Nie tylko Czechy? Bułgaria oskarża Rosję o cztery eksplozje w składach amunicji  - zdjęcie
28.04.21, 15:55Fot. screenshot - YouTube (ПРОКУРАТУРА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ)

Nie tylko Czechy? Bułgaria oskarża Rosję o cztery eksplozje w składach amunicji

18

17 kwietnia czeskie MSZ poinformowało o wydaleniu z Pragi 18 rosyjskich dyplomatów. Działania te są związane z podejrzeniem, że rosyjskie służby specjalne są odpowiedzialne za eksplozję w składach amunicji, do której doszło w okolicy Zilna w 2014 roku. Teraz podobne oskarżenia wobec agentów GRU wysuwa bułgarska prokuratura.

Rzeczniczka bułgarskiej prokuratury Sijka Milewa poinformowała dziś o dochodzeniu, które śledczy prowadzą w związku z czterema eksplozjami, do których doszło w zakładach i magazynach wojskowych w latach 2011, 2012 i 2015.

Milews wyjaśniła, że wszystkie eksplozje wyglądały podobnie. Najpierw w budynkach następował pożar, rozpoczynano ewakuację, a następnie dochodziło do najpewniej zdalnie kontrolowanego wybuchu.

Do wybuchów dochodziło w składach amunicji należącej do Emiliana Gebrewa, biznesmena z branży zbrojeniowej, którego w 2015 roku próbowano otruć. Śledczy łącza wybuchy z próbą otrucia.

- „Na podstawie informacji otrzymanych dzięki międzynarodowej współpracy, a także dzięki skoordynowanym, wspólnym działaniom z Państwową Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (kontrwywiadem) można wysnuć uzasadniony wniosek, że wybuchy te były powiązane (...) z próbami otrucia trzech bułgarskich obywateli oraz poważnymi przestępstwami na terytorium innych państw”

- oświadczyła Milewa.

Dodała, że zachodzi „uzasadnione przypuszczenie”, iż za serię wybuchów odpowiedzialni są oficerowie GRU. W ocenie prokuratury wybuchy mogły być zaplanowanym sabotażem, mającym ograniczyć dostawy amunicji na Ukrainę i do Gruzji.

Dziś doszło do kolejnego pożaru w magazynie zakładów wojskowych Arcus w mieście Liaskowec. Pożar wybuchł, kiedy w Sofii trwała konferencja prokuratury.

kak/PAP, svoboda.org, niezależna.pl

Komentarze (18):

AK472021.04.28 22:31
a w Polsce zamiast wysadzić jakiś skład amunicji zimny czekista Putin zorganizował 100 podpaleń wysypisk śmieci na 100-lecie odzyskania niepodległości
chłopka c.d.2021.04.28 19:01
Dupska Polskich Panów to sama poezja w porównaniu z obrzydliwymi dupskami białoruskimi , podejrzanie "słowiańskimi' . Kiedyś w urynale pod Nowogródkiem (wtedy jeszcze byłem Alojzy Cedzidło ) podpatrzyłam kilku i mieli obcięty kawałek "ptaka" . Nie to, co "ptaki" Polskich Panów , duże i zadbane aż się chce do pyska wziąć . Ale nie mogę, bo jest jakaś kamerka w pokoju . Polskie Pany pilnują nas brudasów . Raz w tygodniu dają schabowego .
chłopka2021.04.28 18:50
Jo na miejscu Putina powiedziałabych " możecie mi wszyscy nagwizdać " w jynzyku dyplomatycznym . Rosja jest samowystarczolno to niy zginie z głodu . Mo zdrowo woda i jedzyni . Zaczłabych sie zbroić na potynga i zaczła kraść kaj indzi nowoczesne technologie . Wszyscy tak robiom . Zawiyrała bych po kryjomu tajne sojusze . Zależy Rosji na tym by wystympować w europejskich saluunach i tańcować kankana przed wybranymi ? Co to za honor ? To dyshonor . W końcu Matuszka Rossija to nie jest bele kto by tańcować przed szynkarskimi rodowodami . To Słowianie od korzyni . Tamtych byle jaki wiaterek zdmuchnie a Rossija mo moc tako o jaki inni nie majom pojyncia . Nie zdowajom se bracia Rosjanie sprawy z tego jako to jest moc ta co idzie od korzyni .
Jehowe mendy jak "matis89" udają katolików2021.04.28 18:20
Jehowy jest to najgorszy typ sekciarza. Są odpowiedzialni za tysiące ludzkich istnień odmawiając swym bliskim a szczególnie dzieciom opieki lekarskiej. 𝐖 𝐓𝐘𝐌 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐄𝐊! ........ JEHOWY to jest ZBRODNIARZ. Ale nie tylko bo ZŁODZIEJ! Oszukują głównie starsze samotne kobiety tak, aby cały majątek tej ich sekcie zostawiła. JEHOWY to wróg ludzi i normalnego społeczeństwa. Udają, że są katolikami cytują jakieś brednie - PAMIĘTAJ JEHOWY to SEKCIARZ i jak KAŻDY SEKCIARZ jest NIEBEZPIECZNY.
Komu zależy aby COVID19 zrobić2021.04.28 18:20
"ZWYKŁĄ GRYPĘ"? Ich twórcom - KÖREWSKIM CHINOM! - - - Wszelka zaraza jest od nich: azjatycka grypa, ptasia grypa, świńska grypa, SARS .... Wszystko przychodzi z KÖREWSKICH CHIN! - - - Mają wszędzie swoich płatnych byłych UB-ców jak 𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝟖𝟗(𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤), 𝐖𝐚𝐥𝐭𝐞𝐫 - 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐬𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 - wyjątkowo tępi i wtórni analfabeci. Ale za takie grosze, jaki im płacą KÖREWSKIE CHINY - mają KÖREWSKICH matołów!
matis892021.04.28 18:05
Szykowany jest szlak inwazji chińsko-rosyjskiej na UE.
matis892021.04.28 18:04
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
chłopka2021.04.28 17:35
Przez 12 godz . nic tylko dupska Polskim Panom wycieram , ale za grube pieniądze . I raz na tydzień mam tu kotlet schabowy .
chłopka2021.04.28 18:34
" chłopka " to Hanyska . Kaj mosz choć jedno hanyski słowo ?
Jawny2021.04.28 17:23
Skoro Frondę nie stać na administratora, który by kasował chamskie, antypolskie i bluźniercze wpisy (Anonim zaraz bluźnie: - Cenzura!), zaproponowałem wstawianie pod nickiem Anonima innych poglądów. Dziękuję za tak szeroki odzew! (Oczywiście, on zaraz zmieni nicka, np. na mój, czyli „Jawny”, ale jest już z daleka tak rozpoznawalny jak góvvno w krzakach.)
Anonim2021.04.28 17:56
Idź pooglądaj gówna w krzakach, żebyś się po ciemku nie pomylił 😁😁😁😁
Anonim2021.04.28 17:16
bo pis to bolszewia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chłopka2021.04.28 16:51
To napisza yno : nic nowego . Tak bydzie aż Rosja nie strzymo i zacznie sie wojna . Taki brudy ? Nie mogom to wymyślić czegoś bardzi wyrafinowanego ? Taki prymityw , tako tandeta . Ale czego sie spodziywać ? Przeca to nie som Słowianie .
Jawny2021.04.28 16:32
Proszę administratora o reakcję! Inaczej zgłoszę sprawę do kurii oraz odpowiednich organów ścigania!!!! Do pioruna jasnego - tu jest POLSKA!!!!! Katolicki portal!!!!!! Won stond żydy i wszelkie lewactwo!!! RAUS!!!!!! Skoro Frondę nie stać na administratora, który by kasował chamskie, antypolskie i bluźniercze wpisy (Anonim zaraz bluźnie: - Cenzura!), zaproponowałem wstawianie pod nickiem Anonima innych poglądów. Dziękuję za tak szeroki odzew! (Oczywiście, on zaraz zmieni nicka, np. na mój, czyli „Jawny”, ale jest już z daleka tak rozpoznawalny jak góvvno w krzakach.)
komandor2021.04.28 17:55
Też wyraziłem opinię na ten temat.Tak być nie powinno ,aby na portalu katolickim były wulgaryzmy.Czy administrator "Frondy"jest bezradny,czy też ma takie poglądy jak ci co wypisują takie bezeceństwa? Do cholery zróbcie z tym porządek.
Jawny2021.04.28 16:24
Skoro Frondę nie stać na administratora, który by kasował chamskie, antypolskie i bluźniercze wpisy (Anonim zaraz bluźnie: - Cenzura!), zaproponowałem wstawianie pod nickiem Anonima innych poglądów. Dziękuję za tak szeroki odzew! (Oczywiście, on zaraz zmieni nicka, np. na mój, czyli „Jawny”, ale jest już z daleka tak rozpoznawalny jak góvvno w krzakach.)
Po 11 ...2021.04.28 16:08
Polska nie oskarża Rosji o eksplozje w składach amunicji. U nas, zamiast tego Putin doprowadził PiS do władzy. Bułgarzy i Czesi mają jednak więcej szczęścia ...
Tak masz racje2021.04.28 17:24
bez Putina Netanyahüj nie "wygrałby" wyborów. L' chaim!