Narodowa Strategia Szczepień na finiszu! Odbyło się spotkanie z prezydentem  - zdjęcie
14.12.20, 13:11fot fb/kprp

Narodowa Strategia Szczepień na finiszu! Odbyło się spotkanie z prezydentem

67

Zakończyło się spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent Andrzej Duda omówił z premierem Mateuszem Morawieckim, pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień Michałem Dworczykiem oraz ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim projekt Narodowej Strategii Szczepień oraz obecną sytuację epidemiczną. Jeszcze dziś wieczorem do ministrów zostanie przesłany gotowy projekt Narodowego Programu Szczepień. Szef KPRM Michał Dworczyk wyraził nadzieję, że jutro zostanie on przyjęty przez rząd w formie uchwały.

- „Prezydent z panem premierem odbyli spotkanie. Tematem było właśnie przygotowanie do tego programu. Pan prezydent udziela pełnego wsparcia działaniom rządowym, czemu dawał wyraz również w swoich wcześniejszych wystąpieniach” – powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

- „Dzisiaj po dyskusji na temat szczegółów, pewnych uzgodnieniach, które tutaj między panem prezydentem, a panem premierem zapadły, to wsparcie będzie nadal przez pana prezydenta z całą intensywnością udzielane i pan prezydent jest przekonany o tym, że te program rzeczywiście odniesie sukces” – dodał.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk podkreślił, że spotkanie z prezydentem było ostatnim etapem konsultacji dot. programu. Zaznaczył, że konsultacje te zaowocowały wzbogaceniem projektu o kilkadziesiąt elementów. Zapowiedział, że dokument zostanie dziś rozesłany do ministerstw.

- „Jutro, mam nadzieję, że Rada Ministrów w formie uchwały przyjmie Narodowy Program Szczepień” – mówił szef KPRM.

Dworczyk podkreślił, że program ten zadziała i pandemie będzie mogła zostać opanowana wyłącznie w przypadku, kiedy rzeczywiście Polacy zostaną masowo zaszczepieni przeciw koronawirusowi.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przestrzegał po spotkaniu prezydentem przed III falą epidemii.

- „Przedstawiłem panu prezydentowi wizję, w której niestety widmo trzeciej fali jest bardzo realne” – mówił, zapowiadając rekomendację przedłużenia obostrzeń.

kak/PAP

Komentarze (67):

alka2020.12.15 20:11
Pan Jezus w Orędziach ostrzeżenie .....
alka2020.12.15 20:10
ezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
kasikas2020.12.15 20:08
Prezydent obiecał że w wolności będziemy decydować o szczepieniu....a teraz okazuje się dodatkowo że szczepionki są produkowane na komórkach dzieci po aborcji,,,straszne,,,czym wy nasi rządzący chcecie leczyć?? MASAKRA
zatroskany2020.12.15 11:43
Ludzie zaszczepieni w Australi podłapali koronawirusa,szczepić się czy nie szczepić oto jest pytanie.
czekista2020.12.15 5:43
A czy Pan Prezydent ladnie sie usmiechal?
JANOSIK2020.12.14 23:13
Toc sycko gotowe, to dawac pierwszy prezyden potem caly rzad z prezydentami miast na czele a my poczekamy z pol roku i sie zastanowimy HEJ?
Ciekawy2020.12.14 16:15
Mam pytania. Dlaczego WHO w 2008 roku zmieniła definicję pandemii z ilości zachorowań i zgonów na tzw. zarażenia? Dlaczego Rząd Donalda Tuska również w tym roku przyjął ustawę o epidemii z przymusowym szczepieniem Polaków, łącznie z przymusem bezpośrednim? Jak wytłumaczyć nadzwyczajne zdolności analityczne Fundacji Rockefellera, którzy w 2011 roku, którzy przewidzieli dokładny przebieg obecnej pandemii, łącznie z jej początkiem jak i zachowaniem się poszczególnych krajów w dalszym jej przebiegu? Ponadto czy firma szczepionkowa oferująca nam swoje szczepionki, nie jest sponsorem (udziałowcem) laboratorium w Wuhan?
Cierpliwy2020.12.14 16:12
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/530581-narodowy-program-szczepien-do-poprawy-gdyz-pomija-kluczowe. Kiedy będą odpowiedzi na uwagi zgłoszone w ramach konsultacji przez Pana Pawlickiego do NPS? Szwajcarzy są głupsi, czy bogatsi że ich klasa rządząca nie potrzebuje kasy? 1 140 572/22 960 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Czy to normalny Rząd, który ordynuje nowej generacji szczepionkę mRNA swoim ziomkom, a o której sam szef firmy ją produkującej mówi że nie wie czy w dłuższym okresie czasu nie wystąpią np choroby nowotworowe lub inne. Ponadto nie bierze odpowiedzialności za te możliwe skutki uboczne. Ten Rząd też nie. Rząd Szwajcarii ze względu na to, nie będzie szczepił swoich rodaków. Zresztą przy tych danych na 14.12.2020 1 140 572/22 960 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe, to liczba zgonów na covid-19 wynosi 2,01% wszystkich zgonów w Polsce .I dla tej liczby 22 960 na 400 000 zmarłych w tym roku Polaków,trzeba wszystkich zaszczepić nowatorską mRNA szczepionką nie znając jej skutków dalekosiężnych.Szczepionka nie zabezpiecza przed zakażeniem, ale podobno pozwala przejść covida łagodniej, czyli ewentualnie szybciej i bez powikłań( zwolnione respiratory i łóżka w szpitalach). Na blokowanie zakażeń nie ma wpływu. Natomiast amantadyna w 100% leczy 99% chorych zakażonych. To co lepiej szczepić niesprawdzoną szczepionką kosztującą miliardy, niż ratować życie Polaków lekiem kosztującym 30,- zł i ponadto nie mieć zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach o co MZ tak się martwi . To o co tu chodzi?
Przestań Konfiedieracja pierrdolić2020.12.14 16:16
w kółko te same brednie. Liczba zgonów w Polsce, per capita, jest daleko w tyle za Belgią, Francją, Włochami, Szwecją ... Konfiedieracja za petro-kopjejki.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 14:42
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Anonim2020.12.14 14:48
Jak tam syfilis postępuje? Odpadł już ci nos, oszołomie?
pisowski rozbiór Polski2020.12.14 14:40
przydało by się więcej lockdownów, zamrażania, zamykania bo plan Szumowskiego działa...We Francji okresie od 1 st stycznia a 30 listopada, 600,728 zgonów nastąpiło w 2020 roku, w 2019 roku 558,302, 556,677 i 548,763 w 2018 roku średnio w 2015 roku do 2019 w tym samym okresie. W tym samym okresie w Polsce była większa średnia zgonów bo az 50 tys przy 1,5 raza mniejszej liczbie ludności.......... w Holandii sa podobne procenty co we Francji....... ewenementem jest Szwecja z nadwyżką zaledwie 5% i odgrodzona od całego świata Norwegia (0,000 zgonów)
Przestań Konfiedieracja pierrdolić2020.12.14 14:47
w kółko te same brednie. Liczba zgonów w Polsce. per capita, jest daleko w tyle za Belgią, Francją, Włochami, Szwecją ... Konfiedieracja za petro-kopjejki.
Anonim2020.12.14 16:42
to nie Polacy umierają tylko 55 tysięcy Konfederatów wącha kwiatki od spodu.. w Szwecji Belgii i Holandii mordują ludzi a w Polsce plan Szumowskiego działa haha
matis892020.12.14 14:30
Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Happy Chüjnuka "profesorze"!2020.12.14 14:23
Fragment "manifesto" autorstwa prof. doktora Hatefulshit-Woleński, cyt: - "Kto podnosi rękę na Polaków Wolność Do Penetracji Temu Tę Rękę KRÓLOWA POLSKA VAGINA DENTATA ODGRYZIE !!!!" - - - - - Jak widać, jest to wybuch intelektu i wyjątkowego talentu literackiego tego wychowanka PRL-u, PZPR-u i aktywnego człona Loża Polin.
Świadoma2020.12.14 14:10
Czytajcie LifeSite News i informacje tam zawarte przekazujcie dalej (https://www.lifesitenews.com/). Tam piszą prawdę o tym "eksperymencie": braku realnych badań i publikacji naukowej o tych pseudoszczepionkach mRNA, dlaczego do tej pory nie udało się wytworzyć szczepionki na inne koronawirusy, sznurowaniu ust naukowcom włącznie z zamykaniem w psychiatrykach, pozbawiani nas wolności i praw obywatelskich. I to wszystko poparte nie wypocinami z palca, ale artykułami naukowymi i wypowiedziami samego byłego wiceprezesa Phizera
Anonim2020.12.14 14:13
Ta strona to jakieś chrześcijańskie wy(s)rywy wyssane z palca. Kobieto, pójdź po rozum do głowy!
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 14:13
To plan OBCYCH, którzy rządzą światem. OBCY są wśród rządów świeckich oraz kościelnych. Przybyli z Chrystusem, którego po ukrzyżowaniu zabrali statkiem kosmicznym i odlecieli - lud wziął to za wniebowstąpienia. Od tego czasu budynki kościołów przypominają rakiety.
Anonim2020.12.14 14:16
A matka boska to kosmitka! Chodziła po Księżycu, co widać na wielu rzeźbach i obrazach!
Ja nie rozumiem angielskiego,2020.12.14 14:16
więc bądź tak miła i przetłumacz mi o co tam chodzi. A najlepiej udowodnij, że jesteś "płynna" w jęz. angielskim. No i oczywiście podaj te "artykuły naukowe" i wypowiedzi samego kogoś tam z Pfizer. Czekam niecierpliwie.
Anonim2020.12.14 13:57
Jeśli debili, którzy się nie zaszczepią zeżre koronawirus, to niech tak będzie. Populacji wzrośnie IQ!
Anonim2020.12.14 14:04
A nie uważasz, że szczepić powinni się ci co nie chcą zachorować i to wystarczy? Bo wówczas po co mają się szczepić ci co im Covid nie przeszkadza? Na to nikt nie wpadł, a to takie proste. Ale tak nie może być, bo szczepionka ma nas zabić albo okaleczyć, a nie zabezpieczyć przed Covidem. To jest właśnie dowód - że chcą szczepić wszystkich.
Jako dziecko, czy chciałeś czy nie,2020.12.14 14:10
dostałeś kilka szczepionek dzięki którym nie jesteś kaleką i żyjesz. Przestań pierrdolić głupoty że szczepionka zabija, okalecza. NIE BYŁO TAKICH PRZYPADKÓW!
Anonim2020.12.14 17:38
Nie było ? Mało wiesz.
Anonim2020.12.14 14:10
Cieciu, a ile Ty szczepionek w życiu dostałeś jako dziecko. I co? Umarłeś czy zostałeś okaleczony? Dzięki tym szczepionkom i innym wynalazkom medycyny możesz teraz w zdrowiu gadać pyerdoły na Frondzie a nie robić pod siebie leżąc w żelaznych płucach. Ucz się, edukuj jak było kiedyś a jak jest dziś!
Anonim2020.12.14 14:18
To nie są te same szczepionki co za mojego dzieciństwa. Do tego tamte robiły firmy polskie nie zainteresowane depopulacją. A te są zupełnie inne, zaś firmy które je produkują mają często rodowód nazistowski i służą depopulacji. Nie masz argumentów więc Twoim argumentem jest obrażanie mnie. Ale prawda i tak wyjdzie na wierzch, kiedy zaczną ludzie masowo umierać.
Anonim2020.12.14 14:21
Ludzie już umierają masowo! A tamte szczepionki to był prymityw w porównaniu do tego co jest teraz. Obejrzyj się i policz te blizny, gdzie po szczepionce wygniwał kawałek ciała.
Anonim2020.12.14 14:26
Pożyjem - uwidzim. Ja na pewno się dobrowolnie zaszczepić nie dam - zwłaszcza szczepionką, która robi coś (nikt nie wie do końca co) z moimi genami. Kwestia jeszcze jest taka, że przy produkcji współczesnych tego typu szczepionek korzysta się z płodów zamordowanych dzieci. Jako katolik nie mógłbym pośrednio wspomagać tego przemysłu.
Z twoim genemi2020.12.14 14:29
już nic nie można zrobić! Za stare i za głupie!
Anonim2020.12.14 14:31
Starość to doświadczenie życiowe, a tego nie da się wyuczyć ani kupić, ani się z tym nikt nie urodził. Moja "starość" to 46 lat i wykształcenie wyższe.
Z takim "wykształceniem" a operujesz2020.12.14 14:42
kiepską "polszczyzną". A co w ogóle o tej godz, robisz w domu?
Anonim2020.12.14 14:35
Szczepionka RNA z genami nic nie robi! RNA produkowane jest syntetycznie, bez żadnych elementów komórkowych. Stąd nie ma w niej innych "świństw", co nie powoduje tylu skutków ubocznych.
Michał Jan2020.12.14 14:52
Czyli pfizery śmiało mogą wziąć za nią odpowiedzialność. Ale wolą, żeby zrobił to za nich nasz rząd (razem z pozostałą UEuropejską ferajną). Czekam zatem na deklarację "bez powikłań albo śmierć".
Anonim2020.12.14 14:56
Tak jest ze wszystkimi farmaceutykami. Proponuje ich wcale nie używać i zobaczymy jak komfortowo sobie pożyjesz ;)
Michał Jan2020.12.14 15:31
Pfizer jest rekordzistą w wypłaconych odszkodowaniach, więc Twoje stwierdzenie, że zrzucanie na rządu odpowiedzialności jest normą, nie broni się. Proponuję się zaszczepić i zobaczymy, jak komfortowo sobie pożyjesz.
Anonim2020.12.14 15:42
A żebyś wiedział, że się zaszczepie. Na przekór oszołomstwu!
Michał Jan2020.12.14 16:18
I bardzo dobrze! W razie czego, mogę Ci ślinę wycierać.
Anonim2020.12.14 17:17
To ja Ci świeczke na grobie zapale...
Michał Jan2020.12.14 17:28
Jak mnie przeżyjesz...
Anonim2020.12.14 17:43
Szczep się nikt ci nie broni tylko później nie płacz.
Marta2020.12.14 17:40
Kultura leży, prosze Pana. Każdy z nas był szczepiony, ale w tym przekręcie nie chodzi o szczepienie. Jest Pan w stanie cos zrozumieć z rzeczywistości?
Anonim2020.12.14 17:40
Ty się ucz ,bosam cieć jesteś ,to nie są szczepionki bezpieczne ,chcesz to się szczep twoj wybór ,alejeżeli ktoś nie chce tym syfem się szczepić to ma do tego prawo.
Radziszewski-matis89-Walter zaprasza2020.12.14 13:41
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2020.12.14 13:39
Kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 13:34
Może TVPis zacznie w końcu pokazywać w końcu narciarstwo a nie zawody skaczących anorektyków. Życiowy sukces Maryny Gąsienicy-Daniel w alpejskim PŚ! Fenomenalny przejazd
Anonim2020.12.14 13:33
PiS udowodnił, że jest partią nazistowską - eugenika i sczepienia na chama czymś co jest wytworzone przy użyciu zamordowanych dzieci oraz może zabić nas - Naród Polski. Mieliśmy rozmaitych zaborców i okupantów - ale nigdy nie było tak perfidnego przeciwnika. Służą oni synagodze szatana, która chce depopulacji ziemi aby zostali tylko bogacze i niewielka garstka lokajów i pokojówek do obsługi oraz trochę roboli.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 13:30
Jak ładnie wyPhotoShopowaliście Andrzejowi PiSdeczkę z brody
gracz2020.12.14 13:28
Jestem pewien, że pan Prezydent wraz córką i małżonką publicznie zaszczepią się jako pierwsi.
goj2020.12.14 13:41
Przecież mogą ogłosić, że się zaszczepili i nawet pokazać film jak im coś wstrzykują - na przykład sól fizjologiczną, tyle że na filmie tego nie rozpoznasz.
gracz2020.12.14 14:04
Myślisz, że nasz Prezydent mógłby firmować takie kłamstwo?
Anonim2020.12.14 22:02
A ja myślę ,że mogą ,bo to oszust jest.
Anonim2020.12.14 14:15
Tobie do mordy w kościele też mogą pchać opłatek z Szatanem a nie z Jezuskiem. I co? Rozpoznasz?
Anonim2020.12.14 22:05
W kościele nie mogą tak zrobić ,bo szatan nigdy nie będzie w opłatku ,tylko Jezus jako Bóg może .
Michał Jan2020.12.14 13:28
Ludzie! Szczepta się! Za świńskiej grypy się nie udało, to jak tera się nie poszczepim, to za trzecim razem już nie będzie żartów z jakimiś bezobjawami. Minimum to, co w ruskim serialu "Ku jezioru".
Baniak2020.12.14 13:27
Chyba was cycki swędzą ! Sami się k...wa zaszczepcie i na swoich dzieciach eksperymenty róbcie a od Polaków się odwalcie. Dlaczego w oficjalnych statystykach nie podaje się wieku zmarłych na covida ? Co to za cyrk. W........ją każdemu zmarłego covida. To niema już umierających na raki, zwykłe zapalenia płuc, grypy, miażdżyce, zawały itd. ? Z braku dostępu opieki zdrowotnej umiera obecnie więcej ludzi niż na covida. Morawiecki, Niedzielski, Szumowski reszta powinni odpowiadać z zbrodnie przeciw ludzkości. przecież nieudzielenie pomocy to przestępstwo.
Agnieszka2020.12.14 13:27
Niech Kinga Duda pierwsza szczepionkę Pfeizera przyjmie, pokazując jak bardzo niesłuszne są twierdzenia jej twórcy, że może u kobiet powodować bezpłodność. Czyja córeczka następna. Politycy zgłaszać swoje pociechy - szczególnie płci żeńskiej
goj2020.12.14 13:40
Przecież może ogłosić, że przyjęła, i nawet pokazać film jak jej coś wstrzykują - na przykład sól fizjologiczną, tyle że na filmie tego nie rozpoznasz.
łoł2020.12.14 13:24
To nie "narodowa" strategia szczepień, tylko globalna hucpa wyszczepiania gojów przez różnych masońskich gatesów i sorosów.
ateusz2020.12.14 13:23
Teraz już wiadomo skąd te wszystkie protesty proaborcyjne, po prostu potrzeba więcej abortowanych płodów żeby robić z nich szczepionki! Tak naprawdę wszystko jest już gotowe, nie rozpoczęli jeszcze szczepień bo sieć 5G w Polsce jest za mało rozwinięta co spowoduje problemy z kontrolowaniem ludzi przez mikroczipy obecne w szczepionkach.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 13:28
Zgadza się! Oprócz tego zaznaczyć trzeba, że cała władza światowa - ta świecka i duchowna - TO SĄ OBCY
Anonim2020.12.14 13:21
Wściekły ryk antyszczepionkowców za 3... 2... 1...
Anna2020.12.14 13:34
Z miłości bliźniego darowuję Ci cały zapas, przeznaczony dla mojej rodziny, na zdrowie.
gość12020.12.14 13:46
A wśród szczepionkoholików po wyszczepieniu cisza...cmentarna
Anonim2020.12.14 14:37
Jak na razie w Polsce nikt się nie zaszczepił a trup ścielę się gęsto!
matis892020.12.14 15:17
W szczególnie w TVP i PISTVN hehe.
Anonim2020.12.14 22:09
Wściekły ryk? Raczej zdrowe myślenie ,którego tobie brakuje.