Muller: nie mogę powiedzieć, że nie będzie lockdownu - zdjęcie
17.09.21, 09:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Muller: nie mogę powiedzieć, że nie będzie lockdownu

10

Rzecznik rządu Piotr Muller na antenie Radia Plus stwierdził, że obecnie nie może powiedzieć, że lockdownu w Polsce nie będzie. - Wręcz przeciwnie - dodał. 

- Mogę powiedzieć, że zawsze takie ryzyko istnieje i faktycznie liczba zachorowań pod tym kątem nie jest optymistyczna, bo ona stale rośnie. Natomiast my wyciągamy wnioski też z zeszłych doświadczeń z ostatnich miesięcy czy sprzed roku, dlatego cała infrastruktura medyczna jest przygotowana do tego, żeby w razie czego tę zwiększoną liczbę zakażeń odpowiednio zabezpieczyć poprzez właściwą opiekę w szpitalach - mówił.

- Rząd nie wyklucza lockdownu, mogą być rozwiązania sektorowe, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach, dlatego apelujemy cały czas o szczepienia, bo to jedyna bariera, która może przed tym zabezpieczyć - poinformował.

Muller powiedział także, że rząd nie przewiduje przymusowych szczepień bądź rozwiązań polegających na konieczności posiadania certyfikatu szczepionkowego w celu wejścia do kina, centrum handlowego lub pociągu. Takie rozwiązania wprowadzono we Francji.

- Natomiast w praktyce w niektórych miejscach może dojść do sytuacji, w której osoba, która nie jest zaszczepiona, krótko mówiąc nie wejdzie do danego lokalu, bo wyczerpie się limit osób, które są niezaszczepione i to jest główne wyzwanie, które może przed nami stanąć w październiku czy w listopadzie - powiedział Muller.

Muller poinformował, że rząd pracuje nad systemem umożliwiającym weryfikację szczepień przez pracodawców.

- Musimy to w sposób skrupulatny przedyskutować, napisać przepisy w taki sposób, żeby nie były podstawą do dyskryminowania. Pojawiły się zarzuty, że wprowadzamy przepisy pozwalające wysłać osoby niezaszczepione na bezpłatny urlop, tego rozwiązania nie będzie. Były takie propozycje, ale zostały odrzucone. Chcemy wprowadzić możliwość weryfikacji i ewentualnego przesunięcia do takich działań, gdzie taka osoba byłaby mniej narażona i osoby, które się z nią spotykają. To pozostanie oczywiście do decyzji pracodawcy - wskazał.

jkg/radio plus

Komentarze (10):

Jerzy2021.09.18 10:21
co do lockdownu to się nie wypowiem - nie mam na to wpływu, ale jedno mogę powiedzieć: jak się folksdojczu spotkam, to od razy masz w nazistowski ryj ode mnie...
Aldona2021.09.18 10:16
Kto wyprodukowal wirusa,kto go rozprzestrzenil,dlaczego toksyna antywirusowa jest nieskuteczna,nie uodparnia,ktore leki sa skuteczne w infekcji wirusem z Wuhan,dlaczego wciska sie spoleczenstwu na sile i za kazda cene ta niezbadana toksyne zwana szczepionka?To tylko mala czesc watpliwosci,ktorych wyjasnienia oczekuje,zamiast ponownego zastraszania i bezprawnych prob odbierania ludziom ich naturalnych praw czlowieka.
trust2021.09.17 11:55
Spróbuj tylko miller, oj spróbuj...
hehehe2021.09.17 11:52
Będziesz wi... ;-)
Marek2021.09.17 11:27
był taki jeden co straszył i się sam wystraszył. Odpowiedź minister III rzeszy J.Gebels, też tak pierdzielił i sie wypierdzielił
Waldek2021.09.17 11:24
Jak to leciało w "Janosiku"... "Będziesz wisiał"
Anonim2021.09.17 10:25
Wiadomo że będzie. Kanalie nie spoczną dopóki nie wykończą Polaków.
Dzidzia2021.09.17 10:18
Tylko spróbuj, bałwanie!!!
Wojtek Polak2021.09.17 10:14
Polacy też nie mogą obecnie powiedzieć że lockdownu dla idiotów z rządu i niedzielskich i spółka nie będzie-wręcz przeciwnie - dodajemy. najwyższy czas pozbyć się tych nieudaczników płaszczących się przed wszystkimi idiotami z UE czy przed korporacjami medycznymi a nawet przed każdym kto im paluszkiem pogrozi. kto nie dba o interesy państwa Polskiego i Polaków jest zwykłym łachudrą żerującym na krzywdzie narodu.
Anonim2021.09.17 9:51
Wiele osob pomylilo sie co odpornosci stadnej, bo ona nie istnieje przy wirusach przeziebieniowych co slusznie dostrzegl ostatnio prof Simon. Przekonal mnie i nie tylko on. 99% Anglikow jest po szczepionce lub przebytej lekkobjawowo infekcji i guzik z tego jest. Zdradzieckie mordy z PIS od Nowego Ladu Swiata niech zakoncza te farse. https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/conditionsanddiseases/articles/coronaviruscovid19latestinsights/vaccines