Niedzielski liczy, że Sejm sfinalizuje projekt testowania pracowników w przyszłym tygodniu  - zdjęcie
21.01.22, 16:07fot. yt/kprm/screen

Niedzielski liczy, że Sejm sfinalizuje projekt testowania pracowników w przyszłym tygodniu

33

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma nadzieję, że na zbliżającym się posiedzeniu Sejm przyjmie ustawę, która ma umożliwić pracodawcom nałożenie na pracowników obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa. W jego ocenie, projekt ten jest obecnie "priorytetem na poziomie regulacyjnym".

"Zarówno ze strony pana premiera, jak i pana prezesa Kaczyńskiego jest jednoznaczna deklaracja wsparcia tego rozwiązania i mam nadzieję, że na tym posiedzeniu Sejmu będzie ten projekt finalizowany" – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.  

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 jest inicjatywą poselską, dotychczas odbyło się jego pierwsze czytanie.

Niedzielski podkreślił, że priorytetem jest projekt ustawy, przedłożonej przez Czesława Hoca (PiS).

"To w niej pokładamy największe nadzieje, jeżeli chodzi o kwestie egzekwowania restrykcji, bo cały czas wydaje się że w tym obszarze mamy najwięcej do zrobienia, jeżeli chodzi o wartość dodaną, o wartość narzędzi, które stosujemy w walce z pandemią" – wskazał.

Kilka dni temu poselski projekt uzyskał pozytywną opinię rządu.

Projekt wprowadza możliwość żądania przez pracodawcę od pracownika lub osoby pozostającej w stosunku cywilnoprawnym z tym pracodawcą okazania informacji o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19, posiadaniu ważnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub informacji o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2.

Jednocześnie pracownicy lub osoby, które pozostają w stosunku cywilnoprawnym z pracodawcą mogłyby wykonywać nieodpłatne testy w kierunku SARS-CoV-2, w tym finansowane ze środków publicznych.

Zgodnie z projektem, pracodawca mógłby delegować pracowników lub osoby, które pozostają z nim w stosunku cywilnoprawnym, a które przekazały informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub braku przebycia infekcji wirusa SARS-CoV-2, do obowiązków poza stałym miejscem pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy.

W projektowanej regulacji zaproponowano, by weryfikacja tożsamości w zakładach pracy odbywała się przez okazanie unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID albo uproszczonego certyfikatu wraz z wizerunkiem osoby, której dane dotyczą. Przedsiębiorstwa, które zatrudniałyby wyłącznie osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2, i z których usług korzystałyby osoby o takim samym statusie zdrowotnym, nie podlegałyby ograniczeniom wprowadzanym w związku ze stanem epidemii lub zagrożenia epidemicznego.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano na 26-27 stycznia.


mp/ISBnews

Komentarze (33):

Skrzypek na dachu2022.01.23 20:34
PiS tonie przez Niedzielskiego .
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:30
Niedzielskiego do studni bo testy sa falszywe .
Jak to się mawiało?2022.01.23 13:07
"wszystkie dupki-hop do kupki"
matis982022.01.22 16:23
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Ni szczepcie się frondelki!2022.01.22 14:14
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,28028238,mowila-ze-po-zastrzyku-ludzie-umra-pielegniarka-byla-przeciwniczka.html
Agnieszka2022.01.22 0:50
Pomijając już nawet nazizm tej ustawy to powiedz mi Niedzielski kogo teraz chcesz doprowadzić tym testowaniem do bankructwa po polskich szpitalach. Przy okazji komisji Norynberga 2.0 dotyczącej zabicia jednej z twoich ofiar czyli pani Ani, która zamiast dostać szybką diagnostykę i pomoc ratującą życie to została usmiercona, bo z zawałem serca i rozwarstwiającą się aortą czekała 8 godzin na rybnickim SORze na wynik tych twoich "zbawiennych testów" - przy okazji badania tej tragedii wyszło na przykład, że szpitale płacą za jeden test 158zł a NFZ zwraca szpitalom za ten test już tylko 113zł. Piekny sposób na doprowadzenie szpitali do bankructwa, więc gadaj niedzielski łajdaku jakie jeszcze instytucje w Polsce chcesz zrujnować po szpitalach? Forsy masz za dużo czy ludzi będziesz okradać, bo za mało nam putin za gaz dowalił i wasi geniusze na różne genialne zielone, polskie i niepolskie "łady". Jesteś śmieciu zbrodniarzem, który już tylko za ten pomysł zrujnowania państwa i niszczenia Polaków powinien mieć akt oskarżenia za sabotaż, zamiar ludobójstwa i tortur na szeroką skalę, szybki proces i dożywocie co najmniej.
Agnieszka2022.01.22 0:58
A tu ta komisja dotycząca przypadku zabicia pani Ani poprzez zaniechanie przez min. 8 godzin udzielenia pomocy i diagnostyki na SORze mimo zagrożenia życia, do czasu uzyskania wyniku testu u dziewczyny, która żadnych objawów covida nie miała, miała wszelkie objawy zawału serca, ale śmiała być nie-"zaszczepiona". A jakby przypadkiem test był na przykład fałszywie pozytywny, to pewnie jako przyczynę śmierci wpisaliby właśnie covida, choć rozerwało jej aortę "PILNE! Braun, żołnierze, lekarze i prawnicy: Komisja śledcza ws. pandemii C-19 i działania lekarzy!?" - https://www.youtube.com/watch?v=kwLmtPvTDX8
Sznur2022.01.21 23:01
Czas ucieka, a sznur czeka.
Anonim2022.01.21 21:22
ATHLETES’ HEARTS FAILING [TIMELINE BY MONTH / MAR 2021 TO JAN 2022], https://www.bitchute.com/video/wrxZH9fCzzjU/
gwno prawda dziadu2022.01.22 14:18
https://demagog.org.pl/fake_news/nie-media-nie-wymyslily-naglych-zgonow-podczas-pandemii/
Toni2022.01.21 18:21
Poałujta w d.... wójta. Eksperymenty róbcie na sobie i swoich rodzinach.
Anonim2022.01.21 18:19
Pfizer/FDA Corruption, Lethal Batches, and Autopsies Reveal COVID-19 Jab Genocide https://www.globalresearch.ca/pfizer-fda-corruption-lethal-batches-autopsies-reveal-covid-19-jab-genocide/5767123
Anonim2022.01.21 18:18
Pfizer 6 Month Data Shows COVID Shots May “Cause More Illness than They Prevent”: Canadian Doctors and Scientists https://www.globalresearch.ca/pfizer-6-month-data-shows-covid-shots-may-cause-more-illness-than-they-prevent/5766292
Do you speak English?2022.01.22 14:15
https://demagog.org.pl/fake_news/tajne-informacje-od-pracowniczki-pfizera-fake-news/
Anonim2022.01.21 18:15
Też na to liczę: World Council for Health Calls for an Immediate Stop to the COVID-19 Experimental “Vaccines”, https://www.globalresearch.ca/world-council-health-calls-immediate-stop-covid-19-experimental-vaccines/5765902, same głupki, nie to co nasze Horbany!
anonim2022.01.21 18:10
To są faszyści a ich ustawa jest faszystowska. Testy na covid nie dość że są testami dna na które powinna być dobrowolna zgoda, to jeszcze są niemiarodajne obarczone dużą ilością fałszywie dodatnich wyników. I na tej podstawie potem będą wysyłać ludzi bez objawów choroby, na kwarantanny, szykanować, pozbawiać pracy. Niedzielski zapomniał że jesteśmy LUDŹMI wolnymi a nie jego niewolnikami a "pracodawca" nie daje pracy tylko zatrudnia świadczących pracę na jego rzecz, więc pracujący też jego niewolnikami nie są. Ta ustawa jest niekonstytucyjna i mamy prawo konstytucyjne i naturalne jej nie przestrzegać. Widać tu wyraźnie, że cele takich ustaw są poza zdrowotne. Nie wiadomo też do kogo i w jakim celu trafi potem nasze DNA pobrane dzięki tym "testom" , taka ustawa stwarza zagrożenie dla wszystkich Polaków. W żaden sposób to nie jest "walka z epidemią".
Michał2022.01.21 18:05
ta ustawa nie ma nic wspólnego ze zdrowiem bo każdy widzi że preparat nie działa, na siłę chcą wprowadzić certyfikat niewolnika, ale opór społeczny jest ogromny, może się zakończyć jak w Bułgarii
Ktoś2022.01.21 17:55
A co z testowaniem ministrów, zwłaszcza Niedzielskich? Może go wreszcie naród przetestuje!
IDZIEMY NA CZOŁOWE ZDERZENIE2022.01.21 17:47
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili w piątek nowe zasady walki z wirusem. Wśród nich jest m.in. skrócenie kwarantanny z 10 do 7 dni, darmowe testy antygenowe w aptekach, a także obowiązek zbadania - w ciągu 48 godzin - brawo!
Wojtek Polak2022.01.21 17:46
Niedzielski stara się wprowadzić przymus szczepień bo za to przytulił kasę od koncernów i mocodawcy żądają wywiązania się z umowy albo o zwrot kasy. przyjął kasę nie "wyszczepił" Polaków to albo pis przepchnie tą sanitarno-nazistowską ustawę albo ekonomeetra poda się do dymisji- a idź w piz doo. Ziobro pogonił go(nieudacznika) z MS to Morawiecki znalazł mu posadkę NFZ a po został ministrem zdrowia.
Marek2022.01.21 17:33
Niedzielski z Simonami i Horbanami już dawno powinni dostać kopa w d.... . Swoim postępowaniem i wypowiedziami ciągną PIS na dno .
Jerzy2022.01.21 17:25
no i jak dziada nie powiesić? cały świat się już śmieje z tej "pandemii", a ten ciągle swoje, najśmieszniejsze, że to podpucha tuska - obiecywał, że zagłosuje za, a już się wycofał. Ta nazistowska i niezgodna z jakimkolwiek prawem ustawa przejdzie więc głosami lewactwa i pis, i po raz kolejny alzheimer kaczor zorientuje się, że ma rękę w nocniku...
Przeciw kretynom2022.01.21 17:08
Wszystko się zgadza! W każdej aptece darmowy test żeby ogromne pieniądze z kasy państwa z rączki do rączki szły. Jeszcze tylko potrzeba ustawy, która przymusi miliony ludzi do skierowania kroczków w stronę aptekuni. Główka pracuję.
Anonim2022.01.21 17:24
Racja .Musi być sprzeciw działaniom kretynów z PiS i Kaczyńskiego.
Norymberga 2.02022.01.21 17:01
Uwaga dzien konca ..... zaPISow ... juz niedlugo .... szafot gotowy ... schalom badeCapo
Anonim2022.01.21 16:32
Czytam jeden szwedzki blog od ponad roku. Od kilku miesiecy trwa wojna w komentarzach czy byla jakakolwiek nadmierna smiertelnosc. Jak ujawniono srednia wieku zmarlych "z" covid w pierwszych raportach byla wyzsza od sredniej krajowej. Z kolei w roku 2019 byla wyjatkowa niska liczba zmarlych co czynic moglo rok 2020 jako splate nabytego kredytu. Rok 2021 generalnie constans... W Polsce tez sa ostre dyskusje czy umarlo nadmiarowo 170 czy 200 tys osob.
Jacuś2022.01.21 16:29
I w ten sposób uporczywie (jak mantra)PiS strzela sobie w stopę i eliminuje po równi pochyłej z polityki.
Hahaha2022.01.21 16:16
O nie, znowu ten wisielec. Nie tutaj jego miejsce.
olo2022.01.21 16:27
Katolikiem to ty nie jesteś. Jaka to religia ,którą reprezentujesz?
Gdy2022.01.23 13:06
przyjdzie ta właściwa godzina, wszystkie dzieci szatana za przyzwoleniem Boga zostaną rzucone piekłu na męki wieczne,a dzieci Boże na ten moment wyczekują, o czym katolicy wiedzą, nawet sąd nie widzi nic złego, że Niedzielski usłyszał od Brauna słowa ostrzeżenia.
Anonim2022.01.21 16:15
Brawo PiS .Chwała temu rządowi pod przywództwem Kaczyńskiego i Morawieckiego.
ect2022.01.21 17:18
Co Ty wypisujesz. Przeciweż tu chodzi ta naprawdę o ustawę pozwalajacą kontrolować ludzi przez paszporty covidowe. To największa paranoja wszechczasów.
Anonim2022.01.21 18:42
Spadaj do swojego tuska. Ja głosowałem Na PiS przez 16 lat i nadal będę.