MZ: Nowe powiaty objęte restrykcjami  - zdjęcie
24.09.20, 15:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

MZ: Nowe powiaty objęte restrykcjami

3

Z 11 do 21 wzrośnie liczba polskich powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. W tzw. żółtej strefie znajdzie się dziewiętnaście z nich, a kolorem czerwonym zostaną zaznaczone dwa. Dziesięć powiatów wpisano też na listę zagrożonych obostrzeniami, jeżeli nie spadnie w nich ilość nowych zakażeń. Nowa lista zacznie obowiązywać od poniedziałku.

Ministerstwo Zdrowia klasyfikuje powiaty jako strefy czerwone bądź żółte w związku z odnotowywaną na ich terenie ilością nowych zakażeń koronawirusem. W strefach tych obowiązują dodatkowe restrykcje, radykalniejsze w powiatach zaznaczonych na czerwone i łagodniejsze w zaklasyfikowanych jako żółte.

Od poniedziałku w strefie czerwonej znajdą się powiaty głubczycki (woj. opolskie) i kartuski (woj. pomorskie), które wcześniej były zaklasyfikowane jako żółte.

W strefie żółtej znajdą się natomiast powiaty: myślenicki (woj. małopolskie), gostyński (woj. wielkopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), brzeski (woj. opolskie), suski i limanowski (woj. małopolskie), trzebnicki (woj. dolnośląskie), otwocki i przasnyski (woj. mazowieckie), kłobucki (woj. śląskie), miasto Sopot (woj. pomorskie), działdowski i niedzicki (woj. warmińsko-mazurskie), piotrowski (woj. łódzkie) oraz międzychodzki. Ze strefy czerwonej na żółtą przejdą powiaty bytowski (woj. pomorskie) i milicki (woj. dolnośląskie). Nadal jako żółte pozostaną zaznaczone powiaty opolski i kielecki.

kak/PAP, polsatnews.pl

Komentarze (3):

wiesiek2020.09.25 8:40
lewacki obłęd w pisie ma się coraz lepiej pozamykamy kopalnie lotniska elektrownie nie damy zabić żadnego jenota...pis to lewaka partia te rwy lewackie naczelnika dobrze się maskowały oszukali mln ludzi magdalenka wiecznie żywa
Brawo Polska!2020.09.24 16:44
j.w.
Anonim2020.09.24 15:52
Maski mnie nie interesują ale restrykcje gospodarcze ku uciesze PO i tvn zrujnują Polskę