Nowy sondaż. PiS na czele, istotne zmiany na dalszych pozycjach - zdjęcie
15.04.21, 09:36Fot. Kancelaria Sejmu (Aleksander Zieliński) via Flickr, CC BY 2.0

Nowy sondaż. PiS na czele, istotne zmiany na dalszych pozycjach

7

Z najnowszego sondażu IBRiS wynika, że największą ilość głosów na chwilę obecną uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość - 31 proc. Drugą pozycję zajmuje za to Polska 2050, której liderem jest Szymon Hołownia. Formacji byłego prezentera TVN z wynikiem 19,1 proc. udało się przegonić Koalicję Obywatelską.

Sondaż przeprowadzony został na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Badanie wykonano w dniach 9-10 kwietnia.

Jak wskazano, pierwsze miejsce zajmuje PiS z poparciem wynoszącym 31 proc., drugie zaś Polska 2050 z wynikiem 19,1 proc. Tradycyjnie rywalizująca z PiS Platforma Obywatelska spadła na trzecią pozycję z wynikiem 15,2 proc.

Na dalszych pozycjach plasują się Lewica z poparciem 8,1 proc., Konfederacja z poparciem 7,2 proc. i PSL-Koalicja Polska z poparciem 5,1 proc.

14,3 proc. respondentów zaznaczyło odpowiedzi "nie wiem" i "trudno powiedzieć".

Solidarna Polska uzyskała w sondażu jedynie na 2,2 proc. poparcia, a Porozumienie 1,8 proc.

- Sondażowa kondycja rządzącej koalicji wydawała się nienaruszalna do 22 października 2020 r. Mimo pandemii, protestów dotyczących wymiaru sprawiedliwości, mimo sprzecznych interesów koalicjantów, Zjednoczona Prawica trwała przy ponad 40-proc. poziomie poparcia i stanowisku lidera rankingu, co w systemie d’Honta zapewnia możliwość sprawowania władzy - wskazuje Rzeczpospolita, podsumowując wyniki zleconego przez siebie sondażu.

Zauważa jednak, że "pomysł skierowania wniosku w sprawie aborcji do podległego sobie Trybunału Konstytucyjnego, a potem rozpatrzenie go przez tę instytucję, było najgorszym z możliwych pomysłów politycznych dla PiS". "Rz" wskazała również, że otwarcie przyznał to w jednym z wywiadów Jarosław Kaczyński.

jkg/tvp info

Komentarze (7):

Grizzly2021.04.15 21:15
albo nie won... kocham Kaczynskiego i jego dobre zmiany moze go dotkne bede mial radosc wielka z gonienia esbekow viva PiS no pasaran lewaki!!!
V2021.04.15 18:00
Cierpliwie czekać , żadne tam przyśpieszone wybory, niech ich ludzie pogonią widłami. Chińskie przysłowie głosi : - "Osiądź na brzegu rzeki i cierpliwie poczekaj , aż trupy twoich wrogów spłyną z prądem"
olo2021.04.15 11:16
Fatalne wyniki. Takie wyniki miało złodziejskie PO z Tuskiem na czele, kiedy okradali Polaków. Teraz kiedy PiS pomaga milionom ma niższe poparcie niż złodzieje i aferzyści.Zajmowanie się aborcją która i tak jest i będzie było największym błędem Kaczyńskiego.
nie ślepy2021.04.15 13:59
Raczej się z tą tezą nie zgodzę. Błędem było wprowadzenie tzw "5 dla zwierząt", czyli rozpoczęcie "odjechanej" sprawy, która jak wiele innych kończy się tylko biciem piany, ale ta pokazała, że można forsować idiotyczne pomysły w czasie, gdy wszystko inne się "rozłazi"! Przecież na PiS nie głosują aborcjoniści, więc stąd im głosów nie ubyło, za to ci co głosują na PiS warunkowo, ze względu na brak innej możliwości, zaczynają tracić cierpliwość, bo nic nie jest kończone, co było wielce ogłaszane a rząd równo podwija ogon przed wszystkimi! To, że dziś lewactwo pluje bez konsekwencji na policjanta, to również dotyczy nas głosujących, bo głosowaliśmy na prawo i sprawiedliwość a mamy dalej bezprawie i niesprawiedliwość! Kłamstwo, bezprawie i chamstwo ma się świetnie, ale głosujący przeciw temu odwrotnie, więc takie też wyniki w sondażach! Do tego dochodzi też ciągłe strofowanie Ziobry, który ma zdrowy rozsądek w porównaniu z innymi i jest jak jest....
Uważajcie na propagandę!2021.04.15 10:01
Na zajęciach ze statystki doktorka nam mówiła, że w zależności od przyjętej metody badawczej uzyskamy różne wyniki.
Grizzly2021.04.15 10:45
Spacerując z psem statystycznie mamy po 3 nogi.
Grizzly2021.04.15 12:12
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!