„Ten scenariusz, który się realizuje, przy wyniku ponad 30 tys. przypadków, jest bardzo niebezpieczny i wymaga bardzo odpowiedzialnej postawy” – powiedział podczas specjalnego briefingu minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Mamy 30 586 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku” – poinformował szef resortu zdrowia.

„Dzisiejsze statystyki dotyczące Covid-19 są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała” – oznajmił Niedzielski.

„Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku Covid-19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia” – stwierdził minister zdrowia.

„Wprowadzamy, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej” – zakomunikował Adam Niedzielski i dodał: „Będziemy apelować do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili”.

 

ren/twitter