Nord Stream 2. Izba Reprezentantów jednak przeciwna ukończeniu gazociągu - zdjęcie
02.07.21, 12:36Fot. screenshot - YouTube (Joe Biden), Pjotr Mahhonin, via: Wikipedia CC 4.0

Nord Stream 2. Izba Reprezentantów jednak przeciwna ukończeniu gazociągu

11

- "Kongres USA ponadpartyjnie stoi po stronie naszych sojuszników z Europy Środkowej i Wschodniej przeciwko złośliwym wpływom Rosji i przymusowi energetycznemu" – pisze na Twitterze jeden z amerykańskich polityków, współautor poprawki do budżetu USA na rok 2022.

Podkomisja ds. budżetu Izby Reprezentantów przegłosowała 1 lipca poprawkę, która ma blokować zniesienie sankcji na Nord Stream 2 w przyszłym roku.

Autorami poprawki do budżetu na rok 2022 są kongresmeni Andy Harris oraz Marcy Kaptur, członek partii demokratycznej o polskich korzeniach.

Przegłosowana poprawka „blokuje możliwość odstąpienia od sankcji (tzw. waiver) nałożonych na Nord Stream 2 z powodu między innymi ważnego interesu narodowego. Znalazłaby ona zastosowanie w przyszłym roku, w trakcie obowiązywania nowej ustawy budżetowej Pentagonu” – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Zapisy zaproponowane przez komisję będą mogły wejść w życie jeśli Izbę Reprezentantów wyrazi na to zgodę.

Prezydent Joe Biden zadeklarował w połowie maja b.r. zniesienie sankcji nałożonych na operatora Nord Stream 2 AG oraz jej dyrektora zarządzającego Matthiasa Warniga, który wcześniej był oficerem Stasi. Decyzja ta była szeroko krytykowana zarówno wiele państw Europy Środkowo-Wschodniej jak również przez samych Amerykanów.

Na 15 lipca jest zaplanowane w Waszyngtonie spotkanie Joe Bidena z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a jednym z najważniejszych tematów ma być właśnie przyszłość projektu NS2.

Według dotychczasowych założeń gazociąg Nord Stream 2 miałby zostać ukończony przed końcem roku 2021.

mp/biznesalert.pl, house of representatives

 

Komentarze (11):

XYZ2021.07.8 8:02
W przyszłym roku to już Putin ukończy swoje dzieło.Ciekawe czy Polska ukończy swój gazociąg na czas,zawsze na dnie morza może powstać jakaś przeszkoda i wtedy na kolanach do Rosji o przedłużenie kontraktu.
Anonim2021.07.3 22:56
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
Mały i zakompleksiony żydek.2021.07.2 15:00
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
Anonim2021.07.2 13:42
Amerykanie sa zli ze Niemcy nie chca kupowac wylacznie ich gazu, a PISowcy sie ciesza ze obce mocarstwo dyryguje co przecietny Hans ma prawo. Niedlugo moze nas przywolaja do porzadku za rosyjski wegiel albo chinskie technologie informatyczne. Juz teraz sa skargi od izraelskich tesciow naszego ukochanego USA ze za slabo Polacy podcieraja im dopy.
Anonim2021.07.2 13:53
co to za głupi czerwony folksdojcz się odezwał ????
reflux2021.07.2 13:20
Nie sądziłem, że oficerowie enerdowskiej stasi zostawali dyrektorami zarządzającymi w projekcie nord stream2. Dodać do tego Putina, który nadzorował to stasi w Niemczech i mamy ciekawą drużynę. Kim w tym jest Angela, też z nrd, zaangażowana konsomołka?
Anonim2021.07.2 13:56
Angela jak ją wyrzucą zasiądzie w radzie nadzorczej NS2 !!!
Portofino2021.07.2 13:07
My też mamy takich co są za, a nawet przeciw.
mateuszjegliński2021.07.2 13:00
To są uroki tzw demokracji, kto raniej wstanie ten rządzi. Tylko w demokracji można zmieniać politykę o 180 stopni w ciągu kilku lat. Dlatego nigdy nie byłem i nie jestem za demokracją.
A teraz wszyscy razem z mateuszem2021.07.2 13:04
Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł.
makary2021.07.2 13:23
Ci co rządzą to nie kładli się spać, a tych co "raniej wstali" to do łagru. Taka to demokracja.