Nowe zasady na lotniskach i w samolotach. Zobacz co się zmieni - zdjęcie
29.05.20, 13:12

Nowe zasady na lotniskach i w samolotach. Zobacz co się zmieni

12

W związku z wygaszaniem pandemii koronawirusa i odmrażaniem gospodarki, przywracane są również połączenia lotnicze. Podróżujący muszą się jednak liczyć ze znacznymi zmianami, które zostaną wprowadzone na lotniskach i w samolotach. Będą w nich obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa, takie jak kontrolne pomiary temperatury, obowiązek noszenia maseczek czy obowiązek wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował dziś o nowych zasadach opracowanych na podstawie wytycznych Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego przez Główny Inspektorat Sanitarny i ULC.

Przy wejściu do terminali będą obowiązywały kontrolne pomiary temperatury, a wstęp będzie możliwy wyłącznie dla pasażerów z biletami. Wszyscy podróżujący będą zobowiązani do zachowania odległości i noszenia maseczek. Na lotniskach zostanie ograniczona możliwość korzystania z niektórych usług i obiektów, jak np. place zabawa czy palarnie. Ponadto każdy pasażer będzie musiał wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia.

Lotniska będą musiały zapewnić dostęp do środków dezynfekujących oraz płatnych dyspenserów z maseczkami ochronnymi. Kontakt pasażerów z pracownikami będzie odbywał się natomiast poprzez specjalne ekrany ochronne. Pracownicy będą wyposażeni w sprzęt ochrony osobistej, a terminale będą regularnie dezynfekowane.

Również personel pokładowy w czasie lotu będzie wyposażony w maseczki i rękawiczki. Przez cały lot zakrywać usta i nos będą musieli wszyscy pasażerowie. Dla zmniejszenia kontaktów załogi z pasażerami, zostanie ograniczony serwis pokładowy, a napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach. Przed lądowaniem, pasażerowie będą musieli wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego.

-„Tylko konsekwentne stosowanie się do zaleceń uczyni latanie bezpiecznym. W najbliższym czasie planujemy kontrole na lotniskach, aby sprawdzić egzekwowanie nowych wymagań. Apeluję również do pasażerów o wykonywanie poleceń personelu lotniczego i pracowników lotnisk. Jestem przekonany, że dzięki współpracy i wzajemnemu zrozumieniu podróż lotnicza przebiegnie szybko i sprawnie” – wyjaśnia Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, cytowany w komunikacie ULC.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (12):

Kajtek z Bronxu2020.05.30 17:36
Myślę, że pierwszymi pasażerami lotów zagranicznych powinni być wszyscy z łoPOzycji :):) I powinni już NIGDY do Polski nie wrócić:)
Kargul2020.05.29 15:23
Czyli jest tak ze władza i bogaci będą latać bez maseczek a zwykli ludzie już w kagańcach. A jest wiadomym, ze maseczki NICZEGO nie zmieniają jak człowiek NIE ROZMAWIA!
demi2020.05.29 14:51
Tylko masochista może podróżować takimi samolotami. Niech sobie oficjele sami latają w tych swoich "maseczkach".
smutny koniec hejtera2020.05.29 13:48
Spuchnięty żydek "Leszek" Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec starucha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficerem LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy. I spuchnięty żydek "Leszek" Keller-Krawczyk myśli, że jest "Polakiem".
Marian2020.05.29 13:25
Ach,gdzie tte czasy kiedy jeszcze ja służyłem w lotnictwie.Pewnego razu wracałem z lotu patrolowego, gdy nagle dopadł mnie Messerschmitt.Pociągnął po mnie seria az odpadlo mi skrzydło.Na szczęście lotnisko bylo już blisko,wystawilem rękę i wyladowalem.
anonim2020.05.29 16:45
Hans n co ty. Przecież twoi do ciebie nie strzelali, to musiał być Spitfire.
Marian2020.05.30 7:16
Pietia,może to wasz był w tym Messerschmitcie.Tak dokladnie ja nie znaju.
Leszek 2020.05.29 17:22
To byl koronaswirus pierwsza mutacja.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.29 13:22
Wstyd że Morawiecki podszywa się pod polaka!
Maria2020.05.29 14:15
Puknij się w głowę o ile ją masz!
Bynio2020.05.29 17:18
Maria, on ma ale jest pusta, wypełniona powietrzem.
Gedeon2020.05.29 22:45
Wściekła z nienawiści człekokształtna istoto, czy ty czytasz co sam piszesz ? Powiedz, a ty jakiej jesteś narodowości ?