Muzułmańscy uchodźcy prześladują chrześcijan - zdjęcie
07.07.16, 18:45Fot. Twitter

Muzułmańscy uchodźcy prześladują chrześcijan

Alarmujące wieści docierają z Austrii gdzie uchodźcy wyznający wiarę chrześcijańską są prześladowani przez muzułmanów. 

Z uwagi na przemoc jakiej chrześcijańscy uchodźcy doświadczają ze strony muzułmanów, Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie wzywa do tworzenia domów azylanta, w których przebywać będą wyłącznie chrześcijanie.

W swoim corocznym raporcie na temat przemocy wobec chrześcijan w Austrii i Europie informują, że uchodźcy wyznania chrześcijańskiego są prześladowani przez swoich muzułmańskich towarzyszy a nawet przez ochroniarzy islamskiego wyznania. „W ośrodkach dla uchodźców spotykają się z przemocą, groźbami, dyskryminacją i prześladowaniem z powodu swojej chrześcijańskiej wiary”, mówi Ellen Kryger Fantini zarządzająca Obserwatorium.

Również w Niemczech w ubiegłym miesiącu wzrosła liczba ataków muzułmanów na chrześcijan w ośrodkach, a także pojawiły się doniesienia o radykalnych muzułmanach zmuszających chrześcijan do przyjęcia islamu. Akcja na rzecz Prześladowanych Chrześcijan szacuje, że jest około 40 tysięcy szukających azylu, którzy są obiektami prześladowań religijnych, większość z nich to chrześcijanie. W tej sytuacji pojawiają się naciski na rządy europejskie, by stworzyć ośrodki wyłącznie dla jednej grupy religijnej.

za: euroislam.pl