01.07.20, 09:30Fot. European People's Party via Wikipedia, CC BY-SA 2.0

Niespełnianie obietnic, wyprzedaż wszystkiego w obce ręce. Trzaskowski zarządzałby Polską tak, jak Warszawą

1. Jeszcze zaledwie kilka tygodni temu Rafał Trzaskowski zapewniał na konferencji prasowej, że absolutnie nie będzie kandydatem Platformy na prezydenta kraju, bo w wyborach samorządowych 2018 roku zawarł 5 letni kontrakt z mieszkańcami Warszawy, od którego nie odstąpi.

Minęło zaledwie parę dni od tej konferencji i okazało się, że Trzaskowski zastąpi jednak Małgorzatę Kidawę-Błońską i będzie kandydatem Platformy na prezydenta kraju, o kontrakcie z mieszkańcami Warszawy nie było już ani słowa.

Prezydent Trzaskowski zarzadzaniem Warszawą wyraźnie się męczył, nie przychodził na sesje rady miasta, często wyjeżdżał za granicę (wszak z ramienia Platformy jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej), obowiązki w mieście wykonywali jego zastępcy.

2. Ba gdy pojawiły się poważne problemy jak ten z awarią kolektorów odprowadzających ścieki do oczyszczani Czajka, po paru dniach szamotaniny w sprawie decyzji co dalej, dopiero rząd wyciągając pomocną dłoń ze zbudowaniem rurociągu awaryjnego i mostu pontonowego na Wiśle, uratował Wisłę przed katastrofą ekologiczną, a prezydenta Trzaskowskiego przed odpowiedzialnością karną za zaistniała sytuację.

Z kolei wczorajsza ulewa w Warszawie po raz kolejny pokazała, że system kanalizacji burzowej w mieście jest kompletnie niewydolny , a miasto na parę godzin na podstawowych ciągach komunikacyjnych staje się drugą Wenecją.

Mimo tego prezydent Trzaskowski nie przerwał kampanii (był w tym czasie w Grudziądzu) poinformował, że zarządza kryzysem zdalnie, chyba nie chciał spotkać się z właścicielami zatopionych samochodów, zalanych mieszkań i piwnic, bo takie obrazki pokazane w telewizji, nie przysporzyłyby mu dodatkowych wyborców.

3. Niejako przy okazji ostatnich katastrof w Warszawie (autobusowej i powodziowej) w obiegu publicznym pojawiły się informacje jak to najbogatsze miasto w Polsce, ważne usługi za które odpowiada, powierza do realizacji firmom zagranicznym.

Niemiecka firma Arriva za prawie 300 mln zł jest i będzie przez najbliższe kilka ważną częścią komunikacji miejskiej, choć niej jest ani jotę bardziej konkurencyjna niż stołeczne MZK.

Wozi pasażerów za tą samą cenę tzw. wozokilometra, choć jak widać po charakterystyce kierowcy, który pod wpływem narkotyków doprowadził do katastrofy w wyniku, której jedna osoba zginęła, a kilka zostało ciężko rannych, nie przestrzega żadnych standardów odpowiedzialności za bezpieczeństwo pasażerów (kierowca był aż 13-krotnie karany za wykroczenia drogowe).

4. Z kolei inna niemiecka firma przygotowuje za ponad 61 mln zł centralny system sterowania siecią kanalizacyjną, co według władz Warszawy ma umożliwić zautomatyzowane zarządzanie infrastrukturą kanalizacyjną całego miasta.

Jak wiadomo od kilku lat za dostarczanie ciepła do mieszkań odpowiada francuska firma ciepłownicza, transakcję sprzedaży SPECU na rzecz Francuzów firmowała jeszcze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Z kolei decyzją już obecnych władz Warszawy, koreańska spółka Hyundai ma dostarczyć 213 tramwajów za blisko 2 mld zł, choć do tej pory nie specjalizowała się w tej dziedzinie (w Korei Południowej nie ma komunikacji tramwajowej).

Wybrano ją, choć była tańsza tylko o podatek VAT od oferty bydgoskiej Pesy, a przecież ten podatek wpłynąłby do budżetu państwa , a realizacja wynoszącego 2 mld zł kontraktu tramwajowego to setki dodatkowych miejsc pracy właśnie w naszym kraju.

5. To tylko kilka przykładów zarządzania Warszawą przez prezydenta Trzaskowskiego w ciągu niecałych 2 lat, setki milionów, a nawet miliardy płyną z najbogatszego miasta w Polsce za granicę.

Gdyby Rafał Trzaskowski wygrał wybory prezydenckie, to zarządzanie krajem byłoby identyczne jak zarządzanie Warszawą, niespełnianie obietnic wyborczych i wyprzedaż wszystkiego co możliwe w obce ręce.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Walter2020.07.1 18:44
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Podpisał ustawy dotyczące podniesienia ponad 30 podatków. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Odmówił przystąpienia do debaty przedwyborczej z Rafałem Trzaskowskim w TVN, obawiając się niewygodnych pytań np. dotyczących wielokrotnego łamania konstytucji i niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r.
Donald2020.07.1 12:08
Prawda o trzaskowskim: https://krytykapolityczna.pl/kraj/darth-trzaskowski-ekstremista-satanista-demon/
Kasikas2020.07.1 11:47
Trzask musi dostać plask! trzask!....kiedy nie daj Panie byśmy go wybrali,,,kłótnie i przeszkadzanie w legislacyjnej pracy rządu są pewne,,,,a kto na tym straci? Naród!
Anonim2020.07.1 11:22
Nie Trzaskowski, ale Pan Soros, wprost niewyobrażalne jak on to wszystko potrafi zaplanować, poukładać, dogadać się z kim trzeba, kiedy trzeba i na jakich warunkach.
Stop Trzaskowskiemu2020.07.1 10:07
Trzaskowski pospraszał by natychmiast wszystkich tęczowych na stałe do Polski.
vwłodek2020.07.1 9:55
Tęczowy kandydat mafii czyścicieli kamienic to produkt Sorosa,lewackiego bagna sokuzburaka i atrapa Polaka...... Tczosnkowski jeździ na spotkania z lemingami skutecznie odmóżdżonymi przez GóWno Szechtera i TVN 24 i na każde zadane pytanie ma jedną,jakże szczerą odpowiedź : *konferencja prasowa już była...a na te pytania odpowiem jak zostanę prezydentem RP...* tak samo mówił przed wyborami w stolicy.Czym to się skończyło wszyscy widzimy... ściekiem kontrolowanym Trzaskowskiego...Ten stalinowski zaprzaniec na zawołanie stał sie na powrót katolikiem,a na dodatek buduje nową solidarność...tyle,że z mafią czyszczycieli kamienic w Warszawie na PO-lecenie której zaskarża korzystne dla miasta,ale przede wszystkim dla pokrzywdzonych przez kastę mafijną w togach lokatorów wyrzuconych przez warszawski magistrat na bruk.To te właśnie setki milionów złotych zabranych mafii,a przeznaczone na odszkodowania ofiar wracają do mafijnych hersztów... na podstawie wyroków niezawisłych od niezawisłości sądów.Tak ma wyglądać Polska prezydenta RP (Boże uchroń) stalinowskiego buraka.Któż to ma zamiar głosować na ten medialny produkt sokuzburaka...? Myślę,że tylko skażony lekturą GóWna Aarona z Czerskiej idiota,złodziej,szmalcownik i kolaborant agentur ze wschodu i zachodu...Polska silna,wolna,Ojczyzna dumnych obywateli jest zagrożeniem dla interesów Niemiec i Rosji.Dlatego ma być jak było,a Polacy mają znowu być zmuszeni jeździć na szparagi za Odrę i na zmywak do innych krajów...Demokracja nie obroni się sama...Idźmy do wyborów i zagłosujmy na Polskę.Dla dobra naszych dzieci i wnuków..
Michał Jan2020.07.1 9:55
Wniosek z referatu p. Kuźmiuka jest jeden - dla Warszawy ratunkiem jest to, żeby Trzaskoszczak został wybrany na Prezydenta RP, a wtedy ktoś z PiS-u zostanie Komisarzem Stolicy i wszystkie te rury poodtyka.
zANETA2020.07.1 9:53
Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce Pozostaje tylko pytanie, dlaczego to nie Polska inwestuje w wydobycie POLSKICH złóż, tylko godzi się na jawne okradanie z zasobów?! [Odpowiadamy: bo po ..... nam własne kopalnie albo własne fabryki – skoro wszystko możemy sobie kupić za granicą, najlepiej poprzez Izrael i USA?]
Michał Jan2020.07.1 11:06
Jeżeli zrobili z Kanadyjczykami deal korzystniejszy od wydobycia samodzielnego, to dlaczego nie?
Zaneta2020.07.1 9:50
„14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób – to rekord – w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także – i to rzadkość – osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego” – poinformowała „Rzeczpospolita”. W kolejnym akapicie dziennikarze poinformowali, że „akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar”. Informacje te komentował m.in. Jan Grabiec. „Naprawdę ułaskawił Pan pedofila, Panie prezydencie?” – napisał rzecznik PO. Wpisy o podobnej treści zamieszczali w mediach społecznościowych również internauci. Paweł Mucha prostuje „nieprawdziwe informacje” „Prostując nieprawdziwe informacje dot. szczegółów postępowania sądowego i wykonawczego w sprawie osoby, wobec której Prezydent RP zastosował prawo łaski postanowieniem z dnia 14 marca 2020 r. Nr PU.117.14.20 wyjaśniam – decyzja była poprzedzona wnikliwą analizą sytuacji osób, których sprawa dotyczy, oraz pozytywnych rekomendacji zawartych w opiniach kuratora sądowego, sądów orzekających w obu instancjach oraz Prokuratora Generalnego, a także uzyskaniem dodatkowych informacji z sądu” – poinformował zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP. Paweł Mucha zaznaczył, że „akt łaski dotyczył jedynie skrócenia czasu wykonywania środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych, o co wnosiły same pokrzywdzone – osoby pełnoletnie”. „Swoją drogą komentatorzy i politycy, którzy dla celów politycznych chcą się odnosić do prośby o łaskę, o którą wystąpiły w zakresie zniesienia zakazu kontaktów same pokrzywdzone – muszą jednak być w głębokiej desperacji i niezbyt dbać o stronę etyczną swoich działań” – czytamy. Andrzej Duda komentuje sprawę Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się również urzędujący prezydent. „Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG” – napisał Andrzej Duda na Twitterze. Głos w sprawie zabrał Krzysztof Izdebski, prawnik, który wypowiadał się dla „Rzeczpospolitej”. „Warto zwrócić uwagę, że to bardzo wyjątkowe okoliczności i w sprawę ułaskawienia zaangażowane były również ofiary, które popierały wniosek o ułaskawienie. Z tego co się orientuję rzecz nie dotyczyła wypuszczenia z więzienia, ale umożliwienia kontaktu z ofiarami. W każdym razie nie jest na tyle oczywista, by ograniczać się do twierdzenia, że »PAD ułaskawił pedofila«. Życie jest bogatsze w niuanse niż 3 zdania na Twitterze” – napisał Krzysztof Izdebski i dodał, że „w interesie prezydenta Andrzeja Dudy jest poinformowanie o szczegółach sprawy” bez podania danych osób. Źródło: Rzeczpospolita / Twitter
Observer2020.07.1 9:48
Mówiło się że Kosiniak, Hołownia i Trzaskowski to trzy szkapy ze stajni George Sorosa i jego giermka Tuska. Wiele przesłanek potwierdzało tę tezę. Jednak przesłanek jest coraz więcej. Hołownia, który miał być chrześcijańska przeciwwagą dla antychrześcijańskiego politycznie Trzaskowskiego powiedział, że będzie na niego głosował! To była ogromna operacja, która musiała kosztować George Sorosa fortunę i z dużym prawdopodobieństwem zakończy się fiaskiem. Ta operacja miała umożliwić Sorosowi i innym marksistom wprowadzenie do Polski islamskich bojowników, demoralizacje dzieci i niszczenie Kościoła Katolickiego. Pamiętajmy o tym co jest w przeszłości Trzaskowskiego - to stypendysta George Sorosa i członek grupy Bilderberga - to bardzo obciążające fakty.
.2020.07.1 13:08
Zapomniałeś o Gowinie i najlepszym przyjacielu Polski Orbanie, oboje byli na stypendium od Sorosa.
Anonim2020.07.1 9:46
Ale może faktycznie nie jest to istotne, lepiej wybrać religię, która wszystkich zbawia, i bycie obywatelem świata, a nie prowincjuszem!
Anonim2020.07.1 9:42
Zarówno Moskwa jak i Bruksela wymyśliły sobie parcelację Polski, co przy otumanionych samorządowcach nie będzie takie trudne!
via TelAviv2020.07.1 9:35
w Izraelu szykuje się nowy desant biznesmenów na Polskę jak Czaczkowski wygra. Warszawiacy ulice Wasze- domy i grunt nasze;tak dopomóż Jahwe
Michał Jan2020.07.1 9:44
Nie bez kozery projekt anty-447 poszedł do zamrażarki.
Michał Jan2020.07.1 9:45
Bo jak Trzaskoszczak wygra, to komisarzem zostanie ktoś z PiS-u.