Najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czteromiesięczny chłopiec zmarł w Katowicach - zdjęcie
03.11.20, 13:43fot. pixabay.com

Najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czteromiesięczny chłopiec zmarł w Katowicach

14

W szpitalu w Katowicach zmarł czteromiesięczny chłopczyk z powiatu cieszyńskiego – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Jest to najmłodsza ofiara epidemii koronawirusa w Polsce – informuje portal TVP Info.

Chłopiec pochodził z powiatu cieszyńskiego.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia w swoim codziennym komunikacie poinformowało o 19 364 nowych zakażniach wirusem Sars-CoV-2. Ponadto „z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób”.

Liczba zakażonych koronawirusem: 414 844/6 102 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy dalej w komunikacie MZ.

 

mp/tvp info/ministerstwo zdrowia

 

Komentarze (14):

JonB2020.11.4 17:19
Przeciez mial chorobe serca ...
babajaga2020.11.3 20:37
bóg tak chciał?
Psychiatra2020.11.3 17:57
Ile kasy dostał szpital za wpisanie Covida jako przyczyny zgonu?
Jerzy2020.11.3 16:33
te hieny cmentarne nie mają wstydu - podciągną każdy zgon pod koronawirusa, bo sprzedawca garnków i patelni czyli nasz obecny minister zdrowia, płac za to dwa razy tyle.. tę "pandemię" można tylko porównać z inną maszynką do zarabiania pieniędzy - holocaustem. Jedyna nadzieja w tym, że ten żydowski już na nikim nie będzie robił wrażenie i wzbudzał co najwyżej uśmieszek politowania, bo: "co wy tam wiecie, żydy, nam morawiecki z niedzielskim to dopiero holocaust urządził"...
Anoznim2020.11.3 17:41
Podaj wreszcie źródło tych swoich wypocin. Ale wiarygodne, nie kolejną stronkę foliarzy.
widz2020.11.3 21:44
Psychiatra czeka.Im wcześniej tam trafisz,tym lepiej dla ciebie.
ddd2020.11.3 16:09
kłamstwo! nie zmarł na covid, a zmarł mając test+ (niewiadomo na co +)
Anoznim2020.11.3 17:42
Jesteś jego krewnym, że masz takie informacje?
WujekGoogle2020.11.3 15:28
62-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego COVID-19 w Lesznie w województwie wielkopolskim. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było nagłe zatrzymanie krążenia. O zdarzeniu poinformował lokalny portal elka.pl. Jak podano, mężczyzna przyszedł do punktu wymazowego w piątek. Od rana przed punktem pobrań miały się tworzyć kolejki. „W pewnym momencie mężczyzna zasłabł, wezwano zespół ratownictwa medycznego” – podkreślił cytowany przez portal dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie Tomasz Karmiński.
atkaKurka2020.11.3 15:10
W przyszłorocznym budżecie, który na samo 500+ potrzeba ponad 40 miliardów i 12 miliardów na trzynastą emeryturę. Będziemy mieli debet, jakiego nie było od czasów AWS. Lekko licząc 150 miliardów, a realnie ponad 200. Czy w takich warunkach ekonomicznych nastroje społeczne się wyciszą, czy może przeciwnie? No i najważniejsze, czym ugasić pożary i połatać te wszystkie dziury, gdy skończy się „pandemia”? Poskładanie tylko tych największych i najważniejszych klocków pokazuje, że prawdziwy kryzys jest dopiero przed nami. Nie spadnie nam nagle z nieba pół biliona, żebyśmy mogli nadrobić stracony przez głupotę rządu czas. Przeciwnie, zapaść gospodarcza ma to do siebie, że się z niej niezwykle ciężko i długo wychodzi. Wykluczając jakieś nadzwyczajne okoliczności i inne cuda, nie ma takiej możliwości, aby po zakończeniu „pandemii” Polska nie stała na skraju bankructwa i PiS za to politycznie zapłaci. Krótko i brutalnie mówiąc, najgorsze i nieuchronne dopiero przed nami. Skala tragedii będzie zależała o kolejnych ruchów rządu i z tego co widać rząd nie zamierza się ograniczać, dzielnie pracuje na gigantyczną katastrofę gospodarczą i polityczną.
MatkaKurka2020.11.3 15:08
Po przywołaniu klasyka, towarzysza „Wiesława”, od razu się dowiemy, że cudów nie ma i „z próżnego to i „Salamon” nie naleje”. Wyłączny chociaż na chwilę idiotyzmy związane z „pandemią” i pozostańmy przy twardych danych. Spadek PKB o 8%, zatrzymanie gospodarki na wiosnę i niemal pewne zatrzymanie za chwilę. Nie dotyczy to załamania jednej branży, ale kliku jednocześnie, przy tym rozłożona edukacja, paraliż wielu instytucji państwa, a na to wszystko nałożona wściekłość coraz liczniejszych grup społecznych. Co to wszystko jako tako jeszcze trzyma w ryzach? Paradoksalnie tylko i wyłącznie jeden szew i jest nim „pandemia”. Gdyby teraz PiS wycofał się z tego cyrku zwaliłoby się na głowę wszystko, co zostało powyżej wymienione i jeszcze więcej, ale ten skutek i tak nastąpi wcześniej, czy później. Weźmy pierwsze z brzegu przykład i dołóżmy do nich alibi, a cały domek z kart runie. Mamy coraz większą frustrację wśród przedsiębiorców, rolników, górników, o których wszyscy zapomnieli, no i jeszcze wojnę ideologiczną odpaloną przez wyrok TK. Rok temu przy takiej fali niezadowolenia i problemów, powstałby jeden niekontrolowany pożar, bo normalnymi mechanizmami, nazwijmy je demokratycznymi, tak rozległych protestów nie dałoby się zatrzymać. Dziś mamy jedną, ale za to gigantyczną gaśnicę i każdy pojedynczy pożar traktowany jest w ten sam sposób. Jeśli protestujesz to zabijasz dziadka i babcię, jesteś egoistą i tak dalej i tak dalej. Z kolei zapaść w biznesie tłumaczy się tym, że na całym świecie jest tak samo i wiadomo „pandemia”. Na czym polega główny problem Polski i PiS, co mnie już mało interesuje? Na tym, że nie ma nic za darmo i „z próżnego to i „Salamon” nie naleje”. W którymś momencie z „pandemicznej” gaśnicy nie wytryśnie ano jedna kropla piany, a problemy nie znikną tylko odłożone i przytłumione w czasie eksplodują z pełną mocą.
Kalendarium koronapaniki (w podziemiu)2020.11.3 14:41
Dzisiaj w kk przedstawiamy nowatorskie znaki drogowe testowane w Norwegii: https://www.youtube.com/watch?v=By95MlAGTjE
Irena2020.11.3 14:16
Spij, Aniołku w cichym grobie. Kondolencje dla Rodziców i Rodziny.
T.2020.11.3 14:09
Wyrazy współczucia dla rodziców, to najgorsza tragedia. A Ty Mały Aniołku czuwaj i opiekuj się nimi.