Z 11 do 21 wzrośnie liczba polskich powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. W tzw. żółtej strefie znajdzie się dziewiętnaście z nich, a kolorem czerwonym zostaną zaznaczone dwa. Dziesięć powiatów wpisano też na listę zagrożonych obostrzeniami, jeżeli nie spadnie w nich ilość nowych zakażeń. Nowa lista zacznie obowiązywać od poniedziałku.

Ministerstwo Zdrowia klasyfikuje powiaty jako strefy czerwone bądź żółte w związku z odnotowywaną na ich terenie ilością nowych zakażeń koronawirusem. W strefach tych obowiązują dodatkowe restrykcje, radykalniejsze w powiatach zaznaczonych na czerwone i łagodniejsze w zaklasyfikowanych jako żółte.

Od poniedziałku w strefie czerwonej znajdą się powiaty głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie), które wcześniej były zaklasyfikowane jako żółte.

W strefie żółtej znajdą się natomiast powiaty: myślenicki (woj. małopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), brzeski (woj. opolskie), suski i limanowski (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki i przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), miasto Sopot (woj. pomorskie), działdowski i niedzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrowski (woj. łódzkie) oraz międzychodzki. Ze strefy czerwonej na żółtą przejdą powiaty bytowski (woj. pomorskie) i milicki (woj. dolnośląskie). Nadal jako żółte pozostaną zaznaczone powiaty opolski i kielecki.

kak/PAP, polsatnews.pl