Na znoszenie obostrzeń jeszcze poczekamy - zdjęcie
20.11.20, 11:50Screenshot TVP Info

Na znoszenie obostrzeń jeszcze poczekamy

3

Na znoszenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce będziemy musieli jeszcze zaczekać. Jak poinformował dziś minister zdrowia dr Adam Niedzielski, obecny stan utrzymany będzie co najmniej do 29 listopada.

Jeśli chodzi o to, co nastąpi po wskazanej przez ministra dacie, poinformował on że wszystko zależeć będzie od dalszego rozwoju epidemii w naszym kraju.

Niedzielski w rozmowie na antenie Radia Plus poinformował także, że dziś z premierem odbędzie naradę, na której podjęte mają zostać decyzje co do dalszych ruchów rządu w kwestii obostrzeń

Minister przypomniał również, że główne elementy planu zaprezentowano już wcześniej i najważniejszym kryterium będzie liczba dziennych zakażeń oraz kwestia obłożenia łóżek szpitalnych i dostępnych respiratorów.

Jeśli chodzi o kwestię szkół, minister podał że wciąż jest zbyt wcześnie by mówić cokolwiek na temat możliwości powrotu dzieci do szkół. Poinformował:

Dzisiaj jest narada z premierem i będą podejmowane decyzje. Generalnie na razie mamy zdefiniowane ramy. To znaczy, że chcemy przestawić pewne kroki uzależnione od spełnianych kryteriów dotyczących liczby zachorowań i mniej więcej jak będzie ta ścieżka wyglądała”.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli sytuacja epidemiczna będzie ulegać poprawie, wprowadzone zostaną ponownie czerwone strefy.

Dodał też, że o powrocie do normalnej formy edukacji można mówić, gdyby dzienna liczba infekcji spadła poniżej 15 tysięcy, Obecnie jednak od dwóch dni znów notuje się ponad 20 tys. zakażeń.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (3):

jan2020.11.20 16:51
tego bandytę po zmianie władzy post sąd za ludobójstwo z całym rządem bandytów i morderców piso lwowskich
X2020.11.20 15:57
W dniu dzisiejszym w sklepie spożywczym w Olsztynie nie zostałam wpuszczona do sklepu przez ochroniarza przed godziną 12tą. Nie pozwolił mi spakować zakupów, które robiła moja matka, która jest kaleką. Zastanówcie się co wprowadzacie bo opozycja manipuluje waszymi przepisami jak chce. Tak to wygląda w Olsztynie Proszę Państwa.
Ciekawe2020.11.20 15:23
Czemu placzesz pyta starego czyzyk mlody, masz przeciez teraz wieksze niz w polu wygody. Tys w niej zrodzon zekl stary, przeto ci wybacze. Jam byl wolny, dzis w klatce i dlatego placze. Tak tez mysla seniorzy zamknieci sami w czterech scianach. Krasicki.