MZ: Nie ma już czerwonych powiatów. Na żółto jedynie trzy miejsca - zdjęcie
10.09.20, 15:47Fot. screenshot - TVP Info

MZ: Nie ma już czerwonych powiatów. Na żółto jedynie trzy miejsca

3

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował dziś o powiatach, w których aktualnie obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Żadnego miejsca nie obejmuje już tzw. czerwona strefa, a jedynie trzy powiaty są zaznaczone kolorem żółtym.

Dodatkowe obostrzenia w wyznaczonych powiatach są wprowadzane ze względu na pojawianie się w tych miejscach dużych ognisk koronawirusa. Kiedy w jakimś powiecie w okresie 14 dni było więcej zakażeń niż 12 na 10 tys. mieszkańców, powiat trafia do tzw. czerwonej strefy, jeżeli zakażeń było więcej niż 6 na 10 tys., trafia do strefy żółtej. W strefach tych obowiązują dodatkowe obostrzenia, bardziej radykalne w czerwonych i łagodniejsze w żółtych.

Obecnie w Polsce nie ma ani jednego powiatu zaznaczonego na czerwony, a w strefie żółtej znajdują się trzy powiaty: limanowski, tatrzański i gostyński. Obowiązuje tam m.in. limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe na imprezach takich jak targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Limit jednej osoby na 7 metrów kwadratowych obowiązuje natomiast na siłowniach. Imprezy rodzinne nie mogą gromadzić więcej niż 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (3):

ryszard2020.09.11 7:04
Za gospodarczą ruiną PRL-u stało manipulowanie statystykami.
Anonim2020.09.10 20:36
Zaraz po weekendzie będą czerwone powiaty? Za 7 dni? Sypią truciznę z nieba? Podnieście głowy, i potrzecie w niebo. Niebo poszatkowane smugami chemtrails. Po sypaniu chemtrails będą zapalenia górnych dróg oddechowych. Będą zmuszać do szczepień oraz będą rosnąć statystyki COVID-19? Dlaczego ta mafia na to pozwala?
pandemia glupoty2020.09.10 17:01
rząd do czerwonej strefy, morawiecki nie ma wstydu zeby mowic glosem opozycji , epidemia jest tak samo jak margot jest kobietą co potwierdzi wiekszosc profesorow haha