogranicza chuchanie na innych i zmusza do zmiany myślenia. Niektórym wydaje się to nielogiczne ale ma to podstawy psychologiczne.
Normalny2020.10.15 16:21
Trochę logiki. Przez długie miesiące nie nosiliśmy masek na powietrzu i zakażenia utrzymywały się na poziomie 300, nawet nie noszono ich we wnętrzach. Teraz je nosimy i mamy 8 tyś zakażeń. Czyli nic to nie daje, jest to wirus o czym wcześniej mówiono sezonowy i pewnie kontakt z nim będzie miał prawie każdy jak z grypą co roku ( kiedyś były koronawirusy tylko nikt ich nie określił i wszystko to była GRYPA na którą chorowały miliony). Coraz więcej ma kontakt więc nawet te marne testy wykazują ślady wirusa, chociaż u większości organizm to zwalcza i nie objawów, a część niestety przechoruje niektórzy nawet umrą, bo każdy kiedyś na coś umrze.
kasikas2020.10.15 16:27
normalny ala,,,,ale z Ciebie expert? że hoho,,,,maseczki trzeba nosić tam gdzie ludzie są,,,w sklepach,,,Kościołach,,,itd,,,medyk mówi jasno o wolnych przestrzeniach, że to wtedy jest bez znaczenia,,,a ty normalny dokonujesz nadinterpretacji
rdaneel2020.10.15 17:20
"Trochę logiki. Przez długie miesiące nie nosiliśmy masek na powietrzu i zakażenia utrzymywały się na poziomie 300, nawet nie noszono ich we wnętrzach. Teraz je nosimy i mamy 8 tyś zakażeń." Prezentujesz poziom logiki ruskiego naukowca: Radziecki naukowiec przeprowadza badanie narządów słuchu muchy. Wysunął tezę, że mucha, z uwagi na brak widocznych uszu, słucha odnóżami. złapał muchę, wyrwał jej skrzydełka, położył na blacie i mówi: - Nu, mucha, idzi. - Mucha idzie. Wyrwał jedną parę nóg, położył muchę na blacie i mówi: - Nu, mucha, idzi. - Mucha idzie. Wyrwał drugą parę nóg, położył muchę na blacie i mówi: - Nu, mucha, idzi. - Mucha z trudem, ale idzie. Wyrwał trzecią parę nóg, położył muchę na blacie i mówi: - Nu, mucha, idzi. - Mucha nie idzie. Naukowiec zadowolony zapisuje wynik doświadczenia: - Po wyrwaniu wszystkich odnóży mucha ogłuchła.
Tfu2020.10.15 19:52
Co ty pieprzysz? A co ma piernik do wiatraka? Człowiek prawdę napisał. A nic was tak nie rozjusza jak prawda.
pytanie2020.10.15 20:05
Dodam, że zastanawiający jest spadek zachorowań na grypę, przykładowe dane z września 23-30/09 2019 - 11.5689 - ten sam okres obecnie w 2020 - 59.235 !!! Szanowni Państwo - jak to się stało, że nagle spadła ilość zachorowań na grypę o połowę w 2020??? Porównywałem nie tylko 2019, ale proszę z ciekawości zobaczyć 2018 nawet 2017.. Jedyny wniosek jaki się się nasuwa to, że Covid jest z nami od paru lat...to są twarde fakty - każdy ma swój rozum aby umieć je zinterpretować...
a_l2020.10.15 21:46
Po co chodzisz do lekarza? Przecież każdy musi na coś umrzeć.
Skrzypek na dachu2020.10.15 15:56
Maseczki to sciema . Zdrowym nie potrzebne ale chorym szkodliwe .
kasikas2020.10.15 16:29
też tak myślałem na początku,,,jednak dziecko moje pracuje w szpitalu cowidowym i już wiem ,,że jest masakra obecnie i wiem, że maseczki to podstawa i mycie rąk plus odległość
katolicka deratyzacja Polski2020.10.15 16:37
Antypolska Konfederacja dazy do eksterminacji katolikow polskich. Co za nienawisc !
a_l2020.10.15 21:52
Oczywisty troll, a nie żaden obrońca katolików.
Palindrom2020.10.15 14:42
Absurdalne nakazy biorą się z tego, że tzw. społeczeństwo nie rozumie mechanizmów rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Niestety, nie prędko zrozumie, skoro tzw. eksperci zajmują się krytyką władz, a nie edukacją. Panowie eksperci! Zajmijcie się tym, na czym się znacie, a rządzenie pozostawcie politykom. Skupcie się na wyłapywaniu roznosicieli, na leczeniu i edukacji społeczeństwa i przestańcie impotentnie doradzać na YT i twitterach, jak widać wyłącznie dla rozgłosu i sławy, i w sytuacji, kiedy nikt z decydentów was o to nie prosi (ot, klasyczna urażona duma bufona).
Anonim2020.10.15 14:32
Najgorsze w Polsce jest to , że ile Profesorów to tyle odrębnych zdań i odrębnych metod wychodzenia z kryzysu, z którego na razie żaden kraj nie wyszedł.
Palindrom2020.10.15 14:52
Kto nie ma nic do powiedzenia na forum naukowym, protezuje swoją urażoną dumę i swoje niedowartościowanie w mediach, na YT i twitterach. Zastanawialiście się, dlaczego np. noblistka Tokarczuk w ogóle nie wypowiada się o swoim pisarstwie i ogólnie o literaturze, za to bez końca gada o moralności, ekologii, edukacji, polityce…? Słynni tzw. celebryci mają tak samo – aktorzy w ogóle nie gadają o aktorstwie, teatrze, filmie…, osoby zajmujące się modą w większości gadają o klimacie, weganizmie, płci i seksie, o polityce…
abc2020.10.15 14:31
Przecież to wynika z głupoty ludzi. Trzeba ogłosić , że maseczki powinny byc noszone wszędzie bo rozróżnianie sytuacji i dzielenie miejsc, w których trzeba a gdzie nie trzeba powoduje chaos. Zalecenia muszą byc proste i jednoznaczne , zeby mozna było je ekzekwować. Zbyt skomplikowane zasady będą okazja do olewania zaleceń. Wszystko przez tych, którzy w ogóe się nie stosują do zasad i narażają innych
Michał Jan2020.10.15 15:59
Czyli dostosowane do poziomu przeciętnego covidiana.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.15 16:40
Michal Jan prezentuje otwarcie pogarde Konfederacji Rosyjskiej do Polakow i do katolikow. Co za furia i nienawisc,Polacy to podludzie ,nadaja sie tylko do zerwania im maseczek,i do smierci w meczarniach. Program Konfederacji OBNAZONY !!!
Tfu2020.10.15 19:56
Nawiedzony namordziarz, jak nie ma nic sensownego do powiedzenia, to potrafi tylko opluwać tych, których zdanie na temat świętej szmaty czy plandemii , mu się nie podoba.
a_l2020.10.15 22:09
do Tfu. Nie wiem kogo masz na myśli, ale kdP to zwykły troll zadymiarz. A co do covida, to nie jest sprawa wiary (przekonań) tylko faktów. A fakty możesz sobie zobaczyć pod oddziałem szpitalnym. Może masz w rodzinie kogoś, kogo odratowano na zakaźnym, on ci powie czy covid jest czy nie ma. (Ja to przeżyłem). A co do wolności: czym jest prawdziwa wolność wyjaśnił JPII. I nie jest to możliwość wyboru miedzy noszeniem maseczki (zapinania pasów... itp) albo nie noszeniem. Wolność to zdolność do wyboru dobra. Dokonuję wolnego wyboru rzeczy która ogranicza moją "wolność". Warto poczytać więcej.
kasikas2020.10.15 16:32
abc,,,uważasz że Polacy to ciemnogród?,,,skoro tak piszesz to mam wrażenie, że już oceniłeś
Abbon2020.10.15 19:48
Masz jakieś wątpliwości, że większość Polaków to idioci? Jeżeli nie byliby idiotami, to przecież nie głosowaliby na PiS.
BieS2020.10.18 23:19
A na kogo by głosowali? Może podzielisz się swoja niezaprzeczalna wiedzą, której nikt jeszcze nie odkrył.
Masz przeyebane 3-5 lat! Pewnie więcej!2020.10.15 14:30
Zmarnowałeś parchu ostatnią szansę aby głosować. Następnych wyborów nie dożyjesz i ciągle to tego tępego łba nie dociera, że OPOZYCJA CZWARTY raz z rzędu PRZEGRAŁA wybory. --------------- KAŻDY SUKCES PIS-u to kolejny gwoźdź do waszej trumny!
Dziadek zrobił siusiu? Zobaczmy.2020.10.15 17:14
Jest siku? Jest! Mamy siku!
Han2020.10.15 14:17
To ostatnie podrygi "panów" z PiS. Ich polityka to absurd i hipokryzja wobec ludzi.
Anonim2020.10.15 14:26
Tak Ci się PiS nie podoba -OK , masz takie prawo ,ale zobaczysz jak wróci PO do władzy to będziesz kwiczał jak zarzynana świnia, i zatęsknisz za czasami kiedy rządził PiS - na 100%
Jacek i Placek2020.10.15 15:29
Ktokolwiek przyjdzie po PiS będzie kwiczał jak zarzynana świnia bo całe państwo polskie będzie już zarżnięte i ciężko będzie reanimować trupa.
Anonim2020.10.15 13:17
maski to temat zastepczy, PiS razem z opozycją sukcesywnie morduja gospodarkę covidozakazami i 5 dla zwierząt... i ludzi też morduja bo przesuneli lock downem szczyt zachorowań z lata na jesień
pis morduje?2020.10.15 14:02
ogarnij się u jakiegoś psychiatry
Michał Jan2020.10.15 14:11
Zarzyna, w takim razie.
kontrakt na zabicie ludzi za 200mld2020.10.15 14:16
Dzięki przesunięciu przez rząd PIS szczytu zachorowań z lata na sezon jesienno zimowy umrze więcej ludzi bo: 1jest brak uv 2niska temperatura 3powodujaca szok termiczny różnica temperatur miedzy dworem a domem 4gorsza wentylacja w zamkniętych pomieszczeniach 5smog jako przyczyna i transmiter infekcji 6słabsze kadry medyczne wskutek punktów 1-5
Anonim2020.10.15 14:27
wirus zmutował do mniej zjadliwego dzieki zdrowszym wektorom w postaci mlodziezy...a szumowski zakazywal mlodym wychodzic na dwor........... u mnie cala rodzina chorowala przez dzieciaka, nie wiem na co ale nigdy wczesniej nie doswiadczylem epidemii przeziebienia
katolicka deratyzacja Polski2020.10.15 16:42
Konfederacja RAZEM z KOD-omitami niszcza panstwo polskie,bo chca jego zaglady.
Tfu2020.10.15 20:00
Kolega się wzmorzył, bo PiSowi notowania spadają a Konfederacji rosną? To trzeba natychmiast z tym coś zrobić! A najepiej opluć.Nieprawdaż?
rozsądnie jest2020.10.15 13:16
nosić maseczkę.
Natalja Siwiec2020.10.15 13:23
Rozsądnie jest jej nie nosić i nie przyjmować mandatów (już 5 krotnie tego doświadczyłam), policjanci wcale nie są chętni do ich wystawiania.
rozsądnie jest2020.10.15 13:31
ograniczać transmisję wirusa.
Michał Jan2020.10.15 14:12
Rozsądnie jest robić to z głową, a nie en masse.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.15 16:48
Konfederacja atakuje moralnosc katolicka,bo Kosciol Swiety zawsze popieral naukowa medycyne,dzieki ktorej srednia zycia na ziemi wzrosla kilkakrotnie. Dla protestanckiej w istocie Konfederacji zycie ludzkie sie w ogole nie liczy,bo niezamozni nie sa ludzmi ,tylko przedsiebiorcy ,i to tylko super bogaci z masonskich Klubow Rotary.